SCHIEDA )HE COURANT „Onderwijs gebruiken voor verbetering van positie vrouw1 w Slachthuis blijft open Oplossing problemen Muziekschool lijkt nabij Tankercleaning en Holiandia willen uitbreiden i „KON DIT NOU NIET ANDERS?" KAOO: Directeur Bak „gekortwiekt" Fagot-leraar nam zelf ontslag Ondanks malaise abattoirs: r is Schiedammers bleven „droog" Viertal op heterdaad betrapt bij whiskey-kraak Aanvragen hinderwetvergunning NCVB-NIEUWLAND OVER AMNESTY INTERNATIONAL tub bb—n—1 Bestuur neemt lange reeks maatregelen 5 .Maandag 17_maait 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 6 pajina*» 100ste jaargang no. 25270» Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Wethouder Visbeen tijdens VARA- radio-interview: 52s&A SCHIEDAM Wethouder mevrouw C. Visbee- nStroman vindt dat het onderwijs en de peuteropvang moeten worden gebruikt om verbetering te brengen in de positie van de vrouw. „Het zou eigenljk in het huisgezin moeten beginnen. Op dit moment worden veel vrouwen bijvoorbeeld nog afgeschrikt om in de politiek te gaan, omdat het nog een typi sche mannengemeenschap is. En daar zegt - men al gauw tegen een vrouw dat., die ook r altijd maar haar mond weer opendoet. We moeten wat dat betreft bij het onderwijs niet alleen uitwaaien naar de maatschappij die er komt, maar ook naar die er is geweest". Dit zei mevrouw Visbeen zaterdagmorgen tijdens een interview voor de VARA-microfoon in het programma ZO. Zij was daar uitgenodigd in het kader van het jaar van de vrouw om te vertellen hoe zij haar functie van wethouder kan combineren met die van huisvrouw. Uit het gesprek met Herman Stok en Letty Kosterman bleek dat mevrouw Visbeen het huishouden niet meer doet („ik heb een hulp voor de hele dag. Dat ïs een lot uit de loterij"), dat ze een langzame lezer is („Als ik een rapport wil lezen, dan gaat de deur dicht en dan komt er niemand meer in tot ik het uit heb") en dat zij een plantengek is (Dat is 's morgens het enige wat ik doe. De planten verzorgen). Een andere ontboezeming van mevrouw Visbeen was dat zij vindt dat zij sinds het wethouder schap is veranderd van actie-moeder tot een meer reële moeder. Zij verklaarde er voor 3 september vorig jaar nooit aan gedacht te hebben ooit nog eens wethouder te zullen worden. „Dat gebeurde in een stroomversnelling van een maand", aldus Schiedams enige vrouwelijke wethouder. Zij zei verder dat haar besluit om wethouder te worden mede was ingegeven door de gedachte dat rij ook voor anderen en zeker voor andere kinderen iets zou moeten kunnen doen. Waar op Herman Stok vroeg of in dat geval alle Schiedamse kinderen in feite worden beli chaamd door haar eigen zoon Marcel. „Ja, zo kun je het wel zeggen", antwoordde de wethou der, „al weet ik natuurlijk niet of er nu niet een heleboel mensen opstaan die zeggen dat rij niet willen dat hun kinderen net 20 worden opgevoed als mijn zoon". Het radio-interview ging ten slotte ook over het 700-jarig bestaan. Tijdens het opsommen van enkele programma-onderdelen vermeed me vrouw Visbeen het TROS-televisieprogramma. Wel noemde zij een tentoonstelling, de revue en vele sportmanifestaties. Het bestuur van de Schiedamse Muziek school. Van links naar rechts de heren A. Gijsen (penning meester), J. Egas (CDA-raadslid), W. de Zwart (vertegenwoor-~ diger leraren), me vrouw A. Dirkzwager van ZoeJen1 (WD- raadslid}, de heren J. K. Looij (PvdA-raad- slid) en J. van Hat- tum (voorzitter). Op de foto ontbreekt mevrouw G. van Straten die in het be stuur zit namens de oudercommïssïe. J.J - ,v' '««sv Schiedam Hoewel er in de Nederlandse slachthuizen behoorlijk de klad zit, zal het Schiedams abattoir de komende jaren niet sluiten. Dit ïs vrijwel zeker geworden na het bericht over de sluiting van het Rotterdamse slachthuis en een vorige week gepubli ceerd rapport over de functie van het slachthuis. Dit rapport van een speciale studiecommissie onthulde dat er tientallen abattoirs zouden moeten gaan slui ten. „Wanneer het Rotterdams n. rht- huls inderdaad volgend jaar ja nuari sluit zit Schiedam op ro- sten", aldus drs. G. M. Vogelij, voorzitter van de studiecom missie. „Dit is echter mijn per soonlijke mening. Wanneer het Schiedamse slachthuis ook gaat sluiten wordt de vlees voorziening in Rijnmond ern stig aangetast". Vlaardingen, Maassluis en Maas land behoren ook tot de keu ringskring van Schiedam. Ook deze plaatsen zouden dus hin der ondervinden van de sluiting van het abattoir in de jenever- stad. De studiecommissie heeft niet on derzocht welke abattoirs zou den moeten sluiten. Dit hangt af van de lokale omstandighe den. De commissie pleit wel voor een goede begeleiding van het rijk. Dat is ook de mening van de heer Vogel, secretaris van het Be drijfschap voor het Slagersbe- drijf in Den Haag: „Sluiting hangt af van de vleesvoorzie ning en de rendabiliteit. Wij hebben geen correcte gedach ten gevormd welke slachthui zen moeten sluiten. Dat is niet onze taak". De toekomst van de tien Zuidhol landse abattoirs in Rotterdam, Den Haag, Gouda, Leiden, Dordrecht, Delft, Den Briel, Sliedrecht en Naaldwijk is dus onzeker. Het is niet bekend hoe veel er móeten sluiten.' Aanvan kelijk werd gedacht aan een stuk of zeven. In ieder geval twee. Wethouder B. E. Collé. tevens voorzitter van de adviescom missie voor het Schiedamse slachthuis: „Het abattoir gaat de eerste jaren zeker nog niet dicht. We zitten nog niet in de rode cijfers. Wanneer het slachthuis in Rotterdam duit, kunnen wij het gedeeltelijk op vangen. Op dit moment draaien we immers ongeveer op halve kracht". Direkteur drs. M. B. ten Have denkt er net zo over. Aanzienlijk minder enthousiast is echter direkteur G. J. Nij- ïand van het Rotterdams slachthuis: „Het abattoir in Schiedam ligt slecht. Midden in een woonwijk. Milieu-tech nisch gezien is dat niet best- De geluidshinder zal dan door de toename van het vrachtwa- genverkeer voor de omwonen den erger worden. Bovendien is de Slachthuislaan, de aan- voerroute, vrij smal". Schiedam De problemen rond de Schiedamse Mu ziekschool lijken vooralsnog opgelost. Dit moet blij ken uit een reeks van maatregelen die het bestuur van de school de afgelopen weken heeft genomen op basis van de adviezen die het had gekregen van een commissie van onderzoek. Zit het Schiedamse slachthuis in de toekomst wel od rozen? Schiedam In de nacht van vrijdag op zaterdag heeft de Schiedamse politie een massale contróle-actie op het gebruik van alcohol gehouden. In totaal werden niet minder dan 2fil weggebruikers aangehou den. Drie keer vroeg de agent of de automobilist in het pijpje wilde blazen. In alle gevallen was het negatief. Schiedam De politie heeft een viertal Schiedammers op heter daad kunnen betrappen bij het - stelen van een voorraadje whiskey. De vier, een 27-jarige woningstof feerder, een 23-jarige elektro- monteur, een 21-jarige tentoor- bediende en een 19-jarige zon- u der beroep, hadden bij distil leerderij „De Lange Haven bv" aan de Lange Haven de deur uit het slot gedrukt. Zij hadden bij hun „werk" nogal wat lawaai gemaakt en een om wonende waarschuwde de poli tie. Op het moment dat de „whiskey-krakers" wegreden arriveerde juist de politie. De voorraad drank, 12 grote fles sen en 72 mini-flessen, konden, v zij gelijk weer terug zetten. WD'er Van Tilborg over „amputatie" Nieuwe Damlaan: Schiedam De branderij en gistfabriek Holiandia II heeft bij Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland een aanvrage ingediend voor een vergunning voor het wijzigen en uitbreiden van de fabriek van graanalco- hol. Holiandia, gelegen aan de 's Gra- velandseweg, moest dit wel doen krachtens de wet inzake de luchtverontreiniging. De wijzigingen en uitbreiding heb ben betrekking op een graansi lo voor 500 ton graan, een ha mermolen, 10 gistingtanks en een tempera tuurstraaL Een exemplaar van de aanvraag ligt tot 4 april ter inzage op de afdeling algemene zaken in het Stadskantoor. Op die datum zal in de recreatiezaal van dit ge bouw een openbare hoorzitting worden gehouden om vier uur 's middags. Schriftelijke bezwa ren kunnen tot 27 maart, mon delinge bezwaren kunnen tij dens de hoorzitting worden in gediend. Het tankerschoonmaakbedrijf Tankercleaning heeft een hin derwetvergunning aangevraagd om de technische installatie voor het schoon- en gas vrij ma ken te veranderen. Het gaat hier om het vervangen van twee Schotse ketels door twee thermische vloeistofketels. Op een openbare zitting op don derdag 3 april om elf uur 's ochtends kan men mondelinge bezwaren uiten. Bezwaarschrif ten kan men indienen tot 28 maart bij de gemeentesecreta rie. Ook de firma Arfton van de Zou- wen aan de Dr. Zamenhofstraat heeft een hinderwetvergunning aangevraagd om de opsla-, gruimte uit te breiden ten be hoeve van de verkoop van fles sen butaan en propaan, elk met een inhoud van 26 liter. De hoorzitting is eveneens op 3 april om half elf. Schiedam Op dinsdag 18 maart om kwart voor acht zal in de Opstand in gskerk een bijeenkomst worden gehouden van de afde ling Nieuwland van de NCVB. Mevrouw E. Marcus-Spring in 't Veld zal dan spreken over het onderwerp .Amnesty International", de internationale organisatie die zich inzet voor de bevrijding van politieke gevangenen. Deze besluiten houden onder meer in dat directeur Bak ten aanzien van een aantal be voegdheden zal worden „ge kortwiekt", naast het algemeen bestuur zal een dagelijks be stuur zich meer met het beleid gaan bemoeien, het bestuur zal bovendien worden uitgebreid met een deskundige en de hoofdinspecteur voor het mu ziekonderwijs Is gevraagd meer en kritischer het muzie konderwijs op de school te be kijken. Het „probleem" van fa gotleraar Blonk die de meeste problemen naar buiten* heeft gebracht, is „opgelost" omdat deze zelf per 1 juli aanstaande ontslag heeft aangevraagd. Zoals bekend ontstond er vorig jaar november in de muziek school een rel toen directeur Bak leraar Blonk een klap gaf en de laatste aangifte deed bij" de politie. De ruzie zou onder meer zijn. ontstaan omdat de leraar de directeur had verwe ten veel te autoritair te zijn. Bovendien zou er sprake zijn van een slecht personeelsbeleid. Daarna werd besloten een com missie van onderzoek in te stel len die zou moeten onderzoeken wat er nu precies schortte. Het Schiedam In de vergadering van de commissie voor de ge meentewerken heeft het WD- raadslid C. van Tilborg zijn verbazing uitgesproken over het lange afsluiten van de Nieuwe Damlaan voor het snelverkeer. Van Tilborg benutte daarvoor zijn beurt tijdens de rondvraag: „Er schijnt een weg in Schie dam te zijn", zo begon hij rijn kort gehouden betoog, „de Damlaan of zo, en die schijnt afgesloten te rijn. Dat schijnt twee maanden te duren. Dat lijkt velen wat lang, te meer omdat de indruk bestaat dat er de afgelopen dagen nog niets is gedaan in de omgeving van de spoorwegovergang dat de af sluiting noodzakelijk maakt Er is dus wat wrevel want de weg lijkt voor niets geamputeerd". De liberaal vroeg zich af of de afsluiting van de Nieuwe Dam laan niet korter dan twee maanden zou kunnen duren. De voorzitter van de commissie ge meentewerken, wethouder C, Zijdeveld, antwoordde dat „ui teraard uitvoerig is bekeken of de situatie, zoals die nu is, niet kon worden voorkomen". „Dit is een noodoplossing. Het kan echt niet anders", aldus Zijde veld. Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombinati,* 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus Krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. 5, De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van éèn. Profiteer ervan! Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. adres: woonplaats:.. telefoon:.. rapport van deze commissie is enkele weken geleden aan het bestuur aangeboden en dit wil de eerst enkele suggesties en adviezen uitwerken (vooral waar deze personen betroffen) alvorens men tot publikatie zou overgaan. Een en ander heeft geleid tot een aantal maatregelen die in drie hoofdgroepen te verdelen zijn. Ten eerste gaat het om beslui ten ten aanzien van de verant woordelijkheden rond het be stuur van de schoot, ten tweede over een verandering van de inspraakmogelijkheden en ten derde zijn er maatregelen geno men rond het lesprogramma. In de praktijk betekent dit dat er een dagelijks bestuur zal ko men dat een aantal bevoegdhe den die nu in handen liggen van directeur Bak tot rich zal nemen. Deze behelzen het aan- stellings- en ontslagbeleid, de samenstelling van de dien stroosters en het wijzigen van de lesroosters. Voorts ligt het in de bedoeling om op korte termijn te komen tot de vorming van een docenten- raad, die de functie van mede zeggenschapscommissie zal krijgen. Deze zal echter alleen het bestuur van adviezen die nen. Het bestuur heeft op dit moment al twee leden (namens de ou dercommissie en de leraren) die echter geen stemrecht bezitten. Ten aanzien van het lesprogram ma is besloten om het theore tisch gedeelte in die zin te be perken tot dat wat een leerling nodig heeft voor het bespelen van een instrument Zou een leerling meer theorie willen stu deren, dan zal hij dat in een extra jaar moeten doen. Hierdoor hoopt men in de toe komst klachten te voorkomen als zou het onderwijs voor ve len van een te hoog niveau zijn. Het college van b. en w. Is inmiddels ingelicht en deze week xal nog een uitgebreid gesprek volgen met wethouder mevrouw Visbeen-Stroman.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1