SCHIEDAMSCHE COURANT Concert amateur- musici: verrassend evenement Aantal ingrijpende verkeersmaatregelen bij Julianalaan Huiseigenaren moeten zelf deel lekverlies betalen Wilton veiliger Rubens Aanvragen Hinderwet vergunning Scholen week vrij in mei Ledental bewoners- vereniging Oost verspreid Muziekfeest waarschijnlijk halfjaarlijks GTB- commissie beschermt water- verbruikers 4 paxlna'e Maandag 10 maart 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 100ste jaargang no. 25264 Broersvest 3- telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 1 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het bestuur van de voetbalvereni ging „Martinit" heeft een Hinderwet-vergunning aangevraagd omdat men een technische installa tie voor het clubgebouw In het sportpark Thurle- de wil plaatsen. Een en ander betekent dat er een bovengronds reser voir van 1600 liter voor de opslag van propaan zal moeten worden aan gelegd. Tot 23 maart kan men hier tegen eventueel schrifte lijk bezwaar maken bij het gemeentebestuur. Bo vendien zal op 1 april o n half twaalf op de ge meentesecretarie een openbare zitting worden gehouden. Dan kunnen nog mondeling bezwaren worden geuit. Schiedam Alle leerlingen van het kleuter-, lager- en voortge zet onderwijs zullen in de week van 5 tot en met 9 mei vrij krijgen. Op 5 mei (Bevrijdingsdag) en mei (Hemelvaartsdag) hadden de scholen toch al vrij en daar om beeft men besloten de leer lingen nu een totale week vrijaf te geven. Het gevolg is wel dat men op 20 mei, de dag na Pink steren, die oorspronkelijk een vrije dag zou zijn, toch naar school moet Men is overigens niet van plan om vrije dagen te geven in ver band met het 700-jarige bestaan van Schiedam. Wel is men thans bezig met de voorberei ding van een aangepast lespro gramma. Schiedam Na een concentratie rond de Von Leibnitzstraat verspreidt het ledental van de bewGnersveremging Oost zich de laatste tijd meer over de wijk. De vereniging die vorig jaar met dertig leden startte heeft nu ongeveer honderd vijftig leden. „Nog te weinig", aldus één van - de leden in het nieuw gekozen - bestuur, „maar de leden die we nu hebben zijn echt in onze problematiek geïnteresseerd en die blijven ook lid". SCHIEDAM Het initiatief van de Verenigde Vrienden van het Stedelijk Museum te Schiedam om amateurmusici bijeen te brengen voor een nauwelijks voorbereid concert is een verrassend succes geworden. Enthousiast door het plezier van de leden van het enkele uren bestaande orkest en door de belangstelling en waardering van het talrijke publiek overweegt organisator B, van der Wel van de Vereniging Vrienden om een dergelijk muziekfeest elk half jaar in bet Schiedamse museum te doen plaatsvinden. Want al klonk er af en toe een nootje vals, het totaalprogram ma was bijzonder attractief door de grote variatie: kamer muziek werd afgewisseld door 'operette, door klassiek orgel- en harpspel en door moderne geïmproviseerde blues. Ondermeer violisten, clarinettis- ten, trompettisten, hoboïsten, fluitisten, organisten, gitaristen en een sopraan en een tenor wisselden elkaar af of zorgden met elkaar voor een amusant geheel. 's Middags waren de musici bij eengekomen in het museum. In de verschillende zalen van het gebouw werd in enkele uren de muziek (voornamelijk afkom stig uit de Renaissance) nomen en gerepeteerd 's avonds al vond het plaats. Hoewel, concert. Van der Wel had al voordat het evenement begon het publiek aangekondigd: „Dit is geen echt concert, met uiter ste concentratie en ernst. Daar voor moet u in De Doelen zijn. Hier zal worden geprobeerd om in de eerste plaats plezierig te spelen." Ook dirigent Eduard Nieland vond dat Toch lette hij wel degelijk op de kwaliteit „Deze musici hebben een goede inzet. Als ze wat langer met elkaar zouden kunnen spelen, zouden ze binnen korte tijd hun instru menten volledig beheersen," was zijn mening. Al was vooral een eigen composi tie van Van der Wel op geslaag de wijze vertolkt door enkele strijkers (sommigen afkomstig van het kamerorkest Intertexta) en een om hen heen „gebouw de" groep instrumentalisten uit Schiedam en ook uit andere steden, de organisator was eveneens vol lof over drie gita risten van de Zuidschiedamse popgroep Lizzy Bee, die l'im- proviste een rustige, technisch goede blues speelden. Het lang ste applaus tenslotte was toebe deeld aan een jonge talntvolle harpiste. Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijger». Het Rotterdamsch Nieuwsblad mei nationaal en internationaal De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. naam: adres: woonplaats:..,, telefoon:,, 8 telefoon:,..,.... Schiedam De directie van de dok- en scheepswerf Wiïton- Fijenoord heeft de gemeente Schiedam schriftelijk verzocht om aan weerszijden van de verlengde Rubenslaan fietspa den aan te leggen. Hiermee zou WF willen bewerkstelligen dat de verkeerssituatie in de spit suren in de omgeving van de scheepswerf minder problema tisch verloopt De rijwielpaden zouden, volgens de WF-directie, moeten lopen langs het deel van de Ruben slaan tussen de Julianalaan en de Westfrankelandsedijk. Ook op het kruispunt Rubenslaan/- Julianalaan zou de veiligheid voor de fietsers vergroot moe ten worden, meent men bij de scheepswerf. De dienst gemeentewerken Is echter niet van plan om rij wielpaden langs de verlengde Rubenslaan aan te leggen, om dat deze weg in de toekomst zal komen te vervallen. Het is namelijk de bedoeling van de gemeente Schiedam dat over nog onbepaalde tijd de West- frankelandscdijk tot aan de Vlaardïngerdïjk zal worden doorgetrokken. Directeur van gemeentewerken H. G. de Block streeft er dan ook naar om met eenvoudiger oplossingen grote investeringen voor een tijdelijke voorziening te voorkomen. De commissie voor de gemeentewerken zal zich woensdagavond in haar vergadering in het Stadskan toor uitspreken over een aantal door de dienst voorgestelde ver keersmaatregelen, die de veilig heid in de buurt van de scheepswerf moet bevorderen. Allereerst wil gemeentewerken eenrichtingsverkeer instellen in de verlengde Rubenslaan. De weg zal dan alleen zijn opengesteld voor gemotori seerd verkeer in de richting van de Westfrankelandsedijk en voor langzaam verkeer in beide richtingen. Ook in het deel van de Juliana laan tussen de Bosboomlaan en de Rubenslaan zal het voor ge motoriseerd verkeer verboden moeten zijn om te rijden in de richting van de Rubenslaan. Om verder te voorkomen dat de Julianalaan als sluiproute gaat fungeren, wil gemeente werken de middenbermen van de Rubenslaan doortrekken, zo dat de Julianalaan wordt afge sloten voor doorgaand gemoto riseerd verkeer. Ten behoeve van het (brom)fietsverkeer zal een doorsteek in beide richtin gen in deze berm worden opge nomen. Wel zal een fietspad worden aan gelegd naast het pad vanaf de bocht Westfrankelandsedijk/- verlengde Rubenslaan naar het terrein van de scheepswerf. De kosten hiervan zullen door Wil- ton-Fijenoord 2elf worden be taald. Schiedam Niet de verbruiker, maar de eigenaar van I de woningen waaronder zich een lekke waterleiding bevindt, dient een deel van eventueel waterverlies te betalen. Dat vinden de meeste leden van de commissie voor de gemeentelijke Technische Bedrij ven (GTB). Op een GTB-vergadering verklaarden de leden dat zij juridisch vastgelegd willen zien wie de onkosten voor zijn rekening moet nemen. Het commissielid A. G. Wiegman (PvdA) was bang dat de Tech nische Bedrijven een scheve schaats rijden door een deel van waterverlies „voor de me ter" te verhalen op de verbrui ker. „Het gaat hier om gewoon onderhoud van de leidingen, dat betaald moet worden door de huiseigenaar," vond Wieg man. Bij waterverlies door lek kage „achter de meter" zou de verbruiker contact kunnen op nemen met de eigenaar, die ook dan aansprakelijk moet worden gesteld, vond de socia list. GTB-directeur J. van Willigen achtte het niet uitgesloten (tot nu toe een kwart) dat „de ver keerde" het waterverlies voor een deel betaald. „Dit is inder daad een zaak die juridisch uit-, gevogeld moet worden," 20 ver klaarde hij. CDA-raadshd P. Roosen vond dat de GTB een trage politiek voe ren. „Nu staat het nog steeds niet vast wie moet betalen. Toch is dat lekverlies er al ge ruime tijd. De kleine budget man is daardoor nog steeds de meest gedupeerde. Primair moet worden vastgelegd of de huiseigenaar verantwoordelijk kan worden gesteld. PvdA'er Wiegman vroeg zich af hoelang dat advies op zich zal laten wachten en hoe de kwest ie wordt opgelost in andere ste den, Commissievoorzitter C. J. M. Bolmers antwoordde dat Schiedam de landelijke bjn volgt Hij vermoedde dat het advies van de gemeentelijke af deling juridische zaken wel op de agenda van de apnlvergade- rrng van de commissie GTB zal staan. TE DUUR De discussie in de commissie was ontstaan naar aanleiding van een bnef van directeur Van Willigen aan de commissiele den, waarin hij naar voren bracht dat het betalen van de overige driekwart van het lek verlies voor de GTB te duur is geworden. In de brief beval Van Willigen een andere rege ling aan. Regelmatig verzoeken verbrui kers om terugbetaling voor in rekening gebracht waterver bruik dat, zoals dan later is gebleken, door lekkage is ver- oorzaakt. Het is de gewoonte geworden, dat de Technische Bedrijven 75 procent van aan- toonbaar waterverlies door een lek voor haar rekening nemen. Tot en met 1971 was aan die regeling voor de gemeente. Schiedam een nadeel verbon den, door de lage inkoopprijs die de gemeente voor het water moest betalen: 4,2 cent per ku bieke meter. Een kwart van de verkoopprijs was toen nog al tijd meer dan de hele inkoop prijs. Vanaf 1972 is de zaak anders komen te liggen. Op het mo ment bedraagt de voorlopige inkoopprijs van het water 65 cent per kubieke meter. De ver koopprijs is dientengevolge ook veel hoger geworden, Wanneer nu driekwart van de verkoop prijs, zoals tot op heden de gewoonte was, wordt terugbe taald aan de kleinverbruikers, blijft het waterleidingbedrijf met een verlies van (65 min een kwart van 90) 42,5 cent per- kubieke meter zitten. In de brief noemde de heer Van Willigen drie mogelijkheden. Ten eerste doorgaan op de ou de voet, dus driekwart terugbe talen aan de verbruiker aan wie te veel is berekend; ten tweede stelde hij voor om ket verschil tussen in- en verkoop prijs terug te betalen (25 cent per kubieke meter, dus iets meer dan een kwart van de huidige verkoopprijs van 90 cent). Als derde mogelijkheid zag Van Willigen de gulden middenweg, dus terugbetalen van de helft.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1