FC Dordrecht lacht op "Harga" Peter Eikelenboom beperkt schade Verdiende winst van Hermes: 0-1 Blessures SVV geldig excuus BETAALDE JEUGD BEKERT NIET Zilveren Battoernooi r.:v' ssffl FC Vlaardingen onderaan de lijst asm ME mw- Ada en Diane DDR Treffer Aat van der Voort juweeltje MAANDAG 17 MAAKT 1975 Schiedam Hans Alleman lach te en had er alle reden toe. Hoewel zijn positie (als trai ner) In het "gespleten" bestuur van FC Dordrecht nog steeds ter discussie staat en praeses Dick Passchier al officieus ver kondigde dat hij aan het einde van het seizoen kan opstappen, leverden de karwei's tegen SW (inclusief de beker) vijf ponten op. Een hoog rendement en met die 00 op "Harga" zeer interes sant voor de laatste periode. Hoewel met name Gradus Roe land halverwege na rust de streederby had kunnen beslis sen toen hij na een onweer staanbare solo doelman Jan van der Velden tweemaal wist te ontwijken, maar tot verba zing van iedereen hoog over schoot. Het werd sensatie toen vlot daarna SVVer Jan Groe- neweg hard inkopte, maar de bal via de grond over doel heen stuitte. Verbazing en sensatie waren bij tijd en wijle voluit present op "Harga", hoewel het gros liever goals zag. Zoals één ervan, Jan van Gorsel, hoog te paard bij het ministerie van CRM, die onder meer belast iö met een onderzoek hoe groot de beteke nis van het betaald voetbal voor de passieve recreatie is. Hoewel hij nog lang geen in zicht heeft in die materie klonk het uit zijn mond bepaalt niet bemoedigend: "Is dét nu amu sement". En verder: "Is het niet beter tot spreiding van betaalde clubs te komen. Vooral in het toch al over beladen Rijnmond gebied? Maar hoeveel clubs moeten dan overblijven? Twin tig, dertig of nu door FBO ge stelde minimum aantal van 36", vroeg hij zich af. KANSEN Voor nauwelijks 1500 "kijkers" was de reclame uit de streek- "T*" Voor Jan Groenweg was Joop Wamer (1) een grote sta-in-de-weg Ab van Oorschot (midden) winnaar van het duel met John van der Spek. voor iedereen een té grote sta- in-de-weg. SW bezat echter niet "het intel lect" om bressen te slaan in het vijandelijke verweer, waardoor het niet vreemd was dat de Dordtenaren veelal via Ab van Oorschot het roer konden over nemen en - omdat het vrijwel compleet was - wat completer kon aanvallen. Hans Alleman: derby SW-FC Dordrecht erg gering. "Het was inderdaad niet best," onderstreepte trai ner Bob Maaskant, "maar wat moet je als je ziekenboeg bijna vol is en te weinig achter de hand". FC Dordrecht behoefde nog het minst te klagen. Om dat het op "Harga" zeer goed weg kwam. Weliswaar verde digde Hans Alleman zich met: "Kansen voldoende om te win nen", de Schiedamse trainer was er meer van overtuigd dat FC Dordrecht alleen Dick Dub- beld in de spits had staan om zich op het middenveld extra sterk te maken. Hetgeen dan betekende dat Martin Breuer en Dick Hoogmoed zich tevens met storen moesten bezighou den. Beide formaties waren niet in staat ook maar één vlotte com binatie te laten zien. Veel ge draaf op het middenveld ge paard met veel overtredingen (waarvoor Struis en De Keizer werden bestraft) was er het ge volg van- Het rendement be stond dan alleen uit "hoge bal len voor de pot", maar dédr zorgden beide doelheden Van der Velden (SW) en Ruts (FC Dordrecht) voor veel verweer. Voor rust trachtte John van der Spek op rechts na heftige duels met Ab vain Oorschot (uitblin ker) bressen te slaan in het Dordtse verweer, maar of doel man Ruts was voorbereid op de schuivers of Joop Warner was "Maar dan hadden we wel ruimte nodig op dat midden veld". FC Dordrecht kreeg evenwel die ruimte niet en daarom volstond het lange tijd ook alleen maar met "hoge bal len voor de pot." Nauwelijks aanvaardbaar voor het pubüek dat zich allen met de gedachte kon vleien dat de positie dit soort voetbal met zich mee brengt.... Van onze sportredactie VIHardingen In verband met de lange nasleep van de competitie voor de betaalde jeu gdelf tallen, die in de tweede klas B, waarin FC Vlaardingen '74 speelt, zich zelfs uitstrekt tot 26 april, heeft de competitieleïder besloten om de bekerstrijd te laten vervallen. Een andere oorzaak Is dat er veel clubs zijn die in de maand mei aan internationale toernooien gaan deelnemen. Het programma voor de jeugd FC Vlaardingen, dat afgelopen zaterdag zijn duel tegen de Spaxta-jeugd zag afgelast op aandrang van de Rotter dammers, ziet er als volgt uit: 22 maart: FC VlaardingenSparta, 5 april: FC VlaardingenFC VW, 12 april: RKODA JC—FC Vlaardingen, 19 april: FC Vlaar dingen-Willem II. Bovendien rest de Vlaardingse jeugd nog een thuiswedstrijd tegen Eindhoven. Groningen Als doelman Eikelenboom niet zo goed op dreef was ge weest had FC Vlaardin gen zonder enige twijfel met het schaamrood op de kaken de thuisreis kunnen aanvaarden. Dankzij Eikelenboom bleef de schade beperkt tot een 3—0 nederlaag en voor trainer Jan van Baaren was er na afloop van het eenzijdig duel alle reden om op te mer ken dat zijn ploeg er nog goed afgekomen was. Minder te spreken was hij over het irriterende gedrag van de spelers van FC Groningen, die de Vlaar dingers bij herhaling duidelijk maakten dat zij eigen lijk maar amper wisten dat de bal rond was. Van Baaren vond dat niet zo sportief. De spelers van FC Groningen ontkenden na afloop overigens zich deni grerend te hebben uitgelaten- De waarheid zal, zoals altijd, wel ergens in het midden lig gen. De ruim 5000 toeschouwers zagen vooral in de eerste helft een zeer eenzijdige partij voetbaL 5, Hoewel Van Baaren zijn spelers opdracht had gegeven niet met z'n allen voor het hok te blijven hangen, was een andere strijd wijze niet mogelijk als gevolg van de offensieve dadendrang van de Groningers. 7— Cjaovi; Vanaf de eerste seconden maak ten ze de Vlaardingers duidelijk dat ze nergens op behoefden te rekenen. Niemand verbaasde zich er dan ook over dat al na zes minuten spelen Eikelen boom de bal voor de eerste keer uit de touwen moest pluk ken. Aan de openingstreffer vooraf ging een vrije trap, die was veroorzaakt door Roelofs. Hij had Oosterwold gevloerd en daar weigerde scheidsrechter Van Eijk genoegen mee te ne men. Uit de vrije trap mikte Van der Heiden de bal haarzui- ver op het hoofd van Gritter en toen was er voor de dappere Eikelenboom geen houden meer aam 10. Vijf minuten later stond FC Vlaardingen al op een hopeloze 2—0 achterstand. Opnieuw speelde Van der Heiden een hoofdrol. Hij bereikte met een gave lob de uitblinkende aan voerder Schipper, die met het hoofd het tweede Groningse doelDunt voor zijn rekening i Topscorer Cees Bouman geen kans nam" Nog maar nauwelijks be komen van de schok tekende Dijkstra xn de zeventiende mi nuut voor het derde en tevens mooiste doelpunt van FC Gro ningen. Daaraan vooraf ging een uitstekende combinatie tus sen Hovenkamp en Gritter. De bal belandde uiteindelijk bij Dijkstra, die van grote afstand de bal met het hoofd voorbij Eikelenboom joeg: 3—0. Ook na deze riante voorsprong bleef FC Groningen in het of fensief. Zo kreeg spits Timmer mans een aantal voortreffelijke scoringsmogelijkheden, maar hij wist er niet één van te be nutten. Teugels Een aantal keren redde Eikelen- boom op lndrukwekkendewij- ze. Tegen het einde van de eerste helft liet FC Groningen de teugels wat vieren, waar door FC Vlaardingen Iets va ker op de vijandelijke helft belandde. In deze fase van de strijd kreeg Roodbot nog een mooie kans, maar zijn inzet werd door Oosterwold uit de doelmond verwijderd. Na de rust geloofde FC Gronin gen het wel. waardoor het duel het aankijken nauwelijks meer waard was. De Vlaardingers werden daardoor gepsaard voor een beschamende aftocht- Ze waren overigens ook niet bij machte nog iets terug te doen. In het elftal van FC Vlaardin gen werden na de rust Roelofs en Huijer vervangen door Van Os en Van der Meijde, maar ook zij misten de capaciteiten om de strijd een andere wen ding te geven. Vlaardingen Op woensdag 30 april (Koninginnedag) wordt ln de sporthal „Schiebroek" te Rotterdam het Zilveren Battoernooi 1975 gehouden voor jeugdleden van de afdeling Rotterdam van de Ned. Tafeltennis Bond. De deelnemers kunnen zich opgeven bij de secretarissen van de plaatselijke verenigingen. Het toernooi duurt van 9.30 tot uiterlijk 19 uur, Er zijn zes klassen ingedeeld, na melijk: Junioren A-B-C-, Adspi- ranten A-B-C-, Pupillen A-B-C-, Welpen en Jeugdklasse 1 en 2. Het ITTF-reglement sal worden toegepast. Er wordt dus eerst in groepen gespeeld en daarna volgens afvalsysteem. Bij gelijk eindigen in de groepen beslist het game-gemiddelde. Is dit ook gelijk dan beslist het punlenge- middelde en ook als dit gelijk is, zal het lot beslissing geven. Jeugdspelers die met dispensatie in de landelijke seniorencompe titie uitkomen, mogen onder geen enkele voorwaarde in schrijven. Er zijn per klasse twee prijzen beschikbaar ge steld. De winnende vereniging komt in aanmerking voor het „Zilveren Bat". Vlaardingen Ada Pors en Diane Edelijn zijn op gesteld in de nationale zwemploeg die 22 en 23 maart in bad Rotterdam- West zwemt tegen de DDR. Het kader van de Vlaardingse Zwem Club neemt een groot deel van de organisatie op rich. Amsterdam „Jullie heb ben volledig verdiend gewonnen jongens*'. Het Rood Wit A-bestuurslid dat een half kratje prik in de kleedkamer van Hermes kwam brengen had volledig gelijk- De 01 winst van Hermes op het rommelig spelen de Rood Wit was eigen lijk alleen, aan het slot van de wedstrijd heel even ïn gevaar. En voor de rest had HDVS na de tamelijk snelle treffer het spel technisch en taktisch knap gecontro leerd. Waarmee de eer ste thuisnederlaag van Rood Wit dit seizoen een feit was. Kermes-trainer Pim "Visser maak te na de wedstrijd de ogen schijnlijk tegenstrijdige opmer king dat hij „tevreden en niet tevreden" was. „Ik ben natuur lijk blij met die winst, maar heb daardoor des te maar spijt over het puntenverlies in de laatste wedstrijden", zo lichtte hij toe. Gehjk had hij met deze verzuchting. Alleen al in de laatste twee wedstrijden wer den tegen RVC en De Spartaan maar liefst de volle vier punten verspeeld. Wat Hermes restte was een papie ren kans op het kampioen schap, mits gisteren op het sportpark De Weeren in Am sterdam-Noord de volle winst werd gepakt. Voor het eerst in weken kon trainer Visser over een vrijwel voltallige selectie beschikken. Uit de basisselectie miste hij alleen maar Vorsten- bosch (in totaal voor negen wedstrijden aan de kant dank zij een rode kaart in de wed strijd tegen Papendrecht) en de eveneens geschorste Bakkes. Pim Visser: „Eindelijk konden we zo goed en zo kwaad als het ging weer wat aanvallend spe len. En vooral in de eerste helft lukte dat erg goed". Om Rood Wit A op het kille, winderige De Weeren op de knieën te krijgen, had Visser een aparte tactische zet bedacht „De bedoeling was Frans Reuser van Rood Wit kort te houden. Uit de wed strijd van Rood Wit tegen Pa pendrecht die ik heb gezien, wist ik dat hij een van de ge vaarlijkste jongens was. Daar om heb ik Bob Weed a op hem gezet", aldus de HDVS-tramer. En Bob Weeda deed voortreffe lijk wat van hem werd ver wacht Hoewel hij zich door zijn afdekkende werk niet sterk in de kijker kon spelen, zag hij toch geregeld kans de driemans voorhoede te komen verster ken. En dat was precies de bedoeling. Opvallend was ver der het spel van Aat van der Voort die geregeld op rechts de diepte indook. Samen met de nuttige Teun Komaat trok hij de aandacht door bij de aanval len van Hermes zeer rap achter de bal aan te sprinten. Aat van der Voort en Teun Kor- naat waren het ook die samen de winstgevende treffer produ ceerden. Nadat Rood Wit de eerste tien minuten van de wed strijd had opgeëist, werd Her mes sterker. In de dertiende minuut was het raak. Teun zet te de bal voor en Aat haalde snoeihard uit Een doelpunt dat verdient te worden aangemerkt als een juweeltje. De bal vloog zo onhoudbaar hard het doel in, .dat hij op twee meter hoogte over de volle breedte tegen het net scheerde. Vrijwel de hele eerste helft bleef Hermes, veelal dankzij tech nisch beter spel, sterker. Vooral Bob Weeda (hij liep op elke bal), Arie Riedijk en Aat van der Voort speelden opvallend goed. Slechts dankzij twee overtredingen kon Rood Wit tot twee keer toe de opkomende Weeda afstopppen. En de weini ge uitgespeelde kansen die de Amsterdammers zich schiepen, werden achteloos door hen zélf om zeep geholpen. Omdat Her mes de eerste helft met de straffe wind in de rug speelde en Rood Wit tegen de rust ster ker werd, verwachtten de mees te van de ruwweg drieduizend toeschouwers dat de hoofdste delijke kampioenskandidaat het in de tweede helft wel even zou gaan maken. Wel, daarin kwamen ze bedrogen uit. "Weliswaar nam Rood Wit het heft vrijwel volledig in han den, maar een vuist werd niet gemaakt. Sterker, kön niet wor. den gemaakt Want Hermes verdedigde met hard (maar ze ker niet ontsportieO voetbal Nu kregen de Schiedammers ook weinig kans om het uit de hand te laten lopen, want de veel (te veel) pratende scheids rechter J. Manuel had de zaak goed in handen. Aat van der Voort had overigens wel geluk, toen hij onder de toenemende druk in de eerste minuten van de tweede helft de bal expres over de enige (onoverdekte) tri bune knalde. Hoewel scheids rechter Manuel wel naar rijn borstzak met gele kaarten grab belde, liet hij Aatje ten slotte toch ongemoeid. Dat Rood Wit A geen vuist kon maken, bleek schrijnend bij de in de tweede helft schaarse te genaanvallen van HDVS. Er" werd zo knap gecounterd dat de meeste uitgespeelde kansen eigenlijk nog voor Hermes wa ren ook. Vier kansen om pre cies te zijn. In de 54e minuut schoot Teun Komaat net naast Twee minuten later was hij te lang bezig met de bal goed schietklaar te krijgen (twee keer had hij vrij kans om te schieten, maar deed hij het met) en toen hij ten slotte wel schoot was het te zacht In de 77e minuut gleed na goed werk van Teun Komaat en Thies van Duppen (volgens trainer Visser een van de betere spelers van de middag) de bal vlak voor het doel van Rood Wit langs, terwijl Weeda net te kort kwam om de bal in het doel te glijden. In de laatste minuten schoot Komaat nog uit een voorzet van Van Duppen naast. Niet dat Rood Wit geen kansen kreeg. Integendeel, Hermes- doelman Harry Spermon kreeg genoeg mogelijkheden om te bewijzen dat hij de kwalificatie „voortreffelijk" vrijwel altijd waar maakt Waaraan het dan lag, dat de acties van de Am sterdamse koploper zo weinig doeltreffend waren? Rood Wit- trainer Sj. Zomer weet het puur aan de zenuwen. „Wij draaien voor het eerst in de top mee en slagen er daarom niet in op routine de zaak af te maken. Hoewel de laatste loodjes zwaar wegen, zie ik geen problemen". En daarin zal trainer Zomer wel gelijk hebben. Want ondanks de winst staat Hermes nog al tijd vier punten achter op Rood "Wit, dat bovendien ook nog een wedstrijd minder heeft gespeeld dan HDVS. Enig lichtpuntje voor de Schiedam mers is dat het resterend pro gramma van Rood Wit er zoop het eerste oog zwaarder uitziet dan dat van Hermes, dat nog drie thuis- en maar één uitwed strijd voor de boeg heeft

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3