SCHIEDAMSCHE COURANT Bewoners J oekoekslaan eisen van schadevergoeding Schiedam gemeente toet GZ- gaan oplossen Nieuw centrumgebouw woon wagen kamp op 22 maart open "Gaatjes" m de Vlaardingseweg worden gevuld Pasar Dalam in teken van de jeugd Woningen Kethel-Oost tasten woongenot aan Boete voor diefstal Inbrekers doorzoeken restaurant Komo-zakken nu per 1 juli verplicht Bevrijdingscadeau voor schooljeugd Vernieuwing hoofdriool Warande Peuter op PKO-laan aangereden Museumconcert René Ralder BiiiiiiniininiiiiiiiiiimiiiiiaiiaiiniiiiBiiiiiiiiDiHiiiiiiiiniiiuiiuiiiiniiiiiniEniiiiiniiiDriHiiniuumiDiiiuiiiiiiniiiiiiDimmiiiiiiiiiEniiiiiiniiiniiiiRmiiniiiiiiiiiiiuiiiDUBiiiniuifliniiiinniiniiiitiiiauu Vanmiddag zendingsbazar De Rank m Zaterdag 15 maart 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 100ste jaargang no. 25269 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachlendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL v Schiedam - De vierde Randstad Pasar Dalam die van 29 tot en met 31 maart in de sporthal' Margriet zal worden ge- houden, staat dit keer deels in het teken van het 700-jarig bestaan van Schiedam. -t Voor de organisatie van de- tze oost-west binnenmarkt betekent dit dat men ex tra aandacht zal besteden aan allerlei activiteiten voor de jeugd. 'f Zo zullen er voor de jonge ren tot 12 jaar drie Paas- m asker ad e-wedst rijden worden gehouden. Daar bij moeten de kinderen "showen" met een zelfge maakt masker van de paashaas. Deze wedstrij den worden gehouden op zaterdag 29 maart en op beide paasdagen. De fi nales zullen worden ge leid door Marion Warde naar. Hoogtepunt van de drie avondprogramma's is on getwijfeld het optreden van Spooky and Sue op. zondag 30 maart Zij zul len worden begeleid door Mayflower. De eerste (zaterdag)avond krijgt een meer Zuidame rikaans karakter door de show van het trio Los Alegres en de groep So- nora Rïtmica. Op tweede paasdag zal de - Hawaii aanse dansgroep Magie Tahitians optre den. Deze groep zal wor den bijgestaan door The iMelsyrlin "Girls. Op het programma staat dan ook The Intruders. Schiedam - Op 19 maart zal men beginnen met het vernieuwen van,hét hoofdriool In de Wa rande. De werkzaamheden tus sen de-Schoolstraat en de Wes- terkade duren ongeveer tien weken. Het verkeer zal hiervan nauwe lijks hinder ondervinden omdat langs het werk kan worden ge reden- Wél zullen er voor de omwonenden enige - tijdelijke - parkeerproblemen ontstaan. Schiedam - De 3-jarige Turkse Fatih K. is met een hersen schudding in het Gemeente Ziekenhuis opgenomen na een ongeval op de Professor Ka- merlingh Onneslaan. De kleuter was 's-middags onver- wachts de rijweg op gelopen, waarbij hij werd aangereden door een auto. bestuurd door de 25-jarige A. P. A. de H. uit -Huizen. Schiedam - In de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat speelt organist Re né Rakier zaterdagmiddag een uur lang ©p het Hess-orgeL Het orgelconcert, dat wordt ge houden in het kader van de maandelijkse muziekuitvoerin gen georganiseerd door de Ver eniging Vrienden van het Ste delijk Museum (op elke derde zaterdag van de maand), begint om drie uur. De toegang Is gratis. t 9? Schiedam - Vijf bewoners van de Koekoekslaan in Kethel hebben de ge meente laten weten een eis tot schadevergoeding in te dienen als het be stemmingsplan Kethel- Oost wordt goedge keurd. Zij vinden dat het blok van negen wonin gen tegenover hun hui zen zodanig is gesitueerd dat hun belangen wor den geschaad. De negen woningen, die overi gens vrijwel afgebouwd zijn, doen volgens de bewoners (Koekoekslaan 10, 12,14, 16 en 18) afbreuk aan het woongenot door de merkwaardige ligging. Op minder dan 18 meter af stand verrijst onder meer een omvangrijke blinde muur. Hun huizen zouden daardoor in waarde dalen. De woningen aan de oostzijde van de Koekoekslaan maken een onderdeel uit van de eerste fase van Kethel-Oost omvatten de 48 woningen. Het totale pro- .ject» dat wordt gebouwd door het Bouwfonds Nederlandse Tussen de gemeente en de raads- Het bouwen xs ook met jn stnjd Gemeenten, telt 225 woningen. ™an van de bewoners is overi- met het nog_geldige bestem- - Kort geleden zijn de eerste wo- jWWjanga HJd overleg gevoerd, ningen aande eigenaars over- ■*-'e Besprekken hebben echter gedragen. geen resultaat opgeleverd. ofiX De Koekoekslaan. Rechts de woningen van Kethel-Oost. Vijf bewoners willen een schadevergoeding omdat (onder meer) de blinde muur hun woongenot aantast. mingsplan. „De bijbehorende voorschriften bevatten geen be paling dat ter plaatse pas mag worden gebouwd nadat het uit breidingsplan in onderdelen is uitgewerkt", aldus de gemeente- op hét'feit dat de" bouw'van dé 48 woningen strijdig ïs met het nog geldende bestemmingsplan voor dat gebied. Via hun raadsman zullen de be- BEPLANTING woners een schadeclaim indie nen bij de gemeente. Hierin zal Wel werd toegezegd dat op de ook de nadruk worden^gelegd .blinde muur afschermende Jbe^ HflEGjfltëUKA M A.-)»..,.'-;. planting zal worden aange- 1 bracht Bovendien zal de plaats Over de eventuele sehadevergoe- van de afvalcontainer, waar de ding die wordt- geëist zegt de bewoners ook tegen ageerden, door palissaden en beplanting worden weggewerkt. Een andere ligging van het hui zenblok, waar de bewoners op hadden aangedrongen, zou mis schien nog wel eens slechter uit "kunnen pakken, aldus de ge meente. Dan had het blok over de volle lengte van de Koekoek slaan worden gebouwd. De gemeente heeft intussen laten doorschemeren dat de bezwa ren ongegrond zullen worden verklaard. In de commissie stadsontwikkeling en in de ge meenteraad (respectievelijk op maandag *17 en woensdag 26 maart) zal er een definitief oor deel over worden geveld. gemeente dat een dergelijke claim afzonderlijk zal worden bekeken, los van de goedkeu ring van het plan. Evenwel is men van mening dat de bewo ners weinig kans maken omdat de eis niet tot de enkele geval len behoort die op grond van een artikel in de Wet op de Ruimtelijke Ordening worden gehonoreerd. Schiedam - De gemeente gaat binnenkort de 'gaatjes vul- 'beloopbaar' rijn," CDA'er. len* in de Vlaardingseweg. Dit verklaarde de directeur van de dienst gemeentewer ken, 'tandarts' H. G. de Block,, in de vergadering van de commissie gemeente werken, die deze week werd gehouden in het Stadskan toor. Hij antwoordde dit op vragen van het CDA-raadsIid P. Poot, die tijdens de rond- j vraag weer hamerde op de slechte toestand van het wegdek van de Vlaardingse weg. Eerder klaagden bewo- i ners van deze voormalige j landweg, het wijkblad p Noorder Akkoorden en de m wijkvereniging Groenoord m en Omstreken al over deze situatie. De heer Poot kwam daarop terug. "Die weg moet niet Vlaardingseweg moet^ook alleen berijdbaar, maar ook 'belOOpbaar Zijn CDA'er Poot: Rotterdam - "Misplaatste fami- liesolidariteit" vond de politie rechter, mr. J. C. van Pantha- leon baron van Eek, het optre-, den van de Schiedamse zwa gers A. B. (30) en E. van S. (28). B. was bij Van S. op bezoek toen het plan rijpte om via diefstal de financiële moeilijkheden, van Schiedam - De Gemeente Ziekenhuis-commissie heeft drs. J. de Koning Schiedam - Op zaterdag 22 maart zal het nieuwe centrumgebouw op bet intergemeentelijke woonwagenkamp aan de Schiekade officieel worden geopend. Dit gebouw komt in de plaats van het oude gemeenschapshuis dat eind 1972 in vlammen opging. De bouwkosten voor het nieu we centrum bedroegen bijna drie ton. Het door brand verwoeste ge- bauw was eigendom van de stichting Woonwagenliefdewerk van de Vincentiusveremging in Schiedam. Deze stichting was wel tegen brand verzekerd maar de uitkering bleek achter af net voldoende om de kosten van de stoffering en de meubi lering van het nieuwe gebouw te dekken. Een en ander vormde geen pro bleem want sedert enige tijd legt de Woonwagenwet gemeen tebesturen de verplichting op om op woonwagenkampen van een zekere grootte een centrum gebouw te stichten en te onder houden. Deze regel geldt ook voor het woonwagenkamp in Schiedam. Kort na de brand is de dienst Gemeentewerken begonnen met het ontwerpen van een nieuw gebouw. Dit in "overleg met de directeur van de ge- meentelïjke sociale dienst en de adviescommissie voor het woonwagenkamp. In mei 1974 verleende de Schiedamse ge meenteraad een krediet voor de herbouw van het centrum. Het overgrote deel van dit geld <95 procent) zal echter worden ge subsidieerd door het ministerie van cultuur, recreatie en maat- schappelijk werk. Het nieuwe gebouw heeft een vloeroppervlak van 292 vier kante meter. In het centrum zijn onder meer een recreatle- zaal en een ruimte waar twee sociaal-culturele werkers club huiswerk kunnen doen, onder gebracht Verder is er een ver gaderkamer. een kantoor voor de kamp beheerder en enkele bergruimten. Op het plein voor het gebouw komen enkele speelwerktuigen, zoals klimrekken en een zand bak. In het nieuwe gebouw is ook plaats voor een kleuterklas je voor 5 7 kleuters in het kamp. Dit „bijzondere" school tje is opgezet met toestemming van de inspecteur voor het kleuteronderwijs. benoemd tot beleïdsad- vïseur in het ziekenhuis. Hij zal zowel de com missie als de directie terzijde moeten staan bij het zoeken naar een' oplossing van de organi satorische problemen die de laatste tijd - voor al bij de top - in het GZ naar voren zijn geko men. Het hoofd van de verpleegkundi ge dienst, zr. S. Veenstra, heeft na dit besluit haar voornemen weg te gaan bij het GZ inge trokken. Zij zal voorlopig weer deel uitmaken van de directie van het Gemeente Ziekenhuis. Al enige tijd gaan er geruchten over een slecht personeelsbe leid in het GZ. Volgens deze zou directeur-geneesheer dr. J. H. Leusink niet geschikt zijn om die post te bekleden. Vorig jaar juli ontstond een con flict tussen de heer Leusink en de verpleegkundig-directeur C. E. Coppens, die daarop ontslag nam en die directeur werd in het Apeldoomse Lukaszieken- huis. Enige maanden later werd zr. Veenstra - met een proeftijd van één jaar - hoofd van de verplegingsdienst Nog geen maand geleden werd bekend gemaakt dat zr. Veenstra op haar verzoek weg wilde en er gens anders werk wilde gaan zoeken. De GZ-commissie heeft nu na diepgaand overleg besloten tot de benoeming van een beleids- adviseur. Het besluit is geno men met instemming van het gehele college. (Burgemeester Lems zelf is ook voorzitter van de GZ-commissie). Schiedam - Een bedrag van 3200 gulden hebben onbekenden buitgemaakt bij een inbraak In restaurant De Gouwe Geit aan' de 's-Gravelandsewcg. Aan de achterzijde van het ge bouw heeft men een grote draadglasruit ingeslagen. Langs die weg zijn de inbrekers bin nengekomen. De schade die hierbij werd aangericht be draagt honderd gulden. Uit de bar werd vervolgens de opbrengst van de vorige dag gestolen- Van S. op te lossen- Van S. werkte als chauffeur bij REO, dat de leverancier moest wor den voor de buit Van S. ging de sleutel halen van het maga zijn. B. reed de auto naar bin nen en getweeën laadden ze voor 4200 aan bier, suiker en boter n. Ze kwamen er niet ver mee, want op weg naar een- kandidaatafnemer werden ze al aangehouden. De officier, mr. W. D. Metter vond het een onzalig plan en op een ongelofelijk stomme ma nier uitgevoerd. "Van S. ging de sleutel halen bij de portier omdat hij wat uit zijn auto vergeten was". Toen de diefstal werd ontdekt was het terug draaien van de film niet moei lijk. "Hij is gewoon aan de haak gaan hangen en wachtte tot hij werd opgehaald". Tegen Van S. vroeg mr. Meeter 6 weken, waarvan 3 voorwaar delijk en tegen B. 5 wéken, waarvan 3 voorwaardelijk. Van S. vroeg of hij zijn straf in de winter kon uitzitten waarop mr. Meeter reageerde: "Dat zit er wel in want er zijn nog 4000 wachtenden voor u". Juist gezien deze wachtlijst kwam de politierechter tot een heel ander vonnis. Voor van S. 6 weken voorwaardelijk en voor B. 5 weken voorwaardelijk' en beiden een boete van 200. Schiedam - In gebouw De Rank aan de Schiedamseweg heeft mevrouw Lems vanmiddag om een uur de zendingsbazar Ke thel geopend. De burgemees tersvrouw deed dit door het slaan op een tam-tam. De baten van de bazar komen geheel ten goede aan het zen dingswerk, dat dit jaar twaalf miljoen nodig heeft. Behalve een grabbelton en een rad van avontuur is er ook ondermeer een stand van Am nesty International en de wijk vereniging Groenoord aanwe zig. Omstreeks tien uur 's-avonds wordt er nog een loterij gehou den. De prijzen die daarmee gewonnen kunnen worden, zijn bijvoorbeeld een dames- of he renfiets en een 15-delig theeser vies. Schiedam - Met ingang van 1 juli wordt de plastic huisvuil zak met het zogenaamde Komo-keur verplicht. Dit heeft het college van b. en w. deze week besloten. Zoals bekend was het gebruik van deze Komo-zakken tijdens de oliecrisis niet meer verplicht gesteld. Men mocht toen ook andere plastic zakken voor het huisvuil gebruiken. Aanvankelijk werd de bestaande regel op 1 januari weer ingevoerd, maar daarover bestond enige beroering toen het VROM-personeel van de ene op de andere dag de zakken zonder Komo-keur liet staan. Na veel protesten werd de verplichting weer opgeschort Het college is nu van plan om het opnieuw van kracht worden te begeleiden met een grote publiciteitscampagne. Schiedam - Het college van bur gemeester en wethouders wil dat alle leerlingen van de vierde, vijfde en zesde klas een van de basisscholen ter gelegenheid van 30 jaar be vrijding een boekje ontvan gen waarin het thema (o al- vrijheid en machteloosheid wordt behandeld. Het college zal de gemeenteraad voorstel len hier zijn goedkeuring aan te hechten. Het gaat hier om het boekje dat door Jan Blokker werd ge schreven en dat werd uitgege ven door de Stichting Burger schapskunde. Het college acht het van groot belang dat de schooljeugd er na dertig jaar bevrijding op wordt gewezen dat Schiedam toen een periode van bezet ting en onderdrukking heeft gekend.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1