Het versierde spijkerpak eind mei ook in Schiedam Lezing over reizen op boeken avond Schiedammers maken muziek op museumfeest Croiset, Flink en Van Jlsen in Zoldertheater TWEE POP GROEPEN NAAR DE TEMPEL ScMe-pop-tops Groots concert in Stedelijk Polïepol draait French Connection Leo Unger in Toverbal Elpee top 10 Domburgers Toppers van de week Schiedam Eind mei rullen ondermeer in de RN bookshop aan de Bnversvest Sa exemplaren verkrijgbaar zijn ran het boekwerk Blue Denim Magie, van de Amerikaanse sehrij- verfkunstcriticus Peter Beagle. Het boek, waarvan de Nederlandse titel zal worden: „Het versierde spijkerpak", handelt over een nieuwe Amerikaan se „volkskunst", namelijk het versieren van blauwe spijker- stof. Een tentoonstelling ïn het kader hiervan zal ook In het Schiedaxnse Stedelijk Museum komen. In de Nederlandse vertaling van het boek schrijft Erna van den Berg: „Wat is toch de magie van die blauwe spijkerstof? Eerst was alleen de kleur genoeg. Maar sinds een paar jaar vormt „blue denim" de achtergrond voor de meest fantastische ont werpen, Borduursels, stik sels en drapeneen van vo gels, landschappen en ab stracte motieven in de meest bonte kleuren en vormen zijn daarbij aangebracht op spijkerbroeken en -jasjes." In het boek Het Versierde Spijkerpak staan de 75 win nende spijkerstofjasjes en -broeken van de wedstrijd, die Levi Strauss in 1973 or ganiseerde. De foto's in het boek zijn van Baron Wol man en de „spijkerpak kunstenaars". Dit jaar wordt de winnende collectie van de sptjkerstof- wedstnjd in een aantal grote Europese musea geëxpo seerd. In Nederland in de Stedelijke Musea van Am sterdam en Schiedam, Schiedam In samenwerking met de Nederland se Spoorwegen en de vier Schiedamse boekhan dels Van Leeuwen» Niemantsverdriet, Rebers en Roodbol houdt de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum te Schiedam morgen avond in het museum een boekemveekavond. Op deze avond zal de staf-me dewerker van de Nederland se Spoorwegen, de heer J. Vink, een lezing houden over de evolutie van het rei- zen in de loop der eeuwen- De titel van de lezing is „Het avontuur van een reis," Ook de boekenweek staat in het teken van het reizen. Als extra attractie is tijdens de pauze een qtiiz ingelast "Voor de tien beste oplossin gen is een aantal originele prijzen beschikbaar. De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum, de NS en de vier boekhandéls verwachten een grote be langstelling voor ,de~ avond, die om acht uur begint Er zijn nog enkele toegangs kaarten a een gulden ver krijgbaar bij de vier boek winkels en aan de balie van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat Zaterdag in het Stedelijke Museum: feest onder het motto „Schiedammers maken muziek voor iedöreen." Schiedam In het Stedelijk Mu seum wordt zaterdag een groots muziekfeest gehouden, dat georganiseerd is door de Vereniging Vrienden van het museum. Daarbij zullen Schie damse amateurs zich kunnen inzetten om te laten zien hoe zij hun instrumenten beheer sen. Na selectie zal een aantal musici een orkest vormen en onder leiding van dirigent Eduard YVieland 's avonds een. concert geven in de aula van het museum. Enkele tientallen instrumentalisten hebben zich al opgegeven bij het museum. Verwacht wordt dat ruim vijf tig musici zaterdag met hun instrumenten naar het museum zullen trekken. Bob van der Wel, naast Pi eter Hcióentrijk (voorzitter van de Vereniging Vrienden) de grote animator achter het muziek feest, zegt daarover: „Het idee van een dergelijk evenement is al oud. De bedoeling is om een heel stel mensen, die muziek kunnen spelen, „wild" bij el kaar te krijgen om hen een orkestje te laten vormen. Selec tie is daarbij wel noodzakelijk. Dat wil niet zeggen dat er een jury aan te pas zal komen, maar bijvoorbeeld de strijkers mogen de blazers niet overheer sen en omgekeerd. Het aantal musici op een bepaald instru ment moet beperkt zijn en daarom is selectie nodig. Het is geen wedstrijd, maar gewoon een plezierig evenement" Die selectie is in handen van or ganist George Stamm en diri gent Eduard Wieland, die ook bij dc repetities (vanaf 'half twee *s middags) zullen advise ren. Daarna zal een aantal mu sici de werken gaan doorne men. die 's avonds ten gehore moeten worden gebracht. Deze gekozen musici zullen onder lei ding van dirigent Wieland van af kwart over acht 's avonds in de aula van het Stedelijk Mu seum een concert geven. Welke werken de am ateurmuzi- kanlen zullen vertolken is nog niet bekend. Waarschijnlijk 2al een groot deel van het concert bestaan uit muziek uit de Re naissance. Bob van der Wel. „Technisch gemakkelijke mu ziek, zodat de repetities vlak voor het concert soepel kunnen verlopen. Op het programma komt een aantal meerkonge stukken te staan We kunnen dan aan één kant van de aula de strijkers zetten, aan een an dere kant van de zaal de toeters en op een nog ander plekje de andere musici." Alle Schiedamse pianisten, violis ten, clarmettisten, hoboïsten, blokfluitisten, slagwerkers en allerhande andere plaatselijke musici van acht tot tachtig jaar zijn welkom om mee te doen aan het muziekfeest. Men kan zich „inspelen" in alle door gaans voor het publiek toegan kelijke vertrekken. De Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum te Schiedam heeft zich ook gewend tot de Schiedamse Muziekschool, die een aantal leerlingen zal af vaardigen. Schiedam Jules Croiset, Coen Flink en Henk van UI sen. Drie grote namen uit de Nederland se amusements wereld. De eer ste twee komen dit weekeinde in het Zoldertheater in de Teerstoof, de derde treedt vol gende week in dit Schiedamse theater op. Croiset en Flink zouden eigenlijk al eerder naar Schiedam heb ben willen komen om hier twee try-outs te geven van hun nieu we programma „Grote bek en grote buik". Omdat het pro gramma echter nog met af was, konden de voorstellingen in het Zoldertheater niet doorgaan. Inmiddels is de première van het programma al achter de rug en hebben Jules Croiset en Coen Flink zich al veel meer ingeleefd in de situaties van de personen, die zij uitbeelden. De kolderieke revue van de twee acteurs is gebaseerd op het boek „Gargantua en Panta- gruel", een bizar verhaal over twee reuzen van de zestiende- eeuwse schrijver Rabelais. „Grote bek en grote buik" is een aaneenschakeling van de meest krankzinnige kiuchtsitua- ties, gespeeld door twee acteurs in twintig rollen. In het programma zijn staaltjes poezie verweven, die bij voor baat elke gedachte aan lomp vermaak uitbannen. De muzi kale bijdragen aan de toneelre vue zijn van Harry Bannink. Croiset er. Flink treden vrijdag en zaterdagavond op- De voor stellingen beginnen beide om negen uur, toegangsprijzen zijn f 7,50 en (voor CJP-houders) f 6. Volgende week treedt ïn het weekeinde de bekende acteur Henk van uisen op met een ju(es croiset en Coen Flink treden morgen en zaterdag °Pin het Zoldertheater in de Teerstoof. Boll Weevil, zaterdag in De Tempel Schiedam Voor de vierde maal in één jaar tijd treedt zaterdag avond de Delftse popgroep Boll Weevil op in sociëteit De Tempel aan de Overschiese- straat. Deze band speelt mu ziek in de stijl van gerenom meerde popformaties als War, Mamassas en de Doobie Bro thers. Boll Weevil, die haar optreden om ongeveer negen uur begint, bestaat uit twee drummers, twee gitaristen, een saxofonist en een congaspeler. De laatste staat echter voorna melijk achter het mengpaneel. Op vrijdagavond 14 maart zal de Engelse formatie Teenagers in Love een popconcert in De Tempel geven. De geestelijke vader van deze band is drum mer Paul O'Neill, die de „gezel- lige rock and rolltijd van twee decennia geleden" weer graag wilde doen herleven. Daarom werd in januari vorig jaar na een aantal audities Teenagers In Love geformeerd. Vrijdag zal de groep voor het eerst in Nederland optreden. Na het be zoek aan De Tempel zal de band nog ruim een weck door SnllX. De Britse formatie Teenagers in Love komt volgende week naar Schiedam. Nederland trekken en. her en der optreden. De mogelijkheid bestaat, dat de groep voor de tournee tn Hol land zal zijn uitgebreid met één van dc pianisten, die de forma tie regelmatig versterken. Teenagers In Love heeft al enkele wisselingen in de bezetting ach ter de rug, Momenteel bestaat de formatie behalve uit oprich ter Paul O'Neill nog uit Paul Steel (gitarist), lan Boultorv Smith (sologitanst) en Noel Pcmberton-Billmg (bassist). Het optreden van Boll Weevil en Teenagers In Love zal worden verzorgd door het Lion Artists Management van Henk-van der Mey en Peter Hollestelle. Single top 10 1. (1) 100 years Joey Dyser 2. (6) Sailor Sailor 3. (5) Down down Status Quo 4. (3) Rosamunde Denny Christian 5. (2) Sugar candy kisses Mack and Kathy Kissoon 6. (9) It's magic Pilot 7. (-) Shame, shame, shame Shirley and Com-* party 8. (4) Purely by coincidence Sweet Sensation 9. (7) Usten to the music Doobie Brothers 10. <8) Secrets that you keep Mud 1. (5) Sailor Sailor 2. (-) Tubular beUs Mike Oldfield 3. (-) Vroeger of later Robert Long 4. (-) Physical graffity Led Zeppelin 5. (9) Eldorado Electric Light Orchestra 6. (8) Never let her go David Gates 7. (-) Rock and roll John Lennon 8. (7) Night birds Labelle 9. (-) On the lavel Status Quo 10. (-) Nobody can wait forever Alquin HAN VAN DER HORST, discussiërend met een aantal leerlingen. Vlak voor Schiedam in 1970 na Amsterdam tot tweede Kabouters tad van Nederland werd uitgeroepen, bestond er in de jeneverstad een groeperinkje, dat zich de Rapaljepar- tlj Komburgers in Schiedam noemde. Een club met allerlei gekke gedachten, zoals het opgraven en blootleggen van alle gedempte havens ïn deze stad m het veranderen van de Koemarkt In een park. Het groepje zag af van meedoen aan de gemeenteraadsverkiezingen in Schiedam en zag er meer heil in om zich aan te sluiten bij de Kabouters, waarmee Roel van Duyn destijds op de proppen kwam. Iemand dm binnen de Schie damse afdeling van deze ra dicale partij opviel, door het consequent dragen van kort haar en een stropdas, was de nu 25-jarige leraar Han van der Horst. Een meer dan twee meter lange Schie dammer, die sinds die Ka- boutertijd eigenlijk nog maar nauwelijks politiek ac- tief is geweest, al maakt hij al vele jaren deel uit van de Schiedamse PPR. Toch, na deze „rustperiode", trekt de politieke gang van zaken hem weer. Momenteel is hij actief in de pas in Schiedam opgerichte werkgroep on- derwijswinkel. Han van der Horst, nog steeds een opvallend personnage (mede door het voortdurend dragen van vlinderdasjes en door sojn ogenschijnlijke ei genwijsheid), gaf deze week zijn persoonlijke top tien. Een ranglijst die wordt aan gevoerd door Braziliaanse liederen, Han van der Horst geeft daarmee blijk van zijn medeleven met de slachtof fers van het regime in dat land. De componisten Gil en Costa zijn Braziliaanse poli tieke vluchtelingen, Veloso was eens een van de beste Zuidamenkaanse gitaristen, maar door zijn repertoire viel hij in ongenade bij het regime. Hij werd gemarteld en vluchtte later naar Lon den. Door de martelingen is de Braziliaan niet meer in staat om gitaar te spelen. De top tien van Han van der Horst, waarin ook een liedje uit 1919 voorkomt („Le bas sur le tolt") wordt verder verklaard met zijn opmer king: „Ik hou alleen van mu ziek die je direct kunt neu- nen". 1. Pais tropical gecomponeerd en uitgevoerd door Gilberto Gil, Caetano Veloso en Gal Costa. 2. Tuarg Gal Costa. 3. A quele abrago uitgevoerd door Elis Regina, gecomponeerd door Gilberto Gil. 4. Londen, Londen Caetano Veloso. 5. Me and Bobby McGee Janis Joplin. 6. Bei mir bist du schön Andrews Sisters. 7. American Graffity dubbelelpee met 36 rock 'n roll-nummers, 8. Randy Newman live elpee van Randy New man. 9. The gold diggers song Fred and Adèle Astair and the Leo Reisman Orchestra. 10. Le bas sur le toxt orkest Du Théatre des Champs Eiysées o.l.v. Darius Milhaud. Maasland - Vrijdagavond draait er in de Maaslandse jongeren- sociëteit Follopol de film: „The French Connection". Twee re chercheurs ontdekken dat een Franse reder een grote partij heroïne zal rinancieren. Als ze de auto van een Franse film ster doorzoeken wordt zestig kilo heroïne gevonden. Via een spectaculaire auto-achtervol ging leidt de film tot de ont knoping. De hoofdrollen wor den vertolkt door Gene Hack- man, Roy Schneider en Fernan do Key. De film begint om acht uur in het Polcentrum Langetaam 17. De ingang van het pand is sinds kort aan de zijkant, om de ge luidsoverlast te beperken- Te vens heeft Polïepol nu de be schikking over twee parkeer vakken waar de brommers neergezet kunnen worden. Maassluis - Zn de serie zondag- middagconcerten treedt zondag In het jongerencentrum De Toverbal aan de Reinestraat Leo Unger op. De zangerfgitarist van blues- en folkmuziek speelt grotendeels eigen werk. Hij bespeelt onder andere dwarsfluit, bariton-sax en gitaar. Het begint zondagmiddag om half vier, de toegangsprijs bedraagt twee gulden vijftig. DONDERDAG 6 MAART 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3