SVV en FC Ylaardingen alsnog meedoen in top Sport In Schiedam subsidiëren volgens keiharde richtlijn en Spirit start met softbal- af de ling ii ©TIPS Pim Visser: "We zijn nog niet kansloos" Service ZAALVOETBAL Bouquet uaar HVO ins van iZelm uaar Unitas REIN VAN KAALTE: "mogelijkheden HBSS toch maar niet naar Kethel ZATERDAG 22 MAART 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 Schiedam/Vlaardingen Er zijn weliswaar excuses voor, SW en FC Vlaardingen Zoals ie onverwacht grote hoe kmanen bepaald niet bo gen op een verrassende start in de vierde en laat ste periode. De équipe van Bob Maaskant kijkt na twee wedstrijden te gen slechts één schamel puntje aan, terwijl de Jan van Baaren „elf' na evenzovele zovele duels op nul bleef staan. Een mager begin, van wat ge- Het maken van doelpunten is noemd wordt, de laatste voor zcwel svv als Fc vtoar- moreliikheid om een te otngen nog steeds het grootste- le,,Se!i „i probleem. Beide clubs hebben leut stellend seizoen nog tot nu toe j6 wedstrijden ge- enige glans te geven- speeïd, waarin SW 29 maal veelheid blessures waar beide ploegen in de voorbije perio den en not steeds mee te maken hadden. Wat SVV be treft treedt een opvallende im- Hoewel de matige start in de scoorde en FC Vlaardingen er 24 inschoot Voor beide ploegen geldt dat de kansen volop wor den gecreëerd, maar dat de af werking te wensen overlaat. productiviteit aan het licht. Welgeteld drie doelpunten is de productie die sinds begin januari werd genoteerd. De Schiedammers hadden er tien wedstrijden voor nodig. voor enkele interessante duels te kunnen zorgen. FC Vlaardin gen heeft hierbij het voordeel van de thuiswedstrijd, want voor SW geldt blijkbaar nog steeds dat winst op vreemde bodem net iets te veel is ge vraagd. De wedstrijd FC Vlaar- dingen-Vitesse begint om half drie. laatste periode wemig hoop biedt op een knappe slotserie, is het een feit dat uitgezonderd FC Groningen, de meeste ploe gen al een verliespunt moesten incasseren. Jan Roodbol maakt het de mmmsX ST™ WV-detensie moeilijk. Om vlaardingen op Vitesse en wmst VEM SW bij Veendam, alsno9 mee te kunnen doen toch nog voor een plezierige moet Gr ook WOrdsn QQS- wending zorgen: alsnog mee- COOrd. ''r -U- doen m de top van de laatste periode. Dit dan om toch nog EN SM ERiAAt 30 AUÏÖ Harry Bouquet...op- nieuw een zaterdag- club... Vlaardingen - Harry Bou quet, die aan het einde van dit seizoen de Schie- damse eerste klasser DHS gaat verlaten, wordt trainer van de Vlaardingse zaterdag derde klasser HVO. De sinds kort in Maassluis woonachtige Bouquet wordt bij zijn toekomsti ge club geconfronteerd met een spitsprobleem dat ontstond door het vertrek van Teun Kor- naat naar Hennes DVS- Met DHS is HVO's nieuwe trainer overigens ook nog niet zorgenvrij, want veel 2al afhangen van het re sultaat morgen in KetheL DHS heeft nog één punt nodig om het eerste klas- serschap te prolongeren. Zoals bekend gaat Jan van Buitenen, HVO's huidige trainer, aan het einde van het" seizoen de Vlaardin gers verlaten om trainer ^te worden van de Sehie- v damse afdeling eerste klasser SFC. Voor Harry Bouquet komt daarmee een hernieuwde terugkeer in het zater dagvoetbal, want voor heen was hij vijf jaar verbonden aan het Schie- damse PPSC. Van onze sportredaktie Maassluis - Na het vervroegde vertrek van trainer Frans van Mil is de Maassluise handbal vereniging Unitas '63 met een nieuwe trainer tot overeen stemming gekomen. De techni sche commissie van Unitas '63 benaderde Hans van Zelm, die na een gesprek met het bestuur bereid bleek de training van Frans van Mil over te nemen. De nu 47-jarige Hans van Zelm is geen onbekende in de hand balwereld. Hij had de afgelopen jaren meerdere handbalvereni gingen uit de omtrek onder zijn hoede. Schiedammer Hans van Zelm traint naast Unitas *63 ook nog het damesteam van het Vlaardingse Hollandiaan. Voorlopig kwam het bestuur van Unitas'z63 '63 Hans van Zelm overeen dat hij tot het einde van het seizoen de dames en herenselectie zal trainen. Pas daarna zal over een eventuele contractverlening worden ge sproken. F. den Oudsten en C van der Lely gaan de jeugd op woensdagavond trainen. Schiedam Het is alweer enkele jaren geleden dat Schiedams toenmalige sportambtenaar Jaques van de Linden de knuppel in het hoenderhok gooide. De huidige directeur sportbureau van Ridderkerk, toen: "Wat men in Schiedam onder subsidiëring verstaat, is in werkelijkheid te hooi en te gras strooien met dubbeltjes". Toen al openlijk, maar in besloten kring al \vele jaren eerder, werd het probleem van het Schiedamse beleid ten aanzien van de sport aange kaart. Subsidie voor de sport. In Schie dam bestaat er - uitgezonderd misschien de jeugdsubisidie - geen vaste recht lijn, pas na langdurig rekenwerk wagen zich te richten tot de spor traad, omdat een. te organise ren evenement een begroting stekort vertoont. Pas als alle andere middelen, zoals verlo tingen en oud-papieracties zijn uitgeput. Eerder niet. Din geld ter beschikking stellen, noem de Van de Linden "te hooi en te gras". Sinds die uitspraak is het pro bleem van de subsidie veeivul- diger aan de orde geweest, "een grondige herziening van het subsidiebeleid in.Schiedam is een urgente zaak", zei Arie Ver linde, voorzitter van het dage lijks bestuur van de sportraad, nog niet eens zo lang geleden. Op de helling er mee. Maar hoe? Tijdens een vergadering van de gemeenteraad lanceerde het CDA bij monde van Pieter Roo- sen, tevens lid van de spor traad, een voorsteL Een idee nog maar, doch als praatstuk een flinke stap in de richting van die zo dringend gewenste herziening. Dat hierbij is geput uit de nota sportbeleid van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten is een voor de hand liggende zaak, waarbij het CDA het aandurft er een eigen draai aan te geven. Een Schiedams getinte wending. Zo stapt het CDA er vanaf om een subsidieverzoek van SW centraal te stellen. Het openlijk vragen om een jaarlijkse onder steuning leek enkele jaren lang een stukje alleenrecht van het betaalde voetbal. Het CDA zet te daar tijdens de raadsverga dering resoluut een streep on der. SW moet net als alle an dere sportclubs in Schiedam door de molen en, afhankelijk wat er uit rolt, maar afwachten of het voldoet aan de te stellen, eisen- De gedachte is niet nieuw, maar om alle Schiedamse sportclubs op één hoop te vegen en per tak van sport de uitkomsten aan een nader onderzoek te gaan onderwerpen, wekt de indruk dat er met Schiedamse maat staven gaat worden gemeten. En dat is nieuw, COMMISSIE Pieter Roosen tijdens de verga dering: "Een voorstel dat in houdt een commissie ad hoe te willen instellen, die belast zal worden met de bestudering van bet subsidievraagstuk van de sport in Schiedam in het algemeen. Waaronder tevens begrepen de topsport". En met name die laatste uit spraak verdient enige toelich ting. Topsort in Schiedam, ge meten naar nationale maatsta ven, of puur Schiedams? Spor traadslid Rein van Kaalte des gevraagd: "We menen er goed aan te doen het subsidievraag- stuk te beschouwen als een pu re Schiedamse zaak. Gaan we daarbij uit van landelijke maat staven dan is dat ons inziens met reëel". Of zoals Piet Roosen het in de raad verduidelijkte: "De stad Schiedam beschikt over vele goede sportverenigingen. Clubs die 20wel in onze eigen stad als daarbuiten zorgen voor een brok gezonde recreatie, Wij mo gen daar trots op zijn, maar wij moeten het bij "trots zijn" niet laten, doch trachten met elkaar te komen tot een goed beleid. Een beleid waar het subsidie- vraagstuk een onderdeel van uitmaakt". Rein van Raalte: "We zullen moe ten komen tot een step-by-step- opbouw, waarin keiharde richt lijnen worden gesteld. Elke club moet precies weten waar ze aan toe is. Er moet gewoon wat gebeuren. Dat de honkbal lers van Schiedam niet rijn ge promoveerd omdat, noem maar eens een voorbeeld, de kosten factor te groot was, is zo'n zaak die we moeten kunnen bekij ken. Neem een zweemr als Ru- die Pijper; als er in Schiedam geen mogelijkheden voor zo'n jongen zijn, moeten we zorgen dat ze er komen. Dat een derge lijk talent het buiten de stad moet zoeken is een slecht ding". Een belangrijk argument achter deze nieuwe opzet is het stimu leren van prestaties, die dan weer doorwerken in de richting van het verenigingsleven. Van Raalte: "Volgens ons moet het mogelijk zijn om ook in de gevallen dat het bij een bepaai- Rein van Raalte ...niet alleen als het goed gaat... de dub minder goed gaat, een beroep op ons te doen. En heus niet altijd zal het dan om geld gaan. Veronderstel dat een ploeg dreigt te gaan degrade- door Hans Soeters ren, nou, misschien is het dan mogelijk om voor die club ex tra trainingsuren te realiseren. Misschien is het in zo'n geval zelfs mogelijk om, zeg nou maar, Rinus Gosens, een paar keer te laten komen. Ja, ook het verlenen van bijstand voor als het slecht gaat past in ons plan", - Van Raalte beseft dat er nog heel wat haken en ogen aan "Maar", klinkt het enthousiast, "veron derstel nou eens dat het hij een club niet goed gaat omdat er erg veel blessures zijn. Wat houdt ons dan tegen om in dat geval de medische kant van de zaak eens onder de loep te nemen. Misschien kunnen we die club helpen door daar iets aan te gaan doen". Zeker is in elk geval dat het CDA tegenstander is van het subsi diëren van topsort, zodra er met het geld bij voorbeeld spe lers worden betaald, "Natuur lijk, als we SVV vijf miljoen geven om omhoog te komen dan moet ze dat kunnen luk ken. Dat is echter niet onze opzet. Als Hermes DVS bij ons om geld aanklopt, maar bij voorbeeld nog twee ton op de bank heeft staan, dan durf ik te zeggen dat zoiets niet de bedoeling is. Anders wordt het als een club om geld vraagt omdat ze net niet bij machte is om die - noodzakelijke - betere trainer aan te trekken. In die gevallen moeten we kunnen bij springen". Vooruitlopend op het uitwerken van dit plan, dat heus nog wel wat tijd zal vergen, nam Van Raalte contact op met het mi nisterie van CKM. Daar echter werd hem - al waren de reacties enthousiast - verteld dat men voor een zo intensieve aanpak van de sport nog niet rijp is. "Maar", zegt Van Raalte, "moe ten we daar dan op blijven wachten?" Het is niet de bedoeling. Belang rijk is echter dat de sportraad zo snel mogelijk het predicant "functioneel" wordt toebe dacht Van Raalte: "Pas als we een eigen begroting krijgen kunnen we gaan werken. Dan kunnen we richtlijnen opstel len, zodat iedereen weet waar ie aan toe is. Een verdeelsleu tel maken die reëel is. De tijd dat er in Schiedam "zomaar" werd gesubsidieerd is voorbij. Daar ben ik van overtuigd. We zullen keiharde richtlijnen moeten opstellen". HBSS gaat niet naar Kethel. Dit bericht, dat eerder bij de korfbalclub ODI medebewoner van het complex op Har ga) in het verkeerde keelgat was ge schoten, is in nader met de sportraad weer uit de wereld geholpen. Dat het complex In Kethel slechts een levensduur is toebedacht van tien jaar, alsmede het feit dat er geen trainingsveld wordt aangelegd, zijn de belangrijkste oorzaken. Twee belangrijke oorzaken ge ven de zaalvoetbalsport die po pulariteit die het verdient: pu bliciteit en de vele afkeuringen van dit zeizoen. Hoe dan ook: zowel Hermes DVS als HBSS overwegen om volgend seizoen ook voor deze competitie in te schrijven Excelsior'20 hikt nog een beetje tegen de hoge kosten aan: 250 gulden per team en 1,75 per deelnemer. Naast Schiedam gaat ook Spi rit beginnen met softbalL Ko mende zomer wordt er een sei zoen „proef gedraaid op Spi rits ports. Een beetje kwaliteit is verzekerd, meldt het club blad, want een aantal leden speelde vroeger bij Blue Hawk Champs. De trainer van Spirits softbal- team wordt John Gïjtenbeek, de vroegere trainer van BHC, Lies beth Krul (voorzitster), An- nemieke van der Helm (Pen- ningmeesteresse) enMonique Gillet (wedstrijdsecretaresse), vormen de nieuwe softbatcom- missie. 9 Getraind gaat worden op za terdagmorgen van half tien tot elf uur.De contributie bedraagt 45 gulden. De aanschaf van jack, broef en handschoen komt voor eigen rekening. 9 Het eerste lustrum van de Stichting Lentefeest wordt een sportfestijn met boksen, judo, teakwon-do, jazzgymnastiek en uiteraard voetbal. Dit dan op de data: 5,6 en 7 aroil. O Bij de SV HV Schiedam gaan de consumpties op de bon. Het werd vermoedelijk een beetje te gek, want al kun nen de bestuursleden - als het binnen redelijke grenzen blijft - een gratis kopje koffie nutti gen, voor de overige dranken geldt: géén bon, dan betalen. 9 Asvion heeft een cricketcom missie. C. H. J. Nolet (voorzit ter), J. Datema (secretaris), R. Geerdes (penningmeester), T. Jacobs (wedstrijdsecretaris), F. Wittkampf (commissaris van materiaal) en J. van Ouwerkerk (commissaris jeugdzaken). O De jeugd krijgt bij Asvion extra aandacht. K. Hoek wordt de trainer, R. Mulder en 1, Roelfzema gaan voeren. 9 Dinsdag 25 maart kunnen de leden van UVG geen pilsje vat ten aan de bar in het clubge bouw. Een persconferentie houdt de deur potdicht En dat tijdens de eerste veld training van het seizoen. NO AD heeft de smaak te pak ken. Werd vorig jaar hotelres taurant Rijnmond op zijn kop gezet vanwege het 25-jarig ju bileumfeest, op 19 april wordt in ditzelfde gebouw het 26-ja rig bestaan herdacht Overigens heeft NO AD het echtpaar Clarijs benoemd als trainersduo. Els gaat de meisjes trainen en Fred de jongens. 9 Evenals vorig jaar neemt N'OAD weer deel aan het voet baltoernooi voor tafeltennis verenigingen. Dit dat op zater dag 31 mei in Naaldwijk. NO AD en Bruynzeei zijn inge deeld bij Avanti (Hazerswon de), Elan (Rotterdam), Mid den- stands bank (Amstelvaan) en Play Fair (Leimuiden). O De korfballers van Succes kunnen op maandag 31 maart deelnemen aan de jaarlijkse au- to-puzzel-ralley. Niet-autobezit- ters zijn ook welkom om even tueel als co-equiper te funge ren. De kantine zal vanaf één uur geopend zijn voor inschrij vingen. C Op vrijdag 28 maart arriveert het jeugdvoetbalteam van TSV Germania in Schiedam. Dit in het kader van de jeugduitwis seling van SVDPW. Op eerste paasdag wordt er gevoetbald, maar dat is maar een.klein onderdeel van een attractief programma. 6 De cricketcompetitie start dit jaar op (11 mei). Voor het zo ver is wordt eerst nog de jaar lijkse ledenvergadering bij Ex celsior'20 gehouden, op vrijdag 4 apriL De heer B. G, Kornet zal dan als voorzitter fungeren. 9 Het hoofdveld van „Schie dam" krijgt een grootse op knapbeurt. Volgens de plan ning is het veld daarna op 5 september weer bespeelbaar. Schiedam - Het programma voor maandagavond in de sporthal Margriet luidt: 19.15 uur Groenoord-Steeds Hooger, 20.00 uur Groenoord 4-Rockanje 2, 20.45 uur WK-WF, 21.30 uur GSS-VOB en 22.15 uur SW-VSV. Schiedam - "Het is inderdaad doodzonde dat we die twee wedstrij- w den tegen RVC en Spartaan verloren hebben. Met die overwinning op Rood-Wit erbij hadden we dan nu prima kansen op de titel j| gehad. Toch zijn we nog niet kansloos. We hebben relatief een makkelijk programma, met maar een uitwedstrijd. Rood-Wit moet 1 echter nog een paar zware uitwedstrijden spelen; tegen CVV, 1 Unitas, Zilvermeeuwen en aanstaande zondag tegen UVS, Wie weet biedt dat ons toch nog wel een kansje."," aldus Hermes-trai-1 ner Pim Visser. 1 Daartoe zal morgen overigens wel van het Amsterdamse AFCl gewonnen moeten worden. Geen eenvoudige opgave, want def Amsterdammers kunnen nog steeds degraderen en zuilen derhalve voor hun kansen knokken. Pim Visser is van plan om hetzelfe| elftal het veld in te sturen als tegen Rood-Wit. 1 Dat betekent de volgende opstelling: Spermon; Commijs, Van del Burg, Ruseier, Van de Kroon; Riedijk, Weeda, Hoogeveen; Van| de Voort, Komaat, Van Duppea Piet van de Burg (met aanvoerdersband) ruimt op. Tegen AFC verdedigt Hermes het laatste kansje.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4