bomen Schiedai agens aan de Galandstraat SCHIEDAMSCHE COURANT Beledigde reed op man in ion Nieuwe wijk Kethel-Oost is Schiedamse Goudkust KAOO: Officier eist maand cel voor roekeloos rijden Vlag alleen bij archief Verzamelaars bijeen in gebouw Arcade VOORAL IN BINNENSTAD VEEL PROBLEMEN VOOR GEMEENTELIJKE PLANTSOENENDIENST Auto in brand „Het gebed" bij NCVB-centrum Derde van landelijk Leden commissie stadsontwikkeling: Woensdag 19 SCHIEDAM Het Schiedamse gemeente-archief aan het Oude Kerkhof was gisteren de enige gemeentedienst waar voor het 700-jarig bestaan van Schiedam de vlag was uitgehangen. Exact zevenhonderd jaar tevoren verleende Aleida van Henegou wen stadsrechten aan de poor ters. SCHIEDAM De vereniging De Verzamelaar houdt op donder-' dag 20 maart opnieuw een ruil beurs. Van 's avonds zeven uur af staan de deuren van gebouw Arcade aan de Lange Haven open voor de verzamelaars van onder meer postzegels en melkkanne tjes. SCHIEDAM De brandweer is uitgerukt naar rijksweg 20, na bij de afrit 's-Gravelandseweg, waar een auto in brand stond. Met een nevelstraal werd het vuur door kortsluiting in de bedrading ontstaan geblust De schade aan de wagen van de Rotterdammer L.M. bleef beperkt SCHIEDAM Vanavond zal irr het gebouw voor christelijke so ciale belangen aan de Lange Haven een bijeenkomst worden gehouden van de afdeling cen trum van de NCVB. Ds. J. van Lambalgen uit Vlaar- dingen zal dan spraken over het onderwerp „Het gebed". De vergadering begint om 8 uur. Schiedam De kwaliteit van de 11,500 Schiedamse straatbo men neemt geleidelijk toe. Sinds de gemeente een nieuwe methode toepast om snel zieke en minder gezonde bomen op te sporen, heeft de speciale „bomenploeg" van de dienst gemeentewerken handenvol werk gehad om de oorzaken van de slechte groei weg te nemen en de bomen te gene zen. Het resultaat zou er, dankzij de nieuwe methode (luchtfotogra fie met infra-rode stralen); wel naar zijn. Volgens de plantsoe nendienst, een hoofdafdeling van gemeentewerken, is het een feit dat de laatste twee jaar veel „achtergebleven""bo men in de Schiedamse straten en plantsoenen beter zijn gaan groeien, terwijl mindern bo men ziek of aangetast werden. Het is de dienst echter onmogelijk om te zeggen hoeveel procent van het totale bomenbestand nog te lijden heeft door ziekten of schadelijke in vloeden van buiten af. De heer M. van Vliet, milieu-onderzoeker bij de gemeente: „We weten het niet. Als u een dokter inforeert naar het aantal zieken, zal hij ook moeten schat- ten. Maar wij kunnen zelfs dat niet eens". De heer W. C. Hoogeweij, chef van de afdeling plantsoenen: „Wij zijn hier niet zo lustig op cijfertjes. Liever gaan we „elke boom apart bekijken.,We heb ben'er niets aan om tegen getallen aan te staren". Wel is dankzij de luchtfoto's precies bekend op welke plaatsen zieke bomen kunnen staan. Zeker weet men bij de plantsoenendienst, dat vooral in de binnenstad de meeste ongezonde bo men staan. De heer Van Vliet: „In het centrum is het klimaat voor planten zeer ongunstig. De bovenlaag van de aardbodem is veelal afgesloten door klinkerbestrating, die te weinig zuur stof doorlaat. Daamast is het verkeer fmiiiiiiiiiiHniiiiiiiiiiiwiiiïHiiwmiiiniiiiimiimiiiiniHiniMiHWHii'i'WniiiinififiHiHHWiiiififfmiiiiii ROTTERDAM „Als ik je voor mijn wielen krijg rij ik je dood". Deze woorden had de 38-jarige Schiedammer T.N. in een café aan een andere éafebe-' zoeker toegevoegd. Die had zich wat minder vriendelijk uitgelaten over de vrouw van^ N. Het geuite dreigement leek op diezelfde dag, 21 december van het vorig jaar, nog ten uitvoer gebracht te worden. Niet lang nadat de Schiedam mer het café had verlaten, kreeg hij inderdaad de ander in het oog. Dat was op de Ary Prinslaan. N. aarzelde nietIn één beweging reed hij met zijn auto op de man in, die met nog twee anderen op eenvlucht heuvel stond. Vlak voordat de fatale botsing zou plaatsheb ben, remde de boze Schiedam mer. Het liep nog goed af: slechts een van de drie mensen liep een lichte verwonding op. „Een buitengewoon roekeloze ma nier om met het leven van an deren om te springen", zo kwa-, lificeerde de officier, van. justi tie 'bij de Rotterdamse recht bank gisteren de handelwijze van de Schiedammer. De offi cier kon zich best voorstellen dat de verdachte zich kwaad had gemaakt om de beledigen de opmerkingen aan het adres van zijn vrouw, maar met de rest van het verhaal kon hij zich niet verenigen: „Ais de ver dachte tot slot de ander een- mep had verkocht, dan had. ik: er misschien vrede mee gehad, al klinkt dat raar uit de mond van het Openbaar Ministerie. Nu werd het een duidelijke po ging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel, het geen ik ook bewezen acht", al dus de officier. Het bewijs ver kreeg hij uit de verklaring vany de verdachte zelf, die had toe-: gegeven opzettelijk op het? slachtoffer-in-spé te zijn ingere den. De eis luidde: zes weken hechte nis, waarvan twee voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. De raadsman van N. achtte het primair ten laste gelegde; het toebrengen van lichamelijk let sel, niet bewezen: „Mijn cliënt heeft ruimschoots van te voren geremd, na zijn opwelling van drift". Voor dat eerste vroeg hij derhalve vrijspraak. 'Het subsi diair ten laste gelegde in gevaar brengen "an het verkeer achtte hij wel bewezen en pleitte bij de rechtbank voor een geldboete. een zeer nadelige factor voor de vege tatie, En tenslotte speelt ook het Ver- vuilde water van de Schiedamse ha- vens eenröl'y.-'y In nieuwbouwwijken blijken veel bomen gezonder te zijn. „Op deze plaatsen rijn vaak betere verkeersvóorrieningen, ter wijl de bomen er in een open omge ving; niet ingesloten' door gebouwen, staan", aidus de milieu-man. Aardgas tast veel bomen aan, heeft een onderzoek naar de oorzaken van slech te groei uitgewezen. Andere belangrijk ke oorzaken rijn volgens de plantsoe nendienst: zuurstofgebrek door te veel verkeer, door een. weinig poreuze be strating of door een te hoge grondwa terstand en door bodems met te weinig voedingsstoffen. Meer over onderzoek naar zieke bomen staat op pagina drie. Vorig jaar bleker» vooral de bo ■men in de Warande in zeer slechte conditie.. Dankzij de luchtfotografie' werden deze „achtergehaald" en' kon de gemeentelijke bomenploeg aan het werk om de groei te bevor deren. Schiedam Aan de Ca- 1 andstraat in de Spaanse Polder wordt het derde keuringsstation in Ne derland gebouwd voor de Rijksdienst voor Weg-, verkeer. Het is één van de technostations die deel uit gaan maken van een landelijk net De be doeling is dat ér op grond van bestaande wetten er regelmatig keuringen voor bedrijfs wagens zullen plaatsvin den. De eerste paal is reeds vorig jaar in de grond gegaan. De weers omstandigheden niet meegere kend verwacht men het station in december van dit jaar in gebruik te kunnen nemen. De kosten bedragen ruim twee miljoen gulden. Tot voor kort werkte het Rijk met een aantal gehuurde ruimtes voor deze keuringen. Omdat de „leeftijd" van de bedrijfswa gens in de toekomst gaat bepa len wanneer een verplichte keu ring noodzakelijk is, zag het Rijk rich echter genoodzaakt zelf technostations te bouwen. De wagens, waaronder naar men verwacht veel tankauto's voor verroer van gevaarlijke stoffen, zullen gebruik kunnen maken van vier zogenaamde teststra ten. De wagen rijdt aan de voorkant het station in en komt geheel „onderzocht" er weer aan de andere kant uit. Er wordt dan een certificaat uitge reikt dat voor een bepaalde tijd geldt Bij het ontwerpen van het station door één van de architecten van de Rijksgebouwendienst, is men van een standaardgebouw uitgegaan dat als herhaling sproject kan fungeren. •'"Er wordt wel rekening gehouden met een eventuele uitbreiding. Zo wordt bijvoorbeeld het vier de station in aanbouw (in Am- Bouw keuringsstation aan de Caiandstraat iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiKmiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiniiimiKminiii Rotterdam - Rijden door rood licht kan verstrekkende gevolgen hebben. Dat heeft de 22-jarige Rotterdammer V.v.D.(22) ondervon den. Met een volgens ooggetuigen flinke snelheid reed hij op 5' juni van het vorig jaar ln Schiedam door rood licht, om vervol-, geus een auto te rammen en daarna in botsing te komen met een bromfietser plus duo-passagiere. sterdam) uitgerust met vijf test straten ön Schiedam vier): Een keuringsstation bestaat uit een keuringshal. een kantoorge deelte en een opstelterrein. De hal wordt voorzien van een in stallatie voor directe afzuiging in verband met de luchtveron treiniging door uitlaatgassen. De totale capaciteit zal onge veer tachtig bedrijfswagens per dag kunnen bedragen. Schiedam De nieuwe wijk Kethel-Oost bij de Poldervaart wordt nu al de Schiedamse Goud kust genoemd, In de ge meentelijke commissie voor stadsontwikkeling waren verscheidene le den van mening dat het plan achterhaald was. Er va!t echter niets meer aan te doeif;'een derde ervan is al gerea liseerd. „Iedere stad kent z'n Goudkust", aldus Pv- dA'er J. de Jong „Ik vrees dat deze wijk het in Schiedam wordt. We moeten niet alles op één hoop gooien. Ik weet wel dat er ook voor die men sen huizen moeten wor den gebouwd, maar dat zou ik liever in een geva rieerder vorm hebben gezien". De eerste fase, 84 woningen, is vrijwel gereed. De koopprijzen rijn vanaf ongeveer 130.000 gul den. „Als ik enkele jaren gele den hier had gezeten, had ik niet met het idee ingestemd", aldus De Jong." Er had bijvoor beeld met een hogere bebou wingsdichtheid gewerkt kunnen worden. Gemiddeld 27,4 wonin gen per hectare vind ik tegen- De auto van de Rotterdammer kwam ten slotte tot stilstand tegen een geparkeerde auto aan de andere kant van het kruis punt. De gevolgen waren voor de twee op de bromfiets, broer en zus, het ergst: met fracturen over het gehele lichaam werden rij naar een ziekenhuis gebracht Het leven van de jonge brom fietser heeft nog even aan een rijden draadje gehangen. De veroorzaker van dit alles moest rijn gedrag gistermiddag voor de Rotterdamse rechtbank verantwoorden. Van het gbe- beurde op de fatale dag kon hij zich weinig meer herinneren. De president van de rechtbank vond het ongehoord dat Van D. met hoge snelheid door de stad was gereden; „Dat is de zoge naamde sportieve rijstijl, die je misschien weieens op de grote weg mag toepassen, maar nooit of te nimmer in de stad." Waar om de verdachte door het rode licht was gereden werd tijdens de ritting niet duidelijk. Hij wist dat er op de Burg. van Harenlaan stoplichten stonden, omdat hij er vaak langs was gekomen. •De officier maakte er in zin re quisitoir geen geheim van, dat zijn eis aanmerkelijk hoger had gelegen als er doden waren ge vallen: „Nu zag het een wonder heten dat de jongen en zijn zusje niet morsdood rijn gere den". Voor het „volstrekt roeke loos gedrag" van de verdachte eiste hij een maand hechtenis en een jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. vallen." Andere leden van de commissie, onder wie mevrouw Heil wig-Kuipers (CDA) waren het roerend met hem eens. Het bestemmingsplan Kethel- Oost zal de gemeenteraad nog moeten passeren, maar dat lijkt een administratieve handeling. Er rest echter nog een bezwaar schrift dat tegen het plan is ingediend van vijf bewoners van de Koekoekslaan. Zij vin den dat de blinde muur van één der woningen hun woongenot bederft en hun huis in waarde doet dalen. Via een artikel in de Wet op de ruimtelijke orde ning eisen rij een schadevergoe ding- Wat de eventuele juridische con sequenties rijn voor de gemeen te is niet duidelijk geworden op de vergadering. Hoewel er in de officiële stukken staat vermeld dat men zich niet ongerust maakt over de gevolgen, wilde wethouder C, Zijdeveld er niet nader op ingaan. Ook niet toen G. Verhuisd onk (VVD) hierover enkele vragen stelde. Verhulsdonk vroeg zich af of de indieners van bet bezwaar schrift een kans zouden maken. „Ze zullen in ieder geval met bewijzen moeten komen. Is er eigenlijk een instantie die de schadepost in cijfers kan aan tonen?". Zijdeveld wenste ech ter hier niet op te antwoorden. .AHcen in een besloten verga dering. Ais we eventueel in een rechtszaak verzeild raken, zou den we onze positie kunnen ondermijnen". iiitmmmiiiiiNiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiiiiuiiiiiiiniiiiiiHiimiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimü Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer en/an! Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. naam: adres:- woonplaats: telefoon: Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 ONAFHANKELIJK DAGBLAD SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina's 100ste jaargang no. 25272 f maart 1975

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1