1 Zwaluwen geeft Marken geen schijn van kans >^ÊÈÈ3êÈÊS HBSS blijft verbazen N VIER DUELS GSS winst glippen 1 LJgisipi iaat Holy verwacht opleving prestaties Reddings brigade uitgebreid Uitblinker Henny Kuyten legt basis voor winst «tiMWmMS&ï- Sterk debuut 16-jarige Ton van der Leye Veel bloemen op geslaagde receptie ■Kill HBSS en Rob Claassen zoeken Recreatieve VZC'ers op tweede plaats Programma MAANDAG 10 MAART 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT Joop Brussè gaat aanleg gen voor het tweede doel punt van Zwaluwen. De Vlaardingse club zegevierde knap over Marken. Van on2e sportredactie Vlaardingen De spanning In 2A is te snijden. Zwaluwen is nu Marken gepasseerd, maar blijft afhanke lijk. De vogels ontvan gen nog Nunspeet dat zaterdag niet verder kwam dan een deling (1—1) tegen Zuidvo gels, terwijl Marken Rijsoord nog ontvangt. Om precies te zijn wacht Zwaluwen nog vier duels tegen Nun speet en CJVV thuis en Jodan Boys en HBSS uit. Programma Marken: Rijsoord en IJmutden thuis en Lunteren en Geinoord uit. Stand: Rijsoord 1725, Nunspeet 18-25, Zwalu wen 18-23, Marken 17- 21. Vlaardingen Zwaluwen zit weer volop in de slag voor. promotie. Dat cadeau voor het 40-jarig jubi leum staat nog: steeds model en daarom kreeg hoog geplaatst Marken, de benjamin van 2B, „op heilige grond", zoals trainer Frans de Kruis zich uitdrukt, geen schijn van kans. In een sfeervol duel bleef Zwaluwen met 4-2 overeind en thuis ongeslagen. Do vraag rijst» waarom alleen thuis exploderen? Niemand van de ruim 800 „kijkers" zal ont- kennen dat de formatie van De Kruis uitstekend speelde. Span ning, sensatie en een gave tech niek van de vogels, alle3 ver pakt onder de noemer „een eer steklas niveau", doen de hoop leven dat Zwaluwen de reis zal halen. Maar het feit dat de vo gels uit nog steeds op hun eer ste winst wachten, vraagt nade re uitleg. Maar eerst de bewijzen van dat spektakel zaterdag. Eén ervan, trainer Jansen uit Doetinchem: „Een heerlijk mannelijk duel op erg hoog peil", en trainer Schiedam In een matig maar sportief gespeelde wedstrijd hebben GSS en Sunlicht de punten broederlijk gedeeld. Hoewel de Schiedam mers in de eerste helft vergaten afstand te ne men van de Vlaardin- gers, was de verhouding van 1—1 toch de juiste stand. Meer zat er voor beide ploegen niet in. GSS was in de eerste helft de beste ploeg, had het betere van het spel, en was op het midden veld met Chris en Siem van Gerven en Piet van Guiik heer en meester. Dat resulteerde na een kwartier spelen in een voorsprong van 1—0 door Wim Broekhuizen na een diepte pas van Piet van GuUk. GSS bleef sterker maar kon geen doelpun ten meer maken. Peter Verhaal, rruste nog een uitgespeelde kans na goed aangeven van Chris van Gerven, maar voor de rest hadden de V! aar dingers er in hun achterhoede goed het oog op en stond in de eerste helft geen doelpunten meer toe. De tweede helft een heet ander spelbeeld. Nu waren het de Vlaardingers die het spel be heersten en vanuit het midden veld de zaken controleerden. Van daaruit hun aanvallen op bouwde en hoewel laatste man Henk van Loenen en voorstop per Ad Marijnen weinig krimp gaven en er goed het oog op hadden, was het na een half uur spelen toch raak en maakte Sunlicht gelijk vanuit de twee de lijn: 1—1. Daarna stonden beide verdedigingen geen doel- punten meer toe, al moet wor den gesteld dat GSS een paar keer door het beroemde oog van de naald kroop. Frans de Kruis: „Een eersteklas duel waardig", en een uitspraak van bestuursleden van Marken: „De sterkste ploeg uit 2B". Lo vende woorden die echter niet kunnen verdoezelen dat Zwalu wen dit competitie-karwei twee gezichten heeft. Angst en pech staan in die teleur stellende uitpartijen centraal, maar ook is het nog steeds een feit dat een gebrek aan zelfver trouwen Zwaluwen die uitduels angstig maakt Een uitzonder ing was echter Bijsoord uit waar Zwaluwen niet verder kwam dan een deling (0-0). maar zeker de winst had ver diend. Nogmaals, spanning en sensatie gingen zaterdag hand in hand. Volgegooid met een dosis ner vositeit omdat voor beide for maties veel op het spel stond. De verliezer viel af en dat druk te zwaar. De Vlaardingers, ge handicapt door de voorlopige schorsing van laatste man Wer ner van der Meer {waardoor Mark Verhoeven op die plek en Cees Broos voorstopper), waren daarom nogal onrustig achter, maar omdat de vogels vanaf het begin de aanval prefereer den, kwam die zwakke stee voor rust niet tot uitdrukking. SOLO'S De eerste helft was er vooral één van uitblinker Henny Kuyten. De laatste weken weer van stal gehaalde ex-seml-prof van For- tuna paste weliswaar niet in de sfeer van goed lopende com binaties, maar was, omdat hij nu eenmaal erg sterk aan de bal is, er steeds op uit om via langlopende solo's de aandacht op zich te vestigen. Hetgeen heel goed slaagde. De voor sprong die Zwaluwen bij de rust zich kon veroorloven (2-0), was dan ook grotendeels zijn werk. In de 28ste minuut haalde hij ineens uit op een pass van naar rechts gezwenkte Joop Brussé (1-0), ondanks protesten van de Noordhollanders dat de Vlaar- dinger buitenspel zou hebben gestaan. Het toeval wilde dat Henny Kuyten over de benen van voorstopper Commandeur struikelde en toen hij opkrab belde niet helemaal vrij van een buitenspelsituatie was. Althans naar de mening van Marken. Twee minuten later kanjerde Kuyten na een onweerstaanba re solo tegen de lat en bracht in de 40ste minuut iedereen in „extase" toen hij op rechts De Jong en De Groot van zich afschudde en de bal in de schoenen schoof van Joop Brussé, De spits van Zwaluwen maakte geen fout: 2-0, De strijd leek toen al beslist, maar juist dat tweede deel zou veel sensatie brengen. Een prie mende kopbal van Dick Zon dervan luidde een heftig offen sief van Marken in (2-1), maar toen Leen Pijpers uit een pass van Joop Brussé de bal keihard langs doelman Teerhuis joeg (3-1). was er weer reden tot bezinning, „In die fase", drukte dolgelukkige Frans de Kruis zich uit, „hadden wij uit moeten lopen. Kansen voor Jos Buite laar en Leen Pijpers hadden benut moeten worden, maar het tegendeel was waar". Zwalu wen groef zich in en toen de defensie van de vogels zich ver keek op een hoge pass van Zonneveld, was Dick Zonder- van er weer bij om te scoren (3-2). Toen bleek hoe kwetsbaar die zwartwitte defensie was. Uit zonderingen daargelaten. Cees Broos kleefde al die tijd aan ex-spits van Voïewijckers Zon neveld (in amateur B-selectie) en Henk Nentjes was een grote sta-in-de-weg voor Schipper (getest voor Volendam). wat eenmaal ten koste ging van een charge die dc Vlaardinger een officiële waarschuwing ople verde. Maar de organisatie was op gegeven ogenblikken hele maal zoek. Daarom leek het offensief van de gasten telkens rijp voor een deling. In die fase redde doelman Aad Boers zijn formatie voor de gelijkmaker toen hij de kogel van Zonne veld met zijn schoen kon stop pen. De ommekeer kwam toen Leen Pijpers tien minuten voor tijd ineens uithaalde (4-2) en toen was het dappere Marken ver slagen. Zwaluwen kreeg nog ve-, le kansen zijn score op te voe ren, maar iedereen vond het welletjes. In de laatste fase liet Henny Kuyten zich nog vervan gen door Cock de Jong. ï&AAv®75> 'iSt? w Dit keer kan de keeper van Marken, Teerhuis, met de vuist voor opluchting zorgen. Toch moest hij vier keer de gang naar het net maken. Schiedam Alsof het een kampioenswedstrijd gold, zo vertrok HBSS zaterdag naar mededegradatiekan didaat CJVV in Amersfoort. Een tot op de laatste plaats bezette bus vol supporters met spandoeken en toeters alsmede diverse privé auto's wilden HBSS steunen om mee te helpen dat laatste stro halmpje in Amersfoort te grijpen. En dat deze steun niet tevergeefs is geweest getuige wel de uitslag nl. een 0—2 overwinning voor HBSS. Een HBSS dat de laatste weken vol geestdrift en enthousiasme speelt had echter wel de handi cap Thijs Rademaker» deze week plotseling tn het zieken huis opgenomen voor een blin dedarmoperatie, en Wim Hout man te moeten missen, terwijl Henk Scharloo met een zwaar omzwachteld dijbeen slechts één helft wist stand te houden. Een pure aanwinst was echter de 16-jange debutant Ton van de Leye die als spats een prima partij vertolkte. In de eerste helft kwam HBSS niet zo „los", zoals de laatste tijd gewend was en leek het of er een zekere matheid over de ploeg lag. Zelfs zó dat bijv. rechtsback Bert van Willigenburg meerdere ma len ongehinderd mee naar vo ren kon gaan en tot twee maal toe een schot kon lossen dat de eerste keer net over de kruising verdween en de tweede keer grandioos door Cees Verdam tot corner werd getikt. HBSS beging de fout door in eerste instantie veel te veel over links aan te vallen en daarbij Martin Meyer volkomen verwaarlo zend, terwijl juist bleek dat bij de sporadische aanvallen die over rechts kwamen dat daar het meeste gevaar vandaan kwam. Bijna had HBSS daar dan ook van geprofiteerd toen Ton van de Leye op sublieme wijze een gat in de veste van CJW wist te slaan, terloops Martin Meyer volkomen vrij zag staan, en. hem op maat bediende. Evenwel miste Mar tin op dit moment nog in de afwerking en schoot recht op de keeper af. Vijf minuten voor rust ontsnapte HBSS wel aan een achterstand. Een kopbal van Cees Koenen, na mistasten van Cees Verdam, was te zacht om in het doel te komen. Henk Scharloo maakte het nog wat spannender door de bal eerst nog rustig vlak voor de doellijn te laten stuiten alvorens het bruine gevaar met een ferme omhaal weg te wer ken. Na rust een heel ander HBSS. Het enthousiasme als voorheen was weer terug, Martin Meyer werd nu wel voortdurend in het spel betrokken en bet keer op keer zijn hielen aan Theo van de Herberg zien wat Martin door de aanhang van CJW de bijnaam van Emile Zatopek op leverde. In de zesde minuut werd het dan 0—1 voor HBSS. Martin wist de bal van keeper Rovers t<v ont futselen, gaf hem aan de vrij staande Ton van de Leye, die zich geen moment bedacht en via de binnenkant paal inknal- de. In dezelfde minuut was het bijna weer raak toen de jarige Leen Rademaker een crosspass op Ton van de Leye losliet, doch diens harde schot werd prima door keeper Rovers, via de paal tot corner verwerkt CJVV kwam er hijna helemaal niet meer aan te pas en HBSS wist zich keer op keer goede kansen te scheppen. Eenmaal zat scheidsrechter 't Hart uit Zutphen, die overigens een uitstekende wedstrijd floot, er volkomen naast toen Leen Rademaker nog meters op ei gen helft staand, de bal ontving en een volkomen vrij veld voor zich had, doch de scheidsrech ter voor buitenspel floot BESLISSING Na een half uur viel dan de beslissing. Een lange bal van Leo den Brabcr betekende een sprint van Theo van de Her berg en Martin Meyer, welke laatste als een raket langs van de Herberg schoot, de bal uit stekend op maat op de vort van Wim van Ëst deponeerde die zeer beheerst het leder in de touwen knalde: 02, dus. Ton van de Leye had HBSS bijna nog op 0—3 getild toen hij pri ma Wim de Bie omspeelde en alleen op het Amersfoortse doel afstevende doch zijn schot ging rakelings naast Ook Henny P ieroen waagde nog een kans, doch zijn schot uit een vrije trap belandde oerhard op de paal. Na afloop van de wed strijd een vreugdedans door de talrijke supporters van HBSS. gesteund door het feit dat hun ploeg uit de laatste 3 wedstrij den toch 5 punten had weten te „pakken". Van onze sportredactie Vlaardingen Het was niet alleen de viering van het derde lustrum dat voor de Vlaardingse Honkbalclub Jdoly" aanleiding was voor het geven van een jubileum receptie. Tevens was het een presentatie van een herboren sportvereni ging waarin de nodige sensatie is ontstaan, na, vooral bestuurlijke pro blemen, zodat de weg openstaat naar een zon nige toekomst Dat iedereen in deze sportge- meenschap deze toekomst wel degelijk ziet zitten getuigt wel de grote opkomst van de leden die er met elkaar een Holy-fes- tival van. maakten. Ook een Op leving van de sportieve presta ties is te verwachten nu Piet Bouts naast voorzitter tevens als coach de vereniging zal op stuwen naar een hoger spelni- veau. Voor het eerste team kan hij voor de komende competitie beschikken over negen nieuwe spelers waarvan er zeven le klaservaringen achter de rug hebben. De nieuwe formatie wordt geëxa mineerd met een reeks oefen wedstrijden maar bovendien tijdens het pa as toernooi. Een, ware test-case belooft de beker- competitie te worden, welke op 26 april van start gaat Symbolisch voor de ingevoerde vernieuwing was het hijsen van een nieuwe clubvlag, waarbij het voltallige bestuur de lijn hanteerde. Het was een ge schenk van de gezamenlijke le den als gevolg van een door de jubileum-commissie hiervoor gevoerde actie. Als voorzitter hiervan overhandigde G& Lens het dundoek aan voorzitter Piet Bouts, Vooraf memoreerde hij dat het de laatste tijd in de vereniging niet bepaald van een leien dak je was gegaan. „Op het ogen- Wik wordt er evenwel gewerkt om te komer» tot een „echte" vereniging, waar iedereen, die hiervoor geïnteresseerd is, kan meewerken", aldus Gé Lens. Namens de afdeling Softball wen ste Hetty Reinders het bestuur geluk onder aanbieding van een fraai bloemstuk. Ook vanuit het honkbal-wereldje was de be langstelling voor dit dubbel feestelijke gebeuren bijzonder groot- GESCHENKEN Afgevaardigden van het rayon Rotterdam van de landelijke: bond en bestuursleden van de! Rotterdamse verenigingen Feyenoord, SCR en Nado-Voor uit en uit Schiedam DDH- Groenoord en Nestor „Schie dam" gaven In de vol gepropte kantine acte de présence. Naast bloemstukken kreeg het bestuur de nodige geschenken in ontvangst te nemen. Jammer, dat er niemand van de sportraad is geweest", zo ver- zuchtte secretaris Odijk. „Hij, zou gezien hebben, dat wij, wat de kantine betreft, ai aardig uit ons jasje beginnen te groeien". m Van onze sportredactie Schiedam Bij zaterdag- club HBSS, die in de tweede klas zo in moei lijkheden zit, gaat het bestuur zoeken naar een geschikte opvolger voor Rob Claassen, terwijl de Delftenaar zelf ook naar een nieuwe club zoekt. Komen beide partijen niet tot zaken, dan blijft Rob Claassen gewoon bij HBSS. Claassen heeft intussen wel aan biedingen van andere clubs gehad. Proost. Het bestuur van Holy brengt een toast uit op een zonnige toekomst. De Vlaardingse honkbaïclub hield een bijzonder geslaagde receptie ter gelegenheid van het derde lustrum. Van onze sportredactie Vlaardingen Ondanks een grote groep recrea tieve finishte finiste de Vlaardingse Zwem Club in Barendrecht op de tweede plek achter Po seidon en dat viel wat tegen. Oorzaak daarvan is het feit dat de recrea tieve groepen (te) weinig ruimte hebben om aller lei waterspeien te beoe fenen. Een leuke opgave in het Barendrcchtse bad was het hindernis- zwemmen met een polo bal. Na twee wedstrijden is de stand: 1. Poseidon 119 punten, 2. VZC 85 punten, 3. ZPB 77 punten, 4. Rijnmond 61 punten, De vol gende wedstrijd is 23 maart m het Kolpabad. Uitslagen: 25 rug meisjes: Gea iJdo 26.9, Heanette van der Windt 36.9, Linda van IJsseldijk 44.6, Helen du Pré 45.6. Idem jongens: Michel Neyssel 33.3, Tom Zwanenburg 36.3, Richard Reemus 40,5» 25 rug meisjes: EUen Albers 25-6, Monique van Splunter 27.1 Car- la de Willigen 28, Marja van der Raaf 28.8, Heidi Jansen 29.2, Rita Hoogerwerf 29.3, Jeanet van der Windt 30.4, Anita van Leeuwerden 32.8, Sylvia Rij- mard 33.2, Astrid van der Berg 34.1, Edith Planken 37.6, Anja Veringmeier 45, Sandra Don 55.4. Idem jongens: Rene v.d. Leed en 24.4, Kees Dijksman 26.2, Mau rice Dijkman 29.9, Cock David- se 30.4, Eric de Sturler 31, Gü- les Gerth 37.6. 50 school meisjes: Ingrid Wijzen- broek 52.8, Edith Stolk 56.8, Schiedam Het instruc tiekorps van de Schie- damse Reddingsbrigade is met twaalf nieuwe le den uitgebreid. Het zijn de leden Bep Mak, Mar jolein en René v.d. Klink, René Sorhiho; Cock van Dijk, Peter Gerhard, John v.d. An ker; Joke Poot, Cora Nijenhuis; Yvonne Klaassen en Henny To renvliet, die het diplo ma behaalden als jeugd- ïnstructeur. Tijdens de ledenvergade ring is penningmeester Dick Torenvliet gehul digd voor het feit dat hij nu een kwart eeuw aan de brigade is ver bonden. In de ontstane best uurs-vakat ure we gens een tussentijds af treden van mevrouw A. Paalvast-Groene wegen is voorzien met de be noeming als zodanig van de heer Th. Janse. Vlaardingen Voetbalprogram- ma zaterdag 15/3; CSVD-Excel- slor M., MVV*27-'s-Gravenzan- de, HVO-Rozenburg, Hoekse Boys-DSO, FC Vlaardingen jeugd-Sparta jeugd. Oude Maas-C ION, VDL-Berkel, Sa- telliet-NTVV, Suniight-SC Bot lek. DVO'32-OFB. Zondag 16/3; FC Groningen-FC Vlaardingen, VFC-VIOS. DJS- Fortuna, MSV71-Pantser Boys.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4