ZCschudt Shell laat van eh af Westland- Marathon uit gratie Juvenilis ad eert KROMMENIE VINYL f Intiem te sterk voor Ooievaars Nog steeds ongeslagen Wethouder Smit „protesteert" bij de bond Ook aantal tegentreffers hoger dan normaal 1 VAN ROSSUM ZESDE Joop Dekker blijft CODIPRIJS 11,25 DINSDAG 4 MAART 1975 SCHIEDAMS CHE COURANT SCHIEDAM - In een matige wedstrijd handhaafde het waterpoioteam van SZC tegen SHELL zijn ongesla gen koppositie, SHELL, zonder spelmaker Gerard van Opstal, keek al snel tegen een 2-0 achterstand aan toen Willem-Jan. Looman en Wim van der Kolk de eerste 2 SZC-aanvallen bekwaam afrondden. Toen Looman zich daarna echter volkomen onnodig voor een minuut buitenspel zette, zag SHELL kans met een man meer te doelpunten (2-1). Een zeer fraai schot van SHELL-midvoor Martin Vermeulen, van zo'n meter of acht uit gedekte positie, verraste Leen van Noortwijk kennelijk volkomen (2-2). In de tweede periode kon René v.d. Kuil vlot voor 3-2 zorgen nadat een boogbal van Ruud Kra mer Freher van de lat was Ben Kramer Frëher zorgde daarna met een goed schot voor 4-2, waana SHELL middels een toegekende straf- worp weer terug kon ko men tot 4-3. Kort voor het verstrijken van de tweede periode bracht Wim van der Kolk via een 2m-bal het verschil weer op 2 doelpunten (5- 3). had. Toen René v.d. Roïl daar na de bal beroerde terwijl SHELL een vrije worp mocht nemen lag" SZC met 2 man minder in het water. SHELL zag echter geen kans van deze teruggesprongen. - gelegenheid te profiteren en moest zelfs toestaan dat de weer tn het veld gekomen Wil lem-Jan Looman zijn fout goedmaakte door (raet nog steeds één man minder dus!) de SHELL-doelman te passeren (&- 3). Dit bleek de genadeklap voor SHELL. Wim van der Kolk liet 7-3 aantekenen waarna SHELL nog iets terug kon doen (7-4). In het laatste spelgedeelte be paalden Wim van der Kolk (2x), Willem-Jan Looman en nog een SKELL-doelpunt de eindstand op 10-5. SZC's naaste concur rent Poseidon speelde in Til burg met 6-6 gelijk tegen TRB- RES. Rotterdam verloor met 7-4 van TZV. Stand: 1. SZC 8-15; 2. Poseidon 8-13; 3. TZV 8-12; 4/5. R+TRB/R 8-11. Het derde kwart was nauwelijks begonnen toen Willem-Jan Looman zich weer liet verlei den tot een overbodige charge jegens een tegenstander, wat een straf minuut tengevolge De SZC'er komt te laat 0 Schiedam - Het herenteam van Inventus basketbalde in de Energiebal tegen Lakers uit Spangen. Juven ilis, zonder John van de Most en de geschorste John Heilker, stond voor de taak zich te revancheren voor de slechte eerste wedstrijd tegen Lakers, toen de tegenstander de kans werd gegeven om van 20 punten achter tot op 1 punt terug te komen. Van on2e sportredaktie Maassluis In een ronduit zwakke vertoning was VDL nog de minst slechte combinatie. In bet thuisduel tegen laatstgeplaatst Energie Boys werd uiteindelijk met een weggegeven strafschop een 1—0 winst geboekt, terwijl voor al in de tweede helft de kansen voorhanden waren om de (I0 met de rust) score op te voeren. De VDL-zaterdag -formatie moest het stellen zon der de geblesseerden Bas Kroes en Jan Yerbrug- ge jr. Dat scheelde een slok op een borrel, maar in eerste instantie leek dat geen probleem te geven tegen het mistroostig opererende Energie Boys. Maar VDL kon de draad niet voldoende pakken, hoewel het in de tweede periode beter liep en de mogelijkheden zich aandienden. Na een- kwartier was het Wil Huizing die een obstructiegeval door de leidsman omgezet zag in een penalty. Dankbaar maakte hij daar ge bruik en schoot raak: 1—0. Met die stand werd de rust,,be/eikt en na de thee had VDL meer initiatief, doch het bleef te veel steken. Wil Huizing, -Jan Verbrugge sr, Willem Bakker en Bertus Hokke kregen de kansen, maar de score veranderde niet meer. Van onze sportredactie Vlaardingen - Walter van Ros- sum moest genoegen nemen met een zesde plek In de inter nationale militaire cross in het Belgische Genk. Er namen 12B atleten aan deel uit verschil lende landen van Europa. Van af het begin draaide Walter van Ross urn dapper mee in de kopgroep, maar het tempo lag op een gegeven ogenblik zó hoog, dat er gaten vielen. De tijd van de Vlaardinger over fle 5600 meter was 17.57 en dat was slechts 15 seconden achter stand op winnaar Mures. De Vlaardinger deed vele ma!m kopwerk, maar in het laatste deel was het tempo zó hoog, dat ook hij moest lossen. Ook nu begonnen de Schiedammers uitste kend, wat al direct, voor al door het afstands schot van Jaap Boon, een 9—2 voorsprong op- léverde. In de daaropvol gende 4 minuten maakte Lakers goed gebruik van -foutjes in de Juventus- verdediging en bouwde een 1413 voorsprong op. Daarna, maakte Juventus korte metten met de tegenstander. De man-to-man verdediging gaf nog nauwelijfcs kansen weg en aanvallend werd er zo snel rond gegaan, dat er altijd wel iemand vrij kwam te staan, die dan alleen nog maar hoefde te schieten. Gelukkig beschikte Juventus deze wedstrijd over een uitstekend afstandsschot, zodat uit al deze kansen ook nog veelvuldig ges coord werd. Ook Rob Mark liet blijken uitstekend op schot te zijn, alhoewel het toch niet de gewoonte is, dat een pivot al leen van afstand scoort Juven tus liep zodoende vlot uit tot 37—28 in de vijftiende minuut In de laatste 5 minuten van de eerste helft verwaarloosde La- kers de verdediging nogal, waarvan Wesley Steury die al dribbelend de verdediging van Lakers op pure snelheid ver sloeg, door middel van breaks uitstekend profiteerde. De rust stand werd zodoende 45—32 met in de eerste helft alleen al 16 punten van Wesley Steury. In het begin van de tweede helft ging Juventus go*-" door en Jaap Boon, die net s.s in het begin van.de eerstr- helft een ;V serie van 4 doelpunten maakte, zorgde ervoor, dat het goede spel ook in de stand tot uit- drukking werd gebracht; 6344 na 6 minuten. Juventus legde zich daarna te veel toe op louter aanvallen, misschien denkend aan de mo gelijkheid om de i00-punten r grens te passeren, waardoor verdediging verwaarloosd werd en Lakers steeds gemakkelijk kon scoren. Gelukkig was de verdediging van Lakers ook niet al te best, zodat Juventus de voorsprong wel kon handhaven maar niet ver der vergroten, wat tegen dit Lakers zeker tot de mogelijkhe den behoorde. Na een opleving van Juventus, onder aanvoe ring van alweer Wesley Steury, rond de 15e minuut, was de - voorsprong 28 punter, gewor den; 83—55- Maar de full-press van de Schie dammers in de laatste minuten had niet het gewenste resultaat, want Lakers kon nu door breaks gemakkelijk scoren en zo de achterstand tot 14 punten te verkleinen bij een eindstand van 88—74. Al met al heeft Juventus dit seizoen nog niet zoveel gescoord in een wed strijd, maar ook het aantal te- genpunten, 74, is een seizoenre cord. Topscorers waren: Wesley Steury met 26, Wim Cordernans met 15, Jaap Boon met 14 en Rob Mark met 13 punten. SCHIEDAM - Het in de vierde klasse uitkomende eerste tafel- tennisteam van de SIS De Ooievaars heeft in een uitwed strijd tegen koploper Intiem 8 een gevoelige 100 nederlaag geleden. Ronald Oosthof, Koos van Es en Ton van Balveren hadden tegen deze sterke te genstanders geen enkel ver weer en verloren met grote verschillen hun partijen- De voornaamste oorzaak, aldus wedstrijdsecretaris Ton van Balveren; "Deze spelers zijn door Intiem in een te laag team ingedeeld, maar ondanks deze 10-0 nederlaag, welke de tweede is in ruim twee jaar waarin De Ooievaars aan de competitie deelneemt, hebben wij toch wat van deze wedstrijd geleerd". Na vijf wedstrijden, op de helft van de competitie, staan de Schiedammers, die voor het eerste in deze klasse uitkomen, met drie punten op de vierde plaats en zijn voorlopig van degradatiezorgen gevrijwaard. Het derde team van De Ooie vaars, welke in de vijfde klasse uitkomt, werd ook het slachtof fer van Intiem 20. Rob Knol en Arte de Man wonnen ieder é6n set, terwijl Marja Visser geen enkel verweer had. Uitslagen: Vermaas-van Balveren 21-4;21-6. Groeneveld-van Es 21- 9;21-11. van Hoven-Oosthof 21- 19;2I-9. Vermaas/Groeneveld- van Es/van Balveren 2l-13;21- 14. Groeneveld-van Balveren 21-4; 21-5. Vérmaas-Oosthof 21- 4;21-7. van Hoven-van Es 21- 17;21-13. Groeneveld-Oosthof 21-I0;21-14. van Hoven-van Bal veren 21-7 ;21-18. Vermaas-van Es 21-12;21-10. Van onze sportredactie VLAARDINGEN In het korfbalgebeuren was er duidelijk geen succes weggelegd voor de Waterweg-clubs, Maassluis mist de de laatste kans om aan de gradatie te ontkomen en Oranje Nassau zag zijn ongeslagen record van de eerste helft van de veldcompetitie in 'de eerste de beste veld- wedstrijd aan diggelen gaan. Regelmatig duikt de scheids rechter op in de verslagen omwille van zijn negatieve rol, steeds sterker wordt de vrof de KNKV wel ge- noef capabele arbiters heeft om ue wedstrijden op district sniveau te leiden. Het gaat niet om de bewering dat men door de scheidsrechter, ver liest, maar kwalitatief is de scheidsrechtersgroep van de KNV beslist beneden de maat, In een sfeerloze hal van Oude Tonge is het doek definitief gevallen voor Maassluis. Het moest in het beslissingsduel zijn meerdere erkennen in het Zeeuwse All Ready. Vooral in de eerste helft nam All Ready duidelijk afstand Het kreeg hierdoor de sympa thie van de scheidsrechter. Pi kant detail hierbij w^s even wel dat de heer Rovaart voor het eerst na een hele lange tijd de fluit hanteerde en daardoor duidelijk wedstrij dervaring miste. Hij had totaal geen gevoel voor de belangrijkheid van het duel. De vraag rijst of degene die scheidsrechters moet aan wijzen voor de KNKV wel beseft, welke invloed hij heeft en hoeveel hij al zulke duels befnvloed? Want het was een - onverantwoorde keus om deze scheidsrechter voor dit duel aan te wijzen. Een plaatselijke scheidsrechter behulpzaam als grensrechter, reageerde na afloop dan ook met de woor den: „Onbegrijpelijk, dat zo'n man dit duel mocht blazen". Maassluis begon hoopvol en wist de bal een tijding in de ploeg te houden. Maar All Ready wist als eerste te sco ren en Maassluis werd ner veus. De Zeeuwse ploeg kon daardoor weglopen naar een 5—0 voorsprong. Bij de vijfde treffer raakte een All Ready- dame geblesseerd. Maassluis wisselde Rob Koevoet voor Maarten van Bergen. Vlak voor rust kon Maassluis uit een strafworp, benut door Maarten van Bergen, op 5—1 komen. NERVEUS Na rust nam Maassluis het heft in handen^ want ondanks de 5—1 voorspong ging All Rea dy steeds zenuwachtiger spe len en Maassluis steeds rusti ger. Dat men de achterstand niet kon wegwerken, kwam mede door de pech die de Maassluise formatie tijdens dit duel achtervolgde. f*K. g schot draaide de korf i, lerwijl zo'n zelfde draai bil bij All Ready wel een treffer opleverde, Henny Nieman zorgde vanaf de stip voor 5—2, Maar All Rea dy Hep weer weg naar 72. Maassluis bleef rustig spelen en dit leverde duidelijk resul taat op. Want van 2—7 werd het door treffers van Mieke Montizaam en Henny Nieman <2 strafworpen) 7—5. 2n de slotfase ging de strijd gelijk op maar Maassluis zag echter geen kans om dichter bij te komen, want All Ready kreeg op de kritieke momen ten tweemaal een strafworp ten geschenke. Mieke Monti zaam zorgde ook vanut een strafworp voor de zesde Maassluise treffer. Met een. 9—6 nederlaag nam Maassluis afscheid van het districtskorfbal. Het miste in de eerste helft de aansluiting bij All Ready, dat toen de basis legde voor de uiteinde- lijke overwinning. Maassluis keert terug naar de afdeling Rotterdam waar het een zeer lange weg terug wacht ZWAAR Tevens houdt het Maassluise verlies in, dat Oranje Nassau vanavond in Oude Tonge s-ëelt tegen All Ready. Oran je Nassau krijgt het bijzonder zwaar, omdat All Ready zeer fanatiek speel en vrij sys teemloos aan valt.. Hetgeen de verdedigende partij veel kop zorgen geeft. Vooral ook om dat men een sterk dames kwartet heeft. Wanneer Oranje Nassau kans ziet om in de eerste helft bij Ail Ready te blijven, dan heeft men in de tweede helft kans om voorbij All Ready te gaan. Maar wanneer men zich laat verleiden tot meedraaien in het hoge tempo van AU Ready, dan dalen de winst kansen aanzienlijk. Ook zal Oranje Nassau er rekening mee moeten houden, dat spe len in Oude Tonge voor All Ready een thuiswedstrijd be tekent en voor deze ploeg toch wel voordelig is. In een zeer matige en harde partij heeft Oranje Nassau ïijn eerste verlies moeten in casseren in de veldcompetitie tegen het Zeeuwse Seolto. Mede door de zwakke leiding werd het duel regelmatig ont sierd door te harde acties en vele irritaties ten opzichte van de scheidsrechter. Reeds na een kwartier kon een Seol- to-speler vertrekken, omdat hij de grenzen van het toe laatbare overschreed. Na dit incident had het Vlaardüngse team gedurende de hele wed strijd een groot veldover- wicht, maar kon het niet uit buiten. De inmiddels 30 achterstand (reeds na enkele minuten leidde Seolto met 2—0 door verre treffers) werd pas in de tweede helft gewij zigd. Het was Mart Romers, die Oran je Nassau de weg wees. Nas sau veerde op, kreeg vele kan sen, maar Vromve Fortuna was niet aanwezig in het Vlaardingse kamp. Mede door het onbegrijpelijk af keuren van enige treffers en het onthouden van een aantal strafworpen zakte Oranje Nassau weer ver weg. Seolto liep weg naar 5—1, alvorens Dieuwe van der Windt doel treffend uithaalde. Oranje Nassau was zeker nog verder teruggekomen, ware 1 het niet dat bij een der spaar zame tegenacties de scheids rechter tot ieders verbazing wel een strafworp toekende. Door nogmaals een doelpunt van Mart Romers werd het nog 6—3. Maar in een romme lig slot met vele blessures, waarin de scheidsrechter de negatieve hoofdrol vertolkte, wisten de Zeeuwen de ver overde voorsprong te consoli deren. Van onze sportredactie Maassluis - Het is nu defi nitief geworden dat het Westland de jaarlijkse marathon zal moeten missen. Dit opvallende atletiekgebeuren - de Westland-Marathon - is door de KNAU van de agenda geschrapt. In plaats van een Westland- Marathon op 3 mei in Maassluis komt er nu een marathon in Amster dam ter gelegenheid van het 700-jarig bestaan van de hoofdstad. Ad Souwens, organisator van de internationale Westland-Mara thon, klaagt: „Ik vind het geen stijl zoals het allemaal is ge gaan. Zogenaamd op formele gTonden is de aanvraag afge wezen. Als je (met o.a. Rein Swint) een dergelijk groot atle tiekgebeuren hebt opgebouwd en je bent met de voorbereidin gen van de marathon van 1975 bezig, „baal" je flink als je op een dergelijke manier met een kluitje in het riet gestuurd wordt". De reactie van Ad Bouwens is begrijpelijk. Zes jaar lang heeft hij met anderen zich ingespan nen om een formidabel interna tionaal atletiekevenement (jaar lijks) te organiseren, nu wordt het in één keer van de tafel geveegd door de KNAU- Voor een duidelijk teleurgestelde Ad Bouwens hoeft' het niet meen hij is het zat na een dergelijke handelswijze van de bond! Terug naar januari van dit jaar. Er vindt een bestuurswisseling plaats bij de Atletiekvereniging Maassluis. Het nieuwe bestuur is van mening dat het jaarlijks organiseren van de Westland- Marathon de vereniging te veel inspanning kost Andere activi teiten komen daardoor niet'ge noeg aan bod vindt het nieuwe bestuur. Men schrijft een brief naar KNAU met het verzoek de jaarlijkse Westland-Marathon van de atletiekagenda af te voe ren. Met de zienswijze van het bestuur van AV Maassluis is Ad Bou wens het niet eens. Hij vindt dat de. AV Maassluis wél de marathon moet organiseren. Ad Bouwens stelt dat de organisa tie van de Westland-Marathon van nationaal en regionaal (Westland) belang is en moet prevaleren boven het clubbe lang van AV Maassluis. Tevens is het een flinke portie promo tion voor Maassluis en omge ving, gezien de ruime belang stelling van radio en televisie. HULP Met anderen, die het ook niet eens zijn met de gang van za ken, stapt Ad Bouwens bij AV Maassluis op. Om de WestJand- Marathon niet verder op de tocht te zetten besluit Ad Bou wens de hulp van andere ver enigingen in te roepen. Olyra pus uit Naaldwijk en AVft uit Rotterdam zeggen alle mede werking toe. Ools de gemeente Maassluis- met een subsidie - steunt de plannen van Ad Bou wens. Namens de AVR schrijft Ad Bou wens een brief aan de KNAU. Ad Bouwens: „Ik vroeg daarin de Westland-Marathon weder om op de wedstrijdkalender op te voeren voor 3 mei en schreef letterlijk: „als organiserende vereniging 'treedt de AVR op.1' Verder stond in die brief dat alle problemen rond de organisatie, zoals financiële garanties, spon sors, subsidie gemeente, EHBO, politiemedewerking en par cours, zo goed ais rond waren". Voorafgaand aan de brief van Ad Bouwens kwam er bij het bonds bestuur een brief van AV23 uit Amsterdam op tafeL Men had kennis genomen van de „afschrijving" van de West land-Marathon en wilde nu in. verband met het 700-jarig be staan van Amsterdam in de hoofdstad een marathon gaan organiseren op 3 mei. De fi-„. nisch zou dan in het Olympisch stadion moeten zijn. FOBMEEL De KNAU heeft inmiddels be slist welk verzoek wordt inge willigd. Men heeft voor Am sterdam gekozen. En wel op strikt formele-gronden. Secre taris Ernst Brabers: „De brief van Ad Bouwens werd niet gedekt door een vereniging; al leen een vereniging of een com missie kan een. verzoek tot or ganisatie van een atletiekwed strijd indienen. Van de AVR hebben we geen bevestiging ge- had over deze zaak". De KNAU beticht Ad Bouwens er dus van als particulier de West-. land-Marathon te willen organi seren. Het tegengestelde is waar, want Ad Bouwens heeft wel degelijk de toezegging van het bestuur van AVR gehad. Toch kiest de KNAU voor Am sterdam. Men kan zich niet aan de indruk onttrekken dat de KNAU nogal gecharmeerd is van het voorstel van AV23. Een marathon in Amsterdam tij dens een jubileum van de hoofdstad. Trekt kennelijk meer - gezien de hele entourage - dan een marathon m-Maas sluis met een uitstekende naam. Harm Hendriks van de commissie Super Lange Afsand van de KNAU: „De AVR heeft geen officiële stappen genomen om de Westland-Marathon over te nemen. Maar de aanleiding is natuurlijk de brief van AV Maassluis begin van dit jaar geweest. Daarna heeft AV23 de datum van 3 mei geclaimd. Wij moesten wel op formele grond en een beslissing nemen". VOL Hoewel de beslissing van de KNAU definitief lijkt, heeft de Maassluise wethouder van sportzaken Koos Smit contact opgenomen met de KNAU om als nog te proberen een mara thon in Maassluis te krijgen. Harm Hendriks: „Het program ma voor marathons dit jaar is vol: Amsterdam, Rotterdam en Enschede. Nog een marathon erbij dat kunnen we wel verge ten". Teleurstelling dus voor Ad Bou wens nu de KNAU zo star met formele" gronden schermt Te- meer als we naar de volgende uitspraak van Ad Bouwens luisteren: „Eind vorig jaar heb ik het hierover al met Harm Hendriks gehad. Hij zei toen dat het best goed zou komen als het door een andere vereniging zou worden georganiseerd. Nou, dan vraag ik je toch.....". Van onze sportredactie Vlaardingen - Joop Dekker (37) blijft het nieuwe seizoen als trainer/adviseur bij CION. Het wordt zijn tweode jaar bij de Vlaardingse afdelings tweede klasser. „Het lopende seizoen heb ik wei nig kunnen opbouwen", aldus de ex-VFC en Fortuna-speler. „We hebben dit jaar veel pech gehad met langdurige blessu res en een aantal schorsingen. met geluiddempende viltrug sterke vloer- bedekking voor slaapkamers, gangen en trappen, in oranje, flessengroer», beige en oker. 200 cm. breed. ELDERS 14,95 KETHELSTR. 8 (bij de DAM) TELEFOON 264596 OONOEROAQ: KOOPAVOND SCHIEDAM. t

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4