Joop Molendijk zoekt liet hogerop onderschat FC Vlaardingen Willem n niet Gehandicapt SVV speculeert op Bossche terugval VZC huldigt jubilarissen Vijf andere clubs in degradatie zorgen concours VHS Juventus thuis Bij RKSVM met plezier gewerkt Als Juliana wint van koploper Be Fair: Debuut van amateur Hans Vorstenhos Teun Kornaat weer beschikbaar Bal van de maand Jubileumcommissie voor volgend jaar ingesteld i (Van onze sportredactie) Vlaardingen Op dc val reep van de voor het pol der-en verdere binnen water gesloten tijd orga niseert de wedstrijd com missie van de VHB za terdag 15 maart een slot- concours in het water van de Maaslandse Trek- vliet, aanvang halt acht. Het is een concours voor koppels en individuele hengelaars mits het Ieder, zijn van de VHB. De loting voor de visplaat- sen wordt maandag 10 maart gehouden in café „De Waal", aanvang 20 00 uur. Na het concours worden ook hier de prij zen uitgereikt. ZATERDAG 8 MAART 1975 SCfflEDAMSCHE COURANT Van een onzer verslaggevers Monster - Joop Molendijk zegt het méér dan één keer: „De jongens willen dolgraag dat ik blijf, maar na drie jaar RKSVM heb ik het toch wel gezien.Vind ik het welletjes. Maar als het aan de spelers ligt dan heb ik ook volgend seizoen weer onderdak in kMonster. Echt". Molendijk (47), in bezit van het door velen fel begeerde B-diplo ma, blijft bij zijn bijzijn be sluit om de zondagse vierde klasse de rug toe te keren. En die beslissing is niet zon der pijn genomen: „Als je zo'n dne seizoenen, bij een vereniging zit en je kent al. les en iedereen natuurlijk zo'n beetje, doet het je toch wel wat om er nu mee te stoppen. Bij RKSVM heb ik al die tijd met veel plezier gewerkt, at waren de om standigheden met altijd even optimaal. Je moet niet ver geten dat ik het in die jaren steeds moest stellen met een kernploeg van gemiddeld slechts twaalf spelers. Dat we desondanks constant een redelijke rol in die vierde klasse konden spelen vind ik t knap". Na drie seizoenen HolJandiaan (Vlaardïngen) en vier jaar 't Noorden „aast" de in Schie dam woonachtige oefen- meester-nu op zijn vierde voetbalvereniging. „Mijn voorkeur gaat uit naar een zaterdagclub omdat ik zon dags ook wel eens naar rrnjn twee zoons wil gaan kijken", verduidelijkt hij. .Danny speelt sinds een aantal we ken ui het eerste van SW en Joop komt uit in het re serve-elftal van AZ'67. De laatste tijd staat hij ook re gelmatig reserve bij het eer ste", zegt Joop senior. Die mochten de zaterdagver- enigingen toch met naar de diensten van hem willen lon ken, eventueeel tóch tevre den is met een hoger dan RKSVM geklasseerde zon dagse KNVB'er. Want Joop Molendijk wil nu wél wat meer profijt uit zijn B-iicen- tie trekken als het even kan: „Tenslotte heb je er met voor mets 20 lang voor ge blokt", zegt hij terecht, „en daarnaast kan ik nu wel zeg gen dat ik zo'n jaar of elf ervaring op zak heb. Van daar dat ik het nu wat hoge rop probeer te zoeken". AFWACHTEN Molendijk is echt niet zo'n ty pe die zich graag in de etala ge zet. „Ik bedoel er dit mee dat ik met, zoals veel trai ners doen, diverse verenigin gen ga bellen om te vragen of ze wat voor me voelen. Ik wacht gewoon af tot ze naar mij komen. Dat is geen hoogmoedswaanzin, maar ik huldig die werkwijze nu een maal niet". Evenals hij bij RKSVM ge wend was zoekt Molendijk het ook volgend seizoen weer in een karakterploeg. „Met iets meer technische inhoud, dat wél" vult Joop aan, „maar ik zal er ook wel weer een aantal knokkers m moeten hebben. In het te genwoordige voetbal kan je dat soort mannen nu een maal niet missn. Bij RKSVM xs de collectieve inzet ook altijd voorop gezet en dat zie ik graag". De Polanen-brigade, die zich via een stevige eindsprint overigens van het behoud van het vierde klasserschap kan rekenen, zal de man, die zonder zijn traditioneel ge worden pet „onherkenbaar" is, zekr missen. „Nogmaals, ik zit zo'n beetje aan. mijn top m Monster, zonder overi gens hiermee iemand tegen de schenen te trappen. En heb je nu nog een leuke achterban van waarop je eventueel in de toekomst zou kunnen bouwen dan zeg je nog, okay, nu blijf ik nog even. Maar ook het tweede van RKSVM speelt erg laag, dus op de nabije toekomst wacht ik niet. Daarom wil ik het nu weer eens ergens an ders gaan proberen, op een hoger niveau". l(Van onze Sportredactie) 4 «Vlaardingen De bel voor de laatste ronde (vierde periode) heeft geklonken. Met voor alle clubs, uitgezonderd dan Eindhoven, FC Gronin- gen en NEC, gelijke kan- sen. In dat opzicht is het niet zo vreemd dat iede- re trainer vol verwach- J ting is. Ook Jan van Baaren van FC Vlaar- I dingen, die in zijn drie jaar nauwelijks succes heeft gekend, maar re kent op algemeen her stel van zijn equipe. „Gezien de kwaliteit van de ko mende tegenstanders moeten wij een eind komen en met name zondag tegen Willem II thuis zal er veel inspiratie zijn na tie fraaie 2-0 overwinning op het Nederlands jeugdelftal. Vooral omdat NEC niet verder kwam dan een deling tegen die jeugd en PEC/Zwolle zelfs met 2-1 verloor. Alleen Go Ahead Eagles won recent nog in het KNVB-sportcentrum met 5-1." onclusie: FC Vlaardïngen-Wil- lem II vraagt veel aandacht om dat de formatie van Jan Brou wer voor de derde periode al leen in zijn laatste duel tegen FSC (0-1) afviel. Daarom kan aan de Marathonweg van rede lijk goed voetbal sprake zijn. Hoewel de Vlsardipgse opstelling speten. „Want ook hebben we nog wat goed te maken van vorige week tegen Heerenveen i (01) en ook die stimulans doet de strijd in „De "Vhert" onget-] wijfeld hoog oplaaien". SCHIEDAM Vanavond basket ballen 'dames I en heren I van Juventus weer voor eigen pu bliek in de Margriethal. De da-: mes spelen om 20.00 uur tegen ASVU-Smimoff uit Amster dam. Om nog een kans te be houden op de op promotie rechtgevende tweede plaats mogen de dames in de laatste 5 wedstrijden geen punten meer verspelen. Gelukkig is ASVXI niet de sterkste ploeg en werd de eerste wedstrijd ge makkelijk gewonnen, zodat de kans op puntverlies vrij klein is. De heren ontmoeten om 21.30 uur Achilles uit Delft De uitwed strijd tegen Achilles, evenals ASVU een studentenvereniging, werd in de verlenging verloren. Er is dan ook reden genoeg voor de heren om in de voor laatste thuiswedstrijd op spor tieve wijze wraak te nemen voor de nogal onverdiende ne derlaag in de eerste wedstrijd en "daardoor tevens twee pun ten in te lopen op deze mede koploper. (Van een onzer verslaggevers) Vlaardingen Uitgezonderd de afdeling waterpolo bruist de Viaardingse Zwem Club van energie. Daarom was het niet zo vreemd dat door de vele activiteiten het afgelopen seizoen de met vele foto's verluchtigde verslagen^ in een apart boekwerkje waren verpakt. Uit dat jaarverslag, dat veel waardering had van de leden op de jaarlijkse bijeenkomst in de bovenzaal van De Harmonie, twee uitspringers: het nieuw nationaal aspiranten record van Rob de Gier op de 200 rug in 2.14.16 (winterkampioenschappen In Den Haag) en de evenaring van het nationaal record van de dames estafetteploeg (100 meter vrije slag) bij de Nationale in Utrecht vorig jaar. Waar het kwartet Ada Pors, Diane Edelijn, Yvonne van Heust en Connie Boer-Buys tot een tijd kwam van 4.11.52. Maar ook spraken de vorig jaar 500 uitgereikte diploma's tot de verbeelding als het aantal malen (73) dat de wedstrijdploeg van VZC aan wedstrijden mee deed. Met als prettige bijkomstigheid tal van prijzen. Zowel in de landelijke sfeer, als het kampioenschap van de ZRO. Jan Verwey sprak voor een redelijk aantal leden onder meer jubilarissen toe en dat waren J. Brobbel (40 jaar), Mevrouw R, Maas-Van Opstal (25 jaar). J. van. der Moezel (25 jaar) en Jaap Zwanenburg (25 jaar). De vergadering was eenstemmig in zijn oordeel dat voorzitter Jan Verwey de VZC, op het ogenblik met ruim 1200 leden, ook het jubileumjaar maar moet binnenloodsen. Volgend jaar bestaat de Vlaardmgse Zwem Club namelijk een halve eeuw. Het nieuwe bestuur kwam er voorts als volgt uit te zien: voorzitter J. Verwey: secretaris mevrouw B. H osman-Ja sper; elementair zwemmen mevrouw J. Steehouwer-Uitsenbogerd; tweede penning meester mevrouw C. Brugmans-Overkleeft; waterpolo mevrouw C. Boer-Buys; eerste penningmeester J. Voorbach; contactcommis sie J. W. Edelijn; wedstrijdzwenunen D. J. v. d. Laan; wedstrijd- zwemmen J. Zwanenburg. De jubileumcommissie voor de viering van het vijftig jarig bestaan (30 augustus"76) kwam er als volgt uit te zien: dames N. Vermaat- Van der Kley, J. van Zeeland-Simonis en mej. Y. van Heyst en de heren M. H. J. Brugmans, J. E. Edelijn, G. D. Monne, H. J. Steehouwer en J. Voorbach. In de rondvraag waren er vragen van zeer uiteenlopende aard. e Jan Groeneweg .stijgen op topscorerslijst. r Schiedam De strijd om om promotie naar de dames 2e di- f visie volleybal spitst zich toe tussen drie clubs: Goudse Ver zekeringen, Be Fair en OVRA. Onderin de ranglijst, met als inzet twee degradatieplaatsen met een terugkeer naar de dis trictspromotieklasse, is het een strijd tussen: Concordia, Julia na, VSC, Tonegide, en mogelijk nog Lekkerkerk en Die RaCck- se. nuut korter over te doen was echt een verrassende ontwikke ling. Niet echter voor trainer Peter van Norde. Hij daarover: „Ik wist dat het er inzat, en je hoopt nu alleen maar dat deze ontwikkeling zich voortzet. Uit gezonderd koploper Goudse Verzekeringen misschien, ben ik er van overtuigd dat we elke ploeg kunnen pakken." KANS Winst Juliana heeft konsekwenties. Met nog zes wedstrijden te spelen is met name de strijd om degra datie te ontlopen nog een heel onduidelijke zaak. Oorzaak hiervan is het recente herstel van Juliana'sdamesteam. Het stond al „vast", dat na Concor dia ook Juliana zou gaan degra deren. Drie weken geleden nog moest Juliana het stellen met het schamele puntentotaal van vijf. Slechts drie punten meer dan hekkesluiter Concordia. Drie wedstrijden later noteert het Schiedamse damesteam ineens elf punten. Evenveel a's VSC en dicht in de buurt van andere teams, die daardoor on- verwacht gerekend kunnen worden tot mede-degradatie kandidaten. Even verrassend is de manier waarop Juliana met recente te genstanders afrekende. Was de tijdsduur van het duel tegen Concordia, 43 minuten, een „normale" zaak, om er tegen Lekkerkerk zelfs nog een mi- Uitgangspunt daarin is het be houd van de plek in de lande lijke derde divisie. Veel zal dan ook afhangen van Julia na's komende duel tegen het Waddinxveense Be Fair, dat nog steeds hoopt op een kam pioenschap. Een in de eerste helft van die competitie veel minder sterk spelend Juliana verloor in de sporthal Margriet met 1—3, maar in dezelfde sa menstelling als waarin Juliana thans weer speelt, werd vorig seizoen beide keren van Be Fair gewonnen. Een eventuele Schiedamse 2ege vanavond (18 uur sporthal Mar griet) heeft dan ook verregaan de konsekwenties voor het ver dere verloop van de competitie in de derde divisie. Zo zal Be Fair zich dan kansloos mogen achten voor de titel, terwijl on derin enkele ploegen, die zich al veilig achtten, ineens in moeilijkheden komen. door Bas van den Berg Schiedam SVV begint, hoewel gehandicapt, met een schone lei bij FC Den Bosch. Een belangrijke fase die vierde periode waar elke trainer, uitgezonderd dan van Eindhoven, FC Groningen en NEC, zich blind op staart. „Waarom ook niet", oordeelt Bos Maaskant van SVV, „je moet je club nu eenmaal promoten. Maar ook is zo'n titel een welkom ge schenk om het bij de meeste eerste divisieclubs bestaande financiële gat te dichten". Alle 2estien clubs wijzen terecht naar Eindhoven, dat zijn begro ting dit seizoen had afgestemd op 1500 kijkers, maar dank zij voornamelijk het inzicht van „ijzeren" Rtnus Gosens nu al zoveel geld in kas'heeft dat het drie seizoenen lang eventuele tekorten ermee kan vullen. Ander voorbeeld' Jaren achter een zat Eindhoven in het hoekje waar de slagen hard aankomen. De gemeente gaf niet thuis on der het mom dat alleen FSV betaald voetbal waardig was, maar toen de come-back van Eindhoven een gemiddelde van 5500 toeschouwers opleverde, gaf de gemeente zonder veel no oei te een ton garantie voor die prestatie. Daarom is het niet zo vreemd dat iedereen Eindhoven tot groot voorbeeld heeft. In die zin laat trainer Jan van Baaren van FC Vlaardingen '74 zich uit, maar ook Rob Baan van FC VW in VARA's radiorubriek „De Rooie Haan" en Bob Maaskant van SW, die nog steeds geen beslissing heeft genomen of hij blijft bij SW. „Het bestuur is geneigd mij te houden, maar ik moet er nog steeds over nadenken", bekent hij eerlijk. „Niet dat ik op zoek ben naar een andere club, verre van dat, maar als ik blijf wil ik een pakket van voorzieningen inge willigd zien". En &ïï&,££,uitge- breid", op een oud thema: „De selectie moet nodig worden ut- gebreid". Nam Maaskant m eer ste instantie contact op met Ri- nie v^n Zanten van zaterdag- club Spijkemsse, ook Aren Bu- vens stond in de etalage voor SVV. .Jvlaar ik zie er geen brood in", verduidelijkt Bob Maaskant, terwijl AZ *67 en Feyenoord, waar hij intussen is afgetest, in de kijker liep. Maar verjonging moet er komen". Morgen zit SW al weer met een handicap. Wim Mulder verrek te vorige week tegen Heeren veen zijn kniebanden en daar om krijgt amateur Vorstenbos zijn kans. „Hij maakt daar mee", zo gaat Bob Maaskant verder, „zijn debuut. Op welke plaats ik hem zet, zit nog ver pakt, maar het zal niet ver van het middenveld waarin hij in het jeugdieam opereert, af lig gen". „Ook Jos Zoetmulder, die vorige week al inviel voor Mulder, draaft op en dat wordt een rentree van hopelijk een heel duel", vult Maaskant aan. „Meerhof tobt met een aan hechting van zijn hes en dat ziet er met zo fraai uit. Wel wordt hij regelmatig behandeld in Utrecht waar hij in militaire dienst staat, maar ik vraag mij af hoe lang die blessure nog duurt". Conclusie: SW erg verzwakt naar de stad van de carna- velsschlagers. „Wis en waarach tig niet. Ik reken op winst, want iedereen is er zich van bewust dat het de laatste kans is. En het programma komt voor ons, behalve dan tweemaal FC Gro- Schiedam Hennes DVS is voor het eerst sinds weken weer eens op eigen veld te bewonde ren. Wellicht heeft Plra Vissers formatie daar erg veel behoef te aan, want in het „vijandige" Rijswijk wilde het afgelopen SCHIEDAM De eerste week van de strijd om de bal van de maand (maart), heeft geen op vallende „uitschieters" opgele verd. Een aantal clubs kwam nog niet in actie: DHS, Schie dam, FCN en S'Boys, terwijl de clubs die wel in het veld kwa men, niet in staat bleken af stand te nemen van de overige Schiedamse clubs. Uitgezon derd dan misschien SFC, dat met 3—1 won. De Thurledebe- woners voeren daardoor de ranglijst aan, op de voet ge volgd door GSS dat met een gemiddelde van 2.00 op de tweede plaats staat De strijd om de door sporthuis Passage beschikbaar gestelde wedstrijdbal voor de maand maart luidt: sfe 2. GSS 2.00; 3. Martinit 1 1.00; 4. HBSS 1.00; 5. WF 1.00; 6. SVDPW 1.00; 7. Ursus 1.00; 8. PPSC 0.67; 9. WK 0.67; 10. DRZ 0.00; 11. Demos 0.00; 12. Hermes DVS 0.00; 13. GTB 0.00; 14. Excelsior '20 0.00. DHS, Schiedam, FC Niemvland '66 en Schiedamse Boys kwam nog niet voor de maand maart in actie. zondag allemaal niet zo best lukken. Een extra vervelende bijkomstigheid bij dit alles is, dat koploper Rood-Wit voort durend blijft winnen. De Amsterdammers hebben nu al een voorsprong van zes punten op Hermes en dat is wel wat veel. Volgende week ontmoeten de Schiedammers Rood-Wit op eigen veld. Daar zal morgen van het eveneens uit Amster dam afkomstige Spartaan ge wonnen moeten worden. Geluk kig kan Pim Visser deze keer weer over goalgetter Teun Kor naat beschikken. Diens griep is voorbij en Kornaat heeft de gehele week meegetraind. Nog niet beschikbaar is Ties van Duppen, die nog een wedstrijd schorsing tegoed heeft Datzelf de geldt trouwens ook voor Ton Vorstenbos. Voor het duel tegen Spartaan kan Visser beschikken over de vol gende spelers: Sperraon: Com- mijs. Van de Burg, Ruseier, Van de Kroon, Brouwer; Wee- da, Bouwman, Bakkes, Rietüjk: Van de Voort en Kornaat. Hermes' reserve-elftal krijgt te gen Stolwijk (uit) een volgende kans om het kampioenschap te grijpen. Schiedam Het le tafeltetmis- team van Tapijthal Perfekt haalde in eigen huis tegen Ta- venu 2 de punten vrij gemak kelijk binnen. Het werd 7-3 voor de Schiedammers die evenwel al direkt op achter stand werden gezet, doordat Harry Kreischer in de ope- ningspartij klop kreeg van Deussen: 21-18, 17-21 en 15-21. ningen, niet ongunstig uit". SLAG Bob Maaskant: „Het is de vraag hoe FC Den Bosch heeft „over winterd". Is het missen van de derde perïodetitel een slag voor Nol de Ruiter? Normaal gesproken werkt zo'n teleur stelling weken door, maar ik vraag me ook weer af of de jeugd die trainer De Ruiter rond zich verzameld heeft, daarvan erg geschrokken is". Daarom is FC Den Bosch SW een puur open strijd. Waann SW zeker niet behoudend zal niet bekend is, zal die weinig overdoen van vonge week te gen NEC. Dus met in doel Peter Eikelenboom, achter Gerrie Pijl, Frans Fiers, Bep de Ruiter en Johnnie Jansen, midden Rob van der Bol, Cees Buman en Frans Stans en voor Ane Don, Anton Huyer en Jan Roodbol. Jan Roodbol „productief...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4