SCHIEDAMSCHE COURANT :fct" kerkgelegenheid p instig, zegt GAB I ■Geen openbaar vervoer meer voor Kethel-Noord AD O: WÊÊÊÈÈÊÊ$5 PROTEST TEGEN GEVAARLIJKE OVERSTEEKPLAATS i" Stichting: minst aanvaardbare vorm ■m- Wethouder Visbeen voor de VARA-radio „Dit is 'n normaal bedrijfs risico Nieuw bord voor route gevaarlijke stoffen h'iAf L ;j Arbeidsmarkt regio steekt goed af bij landelijke tendens PvdA-bestuur over de integratie GZ-NoIet: RET GAAT RUSKITTEN WEER STAKEN Macht over het stuur verloren --tl mm "Donderdag 13 maart 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klacbtendienst 144144 4 pajimt'fi 100ste jaargang no. 25267 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Letty Kosterman en Herman Stok, het presentatie, duo van het VARA-radiopro- granuna 20, hebben wethou der mevrouw C. Visbeen-Stro man uitgenodigd om zaterdag morgen in het programma „op te treden". In het kader van Het jaar van de vrouw wil men de Schiedamse vrouwelijke wethouder een en ander laten vertellen over haar werk en over de combinatie daarvan met het huisvrouw zijn. Verder zal haar worden gevraagd iets te zeggen over het 700-jarig bestaan van Schiedam en de feest week die ter gelegenheid daarvan zal worden gehouden. Desgevraagd verklaarde me vrouw Visbeen echter: „Ik ben niet van plan iets te gaan zeg gen over de privé-opmerkïngen die ik onlangs gemaakt heb over dat TROS-programma. Daar ben ik in eerste instantie niet voor gevraagd, maar zélf voel ik er ook niets voor." Het interview met mevrouw Vis- been zal omstreeks kwart voor negen beginnen, uiiiiiniiumiüHinimiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiminiiiii Wethouder C. Zijdeveld reageert op boze uitlatingen, bcnzinestation- 99 Schiedam - „Dit is een normaal bedrijfsrisico. Als je een benzi nestation exploiteert, dan weet je dat er op zeker moment wel eens noodzakelijke bestratings- werkzaamheden moeten wor den uitgevoerd. En dan weet je ook dat je dan wat minder zal verdienen". Aldus wethouder C. Zijdeveld (stadsontwikkeling) in een reac tie op het artikel in de Schie- damsche Courant van gisteren, waarin benzinestation-eigenaar N. R. Ouwerling de gemeente heeft verweten dat de afsluiting van de Nieuwe Damlaan hem zijn hele zaak kost Volgens de wethouder is dit weer het „oude verhaal": „Er zijn altijd mensen die als ze door iets worden lastig gevallen, on. middellijk een gaatje zien om de gemeente daarvan de schuld te geven. En dan trekken ze onmiddellijk aan de grote klok. En maar krijsen". En hij vervolgt: „Maar je hoort ze nooit als diezelfde gemeente een weg verbetert en er bijvoor beeld meer verkeer langs komt Dan hoor je niemand luidkeels roepen: Ik verkoop meer of zoiets". Wethouder Zijdeveld meent dan ook dat de heer Ouwerling on gelijk heeft als hij zegt dat de gemeente zijn zaak kapot maakt „Integendeel, als over een paar weken die werkzaamheden klaar zijn, er een nieuw station is en een groot parkeerterrein, dan zullen er best wel weer veel klanten bij hem benzine komen tanken. En ik ben benieuwd of hij dan ook komt klagen dat de zaken weer zo goed gaan. Nog maals, ik zie dit gewoon als een risico van de ondernemer". Ouwerlings' verwijt dat hij zo laat door de gemeente op de hoogte is gesteld van de afslui ting wijst de wethouder volko-| men van de hand. „De zaak is al vele maanden voordat ik hier op deze stoel kwam naar buiten gekomen. Ie dereen die maar een beetje de krant leest kon weten dat er iets ging gebeuren. Zeker toen bekend werd dat dat station er zou komen. Als nu iemand zegt dat hij van niets weet, dan houdt 'ie zich van de domme". nniiHiuLHiiHiiiiiiuiiiiDtiiutiiiiitiniiiiumiuiiiii 1—WbBBb&SM Schiedam Een oranje bord met daarop een zwarte pijl en een zwarte stip. Dat is het nieuwe bord dat de route aangeeft voor bet vervoer van gevaarlijke stoffen. Tot dusver werd deze route aangegeven door een groot rechthoekig bord met daarop in vier talen aangegeven „route gevaarlijke stoffen". Het plaatsen van dit bord werd echter plaatselijk geregeld, zodat in de praktijk tal van andere borden en aanwijzingen werden gebruikt. Het ministerie van verkeer en waterstaat heeft daar nu verandering in aangebracht door dit uniforme bord te creëren. Dit geldt nu lande lijk. Viaardingen/Schiedam De werkloosheid in januari van dit jaar "bescheiden" toegeno men begint langzaam maar zeker terug te lopen. Zeker gezien de landelijke situatie is de situatie van de arbeids markt in de regio Nieuwe Wa terweg Noord zonnig. Direc teur drs. H. J. Harberts van het Gewestelijk Arbeidsbu reau: "Hoewel de verbetering klein is stemt zij toch tot vol doening temidden van alle ons omringende sombere gelui den". Ook vergeleken met de afgelo pen maand, februari, van het vorig jaar is er voor het GAB alle reden tot optimisme, zeker gezien het seizoen. Zowel bij mannen als vrouwen is de ge registreerde arbeidsreserve (het "officiële" werkgelegen heidscijfer) gedaald in februa ri. Tegelijkertijd is ook de vraag' naar arbeidskrachten gestegen. De GAB-directeur: "De totale geregi streerde arbeidsreserve (mannen en vrouwen) in onze regio is in de afgelo pen twaalf maanden (iebruari-februari) gelijk gebleven. Als je daar de ontwik keling van de werkloosheid in Neder land in diezelfde periode bij bekijkt dan steken wij er zeer gunstig bij af". Drs. Harberts voegt daaraan toe: "Ik ga ervan uit dat dit gebied samen met Rotterdam een erg sterk gebied kan worden wat betreft de werkgelegen heid". Een gunstig symptoom bij de werkgele genheid is volgens het GAB de stabili teit van de cijfers van aanbod en vraag. Een paar cijfers: eind januari van dit jaar was er een geregistreerde arbeids- reserve.(g.a.r.) van 1336 man (2,29%) en eind februari van 1321 man (2,27%). De vraag naar arbeiders steeg van 1413 (2,25%) naar 1435 (2,46%) in die maand. Ook vergeleken met februari van het vorig jaar ziet de werkgelegenheid in de regio Viaardingen/Schiedam er gun stig uit: de g-a_r. is dit jaar precies 100 lager bij de mannen; de vraag bijna 1900 hoger. Ook bij de vrouwelijke werknemers zien de cijfers er, zij het minder spectacu lair, gunstig uit Dat is v oor het eerst sinds maanden, zeker voor wat betreft de vraag naar vrouwen. Maar die vraag zou best heel wat hoger kunnen liggen: bij de mannen overheerst de vraag steeds sterker het aanbod van arbeids krachten. Een paar minder positieve ontwikkelin gen die zich in de afgelopen maand op de arbeidsmarkt voordeden: het aan deel van de jeugd in de werkloosheid liep nog verder op en het aantal werk- loze buitenlandse mannen en vrouwen nam toe. Een belangrijke taak ziet drs. Harberts weggelegd voor het stimule ren van de vraag naar vrouwtijke werknemers. Het grootste aantal werklozen rit in de sector handels- en kantoorpersoneel; de grootste vraag naar arbeidskracht in de sector metaal Met de werkloosheid in de bouw is het deze winter enorm meegevallen. Harberts zegt dat het vooral te danken is aan de zachte winter, waardoor aanmerkelijk minder bouwactiviteiten dan anders zijn stilge vallen. Het aantal aangevraagde of verleende werktijdverkortingen fa» de regio van het GAB in Vlaardingen is in februari niet noemenswaard gewijzigd. GAB- directeur Harberts: „Werktijdverkor ting gebeurt niet op grote schaal hier, maar wat vandaag nog onbekend is kan morgen gebeuren. Kijk, maar naar Cïncinnati-Mïlaeron, het is zo moeilijk te voorspellen". Ors H. J. Harberts, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau voor de regio Viaardingen/Schiedam: „voldoening over ontwikkeling ar beidsmarkt". Schiedam In Groe- noord wordt een handteken in gen-akti e gehouden voor een protestbrief aan het gemeentebestuur over de gevaarlijke over steekplaats op de Mo zart laan nabij de Bo rodin laan. Verontrus te wijkbewoners heb ben reeds meer dan honderd handtekenin gen verzameld en de aktie gaat nog door. De oversteekplaats aan de Mozartlaan waartegen reeds meer dan 100 hand tekeningen zijn ver zameld. Buurtbewoners klagen vooral over de geva ren waar de kinderen aan worden blootge steld bij het overste ken van de zebra. Voor het rechtdoor- gaande fietsverkeer ontbreken verkeer slichten. Het fietspad moet echter eerst wor den overgestoken om de lichten van de au torijbaan met een knop in werking te stellen. Vooral het oversteken van dit pad zou voor de kinderen op weg naar de nabijgelegen scholen rond het Bachplein gevaarlijk rijn, omdat rij bij het spelen niet genoeg uit kijken. De scholen, waar hand tekeningen van ver ontruste ouders wor den verzameld zijn: de Peter en Wolf kleuter school, de dr. Van der Key kleuter- en basis school, de Mallemolen, de Notenkraker en de Ouverture-basis school. Schiedam - Het bestuur van de Schiedamse af deling van de Partij van de Arbeid is wel voor een zekere sa menwerking tussen het Gemeente Zieken huis en het Nolet Zie kenhuis, maar het noemt de vorm (een privaatrechtelijke stichting) die de Inte gratiecommissie heeft voorgesteld, een van de minst aanvaardba re. Het bestuur dat de werkwijze van deze commissie afkeurt, acht het verder op dit mo ment alleen acceptabel als er tussen beide ziekenhuizen een economische en techni sche samenwerking bestaat die gebaseerd is op onderlin ge afspraken. Dit standpunt heeft het deze week tijdens een ledenverga dering ter discussie op tafel gelegd. In de PvdA-fractie is men hierover overigens zeer boos omdat men daar had afge sproken dat het bestuur zou wachten totdat de fractie zelf een standpunt-bepaling aan de socialistische achter ban zou voorleggen. De bezwaren van het PvdA- bestuur richten rich op drie punten. Ten eerste heeft men kritiek op de werkwijze van de Integratiecommissie "Gebleken is dat de Integr tiecommïssie haar opdracht te eenzijdig heeft opgevat, omdat zij met name de toe komstige rechtsvorm als hoogste prioriteit schijnt te zien". De socialistische bestuurders menen dat het behoud van de best mogelijke zieken huisvoorziening de hoogst mogelijke prioriteit verdient. "Een definitieve uitspraak over de rechtsvorm van een i nieuw ziekenhuis kan pas dan worden gedaan als er bekend is wat de best moge lijke ziekenhuisvoorziening van Schiedam is". STICHTING De conclusie van de Integra tiecommissie dat een stich ting de beste vorm van sa menwerking is wordt ook aangevochten door het be stuur. "Veel beweringen ten nadele van andere rechts vormen en ten gunste van de stichtingsvorm worden niet onderbouwd. Met name de conclusie dat een stichting aan de eisen van democrati sering ten volle kan voldoen bevreemdt het bestuur in hoge mate. Ervaringen met stichtingen hebben namelijk geleerd dat ren stichtingsbe stuur een oppermachtige po sitie inneemt of kan inne men." De PvdA-achterban heeft over dit rapport geen standpunt ingenomen. Besloten is dat men tijdens een volgende le denvergadering verder zal discussiëren, omdat dan ook het standpunt van de fractie bekend zal zijn. De weg naar het afgelegen dorp Kethel-Noord; autobus sen zullen er straks niet meer over rijden... Schiedam Het dorpje Kethel-Noord komt weer zonder openbaar vervoer te zitten. Gisteravond in het Stadskantoor bleek de verkeerscommissie het in haar vergadering eens met de BET, dat een punt moet worden gezet achter de drie dagelijkse ritten met autobuslijn 53 naar het afgelegen dorp, omdat er van de bussen te weinig gebruik wordt gemaakt. Ook van de taxi's, die dankzij een gemeentelij ke regeling dagelijks op bepaalde tijdstippen naar het dorp rijden, wordt slechts zelden ge bruik gemaakt. Een jaar geleden concludeerden de RET en de gemeenteraad dat er een onnodig aantal auto bussen dagelijks naar Kethel- Noord reed, waar toen nog een Volwaardige' halte was ge plaatst. Omdat het vervoers aanbod voor het traject Ke- theldorp/Kethel-Noord te ge ring was, werd de busverbin ding opgeheven. Na protesten van bewoners van het afgelegen dorp, besloot de gemeente in overleg met de RET dagelijks drie bussen naar Kethel-Noord te laten rijden. Bij wijze van proef werden ook op bepaalde uren taxi's ingezet. Inmiddels heeft een onderzoek plaatsgevonden, waarbij het aantal passagiers op het traject werd geteld. Het bleek, dat elke bus richting Kethel-Noord per rit 0,2 passagiers vervoerd, ter wijl het gemiddelde in tegen- stelde richting naar Ketheldorp 0,36 was. Het VVD-raadslid Th. Bakkers vroeg zich af, welke voorzie ningen nu zullen worden ge troffen voor het groepje bewo ners van Kethel-Noord, die wel geregeld van de busritten ge bruik maakt. CDA'er C- Lansbergen hoopte, dat er snel een andere vorm van openbaar vervoer zal wor den gevonden. "De RET, die zich niet bekommert om Ke thel-Noord en alleen maar aan winst denkt terwijl ze die winst niet eens maakt, hoeft voor mij ook niet," aldus Lansbergen, Voorzitter en wethouder C. Zijde veld zag voorlopig nog maar één oplossing om het isolement op te heffen: "Mogelijk kan de sociale dienst tegemoet komen in de onkosten die de Kelhe- laars moeten maken als zij met een taxi in de bewoonde wereld willen komen," suggereerde hij. Vlaardingen De bestuurder van een personenauto, de 21-ja- rige F. 3. V„ raakte dinsdag nacht om kwart voor één toen hij over de Schiedamsedijk in de richting van de Westlandse- weg reed, de macht over het stuur kwijt De auto raakte in een slip en reed daarop de Schiedamsedijk af, aan de Noordzijde. De bestuur der kwam met de schnk vrij; de wagen werd licht bescha digd. De bestuurder is overge bracht naar het bureau van po litie, waar een bloedproef werd genomen. Maassluis Het parkeerterrein in de Maassluise Taanstraat wordt op een andere wijze inge deeld. Door deze herindeling ontstaat een winst van 24 par keerplaatsen. De totale capaci teit van het parkeerterrein komt daarmee op 51 personen auto's. Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. woonplaats:,, telefoon: I Sm?

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1