Eros tweeir aal bedwongen Juvenilis wint VOOR OTTC Favorieten doen het rustig aan NOAD TE STERK prestigeduel SSC li a «ga niet g centreerd Kampioenschappen van DWS 3 en UVG-jeugd koploper Asvion verrast Bmynzeel- reserves dicht hij promotie Voorjaarscompetitie UVG buit overwicht uit MANDAG 24 MAART 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT Schiedam De beslis singswedstrijd zaalhand bal die m de sporthal van IJsselmonde zijn ge speeld, hebben een suc cesrijk verloop gehad voor de Schiedamse teams. Da dames van DWS 3 traden aan tegen EROS voor het kam pioenschap en daaruit automatisch voort vloeiende promotie. Het vele publiek zag DWS ui- termate nerveus starten en al spoedig een 02 achterstand oplopen. Wie had gedacht dat EROS deze strijd nu ver der wel zou gaan dicte ren, kwam bedrogen uit, want DWS 3 veerde op en kwam steeds beter in haar spel, terwijl de ver dediging weinig fouten maakte. Zo er een opening in de defensie ontstond, dan was er altijd weer Ruth van Diggelen op- haar post onder de lat. die een werkelijk voortreffelijke wed strijd speelde. Dit alles gaf de aanval van DWS meer gelegen heid om zich op de andere helft te begeven en EROS onder druk te zetten, wat met de rust resulteerde in een 4—2 voor sprong. In de tweede helft heeft DWS de tegenstander geen mo ment rust gegund en hield de zaken stevig in handen, en daarmee het kampioenschap. Eros moest dus het kampioens vaantje, dat het afdeüngs be stuur van Rotterdam hen drie weken terug erg voorbarig al had aangeboden, overgeven aan DWS. dat onder bloemen werd bedolven. Hef jeugd-heren team van UVG- heeft voor een voortreffelijke partij gezorgd tegen het HoOg-" vlletse EROS. Met goed en zeer doordacht spel legde het Eros aan banden, wat In korte tijd een 50 voorsprong opleverde. Maar verbeten vechtend kwam Eros terug en kon zowaar de stand weer in evenwicht bren gen (55f. UVG kwam de korte inzinking echter te boven en bepaalde de. ruststand alsnog op 65. De' tweede helft werd het spel le vendiger vooral doordat de spe lers de zenuwen de baas waren geworden. UVG zette een uit stekende aanval in, die Eros definitief zou vellen, want in zeer korte tijd stond er een 16—6 stand op het scorings- bord. Eros trachtte nog verandering in de situatie te brengen, maar de achterstand was reeds te groot geworden. Het werd uiteinde lijk een 21—13 overwinning van UVG, dat hierdoor na een jaar afwezigheid, weer terugkeert m de eerste klasse. Schiedam NOAD heeft in de Beurs weinig moeite gehad met het bezoekende OTIC met 82 te verslaan. In de ope ningspartij leek een en ander toch nog moeilijk te gaan wor den, want Dick de Vaal liet zich met 17—21, 21—11 en 1721 de winst door Van de Hoge ontnemen. Fred Clarijs en Richard Smit zou den echter geen enkele fout ma ken en Dick de Vaal wist zijn beide overige partijen ook in winst om te zetten. Clarijs won de tweede partij royaal met 21—8 en 21—18 van Van Dijk en met 21—17, 21—16 had Smit geen grote tegenstand van Van Ers, die als invaller bij OTTC opereerde. Het dubbelspel liet NOAD echter glippen zodat na vier partijen de stand toch nog in evenwicht was (22). Daama is de zaak volkomen een NOAD-aangele- genheid geworden. De NOAD- spelers wonnen op duidelijke wijze, alleen in een tweetal par tijen kwamen de gasten vut Oss nog tot wat meer tegenstand. In de zevende partij was het bij het treffen tussen Smit en Van Dijk bepaald spannend en de cijfers 2523 en 2119 demon streren dat overduidelijk. Diek de Vaal had na vlotte winst op Van Ers (21—11, 21—10) in de slotpartij nog een zware dobber aan Van Dijk. Met 2119 in de derde game greep hij de volle winst en bepaalde voor NOAD de eindscore op 8—2. Bruynzeelkeukens 2 lijkt onver droten op de titel af te gaan. Had men thuis met 6—4 Accent Swift verslagen, in Deventer was het krachtsverschil groter. Bruynzeel 2 won met 2—8 en zal de plaats in de promotie- Ereklasse nu zeker kunnen te- rugveroveren, Cas van Koets veld en Peter van den Broek bleven beiden ongeslagen, maar verloren wel samen het dubbel spel. Rick Quadt. die nu toch echt als een volwaardig teamgenoot meedraait, boekte twee keurige overwinningen. Hij verloor al leen van Overweg. Vermeldens waard is nog dat alle Bruyn- zeel-spelers vrij gemakkelijk van Jan Knikkenberg wonnen, die nu toch duidelijk op z'n retour lijkt te zijn. Schiedam De bloemen werden tenslotte toch maar verdeeld. Maar niet op de wijze zoals het bestuur van de hockeyclub Dordrecht voor ogen heeft gehad, want, zo beredeneerde de tegenstander van Asvion, als Rotterdam verliest en wij winnen van. Asvion, dan is de titel een zekere zaak. Maar ook Asvion beredeneerde de kansen. Vanuit een ander standpunt, want verlies van de Schiedammers zou de ploeg in degradatiezorgen brengen om dat het verschil met het onder- aanstaande Pelikaan nog maar gering is. Zo bekeken is do uitslag, 2-0 in het voordeel van Asvion, een regelrecht stuntje. Geen bloemen voor de kam- pioenskanchdaat en een iets be ter uitgangspunt voor Asvion, dat nog drie wedstrijden voor de boeg heeft. De zege was zeker verdiend. As vion opende veel fanatieker dan het wat geschrokken Dord recht, dat een dergelijk verweer met had verwacht. En prompt opende Asvim via Bart van de Regt de score, waarna Rob Strik er in de eerste helft nog 2-0 van maakte. Hierna bleek pas dat de omzettin gen m het elftal een basis voor succes waren. Ausputzer Schudelebeurshad zijn plaats afgestaan aan De Wit en was opgeschoven naar het midden veld. Vooral verdedigend zat Asvion daardoor goed in el kaar, al had de uitslag nog wat hoger kunnen zijn als een fraai doelpunt ruet ten onrechte was afgekeurd. Asvion liet overi gens zelf ook een strafpunt on benut. Schiedam Door de regenval van de laatste dagen waren de meeste velden onbespeelbaar Rotterdam De derde en laatste rit van de voorjaarscompetitie tussen de SWV Ilarga—W.V. Barrhopoort en de R.C. Rotter dam, kon weinig verandering meer brengen in de einduit slag. In de voorgaande twee wedstrijden waren de kaarten zodanig geschud dat alle favo rieten rustig konden kijken wat hun concurrenten zouden doen. Bij de 8-9 jarigen was het toch de Hargarenner Jan Tettero die er zich alles aan wilde gelegen laten meerdere plaatsen in het klassement te stijgen, vanaf het begin ging hij in de aanval en met vee! moeite wist de leider in het klassement hem te bena deren en in de eindsprint voor bij te gaan. Dit kon alleen ge beuren doordat Tettero bij het ingaan van de laatste bocht te veel risico nam en met zijn pedaal in de grond kwam waar door dat verboog wat hem het verder fietsen belette. Ook de renner Breestraat kon hem zodoende nog passeren. Herman de Bruin wist dat hij moest winnen wilde hij voor een ereprijs in aanmerking ko men. Vanuit de start ging hij dan ook aan de haal en wist een geringe voorsprong op te bouwen. Zijn tegenstanders wisten van geen opgeven en kwamen langzaam bij hem waarna zij het kopwerk ook nog over lieten aan De Bruin die bleef proberen, maar niet weg kwam en in de eindspurt naar een zesde plaats werd ge reden. De strijd bij de 12-13-jarigen gaf eenzelfde beeld te zien, de favo rieten beperkten zich tot verde digen. Rudi de Bruin die toch voor een beter resultaat streed gmg er alleen vandoor en wist een ruime voorsprong op te bouwen. Hij was waarschijnlijk van zijn eigen brutaliteit ge schrokken en ging niet door, waardoor de achtervolgers zich bij hem wisten aan te sluiten maar het kopwerk schuwden en hem alleen het werk lieten doen. In de spannende eind sprint leek het er op dat hij sterk en ging regelmatig met de koplopers mee. Na 20 km gin gen bij hem toch „de jaren tellen" en moest hij toestaan dat zijn tegenstanders bij hem wegliepen en zelfs een ronde voorsprong namen. Ondanks dit liet hij de moed niet zakken en bleef goed doorgaan. Nadat alsnog ging winnen maar door om te kijken verloor hij nog zoveel terrein dat zij praktisch met vieren gelijk over de streep gingen waarna de jury uit maakte dat hij de laatste was. Joop Verleun de 46-jarige liefheb ber, die elke week zijn krachten nog meet met veel jongere te genstanders, reed ook zeer de ereprijzen waren verdeeld wist hij in de spurt om de 4e plaats de 24 jaar jongere van Buuxen de baas te blijven zo doende ook in de totaal uitslag een 4e plaats te bezetten. De uitslagen: 8-9 jaar 5 km 11,42 min.: 1. R. Breestraat (Barrho poort), 2. S. Breestraat (Barrho poort), 3. J. Tettero (Harga), 7. M. Callegari (Harga), 5. C. Cal- legari (Harga). Totaal uitslag drie wedstrijden: 1. Rene Bree straat (Barrhopoort) 2. Silvia Breestraat (Barrhopoort). 3. Jan Tettero (Harga), 4. Mauro Callegari (Harga), 5. Claudio Callegari (Harga): Jeugd 10-11 jaar 10 km 18,51 min.: 1. P. Groenenberg (Barrhopoort) 2. F. de Berg (Barrhopoort), 3. J. Vermaas (Barrhopoort), 4. M. Barendrecht (Barrhopoort), 5. C. Gouraan (Barrhopoort), 6. H. de Bruin (Harga), 7. B. Vonk (Rotterdam) 8, S. Meier (Harga) 9. R. Bakker (Rotterdam). To taal uitslag drie wedstrijden: 1. Peter Groeneberg (Barrho poort), 2. Fred de Berg (Barrho poort), 3, Marchel Barendrecht (Barrhopoort), 4. Jan Vermaas (Barrhopoort), 5. Herman de Bruin (Harga), 6. Bert Vonk (Rotterdam), 7. Silvia Meier (Harga), 8. Ron Bakker (Rotter dam), 9 Cecs Gouman (Barrho poort), 10 Jaco van de Have (Barrhopoort). Jeugd 12-13 jaar 15 km 26.12 min. 1 J, v.d. Berg (Barrhopoort), 2. T. v. Vliet (Barrhopoort), 3. T, v. Rijn (Barrhopoort), 4. R. de Bruin (Harga), 5. M. Barendrecht (Barrhopoort), 6. M. v.d. Maas (Rotterdam). Totaal uitslag drie wedstrijden: 1. Jos v. d. Berg (Barrhopoort), 2. Teun v. Vliet (Barrhopoort), 3. Ton v. Rijn (Barrhopoort), 4. Marjan Barendrecht (Barrhopoort), 5, Rudi de Bruin (Harga), 6. Mar tin v. d. Maas (rotterdam).Jeugd 14 Jaar 20 km 31.11 min.: 1 W. v. Driel (Barrhopoort), 2. R. Meeldijk (Barrhopoort), 3. W. Klootwijk (Barrhopoort), 4. J. Schendeling (Rotterdam). To taal uitslag drie wedstrijden: 1. Ron Meeldijk (Barrhopoort), 2. Wout Klootwijk (Barrhopoort), 3. Wim v. Driel (Barrhopoort), 4. Jan Schenderling (Rotter dam). Nieuwelingen totaal uit slag drie wedstrijden: 1 Karei Dupon (Barrhopoort). Junioren totaal uitslag drie wedstrijden: 1 Cees Vonk (Rotterdam), 2. Wout de Zwaan (Barrhopoort). Totaal uitslag dames drie wed strijden: 1. Anita v. Vliet (Barr- hopoort), 2. Ineke Muilwijk (Rotterdam), 3. Maya Geerarts •(Rotterdam). Liefhebbers 40 km 1,04.41 uur: 1. J. Breestraat (Barrhopoort), 2. Meeldijk (Barrhopoort), 3. A. Verwey (Barrhopoort). 4. J. Verleun (Harga). Totaal uitslag drie wedstrijden: liefhebbers: 1. Jan Breestraat (Barrhopoort), 2. Piet Meelkijk (Barrhopoort), 3. - Adrie Verwey (Barrhopoort), 4. Joop Verleun (Harga). Totaal uitslag drie wedstrijden: ama teurs (1 Martin Meeldijk (Barr hopoort), 2. Martin Drop (Har ga). geworden, zodat er weinig van het geplande handbalprogram-' ma doorgang kon vinden. Al leen de damesderby UVG 2-ScyIla ging door. Scyila startte de tweede helft van de veldkompetitie niet best, want ruet minder dan vier speelsters schitterden door af- wezigheid. Waaronder de doel- vrouwe, zodat er met slechts licht speelsters kon worden aangetreden, wat niet ten goede kwam aan de conditie. In de eerste helft moest Scyila in de aanval noodgedwongen Els van Hassel missen die tussen de palen plaatsnam, na rust ver vangen door Paula Koper. Te gen alle verwachtingen in was het toch Scyila dat de score opende, met een treffer van Rrna Vlugman. Maar hun taak was te zwaar, zodat het rustig spelende UVG 2 voor rust de achterstand kon ombuigen in een 2-1 voor sprong. Na rust liep UV.G al snel uit naar een 5-1 stand. Een goed opgezette combinatie van Scyila werd door Nel de Held uitstekend afgerond, wat 5-2 be tekende. Maar hierna moest Scyila alle aandacht toch weer aan de defensie wijden om gro tere schade te beperken dan de 7-2 nederlaag die het nu moest aanvaarden. Harga-coach Frans Gelukcollectief Fred Clarijs.-foutloos. 'Schiedam - Het dames-basketbalteam van Juventus, dat na rijp beraad besloten heeft af te zien van eventuele promotie naar de eredivisie - dit in verband met de te kleine en gemiddeld nogal oude spelersgroep - heeft In Amsterdam tegen US gebasket bald. US heeft evenals de Schiedamse dames te kennen gegeven af te zien van promotie. Sylvie Corde- mans kan er net niet bij. Toch scoorde de Schiedamse 15 punten. Alleen de korfbalploeg van SSC Ilarga kwam In het Ito! Schiedam - veld. Succes was vrij en ÖDI zag het terrrein van Scoltol afgekeurd. SSC Harga heeft het tegen Amersfoort niet kunnen redden. Toch hebben de Schiedammers dit aan zichzelf te wijten. In de tweede helft, toen SSC Harga sterker speelde dan Amers foort, werd dit overwicht niet uitgebuit. Dit kwam doordat er te veel tegen elkaar werd gepraat. Hierdoor ging de concentratie verloren en werden er mooie kansen gemist. Ook gaf de scheidsrechter bij si tuaties waarin een strafworp had gegeven moet worden, in plaats daarvan een vrije bal. Dit gebeurde in totaal driemaal. In de eerste helft had Amers foort het betere van het spel en Amersfoort had het antwoord echter direkt klaar 5—2. Cock v.d. Poel kon even later 53 laten noteren door een straf worp te benutten. Via 6—3 werd het door Bert Karstel, die van ver raak schoot, 6—4. dit resulteerde al gauw m een Op het moment dat iedereen 3—0 voorsprong. SSC Harga scoorde door middel van Hans Hols tegen, doordat deze speler de ba) van ver door de korf liet glijden. De rust ging in met de stand 4—1. Na de pauze kwam Bert Karstel in het veld voor de aan zijn enkel geblesseerde Jan Erke- lens. Direkt hierna schoot Karei v. d. Linden de stand naar 42. dacht dat SSC Harga verder zou inlopen, scoorde Amers foort het 7e doelpunt. Vlak voor_ tijd kon Yvonne Lange uit een daorloopbal nog voor 75 zor gen. Verder liet Amersfoort het niet komen en dolgelukkig be groetten zij het eindsignaal. Toch was deze nederlaag van SSC Harga niet nodig geweest als er maar meer collectief ge speeld had geworden. Ondanks het feit dat er dus geen promotie meer op het spel stond, is er door beide ploegen met volle inzet en concentratie gespeeld. Misschien wel omdat Juventus, dat met twee punten achterstand op US op de derde plaats staat, de nederlaag thuis nog in herinnering had en te vens wilde bewijzen na kam pioen Jolly Jumpers de beste te 2ijn in de eerste divisie en om dat US toch eigenlijk de tweede plaats niet uit handen wilde geven. Juventus, dat door de afwezig heid van Marja Kooijman, Mi- lou Pool en Ineke de Wijs maar over zes speelsters beschikte, zag de tegenstander in het be gin een 40 voorsprong opbou wen. Rond de derde minuut raakte Juventus echter aanval lend op elkaar ingespeeld en kon met name Sylvie Corde- mans, die nu goed op de kop van de bucket werd vrijge- speeld, door afstandsschoten wat aan de achterstand gaan doen. Het aanvallen ging nu zelfs zo goed, dat binnen de drie minuten een 8—4 voor sprong bereikt was. Daama was het een tijd lang een gelijk opgaande wedstrijd, waarin US alleen maar bij kon blijven door hun goede af standsschot. Zij waren wel ge dwongen tot afstandsschoten. omdat zij hun langste en tevens een van de beste speelsters moesten missen. Nadat het in de twaalfde minuut 14—14 ge worden was, lukte het Juventus voor het eerst wat afstand te nemen van de tegenstander, want door ondermeer twee mooie acties van Jenny de Vis ser Hepen zij uit tot 20—14. Ondanks dat U.S. nog even kans zag tot 20—18 terug te komen, konden de Schiedamse dames de eerste helft met een 25—20 voorsprong afsluiten. In de tweede helft legden zowel Juventus als de tegenstander de nadruk op de verdediging. US was hiertoe wel gedwongen door hun al eerder gemelde ge brek aan lengte en dus aanvals- rebound. Er werd dan ook bij zonder weinig gescoord door beide teams. Gelukkig zag Ju ventus, dat in de persoon van Tineke Aleman wel over aan- valsrebound beschikte, toch nog kans de score regelmatig op te voeren, ook doordat Syl vie" Cordemans nog steeds vrij regelmatig de ruimte kreeg om van haar afstandsschot gebruik te maken.- Via 3123 werd zo een 39—24 overwinning be haald, na een tweede helft waarin US maar tot een veïd- doelpunt kon komen. De punten van Juventus werden gescoord door: Sylvie Corde mans (15), Tineke Aleman (9), Jenny de Visser (8) en Arja van de Heuvel (7). J

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5