Künemaim helpt Martiiiit ÜS Jack Heyster mist strafschop Hel van Oekel vele renners te erg Gelijkmaker voor Hekelingen een illusie mmmÊsmmmÊsÊÊÊm VDBE kleineert Basket Boys YSV soekt "contact REGEN SPELBREKER NIEUWE WIELERSEIZOEN Maassiuizers volop in de slag VZC nauw betrokken bij Nederland- DDR Schiedamse boksers actief België Zaalvoetbal programma Si MAANDAG 10 MAART 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedam Joop -Schop, de komende trainer van Martimt, zag zijn nieuwe pupillen gisteren voor het eerst aan het werk in de zo belangrijke thuis wedstrijd tegen Hekelingen. Schop- was zeker niet ontevreden. „Wat mij het meeste opviel was de enorme Het bijzonder zware Veld, met hier en daar plassen, stelde in derdaad hoge eisen aan de spe lers, maar beide teams hebben het toch vrij talrijke publiek een spannend, leuk ea..sportief duel voorgeschoteld. Een duel waar voetbal voorop stond en gezien het belang dat er voor beide teams op het spel stond was dat toch wel een pluspunt. Koos de Gooijer, trainer van Hekelingen; „Wij spelen er op dat de jongens allemaal morgen weer normaal naar hun werk kunnen. Dat is het voornaam ste". Martinit, technisch een tikkeltje beter, heeft het duel gewonnen met 3-1, maar als het 2-2 was geworden dan zou nie mand vreemd hebben gekeken. Al zou Hekelingen, gezien het spel over de gehele wedstrijd, - toch wel iets te veel hebben gehad. ZENUWEN Immers, bijna voortdurend heeft Martinit de toon aan kunnen geven, mede door het sterke middenveld en niet in het minst door het bijzonder goede werk van linksbuiten Künemann die vooral na de rust de verdedi ging van Hekelingen telkens weer voor verrassingen stelde. In de eerste helft kon de Kün nog wel door Meulendijk in be dwang worden gehouden maar in de tweede helft gleed de 34 jarige linksbuiten van Martinit keer op keer door en langs de verdediging van de bezoekers. De eerste twintig minuten waren voor Hekelingen. Bij Martinit speelde toen de zenuwen noga] parten. In die periode was het maar gelukkig dat doelman Nagel houdt bijzonder goed op dreef was. Schoten van Schon- hage. Van S plunder en Van Loosdrecht vonden in rijn ogen geen genade. Hekelingen paste zich ook sneller aan de bijzon dere omstandigheden aan de thuisclub. maar «ker kon Martinit mede door het sterke middenveld hel ini tiatief nemen. Een solo van Künemann had een beter lot verdiend dan door Quadt naast geschoten te worden. Een kopstoot van Kooyman, na goed werk van de opkomende Den Brinker, ging rakelings voor het doel langs. Dne minu ten voor de rust was het toch prijs. Künemann had zeh weer eens meester gemaakt van de bal. Van zijn voet volgde er een lage voorzot Languit ging Ruud van der Horst naar de bal en tegen zijn kopstoot had de toch wel verraste doelman Pluim geen verweer; 1-0. Met die stand ging de rust in. Vijf minuten was de tweede helft oud, toen weer Kunemanh de vrijheid kreeg. Uit zijn voorzet werd de bal ingekogeld. Het leer werd weggewerkt, maar voor de voeten van Van der Horst die ineens inknalde. Doel man Pluim maakte toen zijn enige foutje. Hij dook over de bal heen en dat betekende 2-0. werklust en. de teamgeest. Daarnaast heb ik knappe technische voetballers aan het werk gezien. Denk er om dat een Veld zoals vanmiddag heel wat van de spelers vergt Ondanks de ver schrikkelijk slechte omstandigheden heb ik genoten van goed voetbal". Hekelingen moest vanaf dat mo ment alles of niets spelen. „Wat heb ik aan een eervolle neder laag", aldus trainer de Gooijer. Alles werd dus op de aanval gegooid. De verdediging van Martinit, met als laatste man de' rustige aanvoerder Joop Lup- ker, ving die aanvallen echter goed op, wetend dat doelman Nagelhoudt in een ongenaakba re vorm verkeerde. SOLO Nagelhoudt na de wedstrijd zeer lakoniek: „Ik sta er toch voor om die ballen tegen te hou den". Toch kon hij niet verhin deren dat het 2-1 werd. Halver wege het speelveld raakte Glel Gouka het leer kwijt aan Loosdrecht, die de In de mod der smorende bal oppikte, een solo ondernam en een schot loste. Dat werd door de snel teruggekeerde Gouka wel on derschept, maar hij trapte het leer tegen de voet van Schon- bage aan. Via die voet ver dween de bal onhoudbaar voor Nagelhoudt in het doel 2-1. Hekelingen veerde op. Het bleek mogelijk om de achterstand in. te lopen. De verdediging moest echter attent blijven voor de Schiedamse aanvallen. Zo spat te een vrije trap van Van der Horst op de lat uiteen, werd een verrassend hard schot van Den Brinker goed door Pluim ge stopt en kwam de lat Pluim weer te hulp bij een vrije trap van Den Brinker. Aan de ande- 'sSk*-.*v. VartaAs. -.jwUi re kant zag Splunder zijn schot goed gestopt en ging een bal van Monster net over. De gelijkmaker bleef mogelijk. Dat werd echter een illusie toen een onmogelijke omhaal van Ruud van der Horst voor het doel terecht kwam voor de der de maal te laten vissen. 3-1. Vanaf dat moment was de wed strijd voor Martinit gewonnen maar Hekelingen had bijzonder "v* .A* Hekelingen-aanvoerder Koos Kwekel (r) op solotoer. goed partij gegeven en met ere de strijd verloren. Reboundduel. De Eagles winnen. (Van onze sportredactie) Maassluis Stomerij van den Bosch Eagles blijft meedoen in de strijd om de bovenste plaats. Het reeds gedegradeerde Vlaar- dingse Basket Boys kwam ln dit streektreffen in de Maassluise OlympiahaJ routine en kwaliteit tekort om ook maar enige kans op sukses te hebben. Evenals in de eerste wedstrijd brachten de Eagles het verschil duidelijk in de stand tot uitdrukking: 88-58. Basket Boys kon in deze vrij harde wedstrijd (30 p's tegen de Eagles en 26 tegen Basket Boys) in de beginfase redelijk bijblijven. In de elfde minuut hadden de Eagles echter toch een gat geslagen van tien punten: IS—8. De ruststand werd bereikt met 37—23 in. het voordeel van het man to man spelende Eagles. Bij de Maasslui se formatie was Martin Boon als aanklever gezet bij Nico Arnold. De jeugdige Boon legde de Vlaardmgse schutter voor de rust volledig aan banden. Basket Boys, toch al gehandicapt door het niet meespelen van Fred Swaneveld en Chris Stoute (gecompliceerde beenbreuk), zag reeds in de derde minuut van de tweede helft Ed Schmidt en Gert van den Berg met 5 p's vertrekken. De Eagles, met als uitblinkers Jelle Ho mans en Jan Renes, waren op dat moment al tot 46-23 uitgelopen. De lengte was toen uit de Vlaardingse ploeg, maar bij de Eagles liep het ook niet ahemaal even goed, zodat Basket Boys toch nog kon mlopen tot 68-54 in de vijftiende minuut. Vooral Nico Arnold kwam toen even los. Een staaltje van vreemd gedrag bij de Eagles gaf Fred van Hoorn ten beste, toen hij op een gegeven moment zonder opgaaf van reden uit het veld stapte en naar de kleedkamer verdween. De Eagles liepen in de slotfase toch nog weg naar een grote overwinning, vooral omdat Henk van der Vaart op dreef kwam In die slotfase verdwenen bij de Eagles de teleurstellende Roel Pieper (slechts acht punten) en Aad Hoogendoom met vijf p's naar de kant en bij Basket Boys was dat Paul van den Berg. Van invloed op de eindstand was dat allemaal met meer. Ondanks zijn consequente dekking was Nico Arnold \och topscorer van de wedstrijd. Hij droeg liefst 29 punten in de Vlaardmgse produktie bij. In de dubbele cijfers bij de Eagles kwamen Henk van der Vaart (16), Jan Renes en Jelle Homans (beiden 15), Hans van Hoorn, (12) en Aad Hoogendoom (10). Van onze sportredactie Vlaardingen In de lan- denstrijd Nederland- DDR (jeugd 1959 en jon ger), zaterdag en zondag 22 en 23 maart in bad West, levert VZC een groot aandeel in de vorm van officials. De organi satie van die interland, die in handen is van de KNZB, gaat in samen werking met de ZRO. De kans is groot dat beide Vlaardingse cracks Ada Pors en Diane Edelijn deel uitmaken van de landenploeg. 99 Van onze sportredactie Vlaardingen De Vlaardingse Scheidsrechters Vereniging heeft tijdens een bijeenkomst met alle aangesloten voetbal verenigingen (16) getracht zijn imago te verbeteren. Onder werpen d'e daarvoor geschikt waren een kennismaking met' het bestuur van de VSV, een inleiding over wat nu eigenlijk het COVS is, aandacht voor de Jaarlijkse spelregelwedstrijden en aanstelling van arbiters van VSV in vriendschappelijke wedstrijdpn van clubs uit het waterweggebied. „Heet" hangijzer daarbij was het feit dat de commissie Vïaar- dings voetbalkampioenschap sinds enkele jaren geen ge bruik meer maakt van leden van de VSV. „Waarom", vroeg het bestuur zich af, "rijn wij niet capabel. Alshet moet kun nen wij er ïelfs neutrale grens rechters bij leveren". Een ander punt was de verho ging van de donatie van de verenigingen van 20 naar 40 gulden per jaar. Middelhamis Flakkee had een punt nodig om zeker te weten dat het 't komende seizoen het derde klas se rsc hap mag prolonge ren. Met die wetenschap heeft het in de thuiswedstrijd tegen Excelsior *20 op dat ene winstpunt gespeeld en dat is gelukt. Trainer Bierhuizen moest in de verdediging van Excelsior wat gaan wisselen omdat Gudde zijn schorsing uitzat. Daardoor was Zuiderwijk ln de ploeg opgenomen als laatste man. De gebroeders Huet hebben lang op hun kans ge vacht. Gisteren kregen zij die. Van Stralen en Hans Heyster stonden er naast en Nico en Sjaak Huet moesten het dan maar waar gaan ma ken. Dat deden zjj dan ook, al miste Nico in de eerste helft gesmoord. Bijna de gehele wed strijd door heeft Excelsior de toon aan kunnen geven. Alleen het eerste kwartier van de tweede helft was voor de thuis club maar ook toen bleek de verdediging van Excelsior bij zonder sterk. een kans om tot een doelpunt Een viertal minuten voor tijd leek te komen. Hij was goed doorge broken, passeerde ook de uitlo pende doelman, maar schoot in het zijnet De verdediging van Excelsior heeft het beslist ruet moeilijk gehad. Het middenveld, met Tieman als uitblinkende scha kel, was bijzonder sterk en daar werd bijna elke aanval van de thuisclub in de kiem het er op dat Excelsior de ver diende winst toch nog zou grij pen. Uit een pass van Tieman had Jack Heyster de bal voor de voeten gekregen. Vanaf de elfmeters tip liet Jack Heyster een hard schot los dat echter door de deklat werd gekeerd. Het was en bleef 0—0, een uit slag waarmee Excelsior iets te weinig kreeg. Schiedam Na enkele mooie zondagen was het uitgerekend op de eerste dag van het nieuwe wielerseizoen de regen die de renners danig parten speelde. Daar ook het nieuwe seizoen van de nationale wedstrijden zondag begon, waren er al weinig renners die de clubwedstrijd als oefening konden benutten. Bij de amateurs was het alleen Martin Meeldijk die aanwezig was en dus zonder strijd winnend deze eerste dag wist te beëindigen. Drie liefhebbers konden de moed opbrengen het barre weer te trotseren en hier was het vader Meeldijk die in de spurt zijn concurrenten geen kans gaf. in Luik Als omlijsting van een internationaal prof programma hebben drie boksers van de Schiedamse boksvereniging De Haan gebokst in Luik. Dik de Vries won in het tichtwelterge- ■wicht van de Belg Comln. Het was een bijzonder aantrekkelij ke wedstrijd. Theo Klaassen won ook zijn twee de partij in de A-klasse van de Belg Fortemps. Dit was een zeer harde wedstrijd daar deze Fortemps. gelijk Klaassen, het zware werk ook met schuwde. Theo won echter met duidelijk verschil. Een staande ovatie kreeg Dik Hoppe na zijn partij tegen Voll Hoppe dte na een aarzelend begin naar een grote hoogte groeide, kreeg het onbe slist van de jury. Maar men moet het wel als een overwin ning zien wanneer men in het buitenland bokst. Daarom de pluim van de avond voor Dik Hoppe. Twee junioren waren aanwezig van wie Wout de Zwaan in de spurt zijn versnelhngsapparaat stuk trapte en kansloos werd. Karei Dupon was de enige nieu weling cn ook hij werd dus zonder tegenstand winnaar. Bij de 14-jangen was er mécr strijd. Ron Meeldijk wilde net als zijn vader en oudere broer als win naar naar voren komen en tn een vlijmscherpe eindsprint lukte het hem Klootwijk een half wiel voor te blijven. Bij de dames was het de sterke Anita van Vliet die haar concurrenten geen kam gaf en na een sterk gereden wedstrijd wi&t zij haar belagers op een ronde achter stand te rijden. Broertje Teun die in het sportpaleis de afgelo pen wmtcr veel furore maakte door zijn enorme strijdlust, moest nu ervaren dat er op de weg sterkere tegenstanders be staan en moest met een tweede plaats genoegen nemen bij de 12-13 jarigen. Bij de 10-11 jarigen kwam er al direct een kopgroepje van dne man maar de sterke Herman de Brum, die echter nog twee ron den moest gaan kreeg kramp en moest toezien dat zelfs de achterblijvers hem nog voorbij gingen. In de jongste categorie bleef het tot op de streep een spannende RÏJsbergen De jaarlijkse ope ningswedstrijd van de nationa- len in Rijsbergen, welke be kend staat als de „Hel van Oekel", was dit jaar door het barre weer de jeugdige renners «eker te erg. Smalle wegen. Waarop veel klei en modder lag tevens een voortdurend neerp lenzende regen, waren ren extra handicap voor de renners. Zes Har ga nieuwelin gen hadden startgelegenheld gevonden in deze wedstrijd en rij waren met goede moed aan de start verschenen. Toen om 13.00 uur het startschot werd gelost togen 60 nieuwelin gen op weg voor de 50 km welke hun waren voorgezet. Al in de eerste ronde reed Cees Heeze (geplaagd door vuil op zijn contactlenzen) recht door een sloot in en was kansloos. Na 15 km waren ook Hans Meier en Robin van de Bosch van het toneel verdwenen en hadden de beschutte kantine opgezocht Op 10 km voor het eind een demarrage van de knap koer sende Limburger Dnessen wel ke zijn voorsprong coed uit bouwde en onbedreigd als win naar werd afgeviagd. De rest van het peloton moest spurtend de overige ereplaatsen verde len. Aad van Asten kwam daar als 12 uit te voorschijn, Johnnie Meyer 18e en Perry Balvers 22e namen ook nog een pnjs mee naar Schiedam. De renners na de wedstrijd naar hun mening gevraagd wat 2ij vonden van hun eerste optre den in nationale wedstrijden bij de nieuwelingen, Aad van Aste rn „Ik was al blij geweest als ik de koers zou hebben uitgere den, maar nu ik ook nog een prijs heb verdiend geloof ik dat ik onder betere weersomstan digheden nog beter voor de dag kan komea Ik nam nu bewust geen risico op dit smalle en vette parcours". Johnnie Meye- r: „Ik was echt van plan het beste er van te maken maar nu het weer en parcours 20 slecht waren ben ik blij mei mijn prijsje". Ferry Balvers: „Het is mij met meegevallen maar ik ben toch van mening dat ik onder betere weersomstandig heden veel korter zal kunnen rijden" Het drietal van Harga: de sloot terecht kwam. Robin van den Bosch, Perry Blavers en Cees Heeze die in zaak. Jan Tettero, verleden weck clubkampioen geworden, bleef goed bij de meer ervaring hebbende Ron Breestraat en met nauwelijks waarneembaar verschil werd Breestraat win naar. De uitslagen: Amateurs 40 km 59.52 min 1. Martin Meeldijk (Barrhopoortï. Liefhebbers 30 km 58,12 min I. Piet Meeldijk (Barrhopoort), 2. Adne Verwye (Barrhopoort), 3. Jan Breestraat (Barrhopoort). Junioren 30 km 54,32 min. 1, Cees Vonk (RC Rotterdam). 2. Wout de Zwaan (Barrhopoort). Nieuwelingen 30 km 58,22 min. 1. Karei Dupon (Barrhopoort). Dames 25 km 51.11 min. 1. Anita van Vliet (Barrhopoort), 2. Ine ke Muilwijk (RC Rotterdam), 3. Marjan Brugman (Barrho poort), 4. Mery Geerartz (RC Rotterdam). Jeugd 14 jaar 15 km 28,33 min. 1. Ron Meeldijk (Barrhopoort), 2. Wout Klootwijk (Barrho poort), 3. Wout van Drsel (Barr hopoort), 4, Jan Sehendehng (RC Rotterdam). Jeugd 12—13 jaar 10 km 17,48 mm. 1. Jos van de Berg (Barr hopoort), 2. Teun van Vliet (Barrhopoort), 3. Ton van Rijn (Barrhopoort), 4. Marcel Ba- rendrecht (Barrhopoort), 5. Ka di de Bruin (Harga), Jeugd 10-11 jaar 8 km 15,53 min. 1. Peter Groeneweg (Barrho poort), 2. Fred de Berg (Barrho poort), 3. Jan Vermaas (Barrho poort), 4. Marjan Barendrecht (Barrhopoort), 5. Bert Vonk (RC Rotterdam), 6. Herman de Bruin (Harga), 7. Sylvia Meier (Harga), 8. Jaco van de Have (Harga), 9. Ron Bakker (RC Rotterdam), Jeugd 8-9 jaar 5 km 11,12 min. 1. Ron Breestraat (Barrho poort), 2. Jan Tettero (Harga), 3. Sonja Breestraat (Barrho poort), 4. Mauro Callegari (Har- ga>, 5. Claudia Callegari (Har ga). Schiedam Het zaalvoctbalpro- gramma vanavond m de Sport hal Margriet is als volgt: 19.30 uur PPSC a—Eurosport a; 20.15 uur OACN boys—SCO; 21.00 uur GGK—Wilton F.; 21.45 uur PPSC—V oorwaarts. Sa

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5