Wilton: Ursus toch onvol doend e routine RKDEO drukt overwicht uit naast NRC Wit Rood Wit bedwingt SVDPW DRZ BLIJ 'MET PUNT Demos niet best Benauwde zege Martinit Verdienstelijk gelijkspel tegen AVS Excelsior zonder organisatie LEEN VAN PELT BENUT STRAFSCHOP I MAANDAG 3 MAART 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT Excelsior-doelman Coen van der Pas valt vergeefs uit naar de trefzekere kopbal van Dik Goeman. Het RKDEO-doelpunt zou echter worden afgekeurd. Van een onzer verslaggevers Nootdorp - "Eindelijk hebben ze het technisch overwicht in doel punten kunnen uitdrukken," glunderde trainer Henk Nieuwpoort na afloop van de belangrijke wedstrijd tegen het Vlaardingse Excelsior '20. (30). Inderdaad had RKDEO een groot deel van de eerste helft en bijna de hele tweede helft een overwicht, maar het maken van doelpunten was ook dit keer het grootste pro bleem. Tenslotte maakte invaller Aad van der Zande een kwartier voor tijd de verdiende openingstreffer en stelde Flip Hooijmans enkele minuten later de zege veilig. "Ik had ze vooraf opdracht gege ven om zeer agressief te spelen en zodoende Excelsior te laten komen. Ook moesten ze probe ren met hoge ballen John van Schie te bereiken, omdat dat hij nogal sterk met het hoofd is", opperde Nieuwpoort. RKDEO begon sterk en Excelsior moest alle zeilen in de verdedi ging bijzetten om stand te hou den. Toch deden zich geen ech te kansen voor. Na twintig mi nuten luwde het offensief en ging vooral aanvoerder Wim Tieman (later opgeschreven we gens ruw spel) van de zwart- wittcn meer aanvallende acties ondernemen. Dat dit niet onge vaarlijk was ondervond de RK- DEO-ploeg, toen eerst linker spits John Kloppers op het laat ste moment een voet dwars ge zet werd en even later rechts back Wim Putter, de bal uit een vrije schop hard via de paal achter schoot LANGE BALLEN Na de hervatting liep het alle maal beter bij de Nootdorpers. De scheidende trainer ween "In de rust had ik gezegd, dat ze het korte spel moesten ver geten en met lange ballen de voorhoede van die lui en de keeper niet erg zeker waren en nogal wat steekjes lieten val len. x Dat had Nieuwpoort goed gezien, want door dit systeem kwamen er kansen in overvloed. Vooral Aad van der Zande (ingevallen voor Jan Veldhoven: "Waar schijnlijk heb ik een rib ge kneusd") was een versterking in de frontlinie. Door deze mu tatie verdween Frank Liem naar de backplaats, waar hij een zeer sterke tweede helft speelde. Na tien minuten leek de nieuwe tactiek succes te hebben. Een voorzet van John van Schie kopte Dik Goeman hard in, maar de zeer goed leidende scheidsrechter F. Wcuppe keur de het doelpunt terecht wegens buitenspel af. De Excelsior-kee per kreeg het nu moeilijk. Een ver en hoog schot van Flip Hooijmans kon hij maar net corner tikken. De Excelsior-ver- dediging ging nog onzekerder spelen. Er werden steeds meer fouten gemaakt Laatste man Theo van Deventer: "Er zat geen organisatie in bij ons". Nadat Wim Veldhoven na een vrije trap van Jan Pex (na rust zeer goed) oog In oog kwam te staan met doelman Koen van der Pas en half vallend naast had geschoten, kwam de ope ningstreffer. Rechtsback Wim Putter trapte een doelschop verkeerd uii en Wim Wijtvliet zette meteen voor. In een po ging om de bal weg te schieten, miste Berry Heister finaal. Aad van der Zande was er toen als de kippen bij om zijn team op voorsprong te zetten. 10. Een op dat moment verdiende voorsprong. De gasten waren door deze tegen slag aangeslagen en RKDEO profiteerde knap. Vier minuten later vergrootte het de voor sprong. Dik Goeman (hij be zorgde de keeper een erg lasti ge middag) nam slim een vrije trap en Koen van der Pas liet de bal los. Meegekomen Flip Hooijmans was ter plekke om 20 in te schieten. "Een knap pe overwinning", vond Henk Nieuwpoort. "Vooral als je be-~ seft, dat er vijf jongens uit het tweede meededen." Excelsior gaf zich na dit doelpunt gewon nen en RKDEO speelde de tweede 45 minuten rustig vol, zonder enig risico te nemen. goed weg. In de tweede helft kwam Het Noorden meer in de aanval. Het moest wel, om de achterstand weg te werken. Na tuurlijk had trainer Hogeboom dit voorzien en zijn. maatrege len genomen. Het bleek alle maal goed gezien. De verdediging met mannen als Giel Gouka, Jan Blom, Peter van de Burg, doelman Nagel- houdt en niet te vergeten een van de oudste spelers, aanvoer der Joop Lupker, hadden er goed het oog in en gaven weinig Of geen kansen weg. Rotterdam De wedstrijd die Ursus in Rotter dam tegen NRC speelde heeft een. wat merk waardig verloop gehad. Zonder te kunnen spreken van een onsportief duel, deelde de scheidsrechter toch twee strafschoppen uit. Hij verdeelde dat eerlijk en omdat uit beide straf schoppen een doelpunt viel, heeft dit alles de uitslag niet verkeerd beïnvloed. Ursus keek al heel snel, vrij onfortuinlijk, tegen een achter stand aan. Een verre uittrap van de doelman, in de derde minuut, kwam via het hoofd van Nagelhoudt over laatste man Aad den Held heen voor de voeten van een spitsspeler van NRC. Deze kon niet buitenspel staan omdat dit werd opgeheven via Nagelhoudt. Voor doelman Kuiters was er toen geen redden meer aan. Ursus liet het er niet bij zitten. Een hard schot van Nieuw straten werd met de hand gekeerd en dat kostte de thuisclub een strafschop welke door hans Schinkel in een doelpunt werd omgezet, 11. Na de thee trachtte Ursus het initiatief tot zich te trekken. Het drong ver op, maar was niet bedacht op de counters van de thuisclub. Uit een daarvan ontstond een kwartier voor tijd een strafschop, toen Ruud van Dijk en Aad den Held een uitgebroken speler in de mangel namen. Het werd UIings ging trainer Van der Meer aan het veranderen. Verdediger Verschoor werd er uitgehaald en Siem van Loenen kwam er in. Het elftal werd wat door elkaar gehutseld en uiteindelijk kwam Nieuwstraten als centrum spits spits te staan. Het hielp allemaal goed. Vijf minuten voor tijd ontdeed Nieuwstraten zich van een belagers en liet zien hoe de in de lucht zeer sterke, doelman van NRC gepasseerd moest worden. Laag en in de hoek werd de bal door Nieuwstraten ingeschoten. Dat bleek voor de keeper te moeilijk en hij kon dan ook niets anders meer doen, dan wat mistroostig, het leer uit het net halen. Het was wat benauwd, maar een punt had Ursus toch binnen gehaald. Schiedam Demos ver loor op eigen terrein van Pechvogels met 1—0, Het hoeft daar niemand an ders de schuld van te geven, dan zichzelf. De Schiedammers speelden waarschijnlijk wel de slechtste wedstrijd van dit seizoen en het was dan ook heel normaal dat het de ontmoeting verloor. Pech had het wel een bee tje, omdat het m de twee de helft Meeuws moest missen. Een blessure hield hem na de rust uit het veld. Hij werd toen vervangen door Ftomen- schenko. Pechvogels, met de gedachte dat de eerste klap heel wat waard is, ging heel sterk van start en Demos moest, of het wilde of niet in de verde diging. Goed werk van die verdediging hield lang de nul staande. In de twintigste minuut ging het echter mis. Mart Frey pingelde wat onno dig met de bal. In de verdediging notabene. Dat werd hem en zijn club noodlottig. Het leer werd hem ontfutseld en daaruit ontstond ook het doelpunt: 0—I. De druk op het doel van Demos werd nog groter en het was maar gelukkig dat er in de voorhoede van Pechvogels te weinig ta lent liep om dit allemaal uit te buiten. Na de rust kwam Demos wel sterk terug. Het kon dan ook, omdat Pechvo gels de voorsprong trachtte te consolideren. Er werd nog een bal na een schot van Joop van Schijndel van de lijn ge haald, maar doelpunten bleven verder uit. Brielle Nico de Bruin, trainer van Wit Rood Wit, was zicht baar tevreden na het duel te gen SVDPW in Den Brie!, Niet zo zeer met de uitslag (1—1) als wel met de prestatie in het veld van 2ijn pupillen. Nico de Bruin: ,'Jïet liep in de tweede helft eindelijk vlot bij ons, we hebben het die voortdurend moeilijk gemaakt. Maar ja, het maken van doelpunten blijft een groot probleem voor ons, ook in deze wedstrijd weer, want we hadden toch wel meer verdiend dan dit ene punt, We spelen zonder echte spits, Kees Lugtenburg staat wel op die. plaats maar hij hoort er na tuurlijk niet, hij Iaat zich veel te ver terng zakken) Op zich Is dat niet zo erg, als een ander zijn plaats inneemt, maar dat gebeurde niet." Zijn Schiedamse college Sander ya£L,der Hoek was minder vro lijk gestemd na afloop van dit voor SVDPW zo belangrijke treffen. Van der Hoek: „We zijn in de tweede helft veel te ver teruggevallen. Wat ik ook wel een beetje in de schoenen van de scheidsrechter schuif, want deze man nam af en toe onbe grijpelijke beslissingen. SVDPW is een ploeg, die daar gauw „invliegt" en dan raak je wel uit je ritme. Hoewel ik moet zeggen dat we voor rust leuk hebben gevoetbald, maar WRW is voor ons altijd een moeilijke ploeg geweest." In de beginfase van de wedstrijd zag het er overigens niet naar uit, dat de Schiedammers het zo moeilijk zouden krijgen in Den Brie!, de pupillen van San- der van der Hoek startten in een enorm tempo, waar de Briellenaren het danig moeilijk mee hadden. Al in de vijfde minuut kreeg Sjors Keizer een fraaie kans, die echter ten on rechte door de grensrechter we gens buitenspel werd wegge- vlagd. Enkele minuten later was het toch raak. Na een gave combi natie scoorde Wim Osta op aangeven van Wim Slavenburg, 01. Na deze ene treffer ge loofden de Schiedammers het wel een beetje, het elan was na de voorsprong verdwenen. Ook in de achterhoede deden zich nogal eens paniekerige situaties voor, waar WRWer Egbert Scholten bijna van profiteerde een kwartier voor het verstrij ken van de eerste helft. Keeper Karei Bras reageerde echter at tent. Een zwak punt bij de Briellena ren die eerste driekwartier was de verbinding tussen aanval en middenveld. Met name Jos Pas- senaer wachtte steeds iets te lang met zijn passes. Aan de andere kant excelleerde Maarten Slavenburg op de lin kervleugel nog steeds maar kreeg wel steeds minder steun van zijn medespelers. In de tweede helft kwam een veel geïnspireerder Wit Rood Wit binnen de hjnen, dat SVDPW voortdurend onder druk heeft gehouden. Ondanks deze druk lukte het de roodwitten toch niet te scoren. Eenmaal was Egbert Scholten dicht bij een treffer toen hij van dichtbij hard inknalde. Karei Bras red de echter op de doellijn met zijn hoofd. Uiteindelijk kreeg WRW toch zijn gelijkmaker. In het strafschop gebied nam de in het nauw gedreven Cor Voets de bal met zijn hand mee (de tweede keer overigens). De niet overtuigend leidende scheidsrechter Bra- venboor honoreerde dit met een strafschop die Leen van Pelt koelbloedig inschoot, 1—1. Ver der is WRW niet meer gekomen en moest zelfs toezien dat de Schiedammers er zelfs nog een slotoffensief uitpersten, dat echter met meer opleverde dan enkele hoekschoppen. Schiedam In de ranglijst 2e klasse A heeft het E Rotterdamse AVS, derde op de ranglijst, heel wat I e meer moeite gehad met Wilton Feyenoord dan aan- vankelijk werd verwacht. Trainer Wim Klein van de Schiedammers was dan ook na de deling (1-1) een 1 a tevreden man. ln de beginfase werd het doel van WF zwaar onder druk ge zet, maar de verdediging paste zeer goed de buitenspelval toe en de Rotterdammers tippel den hier maar al te vaak in. Na het eerste kwartier toen de druk van AVS wat minder werd, kregen de belde doelver- dedigers heel weinig te doen en speelde men hoofdzakelijk op het middenveld. Na 30 minuten loste Kok Tindal een hard schot, maar werd voortreffelijk gestopt door Wil ton-doelman Piet Grootveld. Bram Westphal, een der snelle aanvallers van AVS, moest het herhaaldelijk ontgelden bij scheidsrechter Vennema, in de eerste helft werden tegen hem niet minder dan 13 overtredin gen gegeven wat Wilton wel iets uit2*n spel haalde. Wat Jan Nuiten en Leen Valk ook Schiedam - DRZ bracht het op 'éigen veld tegen Rockanje niet 'verder dan een doelpuntloos ■gelijkspel. Men was er, gezien 'de wedstrijd, dik tevreden •mee. Het winstpunt je dat werd ygeboekt geeft DRZ nu al de izekerheid dat het niet hoeft te ^degraderen. Beidetearns lieten goed voetbal jzien, maar het bleek dat beide verdedigingen het beste deel Van de ploegen uitmaakte. 'Doelman Collé bij DRZ en zijn Volleg a Swaab aan de andere leant kregen niet zo veel te «doen, maar wat zij moesten doen deden zij voortreffelijk. fZo stopte Collé schitterend een isoloaktie van Arie van Vliet en .bracht Swaab redding bij een .schot van Piet de Nijs. Er vielen in dit duel geen doel- ^punten, maar dat wil niet zeg gen dat het aanwezige publiek iTiiet genoten zou hebben. Het "werd een stevige, sportieve par tij voetbal onder een uitsteken de leiding. Er school weinig ^krachtsverschil en mede daar door werd het een interessante ■partij voetbal, waarin ook de .spanning niet ontbrak. Spanning omdat er maar geen- doelpunten vielen en ook omdat er aan beide kanten toch wel kansen geschapen werden maar niet benut Het was en 'bleef 0-0 en daarmee was een Seder dik tevreden. Valk ook j- ,-\y% probeerden, de stand bleef''tot de rust dub bel blank In de tweede helft had Wilton vrouwe Fortune met zich, want al reeds na 10 minuten spelen miste Frans Kloeg voor een leeg doel. In de 20e minuut werd Leen Valk vervangen door Maarten Noordzij en hierdoor kwara "Wilton meer in de aanval. In de 27e minuut een vrije trap van Marti Schaap, deze plaatste de Alleen op doel af .maar bal hoog voor het doel, keeper de grensrechter zorgt voor Piet Klapwijk liet de bal los en een eind van alle WiltOri-illu- toen was het Cor Speijer die de gjes stand op 1-0 bracht. Wilton beeft van deze voorsprong weer gelijk Frans Kloeg kreeg niet veel plezier gehad, want de bal toegespeeld van Bram drie minuten later was het al Westphal en zijn harde schot van buiten het strafschopge bied was voor Piet Grootveld onhoudbaar: 1-1. Trainer "Wim Klein wisselde hier na Harry Speijer voor John Zuidam maar in de uitstag lwani geen wiizipinc meer. een groot misverstand in de WF-verdediging, een van de weinige goede aanvallen var» AVS werd door John Moret met een keihard schot afgeslo ten, maar weer was het keeper Grootveld die redde. Acht minuten voor tijd was er Trainer Wim Klein was na afloop tevreden over de uitslag, maar zeer 2eker niet voor het ver toonde spel: „Deze 1-0 voor sprong hadden ze nooit uit han den mogen geven", was rijn terechte commentaar. „Maar ja, gebrek aan routine zullen we maar zeggen". Rotterdam - Martinit blijft in "the winning mood". Het thuis toch altijd wel lastige Het Noorden moest er ook aan ge loven. Al werd het dan, gezien de uitslag, een "benauwde" overwinning, echt in gevaar is die toch niet geweest. De spelers van Martinit gaan zich steeds beter houden aan de op drachten van trainer Dick Ho geboom die, na ar'het rich laat aanzien, afscheid van rijn club gaat nemen met een kampioen schap. Immere met één punt voorsprong op de naaste con current gaat Martinit aan kop en heeft het lot nu in eigen handen. Martinit bleek in de wedstrijd tegen Het Noorden iets gevaar lijker in de aanval dan de thuis club, hoewel de partijen goed tegen elkaar opwogen. Dat net iets beter verzorgde spel van de Schiedammers had tot gevolg dat het na een kwartier spelen de leiding kon nemen. Uit een voorzet van Ruud Quadt was het Ruud van der Horst, nu eens niet met het hoofd maar met het hnkervoetje, die zijn club de leiding bezorgde; 0-1. Met die stand zou ook de rust ingaan, hoewel Het Noorden heel dichtbij de gelijkmaker kwam. De Jager zag namelijk de bal uit een schitterende kop stoot van hem, door de Jat keerd. Daarmee kwam Martinit Leen van Pelt schiet WRW koelbloedig uit een strafschop naar 1—1. ,4 A

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5