Van Baaren: Zes nieuwe spelers aantrekken FC Vlaardingen te lusteloos oio wat terug te doen Van den Kerkhoff aam kop \0 w SHELL WINT TWEEKAMP FC Vlaardingen- Sparta gestaakt Van der Velden houdt schade nog beperkt Pollux bedwingt Alecto Henk Nebbeling vertrekt MC Fïardinga opent toerseizoen DAMKAMPIOENSCHAP Molendijk trainer Groote Lindt FC VVV profiteert MAAR ACHT SPELERS BESCHIKBAAR SW blijft schuiven,... MAANDAG 24 MAART 1975 m w Vreugde in het Arnhemse kamp. Het zou in totaal vier keer gebeuren. Vlaardingen Ook tegen het Arnhemse Vitesse heeft FC Vlaardingen een nederlaag geleden: waardoor de Vlaardin- •gers nog vaster op de laatste plaats zijn be land. Trainer Van Baa ren resoluut: „Op deze manier gaan we niet door. Zo heeft betaald voetbal geen zin. Voor het nieuwe seizoen gaat de bijl erin. We moeten minstens zes of zeven nieuwe spelers aantrek ken. Wat aan deze groep ontbreekt is lef en kwali teit. Kwaliteit moet er in het nieuwe seizoen ko men en die zal er ook komen. In het eerste kwartier van de wedstrijd was er nog we! lef bij de V laar dingers. Mede door het behoudende spel van Vites se kon de thuisclub zelfs een licht veldoverwlcht veroveren. Er werd goed gevoetbald maar in de buurt van de zestien-me ter lijn was alle overleg ineens zoek en lukte het niet meer. Vooral Arie Don (rugblessure) werd deze middag node gemist. Hij kan met zijn routine en spelinzicht de aanvallen het no dige raffinement meegeven. Kees Bouwman moest nu te veel alleen opknappen. Niette min lostte hij in de zevende minuut een goed schot dat maar net naast ging. Drie nünu- „Charley" Bosveld heeft deze keer niets in te brengen. Maar zoiets kun je niet blijven doen... ten later een schot van Tonny Vonk dat door een Vitesse-ver- dediger werd geblokkeerd en tot hoekschop werd gewerkt. Vitesse veroverde, mede door het harde werken van „Charley" Bosveld, het middenveld. Er kwamen enkele aanvallen van de Arnhemmers, die te weinig raffinement hadden om de Vlaardingsc verdediging te ver. ontrusten. In de 20e minuut ontstond er een doelworsteling voor het doel van de FC Vlaar dingen, waarin de stevig door zettende Hulshoff hands maak te, wat de overigens goed lei dende scheidsrechter Mulders ontging. Rob van der Bol werd echter zo in moeilijkheden ge bracht, dat hij de bal verkeerd raakte en doelman Eikelen boom passeerde. Vitesse leidde met 0—1. FC Vlaardingen wilde wel Jets terug doen maar koos daarvoor te vaak het centrum, waar de betrouwbare Somer niet te ver schalken .was. GELIJKMAKER ln de 28e minuut werd Peter Roelofs door Bosveld in het Vïtesse-strafschopgcbied ge vloerd. Strafschop besliste scheidsrechter Mulders. Kees Bouwman had geen moeite doelman Beukhof te passeren en de partijen waren weer in evenwicht: 1—1. Vitesse bleef heer en meester op het middenveld en de Vlaar- dingse defensie moest steeds vaker £an de noodrem trekken. Twee minuten voor de rust nam Vitesse een korte hoek schop waaruit Piet van Kerk hof de bal knap op het hoofd van de vrijstaande Bosveld plaatste, die hard inkopte en Vitesse leidde opnieuw. Trainer Van Baaren zei: „Juist hier mis ten we de lengte van Ger Rob- bemond. Bosveld had van Rob- bemond nooit de kans gekregen 20 eenvoudig in te koppen". Na de rust wilde Vitesse wel doorgaan. De Arnhemmers openden de tweede helft met een hevig offensief maar zagen geen kans door de Vlaardïngse defensie heen ie komen. Toen het offensief wat geluwd was en ook FC Vlaardingen zich weer wat naar voren waagde, kwamen die kansen er wel voor de Arnhemmers. In de 69e mi nuut was het weer raak. Bij een aanval over rechts stapte Bos veld slim over-de bal heen, waardoor de achter hem staan de Hulshoff vrij voor het doel was. Zijn knappe schuiver was voor Peter Eikelenboom machtig en Vitesse leidde met 1—3. Twaalf minuten voor het einde hep Vitesse-speler Bursac nog tegen een gele kaart op omdat hij Rob van der Bol te hard aanpakte. Geprikkeld door deze veel te zwaar uitgevallen straf, ondernam Bursac twee minu ten later een solo, die hij met een knap schot afrondde en Vitesse op 14 zette. Gedesillusioneerd speelde de FC Vlaardingen de laatste tien mi nuten van de wedstrijd uit. Daar ook Vitesse niet meer aandrong kwam er in de stand geen wijziging meer. Jan van Baaren wilde nog wel kwijt, dat zijn spelers te weinig lef had den getoond en daarom niet meer verdienden dan deze (for se) nederlaag. Vlaardingen In verband met ziekte van Biel moest bet program^ ma in de hoofdklasse van de Vlaardïngse damkampioenschappen noodgedwongen gewijzigd worden. Juist de uiterst belangrijke partij tussen Biel en Van den Kerkhoff kwam daardoor te vervallen. Dik v.d, Kerkhoff kreeg zodoende Van Hertum tegen zich en het gelukte hem deze taaie tegen stander in de slotfase tot over gave te dwingen. De andere kanshebber, Leen Tom ver- Vlaardingen Het uitwijken •naar de grasmat van de tegen stander door de slechte ge steldheid van het eigen terrein belette de herenhockeyers van Pollux niet om het nu thuisspelende Alecto de volle winst af te nemen. Op een zwaar veld demonstreer de men niet alleen techniek, de ploeg in zijn geheel had meer inhoud en was daarnaast veel completer. Het werd echter maar 2—1 in het voordeel van Pollux, terwijl zich een veel heid aan kansen voordeed. Het effectvolle veïd was mede de bet aan de kleine afspiegeling. Voor de pauze scoorde Pollux eenmaal door Nolko Oosterha gen, die de meerderheid deed uitkomen: 0—1, Alecto kreeg geen noemenswaardige „gehei de" kansen, terwijl Pollux ver zuimde te scoren. Dat deed het pas na de thee wederom door Nolko Oosterhagen, terwijl Alecto tegenscoorde. Pollux kon het zich nog veroorloven een strafbal te missen. sloeg Heuvelman, die daardoor zijn laatste kans op de titel verspeelde. Cor van Veelen kan de titel ook wel vergeten want hij kwam tegen Piet van Baar- len niet verder dan remise. Verburg, die op de voorlaatste piaats stond won voor het eerst een partij en dat ging ten koste van Buyse, die zodoende zijn plaats in de kopgroep moest prijsgeven. Ten slotte waren Niestadt en Mast volkomen aan elkaar gewaagd. Wederzijds werd in het begin zonodig afge ruild, teneinde het niet al te ingewikkeld te krijgen, terwijl in het eindspel de partij wat moeilijkheden opleverde, met name voor Mast, die enkele ge dwongen zetten moest doen. Omdat Niestadt echter zijn klok in de gaten moest houden, bleef niets anders dan remise over. Van den Kerkhoff is nu voor het eerst aan de leiding gekomen met 14 punten uit 9 wedstrij den, gevolgd door Tom met 14 uit 10, terwijl Biel derde is ge worden met 13 uit 8. In de eerste klasse is de spanning in de kopgroep toegenomen, Leider De Heide moest een punt afstaan aan Van Woerden, terwijl Lensvelt van dat mis stapje een dankbaar gebruik maakte door Wout den Breems te verslaan. Lucassen kwam te gen Van der Lely een schijf voor te staan, maar zag toch geen kans om de partij op rijn naam te brengen en zo werd het remise. Tedja speelde gelijk tegen R. Bolderheij en Wein- chard won van K. Bolderheij. De Heide en Lensvelt delen thans de leiding met ieder 14 punten uit 10 wedstnjden. Henk Nebbelïng ontslag Tilburg Henk Nebbeling zal aan het einde van dit seizoen de Tilburgse eer ste divïsieclub Willem II gaan verlaten. De vroe gere trainer van Hermes DVS kan zich niet langer verenigingen met de werkwijze van hoofdtrai ner Jan Brouwer en heeft zijn ontslag inge diend. De Utrechtenaar Is op zoek naar een nieu we club, liefst in het westen van het land, maar sluit zelf de moge lijkheid van een vertrek naar België niet uit. Joop Molendijk zaterdagclub - Schiedam Joop Molen dijk, die aan het einde van dit seizoen de Mon- sterse vierde klasser RKSVM verlaat, wordt trainer van Groote Lindt Molendijk (47) geeft na clubs als DeHohandiaan,. 't Noorden en RKSVM de voorkeur aan eer. zater dagclub. De Schiedam mer treft in de Zwijnd- rechtse derde klasser een gerenommeerde zater dagclub, „maar", zegt Molendijk, die in het be zit is van een B-diploma, „dat zie ik juist als een uitdaging. Vlaardingen Een totaal van 44 deelnemers, ingedeeld in drie groepen, namen deel aan het' jaarlijkse „eiersnclschaaktocr- nooi" tussen Shell en Unilever. Shell won de tweekamp ui teindelijk met 85 1/2—75 1/2. In groep A waren de schakers van Shell duidelijk sterker dan hun tegenstanders en eisten dan ook de vier eerste plaatsen voor zich op. Verschoor eindig de aan kop met 10 1/2 pt, voor De Zwart en Reïjenga die elk 10 punten veroverden. In groep B was Unilever de ploeg die de grootste winst behaalde. Van Stijn eindigde in deze groep als eerste met 11 punten, gevolgd door Van Delft met 10 1/2 en Nagy 10 punten. Hoewel Unilever in groep C een licht overwicht had, kon het de opgelopen achterstand niet meer wegwerken. Bovenaan in deze klasse eindigden Van de Berg en Peters met ieder elf punten, gevolgd door De Kruif die 9 1/2 pt. veroverde. Per groep luidde de uitslag: Groep A Shell-Unilever 3613, Groep B 23—33 en Groep C 26 1/2—29 1/2. Vlaardingen Met als uitgangs punt dat de motor voor de meeste motorrijders een hob by-object is, houdt de MC Fïar dinga als opening van het toer- seizoen een flinke toertocht. De rit voert de motorrijders door steden, dorpen en polders. De start is vanaf de Lijndraaier, Baanstraat 4 In Vlaardingen. Leden betalen als Inschrijfgeld 7,50 en nïet-Ieden 10,00. Voor duo's wordt een bedrag van 2,50 in rekening gebracht. In lichtingen over datum en ver trektijden bij: W. Verburg, VondeJstraat 10 in Vlaardin gen. Yenlo Het ziet er naar uit dat het C-elttal van SVV de race om promo tie naar de eerste klas se tegen FC WV defi nitief heeft verspeeld. De ploeg van Hans Kostense speelde in Venlo weliswaar een attractief spelletje, maar ondanks veel op gelegde kansen bleef de Schiedamse productie beperkt tot slechts één treffer. VVV deed het met twee doelpunten, enigszins tegen de ver houding in, iets beter. Vooral in de tweede helft had VVV nog maar weinig te vertel len en de keren dat de Venlose aanvallers voor hét Schiedamse doel verschenen was het de voortreffelijk keepende Kees Campen die erger voorkwam. Tot enkele minuten voor het einde een Ven lose uitval toch nog succes opleverde. Voor SVV scoorde Piet Ktep- ke, waarna VVV kort voor rust op 1—1 kwam en uiteindelijk nog won ook. Vlaardingen De wedstrijd F.C. Vlaardingen/C-Sparta/C is in de eerste helft, na twintig minuten gestaakt, omdat F.C. Vlaardingen niet meer hel voorgeschreven aantal spelers in het veld kon brengen. Doordat de FC Vlaardingen acht mende man het leer in het doel van de dertig contractspelers in te koppen, de ziekenboeg heelt en een spe- In de twintigste minuut, (Sparta Ier geschorst is, beschikten zij stond nog steeds op l—O) raak- zaterdag niet over elf spelers te Seekles van de FC Vlaardm- voor het C-elftal. Het bestuur gen dusdanig geblesseerd dat van de FC heeft alles in het verder spelen onmogelijk was. werk gesteld de wedstrijd uitge steld te krijgen maar de heer Huybreehts van de KNVB was niet bereid hierop in te gaan. FC Vlaardingen trad zodoende, zaterdag met acht spelers aan.' Het wel voltallige Sparta zag na zes minuten kans de score te openen. Via een terugspringen de bal van de lat wist de opko- Hij heeft nog aangeboden in het veld te blijven maar scheidsrechter Van de Heuvel uit Gorinchem vond dit niet verantwoord. Doordat de' Vlaardingers met zeven spelers niet meer aan het vereiste aan tal kwamen, moest scheidsrech ter Van der Heuvel het duel staken. J£' Veen dam Als doelman Van der Velden niet zo goed op dreef was geweest had SVV zonder twijfel met veel groter verschil verloren van Veen- dam. Dankzij Jan van der Vel den bleef de schade nu beperkt tot een 2-1 nederlaag. Hij kreeg een groot aantal keren een kla terend applaus van de ruim 1500 toeschouwers bij dit vrij matige duel. De Groningers danken hun over winning aan hun grote ijver. 2e knokten voor iedere centimeter terreinwinst en die inzet was duidelijk te veel voor het tech nisch wel betere, maar mentaal toch wat zwakkere SW. Dc Schiedammers brachten er vooral aanvallend bar weinig van terecht. Ze deden met suc ces een gooi naar de schoon heidsprijs. Vla zeer fraai uitge voerde combinaties, maar ef fectief was al dat geschuif met de bal bepaald niet. Een minuut of tien voor de rust incasseerde Veendam rijn eer ste opstekertje toen de Schie damse defensie zich geen raad wist met de door Wieringa voor het doel geschoten bal. De on vermoeibare spits Oldenburger maakte dankbaar en afdoende gebruik van dit buitenkansje: 1-0. Zelfs deze achterstand was voor de Schiedammers nauwelijks een prikkel om er wat feller tegenaan te gaan. Na de rust was er wel een vrij groot veld overwlcht. maar geen enkele Schiedamse s.eler zag kans ln de buurt van het Groningse doel Iets positiefs te doen met de bal. De combinaties waren eindeloos en voor Veendam was dat een mooie gelegenheid er iedere keer weer een stokje voor te steken. Een kwartier voor het einde ging SW defi nitief op de knieën, toen al weer Oldenburger zijn kans zag en de bal onhoudbaar voor doelman Van der Velden in het doel mikte: 2-0. Dankzij het stuwende werk van de uitblinkende Van den.Spek beukte SW in de slotfase-vrij wel zonder ophouden op >de Groningse veste, maar meer dan één doelpunt leverde dat toch niet op. Enkele minuten voor het einde kon Van Toledo gemakkelijk scoren, omdat doelman Slik de bal uit een voorzet van Van der Spek had losgelaten: 2-1. lltll!!!!l!!lll!]||||!l|!||!I!||il!li!IRi|S|||||S|||I!!||!lin

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3