Dames Juvenilis blijven ÖD1 faalt op I fföCCl YOlffen Tineke Aleman topscoorster 2 beslissende moment UVG-lieren Mij ven ongeslagen De Groot en Korteland uitstekende redders s- Juliana met één punt karig beloond Jan van Dijk breekt been op drie plaatsen SSI 1 3HI Grote zege van Seylla-dames P HANS VAN DEN BROEK STERK BB—» MAANDAG 10 MAART 1975 SCHÏEDAMSCHE COURANT 6 T® Tfj uiiuiiin iiHitiriiiiiini iinitiini riuinitiiriii m timmi riuim iimitiain f iinimiinmntiiu inif mi Hiiitiiiiiitiin tm in 11 f km iinni iiiiiiiihiiiiiiiii imti n iniiiiin {iiiitifiJnniiiiiiiriiiimiiiiiiiiiiiiTiitTimtiiiiifiiimiftitfiniinimniminitmitiinifiniiiiiiiiiiiiitHtiiifiitiiirimfiitiiriiiiiJiirfiiiftirMitiJtitiifiitiiiiimiffiiiiiüiiiii Bleiswijk Wat zou er ge beurd zijn ais..,.? Greet van Norde, Juliana's aanvoer ster, zocht naar antwoorden. „We hebben met 3-2 verlo ren, oké, van de koploper, maar laten we eerlijk zijn; van echt krachtsverschil was nauwelijks sprake". De onzekerheid waarop Greet van Norde doelde betrof de zo belangrijke vierde set. Ju liana had koploper Be Fair al op een 1-2 achterstand gezet en met een 12-13 voor sprong riant uitzicht op de zege. Het zou drie winst pun ten hebben opgeleverd. Dat Juliana tenslotte met 3-2 verloor en slechts één put veroverde, was, zoals de speelsters het noemden, pu re overmacht. Omdat, uitge rekend op het moment dat Juliana opslag veroverde, Anneke van Heerde met kramp in haar kuit moest ■worden vervangen. Het rit me was er uit en drie onbe- nullige foutjes hielden Julia na van een verrassende zege af. En op dit punt ging scheids rechter P. Hoogreef zeker niet vrijuit. De erg onzeker leidende arbiter eiste een on middellijke wissel, zonder de reglementaire drie minuten - een logische zaak bij een blessure in acht te nemen. Het was één van de vele „eigen" regels die scheids rechter Hoogreef er in dit duel op na hield. Het kwam de rust in het spel niet ten goede. Hoogreef. over een van zijn door de coaches gewraakte regels: „Ik bepaal het tempo van het spel, zodra een speelster de bal in haar handen heeft, fluit ik". Hij deed dit overi gens zo snel, dat dat beide coaches nauwelijks te tijd kregen om wissels en time outs aan te vragen. Het re- sultaat was ook dat er aan beide kanten opvallend veel foute serves konden worden genoteerd. TEMPO Het was ook de belangrijkste oorzaak van Juliana's eerste setverlies. Be Fair, een team dat het van puur tem po moet hebben, knikte dankbaar naar het door de arbiter nég hoger opge schroefde tempo en behaal de een snelle 15-8 setzege. Maar Juliana had er van geleerd en drukte in de tweede set het tempo wan neer maar mogelijk was. En prompt was het gelijk: $-15. En vanaf dat moment waren de Schiedamse dames geen moment meer de mindere van de koploper. Zo won Juliana de derde set zonder echt in moeilijkheden te ko men met 12-15 en had ook in de vierde set vaak het betere van het spel. Het mocht echter niet baten, want in de beslissende fase, 12—13, profiteerde Be Fair dankbaar van de verwarring die ontstond door de blessu re van Anneke van Heerde: 15-13. Pas in de vijfde en laatste set, 1 kwam het verschil op de ranglijst tot uiting. Juliana, aangeslagen door het schle mielige verlies van de voor gaande set, kon geen vuist meer maken, terwijl Be Fair ineens weer winstkansen rook. Het werd tenslotte een - 3-2 zege voor de ploeg uit Waddinxveen, dat de laatste „set met 15-6 gemakkelijk "won. Herroee veroverde Be Fair twee winstpunten, ter wijl Juliana zich tevreden moest stellen met één punt Stand in de 3e divisie G: 1 OVBA 15-36,2 Be Fair 14-34, 3 Goudse Verzekeringen 13- 33, 4 Gemini K. 14-28, 5 DOS 14-25, 6 Die Raeckse 13-17, 7 Lekkerkerk 15-17, 8 Tone- gido 14-15, 9 VSC 13-12, 10 Juliana 15-12, II Concordia 14-2. Schiedam Zaterdagavond werkten de dames en heren van Juventus weer twee thuiswedstrijden af. Nadat de jongens-junioren heel verrassend van Luba uit Leiden gewonnen hadden, speelden de dames tegen AS VU uit Amsterdam. Juventus, zonder My~ lou Pool, begon rustig en bouwde door gedegen aanvallen binnen vier minuten een 4) voorsprong op. Daarna was hèt wat het scoren betreft gebeurd, want tot de 9de minuut bleef de stand 6—0. ASVU, dat een ontzettend tekort aan techniek demonstreerde, probeerde dat weliswaar met een goede inzet te compense ren, maar inzet alleen levert «geen doelpunten op. Jammer was het dan ook, dat Juventus ging meedelen in deze- malaise. Er werd veelvuldig tegen de loopregel gezondigd en de pas ses werden vaak slecht ver zorgd. Dat er weinig gescoord werd, is op zo'n manier geen wonder. Nadat Juventus in de 11de mi nuut de voorsprong tot 81 vergroot had, zag ASVU kans door werkelijk wonderbaarlijke treffers de achterstand tot 8-—7 te verkleien. Jenny de "Visser zorgde er gelukkig voor, dat de dames toch nog met een 12—9 voorsprong konden gaan rus ten. Een voor de dames toch wel een erg lage ruststand. Zo slecht als het in de eerste helft ging, zo goed ging het in de tweede helft, want door geva rieerd aanvallen en goed verde digen liepen de dames in een ruk van 12—11 uit tot 2311. Waarna ook ASVU aantoonde best te kunnen basketballen en scoren, want daarna was het een gelijkopgaande wedstrijd, met weliswaar Juventus als de betere ploeg, maar ook een AS VU, dat goed profiteerde als de dames een steekje lieten vallen- Tot in de 11de minuut bleef de voorsprong rond de tien punten hangen, toen was het Marja Kooijman, die de dames (door zelf binnen de 2 minuten 5 pun ten te scoren), uit deze impasse haalde en de stand op 37—23 bracht Juventus ging door met scoren, nu echter gehinderd door een felle verdediging van de tegenstander. Gelukkig na men de dames deze wedstrijd hun strafworpen zo goed, dat die felle verdediging hun op mars niet meer tot staan kon brengen, laat staan dat ASVU nog kon inlopen. Bij de stand 5033 was het met de tijd ge daan. Door deze zege blijven de dames volop in de race voor de zo begeerde tweede plaats. Topscoorders waren Tineke Ale man met 2G, Sylvie Cordemans met 10 en Ar ja van de Heuvel met 5 punten. INITIATIEF Na de wedstrijd van de dames speelden de heren tegen Achil les uit Delft. De uitwedstrijd was door de heren in de verlen ging geheel door eigen schuld verloren. Juventus, zonder Rob Mark, John Heilker en John van de Most, kon Achilles, dat sinds het begin van het seizoen aanzienlijk aan kracht gewon nen heeft, maar 2 minuten tot 44 bijhouden. Daarna trok Achilles het initiatief naar zich toe en begon een voorsprong op te bouwen. Achilles beschikte over een heel arsenaal aan spelletjes waar zij goed gebruik van maakten. Ook hun inzet was duidelijk beter dan die van Juventus. De heren zagen hun achterstand dan ook steeds groeien en al leen Wesley Steury en Wim Cordemans zorgden ervoor dat de heren niet helemaal wegge speeld werden. Een produktie- ve bui van Jaap Boon had tot gevolg dat de ruststand (2438) niet geheel hopeloos was. Na rust leek het er in het begin op of Achilles het karwei ge makkelijk zou gaan klaren, want zij vergrootten de voor sprong tot 18 punten. Rond de 5e minuut had Juventus echter eindelijk een antwoord gevon den op de aanvalstaktiek van Achilles. Het gevolg was dat de aanvat van de tegenstander stokte en Juventus, dat nu ui terst fel en geconcentreerd ging spelen, wat terug kon gaan doen. Via 3444 en 42—49 lie pen de heren in tot op twee punten, 4749 in de 11e mi nuut. De rest van de wedstrijd was bijzonder spannend met bij vla gen ook uitstekend basketball. Het lukte Achilles echter toch nog om tot 60—53 uit te lopen. De laatste twee minuten had Achillea tegen een alles of niets spelend Juventus echter niets meer in te brengen en kwamen dan ook niet meer tot scoren. Jammer genoeg was de tijd voor de heren, nadat zij tot 59—60 teruggekomen waren; te ■kort om het winnende doelpunt Duel Onder de Delftse bas te scoren. De heren hebben de- ket ze wedstrijd verloren, doordat w de tegenstander in het begin Topscorers waren Wim Corde- van de partij teveel ruimte mans met 21, Jaap Boon met: kreeg van hun man-to-man ver- 14 en Wesley Steury met 12 dediging. punten. Schiedam Van de drie Schiedamse korfbalteams is alleen de wedstrijd van ODI tegen Merwede doorgegaan. Van de andere wedstrijden werden de velden door de scheidsrechters afgekeurd. ODI verloor deze zeer belangrijke wedstrijd op het nippertje met 9-10. Oorzaak van deze nederlaag is dat zij op de beslissende momenten faalden en de voorsprong niet vast konden houden. In een met volle inzet gespeelde wedstrijd heeft ODI de winst uit handen gegeven. ODI, dat iets sterker was dan Merwede, kon juist op de beslissende momenten geen vuist maken. Het heeft tweemaal met ruim verschil voorgestaan, namelijk met 3-0 en 8-6. Bij deze standen lieten de Schiedammers zich verrassen door tegentreffers die helemaal niet nodig waren. Door tweemaal dezelfde overtre ding bij een situatie die helemaal niet gevaarlijk was, werden er door de scheidsrechter aan Merwede twee strafworpen toegekend. Beide strafworpen werden benut. Hans Berm an kan wegens studieredenen niet meer op zaterdag korfballen en werd zaterdag vervangen door Jan van Otterloo. Het begon voor ODI allemaal zo goed. Het kwam op een voor sprong van 3-0 door doelpunten van Dick van der Hoeven, Ton Spruyt en Costick ToussainL Hier kwam de eerste inzinking. Merwede boog de achterstand om in een 3-4 voosprong.-Ton Spruyt kon uit een strafworp de partijen weer op gelijke stand brengen. Merwede had echter zijn antwoord direkt klaar en scoorde 4-5.. Jan van Otterloo benutte hierna een strafworp en de Stand was v/eer gelijk 5-5. Via 5-6 werd de ruststand door Cees Fasschier met een ver schot bepaald op 6-6. Na de p-uze kwam een sterker ODI op 8-6 door Ton Spruyt en Arja v.d. Wal. Hierna de tweede inzinking. Van een 8-6 voorsprong keek ODI binnen een kwartier tegen een 8-10 achterstand aan. Ton Spruyt kon uit een strafworp nog eenmaal tegen scoren, maar verder liet Merwede het niet komen. Het zal voor ODI nu dubbel moeilijk worden om aan de degradatie"* te ontsnappen, want juist deze wedstrijd had gewonnen moeten" worden. Van onze sportredactie i Maassluis Tijdens het eerste klasse duel Excelsior M tegen SDVB brak Excelsior voorstopper Jan van Dijk bij een poging om te scoren zijn rechterbeen. De wedstrijd' was nauwelijks vijf minuten oud toen het gebeurde. Jan van Dijk was bij een aanval mee naar voren gegaan, en liep in op een voorzet van rechts. Keeper Rein Kuit. van SDVB was echter bliksemsnel zijn doel uitgekomen wat Jan van Dijk te laat zag. I. Hij haalde al uit met z'n rechterbeen en knalde daarmee tegen het gestrekte been van de Bameveldse goalie. De op het veld geconsulteerde arts constateerde aanvankelijk geen beenbreuk. Per ambulance werd Jan van Dijk toen naar het Holy-ziekenhuis vervoerd, waar uit foto's bleek dat het been wel degelijk gebroken was. Notabene op drie plaatsen (scheenbeen en kuitbeen), wat een indruk geeft hoe hard de klap is aangekomen! Zaterdagavond kon Jan van Dijk met'noodgips al naar huis. Aanstaande woensdag krijgt hij dan voor minstens 5 6 weken loopgips. Een teleurstelling dus voor de 26-jarige Maassluizenaar, maar ook voor de rest van det ploeg, die momenteel degradatiezorgen kent. Schiedam In de Margriethal hebben de heren van ÏTVG hun kampioensjaar op waardige wijze afgesloten tegen het Ro- zenburgse Indus. De opzet van UVG in deze strijd was tweele dig. Men wilde proberen ©m de competitie ongeslagen door te komen, maar tevens deze wed strijd benutten om wat nieuwe ideeën uit te werken. Het ge volg was dat Indus op een verrassende wijze op een 02 voorsprong kwam te staan, wat normaliter niet was voor gekomen. De inzet van enkele spelers gaf UVG echter alle gelegenheid de achterstand ongedaan te ma ken. Maar Indus, dat in deze ontmoeting voor zeer goed spel zorgde, zette UVG wederom voor het blok, door naar 2—4 uit te lopen, wat echter spoedig door UVG weer werd achter haald. Er kwam een lange periode, waarin met wisselend succes werd gescoord maar tegen het einde van de eerste helft kreeg UVG toch meer greep op het spel en bracht de ruststand op 13—9. In de tweede helft werd het spel er aantrekkelijker op, doordat UVG meer aandacht ging beste den aan het combinatiespel, waardoor er bijzonder leuke aanvalspatronen te voorschijn kwamen. Dit had tot gevolg dat UVG de score opbouwde tot 17—9. Indus liet zich echter niet onbetuigd en kwam met sterk aanvalsspel uit de verdedigende positie, waardoor UVG's aan-' valsmachine wat werd afge remd. Wel had UVG in die fase de pech dat zeker tien treffers, door de overigens voortreffelijk leiden de arbiter Post, werden afge keurd- Maar Indus kwam net iets te kort om UVG in gevaar te brengen, waardoor het een 25—15 overwinning behaalde, en daarmee ongeslagen de kompetitie afsloot AANVALLEN De dames van Scylla ontvingen eveneens Indus uit Rozenburg, dat nog steeds in gevecht is gewikkeld met het Rotterdam se Actief 2 om de degradatie. De start van de Rosenburgse dames was uitstekend te noe- f éi-V'., i* men, met als gevolg dat Scylla al spoedig tegen een 9—2 ach terstand aan keek. Maar daar mee bleek al spoedig hun kruit verschoten te zijn, want het moest hals over kop terug op de verdedigingslinie, om de snelle tegenaanvallen van Scyl la te stuiten. De aanvalsdruk van Scylla werd echter steeds groter, wat jpet de rust resul teerde in een 9—1 voorsprong. Na rust kwam echter de klad wat in het spel van Scylla, dat door de rtume voorsprong wat al te gemakkelijk over de zaak ging denken. Het gevolg was dat er steeds slechter werd aange speeld, wat veel balverlies met zich meebracht. Hierdoor ont nam Scylla zelf de kracht aan haar aanvalsspel, waardoor In- dus vele malen de kans kreeg om uit te breken. Maar Indus had hiermee geen Inzet UVG winstgevend enkel succes omdat de verdedi ging van Scylla zeer attent bleef optreden. Met een duide lijke 11—1 'nederlaag werd In- dus naar huis gestuurd, dat nu lijdelijk moet gaan afwachten wat of Scylla zal presteren te gen Actief 2, welke strijd defi nitief de degradant zal aanwij zen. De dames van UVG speelde in de' Houtrusthallen in Den Haag te gen HVS. Het begin was voor UVG uitstekend en kwamen al gauw op 30 te staan, maar moesten toch toezien dat HVS inliep naar een 4—3 ruststand. In de tweede helft ging het wat minder met de Schiedamse da mes en Heten veel strafworpen onbenut HVS won uiteindelijk deze ontmoeting met 69. Schiedam Bruyhzeclkeukens is er in geslaagd om Delta-Lloyd op eigen tafel tot een gelijkspel te dwingen. In de slotpartij had de Schiedamse ercklasser zelfs nog kansen op de zege, maar bij een 45 stand slaagde Bert van der Helm er in om via winst op langen (24—22 en 21—16) de balans weer in even wicht te brengen. Beplaald opvallend was het ster ke spel dat Hans van den Broek in deze ontmoeting etaleerde en dat hem twee winstpartijen op leverde. In de openingspartij trad Van der Broek aan tegen Bert van der Helm. Het spel van de nationale titeljpider ligt Van den Broek niet zo. Ook nu bleek dat weer duidelijk en met 21—13 en 21—11 was het 1—0. Lingen moest tegen Bert Schoofs dan wel de eerste game afgeven (12—21), maar via winst in de tweede game 2119 lag de weg naar succes open. Lingen profiteerde daarvan gretig en met 621 was Schoof verder kansloos. Ustovic had daarom geen moeite om de verdediging van Kraaij- inga te ontregelen. Zijn felle smashes waren de Delta-Iioyri speter te machtig. Met 1421 en 15—21 stond Bruynzeel met 1—2 voor. Het dubbelspel be gon hoopvol (22—24), maar via 21—19 en zelfs 21—9 was deze illusie gauw over. De steeds sterker spelende Van den broek slaagde er hierna in om met 1621 in de derde ga me Bert Schoofs te kloppen zodat met een kleine voor sprong voor Bruynzeel (2—3) gepauzeerd werd. In een vrij matte partij versloeg Van der Helm daarna Ustovicmet 2119 en 21—14. Het was voor de Bruynzeelk.-for- matie bepaald teleurstellend dat Feike Kraaijenga opnieuw voor Hans Lingen een onover komelijk struikelblok bleek. Lingen zag geen kans om de defensie-specialist bij uitstek tot capitulatie te dwingen. Met 21—15 en 21—16 kwam Deltal- loyd op een 4—3 voorsprong. Midhat Ustovic bracht in de daar- opvolgende partij Bert Schoofs zijn derde nederlaag toe (1821 1821) en waar Langen het niet kon redden, slaagde Hans van, den Broek op voortreffelijke wijze. Met de riante cijfers van 6—21 en 16—21 had hij met Kraaijinga weinig moeite en liet aldus zijn tweede zege noteren. De voorsprong bleef echter niet gehandhaafd want Lingen ver loor, zoals gezegd in de alotpar- tij van Bert van der Helm. Op de voorgrond Cor de Groot (links) en Koos Korteland met de trainer van de SRB, Ben Berkhout en diens assistente Marjo Zwa- nenburg-Klaassen. isM&L... Schiedam Ter gelegenheid van de ïn West Berlijn ge houden watersport ten toon stelling „De Berliner Wo- che", rijn internationale wedstrijden gehouden in het zwemmend redden van drenkelingen. De hiervoor door de Koninklijke Neder landse Bond tot het Redden van Drenkelingen naar Ber lijn gezonden wedstrijd- ploeg bereikte hier de eersto plaats in het 1 andenklassc- ment. In de nationale ploeg waren twee leden11 van de Schie damse Reddingsbrigade op genomen, Cor de Groot en Koos Korteland. De overige vier waren Emil Fisscher en Ger Slop van de Amster damse Reddingsbrigade en Charles Bos en Ans Ligt als vertegenwoordigers van de Roermondse Reddingsbriga de. De ploeg werd winnaar op alle vier de wedstrijdonderdelen t-W. 50 meter borstcrawl, ge kleed: het lijnredden; de 59 meter waarvan 25 onderwa ter en de zes maal 50 meter estafette. Duitse reddings ploegen bezetten in het klas sement de tweede en derde plaats. Bij de vorig jaar in Barcelona gehouden Europese kam pioenschappen eindigde ons land op de-derde plaats. Ook toen waren Cor de Groot en Koos Korteland in de natio nale ploeg opgenomen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6