Oran|ebo competitieheli Spirit verwacht veel van tweede Handbalteams in slotfase svv- Heeren- veen aanloop naar de laatste periode V eld korfbal John Kloos: „Kans op hoge klasse Hermes voor moeilijke opgaaf Succes haalt uit Geslaagden SRB Kampioensduel Trainingskamp motivatie Derby-UVG in sporthal Margriet Oefenduels Harry Spermon in B-selectie NO AD-jeugd naar Zweden ZATERDAG 1 MAART 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 oompeti- Jstriid te- SCHIEDAM Schiedam Bij de Schiedamse Reddingsbrigade is eer een aantal leden geëxamineerd te neinde in het bezit te komen van de KNZB-basisdip loma's A of 13- Voor het A-diploma slaagden: Marcel Bakker; Herman Bou- man; Ronald Jansen; Marcel van Kampen; Jaap v.d. Meer; Silvia v.d. Noll; Ronald Roera- de; Mare Schaeffer; Marjon Schaeffer; Hans Scheffers Jac queline Slootweg; René Wijn- ties en de heer H. van Loenen. Diploma B: Wouter van Gelderen: Jermeke de Goede; Hannle van Hartingsveld; Jolanda van Ker sen; Mary Saas; Anja Suvaal; Luoise Verwiel; Heieen de Vo gel. Puido v.d. Wal; mej. H. van Dijk; mevr. J. Lorsheyd Matthieu Scheffers. Schiedam Hennes' reserve- team, het hele seizoen al onge slagen en met dertien punten op nummer twee voorstaand, kan morgen kampioen worden. Daarvoor is het noodzakelijk dat in de thuiswedstrijd tegen het Gouda ONA tenminste ge lijkgespeeld wordt Iets wat wel moet kunnen lukken. Het te behalen kampioensschap geeft recht tot deelname aan een pro motie-competitie waarbij drie clubs twee plaatsen mogen ver delen- Aanvang van het duel tegen ONA is tien uur. De toe gang op Harga is gratis en de koffie, die in de rust geschon ken wordt, moet erg lekker zijn. Schiedam De korfbalploeg van Succes heeft in de Margriethal een grote overwinning behaald op het reeds gedegradeerde De Kauellen: 10—2. Succes was veel sterker en als alle kansen benut hadden ge worden, dan was de uitslag nog groter geweest dan nu. Topscorers waren Ineke Kramer, die 4 maal en Chris Alblas, die 3 maal de bal door de korf lieten glijden. Succes had al een voorsprong van fi0 voordat De Kapellen 2 maal achter el kaar tegenscoorde. Voor de rest van de doelpunten van Succes zorgden Dick Eedeaux (2 maal) en Lia Duifhuizen- Schiedam Het is bijna een traditie geworden dat de jeug dafdeling van Bruynzeel in de paasvakantie een trainings kamp houdt voor de junioren. Ook dit jaar staat dit evenement weer op het programma. Even als vorig jaar verblijft de groep van zestien jeugdspelers in het sportcentrum van het Fort Voordorp gelegen in St Maar tensdijk bij de Bilt. De jeugdcommissie van Bruyn zeel heeft een volledig program ma laten verschijnen van da gindeling, training, ontspanning enz. Buiten de begeleiding van' de juniorencommissie gaat eer ste teamspeler Midhat Ustovic mee als trainer. Vertrokken wordt op tweede paasdag en op de zaterdag er na is de terug komst gepland. Schiedam Nadat Asvion de eerste wedstrijden voor de competitie al weer achter de rug heeft, waarbij beide elftallen weinig overtuigend voor de dag Spirits laatste kwamen, is het nu ook eindelijk de beurt aan Spirit ding op de tweede om het tweede deel van de competitie in te gaan. tiehelft, de Ook bij Spirit is een kampioenschap voor zowel de gen Roomburg, dames als de hren vrijwel onhaalbaar. Maar ondaks dat wordt onder leiding van trainer John Kloos toch hard gewerkt. Want ook bij de oranje-witten staat de opbouw centraal. Vooral bij de heren speelt dat erg sterk. John Kloos daarover: „"We hebben het elftal drastisch verjongd en in feite zijn er maar twee oudere spelers. Ad- die Olthuis en Addie van Leeu wen. De rest daaromheen is nog wel erg jong. Toch ging het allemaal aan het begin erg goed. Alleen de laatste wedstrij den van het eerste deel liep het wat minder. Toen werd onder andere van het onderaan staan de Pollux met 4-2 verloren". De heren zijn vrijwel allemaal constant op de training ver schenen. Een extra goed resul taat gezien het feit dat ze het toen alleen maar moesten doen met wat trainingspartijtjes. De trainer van de Schiedammers: „In het begin werd alleen op zaterdag getraind maar opeens kwamen wat spelers met het oorstel ook op woensdag te trainen. ïk heb Addie van Leeuwen toen wat instructies gegeven en hij verzorgde toen de training. Zuiver en alleen ingesteld op de conditie". Over de eindklassering van de Spirit-heren is John Kloos wel optimistisch: „Een kampioen schap lijkt me, zeker gezien de laatste resultaten, wat te hoog gegerepen. Wel ben ik er zeker van dat de heren hoog zullen eindigen. Want het zijn allemaal stuk voor stuk technische spe lers. Vandaar ook dat ik bij de training alleen wat aan taktlek en conditie hoef te doen". De dames waren in de „stille periode" heel wat minder ent housiast. John Kloos: „In het begin kwamen ze allemaal wel geregeld op de training maar steeds meer was het te zien dat er veel wegbleven. De motivatie was gewoon een beetje weg. Vergeet niet dat het niet een- voudigd is met de slechte weer te blijven trainen terwijl je weet dat er geen wedstrijd volgt". Wat de resultaten van de dames tot nu toe betreft, ook bij het vrouwelijke gedeelte van de hockeyclub hebben de laatste wedstrijden wat moeilijkheden opgeleverd. John Kloos: „In het begin haalden we wel wat goe de resultaten. Echter, de laatste wedstrijden werden die door onverwachte nederlagen weer de grond in geboord. Het zakte allemaal wat af. Ook waren er wat schermuselingen binnen het elftal en dat alles kwam het spel zeker niet ten goede". „Toch zou ik wel voorzichtig wil len stellen dat de dames even als de heren een goede kans op een hoge klassering hebben. Alleen is het hier erg belang rijk hoe we de eerste wedstrij den doorkomen", zo meent John Kloos. Spirit staat op dit moment in de middenmoot. Er valt dus wel degelijk wat te doen voor de trainer van de Schiedammers. Schiedam Het dameshandbal- team van Wilton krijgt het vanavond niet gemakkelijk in de MargriethaJ, als het daar om 18.45 uur bet Rotterdamse Roda ontvangt Zondag werd het tegen het toch vrij zwakke ADO heel duidelijk dat Wilton een duidelijk gebrek heeft aan goede aanvalsters. Het team is aan verjonging toe, waarmee Wilton niet te lang moet wach ten. De geroutineerde speelsters die nu het team draaiende houden, hebben hun beste jaren gehad, waardoor de aanval teveel op Bea Teeuw is afgestemd. Daar mee is het gevaar uit de Wilton aanval, wat de laatste tijd tot onnodig verlies heeft geleid. De eerste ontmoeting met Roda werd een 6-3 nederlaag en ook nu ziet het er niet naar uit dat er winst behaald zal worden. De heren van Wilton ontvangen om 21.50 uur het Maassluise Unitas. Uniias heeft de laatste weken van zich doen spreken, door ondermeer het Rotterdam se Ancora aan de zegekar te .binden. Door de goede presta ties kwamen de Maassluise handballers veilig te staan. Uit vergiste Wilton zich terdege in Unitas en kreeg toen onver wacht een 9-8 nederlaag te ver werken. Wilton kan best nog wat punten gebruiken, zodat een spannende strijd verwacht mag worden, waarin een pun tenverdeling de grootste kans heeft. Morgen in de Margriethal een damesderby om 14.00 uur. Dan treffen elkaar de teams van UVG en DWS, die in de eerste ontmoeting de punten deelden. Het was toen een bijzonder spannende strijd, waarin nervo siteit een belangrijke rol-speel- de. Aanvankelijk had UVG toen het heft in handen, maar na de rust raakte het van slag, waardoor DWS alsnog langszij kon komen. UVG is de laatste weken beter gaan draaien, waarbij vooral de prestatie van afgelo pen zondag tegen Northa van zich doet spreken. DWS zit wat in het slop, maar dat mag geen reden voor UVG zijn om er wat al te gemakkelijk over te den ken. Voor DWS wordt het de laatste wedstrijd in de zaal, met een totaal van 15 punten, waar UVG er 12 tegenover zet met nog de ontmoeting tegen HVS voor de boeg, die aan het begin van het seizoen werd afgelast. De heren .van UVG gaan naar Krimpen aan de IJssel, waar het De Treffers ontmoet, dat in Schiedam weinig had in te brengen en een 20-7 nederlaag moest aanvaarden. Voor UVG wordt het een strijd waarin het onbevangen van start kan gaan, nu het de titel reeds in huis heeft. Voor de Treffers staat er meer op het spel, nu het samen met Kollandiaan 2 de ranglijst sluit met ieder twee punten. Maar met een UVG op volle toeren, zit er weinig perspectief in deze strijd voor De Treffers. Schiedam Schiedamse Boys en Schiedam, die dit weekeinde geen compel it ieverplichtingen hebben, spelen morgen een oe fenwedstrijd, Schiedam speelt in Voorschoten tegen Randstad Sport, aanvang half drie, en Schiedamse Boys op Harga te gen Pantserboys. Dit duel be gint om twaalf uur. Schiedam Hermes* goalie Har ry Spermon zal in Brugg (Zwit serland) het doel verdedigen van de Nationale B-selectfe. De oranje-amateurs spelen daar, komende woensdag, tegen bet Zwitserse UEFA-jeugdelfUL De kopbal van Jan Groeneweg is onderweg. SW's topscorer kan in de resterende negen wedstrij den zijn totaal nog wat opvijzelen. Schiedam Nog één wedstrijd en de clubs in de eerste divisie beginnen aan de laatste periode. Een reeks van acht wedstrijden, waarop zestien van de ne gentien clubs hun zinnen hebben gezet. Eindhoven en FC Groningen „zijn er al", terwijl de derde club gezocht moet worden onder FSC, Den Bosch, Willem II of NEC. Zestien clubs, waaronder dus ook SW, krijgen nog een laatste kans om door te dringen tot de financieel aantrekkelijke nacompetitie. Een vierde periode, waarin SW te maken krijgt met twee wedstrij- den tegen FC Groningen en onder meer de altijd weer moeilijke uitwedstrijd te gen FC WV. SVV's kansen lijken klein. Tenslotte is SW niet langer de absolute heerser in thuisduels, want al blijft de Maaskénte- quipe op Harga moeilijk te kloppen, de voorbije (derde) periode kwam SVV toch niet verder dan drie gelijke spelen - waaronder NEC en Eindhoven en een overwinning op Vitesse. Van de vier uitwedstrijden werden er twee verloren. Niet ten onrechte merkte Bob Maaskant eerder op, dat een SW in „Harga-vorm" overwinningen dus had meegedaan in de strijd om de derde periodetitel. Want het is "een feit, zelfs Fortuna SC incasseerde in acht wedstrijden vijf ver- liespunten, maar kan niettemin morgen de derde periode kampioen worden. Eens te meer is daardoor bewezen dat de zogenaamde „kampioensformule" (thuis winnen en uit gelijk spelen) ook in de periode opgaat. Het zou betekenen dat uit acht duels twaalf punten zouden zijn gehaald en dat is het aantal waarmee FC Den Bosch, als het wint bij SC Amers foort, periodekampioen gaat worden. Na het duel van morgen, tegen Heeren veen, dient ook SW dus „klaar" te zijn voor de laatste krachttoer. Een ontspan nen „generale", want het duel tegen de Friezen kan worden bijgeschreven in het rijtje competitiewedstrijden dat moet worden afgewerkt omdat het nu eenmaal zo hoort. Voor Heerenveen ligt de zaak wat anders, want een achterstand van. vijf punten op koploper Eindhoven is nu ook weer niet iets om zomaar uit handen te geven. Schiedam Voor de tweede maal dit seizoen ontmoeten Hermes DVS en RVC elkaar. Was het destijds in Schiedam geen al te moeilijke opgave voor Hermes DVS (RVC had toen duidelijk zijn draai nog niet gevonden en vormde een vrijrammelend geheel). Deze keer lijkt het behalen van twee punten aanzienlijk minder eenvoudig. RVC is, wat men noemt gaan „draaien" en heeft zich inmiddels tot vlak onder de bovenste vier team opgewerkt Pim Visser: „Het zal niet meevallen voor ons. Graag pakken we natuurlijk die twee punten, want we hebben ze erg hard nodig. We zijn volledig eprepareerd voor ze." Zodra RVC achter de rug is, wacht Hermes overigens een aantrekke lijk competitie-slot met slechts twee uitwedstrijden (waaronder die tegen Rood-Wit) en niet minder dan vier duels op eigen bodem. Voor het duel in Rijswijk heeft Visser een selectie van dertien man gemaakt Onzekere pionnen daarbij zijn Commijs en KornaatDe eerste is (vrij snel) hersteld van zijn knieblessure en zal waarschijnlijk wel meedoen, terwijl Komaat last heeft van een keelontsteking. Wan neer Komaat afwezig is, maakt Slavenburg een goede kans mee tedoen. Selectie: Spermon, Cammijs,'Van de Burg, Weeda, Van de Kroon, Ruseier; Van Baarle, Bakkes, Hoogeveen, Riedijk: Van de Voort, Slavenburg, Kornaat, Van Duppen. Morgen komen twee van de drie Schiedamse korfbalploegen in het veld. Dit zijn SSC Harga en Succes. SSC Harga speelt 14 uur een thuis wedstrijd tegen Quick uit Dordrecht. Dat betreft hier een veld wedstrijd. is dezelfde tegenstander als waar SSC Harga zich veilig te gen heeft gespeeld in de micro competitie. Ditmaal zal het niet meevallen om een overwinning te behalen, want Quick is nu gewaarschuwd. De uitwedstrijd werd destijds met 96 door SSC Harga verloren. Hoe de opstelling zal zijn is nog niet bekend. Trainer/coach Frans Geluk zal dit aan het eind van de week bekend maken. Het zal al een goede prestatie zijn als zij een gelijk spel kunnen beha len. SSC Harga zal toch een paar punten moeten gaan beha len, want zij staan er in de veldcompetitie ook niet zo roos kleurig voor. Succes speelt nog een microwed strijd en wel tegen de kam pioenskandidaat Actief. Deze wedstrijd zal in de Energiehal gespeeld worden. Er zal voor Succes tegen deze ploeg niet veel eer te behalen zijn, omdat deze tegenstander daar te sterk voor is, Maar Succes is vast van plan om zijn sportieve plicht te vervullen en Actief zo goed mo gelijk tegenstand te bieden. Aanvang 15 uur. ODI is vrij. SCHIEDAM Op donderdag 27 maart vertrekt een groep van twaalf NOAD-junloren en een zestal begeleiders naar Zweden voor een tafeitennistrïp. Het gezelschap verblijft In Uddevalla in een echt Zweedse kampeergelegenheid en vanuit deze stand plaats maakt men vrijwel dagelijks uitstapjes naar verschillende plaatsen voor het spelen van vriendschappelijke wedstrijden- Hoewel het geheel niet de opzet heeft van een echt trainingskamp, zal men van de Zweedse tafeltennisjeugd veel kunnen opsteken, want het spelniveau ligt in dit Scandinavische land zeer hoog. Men ontmoet tegenstanders in Gothenburg, Uddevalla, TrollhSttan, Ed, Arvika, Karlstadt en er staat bovendien nog een ontmoeting op het programma in Oslo. Tegenstander is daar het team van Oslo BTK. Op de terugweg van de reis, die met een tweetal busjes gemaakt wordt, doet het gezelschap ook het Deense Aarhus aan, waar ook nog een wedtrijd gespeeld wordt. Op zondag 6 april hoopt men weer in Schiedam terug te keren. Zondag is 2 maart, een dag, waar op vele SW-supporters en vooral trainer Maaskant al lang gewacht hebben: de dag waar op Slobodan Dutina weer voor SW mag uitkomen. Wij weten nog goed de voorgeschiedenis, die soms ook mismaakt in de pers uitvoerig beschreven werd: de plotselinge longontste king van de echtgenote van Du tina, de vergissingen en misver standen daarna, de medewerk ing in een ander elftal en de schorsing. Gelukkig, dat dit ai- les nu voorbij is, en geen ver standig meens zal oude koeien nu weer haatdragend uit de sloot halen! trainer Maaskant heeft zo vaak over de schorsing van Dutina en over het geringe aantal van gekwalificeerde spe lers bij SW geklaagd! En Duti na op op dit ogenblik niet al leen de enige aktieve speler van het eerste elftal van SW, die al meer dan 100 doelpunten voor SW gescoord heeft (en daarom de onderscheiding van de zilveren voetbal kreeg wij moeten ook niet vergeten dat in de eerste periode van dit seizoen, toen Dutina meespeel de SW zijn beste resultaten bereikte, en dat in deze tijd topscorer Groeneweg ook zijn meeste doelpunten maakte namelijk 6 van het totaal 10. Daarna, toen Dutina zijn voor zetten op maat niet meer gaf, werd de effectiviteit van SW's aaval duidelijk geringer. En wij hoorden, dat Dutina de hele tijd bijzonder ijverig getraind heeft en nu in top-conditie verkeert! Nu begint over een week de laatste periode de laatste mo gelijkheid voor SW. in dit sei zoen nog succes te oogsten. Wij weten, dat trainer Maaskant daarop bijzonder wacht, en met Dutina en de mobilisatie van alle krachten kan met een beetje geluk! beslist een suc ces bereikt worden. A. van Stubbendorff Vlaardingerdi jk 229a Schiedam-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4