SCHIEDAMSCHE COURANT Pjal 111iz eriomboiirv en" tot zeven flatwoningen Speciale commissie bevordering van werkgelegenheid Snel oordelen over Imnrnota noodzakelijk 4 I >1 IP SCHUTTING VOOR PASSAGE THEATER EINDELIJK WEG AAN DE LANGE HAVEN Contacten HVO en Cincinnati Lanser genoemd Race- brommer in beslag genomen Putje van Jan Klaassen in de Teerstoof Rijksweg Midden Delfland noodzakelijk doorgaan Zuid in tweede brief aan gemeente -a*, modehuis gaat weer open Bejaarde vrouw lag drie dagen dood in huis .-ai mi Donderdag 6 maart 1975 - ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broer s>vest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klacht end ïenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 6 pagina'* lQOste jaargang no. 25261 .Ü-l Schiedam De politie heeft de bromfiets van de 17-jarige J. de U. uit Schiedam in be slag genomen. Hij werd namelijk aange houden toen hij in de Van Hogendorpstraat ongeveer 65 kilometer per uur reed. De poli- tie vermoedt dan ook dat er technisch met de brommer is „ge knoeid". Nieuwsgierige blikken konder gisteren voor het eerst sinds drieeneenhafve maand weer door de ruiten van het nog rommelige Passage Theater worden geworpen. Gisterochtend heeft namelijk de Bredase bouwmaat schappij Korteweg BV. die de verbouwing in het theater voor haar rekening neemt, de schutting weggehaald, die sinds half november de activiteiten in het gebouw voor het oog verborgen hield. Vele passerende Schiedammers tuurden dan ook vol verwachting naar de veranderingen in het theater, waarin echter de werknemers van Korteweg nog volop bezig zijn. Tot uiterlijk woensdag 7 mei. Want de dag daarna op Hemelvaartsdag zal het 'nieuwe' Passage Theater worden heropend, met een feestelijke show van Seth Gaaikema. Bejaarde (82) aangereden op zebra Schiedam De 82- jarige J. D. uil Schiedam is giste- ren op de zebra na. bij de kruising. Vla ardingerdi j k- Rembrandtlaan aangereden door een bestelauto, be stuurd door de 27- jange MLT. De bejaarde man liep een hoofdwond op en moest m het Ge meente Ziekenhuis worden opgeno men. Schiedam - Zaterdagmiddag om half drie begint in het Zoldertheater in de Teerstoof een poppenvoorstel- Img, die wordt verzorgd door het -poppentheater van Anneke Strack- Benruk. Het programma heet "Het putje van Jan Klaassen". Anneke Strack-Benmk speelt al ruim twintig jaar poppenkast. ïn de loop der jaren, heeft zij een groot repertoire opgebouwd van sprookjes en vrolijke dierenverha len voor kinderen van ongeveer vier tot tien jaar. Zij speelt regel matig op scholen en in ziekenhui zen in Rotterdam. De toegangsprijs is zaterdag een rijksdaalder. i Schiedam Op de Lange Haven zullen drie oude pakhuizen worden „omgebouwd" tot zeven twee- en driekamerflats. Als alles volgens plan verloopt zul len deze nieuwe oude huizen al aan het einde van dit Jaar of uiterlijk begin 1976 kunnen worden bewoond. Het „ombouwwerk" wordt uitgevoerd door de Amersfoortse bouw maatschappij Renoplan, die op dit momexit al ei genaar van de drie pak huizén is. Of het huur- óf- koopflats zullen worden is nog niet bekend. De panden Lange Haven 20-22-24, beter hekend vanwege hun na men „Windau" en „Llbau", wa ren vroeger eigendom van de distillateur Daniël Visser en Zoonen. Lange tijd hebben zij leeg gestaan omdat vrijwel nie mand een geschikte bestem ming vond. De bouwmaatschappij Renoplan, die de pakhuizen nu in eigen dom heeft, heeft rich de afgelo pen jaren gespecialiseerd in re novatie (het verbeteren van be staande opstallen) en rehabilita tie (het verbeteren van hele wij ken). Sinds kort is men nu ook bezig met dit proef-project in Schie dam, waarbij een bestaand pand dat onder Monumenten zorg valt, zal worden verbouwd tot woonruimte. In Amsterdam en met name op de Brouwersgracht is al eerder iets dergelijks gebeurd. Daar kocht een bouwmaatschappij enkele kolossale pakhuizen en „verbouwde" deze tot een aan tal super-de-luxe flats. .Zoiets staat ons niet direct voor ogen", aldus ir. H. B. Baard man van Renoplan, „Wij willen aan de Lange Haven gewoon zeven woningen bouwen. Zon der al teveel franje, al komt er wel een badkamer in". KITCHERIG Bij de verbouwing wil Renoplan de hoofdstructuur van de pan- Minister ontraadt Kamer motie:. Delft Bij de voortzetting van de begrotingsbehandeling van verkeer en waterstaat hebben de PvdA, de PPR en DS'70 gisteravond opnieuw stopzet ting bepleit van de aanleg van rijksweg 19 door Midden Delf land. Minister Tj. Westerterp had 'de Kamer eerder deze week schriftelijk laten weten dat hij geen enkele aanleiding zag om de verdere aanleg te stoppen. De weg moet een ver binding gaan. vormen bissen Antwerpen en Ypenburg, Aan deze kant is rijksweg 19 gevor derd tot Delft De radicaal Jansen heeft minister Westerterp zelfs in een motie uitgenodigd 2ijn standpunt te herzien en het Midden Delf- landgebïed, dat een sterk re creatief karakter krijgt, uit mi lieuoverwegingen verder on aangetast te laten. NIET TE VERMURWEN Ook gisteravond bleek minister Westerterp echter niet te ver murwen. Hij verzocht de Twee de Kamer met grote klem een consistent beleid te voeren wat betreft de aanleg van rijkswe- gen. „De Kamer moet er maar eens mee ophouden te proberen eenmaal genomen beslissingen terug te draaien", aldus de be windsman tijdens het voortge zette Kamerdebat over zijn be groting voor 1975. Er kwamen bij hem heel wat moties op tafel om geplande rijkswegen niet verder aan te leggen of er helemaal van af te zien. „Ik kan aan die wensen niet toegeven. De wegen heb ben vaak al jarenlang op het uitvoeringssehema van het rijkswegenplan gestaan. Er is ruime gelegenheid geweest voor inspraak. Ik vind dat er nu niet meer aan getornd mag worden" aldus minister Westerterp. De weg door Midden Delfland noemde de bewindsman „nood zakelijk". „Er is reeds veertig miljoen gulden in geinves- teerdt", zei hij. Hij ontraadde de ""Tamer de aanneming van d« --otie-Jansen die werd ge steund door PvdA, PPR en DS'70. Wethouder Zij develd: „Schie dam moet zich niet zonder meer met landelijke po litiek be moeien Vlaardingen Ook tussen HVO en Cincinati Mila- eron zijn informele con tacten geweest over een mogelijke overgang van met ontslag bedreigde werknemers van het laatstgenoemde bedrijf naar het voormalige ha venbedrijf Vlaardingen Oost HVO-directiesecre- taris mr. M. Bloemendal verwacht dat een aantal mensen bij HVO nieuw werk kan vinden, maar denkt niet dat dit er vele tientallen zullen zijn. Volgens Bloemendal heeft HVO grote behoefte aan lassers en vakbekwame metaalbewer kers. „Uit besprekingen hebben wij begrepen dat het echter voor een groot deel gaat om k? toorpersoneel."Daar bestaat in ons bedrijf geen behoefte aan. Wij zoeken direct produk- tie* medewerkers". Ce Lange Haven met rechts van het midden de drie pakhuizen die vroeger in gebruik waren bij de distilla teur Daniël Visser. Als alles goedgaat wonen hier binnen een jaar mensen in 7 comfor tabele flats. den - alleen de voorgevel is beschermd - in tact houden. Men voelt er niets voor om, zoals elders al is gebeurd, de hele binnenkant van de gebou wen leeg te halen en er dan allerlei pre-fab panelen in te zetten. „Nee, dat zou wel erg kitcherig worden. Die zware muren en die dikke houten balken zijn juist de charme van die oude panden. Dat laten we zo", aldus ir. Baardman. Aan de buitenkant zullen de pak huizen er vrijwel hetzelfde uit blijven zien. Men denkt er bij voorbeeld aan om de huidige in* en uitlaaddeuren op elke etage te laten zitten en die een nieuwe fundi® van raamluiken te geven. Over een en ander is thans nog druk overleg gaande met enkele gemeentelijke in stanties. ADVERTENTIE] Slof feestelijke opening om 19.00 uur BROERSVEST 33B SCHIEDAM Schiedam - Het college van burgemees ter en wethouders heeft besloten om een commissie ad hoe te benoemen die in het kader van de mogelijkheden van aanvullende werkgelegenheid het college zal adviseren bij het stellen van prioriteiten. Men is hiertoe gekomen nu de rijksoverheid ter bevordering van de werkgelegenheid extra gel den via het Gemeentefonds beschikbaar heeft gesteld. In de nieuwe commissie zullen onder anderen de wethouders C- Zijdeveld (stadsontwikkeling) en C. Bolmcrs (financiën en economie) zitting heb ben. Verder vertegenwoordigers van de dienst gemeentewerken en de secretarieafdelingen fi nanciën, openbare werken en algemene zaken. Nieuwe club Educatieve Workshop Schiedam - De vereniging Educatieve workshop Schiedam heeft onder de naam Het Speelhol een nieuwe club opgericht die elke zaterdagmiddag van half twee tot half vier bijeenkomsten houdt. Al le kinderen van 6 tot en met 10 jaar zijn welkom. Onder meer wordt er ge knutseld en worden er spelletjes gedaan. Het adres is Weslvest 92. Voor inlichtingen kan men ook telefoneren, tel.- no. 267505. Schiedam - Drie da gen lang heeft in een pand aan de Van Heuven Goed hard t straat het stoffelijk over schot van de be jaarde bewoonster gelegen, voordat agenten het lijk gistermorgen Om half twaalf ont dekten. De politie was gealarmeerd door een telefoon tje van een veront ruste buur, die de oude vrouw al en kele dagen niet had gezien. Volgens hoofdinspec teur P. A. J, Broe ders van de politie is er geen sprake van moord of doodslag. "Het on derzoek is in volle gang, maar we ne-' men aan dat het hier gaat om een normaal sterfgeval. Vermoedelijk ia een korte ziekte aan het overlijden voorafgegaan," al dus de heer Broe ders. Schiedam De bewoners vereniging Schiedam-Zuid heeft de gemeenteraad verzocht wat meer haast te maken met het vormen van een oordeel over de huurnota '74 van minister J. Gruijters en de staatsse cretarissen M. van Dam en J. Schaefer, In november vorig jaar al schreef de bewonersvereni ging een brief aan de leden van de Schiedamse gemeenteraad. Daarin werd het gemeentebestuur gevraagd zich uit te spreken tegen de huur- en huursubsidienota. De vereniging twijfelde namelijk sterk aan „het socialistische karakter van de nota". Vooral het punt huurbarmonisatie waarbij oudbotiw-huren wor den opgetrokken naar nieuw- bouw-huren, wordt door Zuid fel bekritiseerd in een enige tijd geleden verschenen huur- brochure, waarvan al 800 exemplaren (in voornamelijk de Gorzen) zijn verkocht Bij de behandeling van de brief van de bewonersvereniging voelde de gemeenteraad zich „door de democratische spelre gels gedwongen" de brief over te hevelen naar het college van burgemeester en wethouders. De raad gaf te kennen eerst een pre-advies van het college a£ te willen wachten, alvorens zich uit te spreken over de huurno ta, "Wethouder C. Zijdeveld be loofde „op korte termijn" met dit pre-advies te komen, „Dat is nu alweer twee maanden geleden", aldus de bewoners- vereniging Zuid. In haar twee de brief aan de gemeenteraad zegt de vereniging „door oner varenheid met de gemeentelij ke terminologie" niet precies te weten wat wordt bedoeld roet „op korte termijn". De bewonersveremgmg is zich er dan ook van bewust dat moge lijk voorbarig is gehandeld met het schrijven van de tweede brief, waarin men de raad vraagt om snel een oordeel over de huurnota te vormen. „Een snelle uitspraak is noodza kelijk" vindt men in de Gorzen. „Vorige week namelijk heeft staatssecretaris Van Dam voör volkshuisvesting een wetsont werp ingediend voor een lande lijke huurverhoging van acht procent per 1 juli aanstaande. Met het indienen van dit wets voorstel wordt duidelijk, dat het kabinet de huurnota al di rect voor een deel wd gaan toepassen". De bcwonersvereniging Schie- dam-Zuid verwacht dal de le den van de Tweede Kamer re kening zullen houden met het oordeel van de Schiedamse ge meenteraad, wanneer zij zich buigen over de huurnota en het wetsontwerp. De gemeenteraad kan echter nog niet oordelen over de huurnota, omdat het pre*advies van het college van b en w er nog steeds niet is. Wethouder Zijde veld; „Ik voorzie dat het college nog deze maand zijn pre-advies zal uitbrengen. He* is alleen nog een kwestie van het vinden van de juiste formuleringen. De huurnota moet uiteraard princi pieel bekeken worden. De wethouder zei ons ook, dat hij vindt dat de Schiedamse ge meenteraad zich niet met de landelijke politiek moet be moeien, als er in Schiedam geen 'noodsituatie is die dat vereist. Waarschijnlijk zal het pre-advies op deze opmerking zijn gebaseerd. "Vlaardingen Nadat gis teren de kandidatuur van de WD'er G. J. Weekhout bekend werd., is alweer een nieuwe naam aan de lange lijst van kandidaten voor de burgemeesterspost in Vlaardingen toegevoegd. In AR-kringen in de Tweede Kamer wordt de naam van de huidige CNV-voorzitter C. Lan ser genoemd. Lanser zou na een lange staat van dienst in de christelijke vakheweging naar iets anders over willen stap pen. Overigens heeft de minister van binnenlandse zaken De Gaay Fortman on langs op een bijeenkomst van de AR door laten schemeren, dat de benoe ming van een CDA-bur- gemeester in Vlaardmgen nog lang niet zeker Is. :s»l| *iil

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1