SCHIEDAMS SHE COURAFT Binnen 'n maand speelplaats Öportlondsenbad B. en w. van Schiedam op jubileumbezoek in Heerlen Reddingsbrigade uitgesloten van deelname eeuwfeest Voorverkoop evenementen Schiedam 700'* „Goedkoop" zand gevonden Zuid wil speel- en timmerkamp met afbraakhout Gevaarlijke dakrand weggehaald Hannie Bienenmann op clavecimbel Zeven te snelle automobilisten op de bon Snoep voor inbrekers Door trein gegrepen: op slag dood 95 Dood door overdosis hard drugs Loodmenie vloeit over kruispunt BERICHT voor onze ADVERTEERDERS ïFoPir^ag 26 maart 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD iJDa*ina*s 100ste jaargang no, 25278. Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtend lenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Het mini-speelterreintje op de binnen plaats van het Sportfondsenbad aan de Burgemees ter Knap per tl aan komt er binnnen een maand. Het bad heeft namelijk een bedrijf gevonden dat bereid Is om de benodigde hoeveelheid zand tegen een goedkope prijs te leveren. Enkele tientallen leden van de Burgemeester Van Haarenpadvinders en de Schiedamse Reddings brigade zullen het zand dat op het trottoir wordt gestort dan in een week einde naar binnen kruien. Zoals bekend had directrice me vrouw C. Th. Hazebroek vorig jaar gesuggereerd dat het mis schien best mogelijk was om op de binnenplaats een speelter rein aan te leggen. Daarbij kwam nog dat zij van de Werf van Wilton Fijenoord als jubi leumgeschenk enkele metalen speelwerk tuigen kreeg. Samen met de bewonersvereni- ging werd op informele wijze contact gezocht met de gemeen te. Van die zijde liet men echter doorschemeren dat men weinig voelde voor medewerking, om dat men nogal vreemd achtte dat het Sportfondsenbad een jubileumgeschenk zou geven, waarbij dan het grootste deel van de kosten door de gemeen te zou moeten worden gedra gen. Volgens wijkverenigings- voonzitter Van Vooren wil de gemeente zich bovendien niet binden aan het Sportfondsen bad. Toen men begreep dat men bij de gemeente niet enthousiast was besloten de padvinders en de leden van de reddingbriga de zelf de armen uit de mou wen te slaan. Men ging op zoek naar zand en heeft dit via-via bij een bedrijf in de Hoekse Waard (de naam wordt angst vallig geheim gehonden) gekre gen voor slechts 1100 gulden. Schiedam Een stuk zinken da krand dat op het voetpad van de Westfrankelandsestraat dreigde te vallen heeft de brandweer verwijderd van een pand aan de Da Costastraat! Dit werd gedaan met behulp van een ladderwagen. De ooizaak van het losraken van het stuk metaal is met bekend. Schiedam In de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat geeft Hannie Bie nenmann donderdagavond een clavecimbel-recital. Het con cert is georganiseerd door de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum. Hannie Bienenmann zal werken van onder anderen Bach, Byrd, Sweelmck, Scarlatti, Picchi, Ra~ meau en Coupenn uitvoeren. Het concert begint om kwart over acht De toegangsprijzen bedragen 2,50 voor leden van de Vereniging Vneden, 4 voor niet-leden en 1 voor jeugdleden, houders van een cultureel jongerenpaspoort en 65-plussers. Schiedam Bij snelheidscontro le op de Rotterdamsedijk zijn zeven automobilisten bekeurd^ voor te hard rijden. De hoogste snelheid die tijdens de eetriuur lange controle werd gemeten bedraagt zeventig ki- lomter per uur. Het gaat hier om 20 kubie ke meter aarde en 100 kubieke meter zand. Het Schiedamse aannemers bedrijf Lansbergen heeft zes kruiwagens beschik baar gesteld. Schiedam Inbrekers hebben uit de kantine van de handbal vereniging UW in het sport park Harga voor dertig gulden, aan snoepwaren gestolen. De toegangsdeuren van het ge bouw werden opengetrokken om binnen te komen. Maassluis De 15-ja- rige Hendrikus Phi- lippus Hokke uit de Piersonstraat 16 in Maassluis is vrij dagmiddag op de niet openbare spoorwegovergang tussen de Burge meester Van Rees straat en de vroege re vuilstortplaats met zijn cross bromfiets door een trein gegrepen en op slag gedood. De ambulancedienst bracht het stoffelijk overschot over naar het mortuarium van het Holyziekenhuis in Vlaardingen. Het treinverkeer onder vond enige tijd ver traging. Binnen een maand zullen leden van de Schie damse redding brigade en padvinders van de Burgemeester Van Haarengroep naar dit bin nenplaatsje 120 kubieke meter zand en aarde kruien. De burgemeesters Gijzeis van Heerlen en Lems van Schiedam bij een „Appel" van het stedelijk museum van Schiedam. Heerlen Het Schiedamse colle ge van b. en w. Is gistermiddag door de Heerlense burgemees ter en wethouders ontvangen ter gelegenheid van de jubilea die beide steden dit jaar vie ren. Bestaat Schiedam in 1975 precies 700 jaar, Heerlen viert dit jaar het 750 jang bestaan van het 1 andfort, een kasteel dat vroe ger als u itvals centrum diende voor Brabantse graven die het handelsgebied rond Keulen wil den veroveren. Het Schiedamse college was door de Limburgse stad uitgenodigd om de opening bij te wonen van de tentoonstelling stedelijk mu seum van Schiedam in Heerlen. Een expositie die een deel van het eigen bezit van het stedelijk museum bevat Ook werd vergaderd door de col leges van b. en w. over de festiviteiten rond Schiedam 700, om het Heerlense college een indruk te geven van „wat er allemaal komt kijken voor zo'n jubileum". Burgemeester Lems opende 's avonds de tentoon stelling in het raadhuis van de oud-Limburgse stad. Behalve het college van b. en w. van Schiedam, waren ook vertegen woordigers van het stedelijk museum en een deel van de museumcommissie aanwezig. Schiedam De voorverkoop voor de diverse evene menten van het Schiedamse eeuwfeest zal al plaats vinden tijdens de handels- en industriemanifestatie „Schiedam maakt 't". Deze beurs wordt van 26 april tot en met 4 mei gehouden in de sporthal Margriet De kaarten zijn verkrijg baar bij de speciale stand die het comité ter viering van het 700-jarig PROOSJE bestaan heeft op de beurs. bereid verklaard een deel van de kosten voor deze amateur revue te sponsoren. Voor twee van de evenementen wil het comité graag dat men in de middeleeuwse kleding verschijnt. (Het is echter geen verplichting). Dat zijn de TROS-tele visie-opname van „Op losse groeven" (donderdag 29 mei) en de historische brui loft (zaterdag 31 mei). Na de beurs in de sporthal kan men kaarten verkrijgen bij het VW-SG-kantoor, Overscluese- straat 1; het Administratie- en Documentatie Centrum, Broersveld 142 en het bureau van het comité in het Stadskan toor, kamer 5.16. De kaarten voor de revue „Krijgh de Claere" kunnen na de beurs alleen nog maar bij het Passage Theater worden gehaald. SPONSOR Deze revue, die wordt gehouden van zaterdag 24 tot en met za terdag 31 mei (uitgezonderd de zondag), wordt door twee drankgiganten gesponsord. Bols en Coca-Cola hebben zich Ruim 9000 stickers met de afbeel ding van „Proosje van Schie dam" zijn de afgelopen weken op alle lagere scholen ver spreid. Vanaf 1 apnl kunnen deze ook gratis worden afge haald bij het VW-SG-kantoor. Er wordt per persoon één stic ker gegeven. Er zijn bovendien grote affiches gratis verspreid over een aantdl Schiedamse bedrijven. In totaal 10QO stuks zullen worden ge plakt op de bedrijfswagens. De ze zullen, zo hoopt het comité op een dergelijke wijze bmnn- en buitenland reclame maken voor het feit dat Schie dam 700 jaar bestaa. Voor de grote affiches bestaat een dermate grote belangstel ling dat men opdracht heeft gegeven nog eens 2000 exem- plaren te laten drukken. Vanaf 1 april zijn deze voor twee gul den per stuk verkrijgbaar bij het SG/VW-kantoor. De 75.000 ptakzegels van Proosje zijn in middels vrijwel uitverkocht. Enkele restanten (100 voor vijf gulden) zijn nog verkrijgbaar in het Stadskantoor, kamer 5.16. Schiedam Het feest comité „700 jaar Schiedam" heeft be sloten de Schiedamse Reddings Brigade (SRB) uit te sluiten van deelneming aan het eeuwfeest. Vol gens de gemeente heeft de SRB zich niet gehouden aan de af spraken, Op zaterdag morgen 24 mei zou de SRB districtswedstrij den houden in bad Groenoord. Het comité vindt ondermeer dat de SRB te laat haar programma heeft ingediend. Op 16 december is er een herhaald verzoek daarvoor uitgegaan, maar de SRB had pas 13 februari van zich laten horen. De heer Witt* berg, secretaris SRB: „Orga nisatorisch is er in de hele vooropzet nooit iets defini tiefs vastgesteld. Omdat we te maken hebben met de bonden, zagen wij ons ge noodzaakt geen districts wedstrijden te houden," De brigade besloot daarop de Schiedamse jeugd in te schakelen en in bad Groe noord voor hen wedstrijden te organiseren. De kosten zouden 1500 gulden bedra gen die voor rekening van bet comité zouden komen. Men vond dit echter te hoog. Wittberg echter: „Er is nooit een bedrag afgesproken," De gemeente is bovendien van mening, 20 staat in een enke le dagen geleden verstuurde bnef aan de SRB, dat het met reecl is ook de middag te betrekken in de wedstrij den op een-te-verwachten- zomerse dag. „Tevens moes ten we behalve bad Groo- noord ook nog eens het Sportfondsenbad huren, om dat de SRB bij slechte weersomstandigheden daar heen wilde uitwijken", aldus de brief. Al deze redenen deden de gemeente besluiten niet akkoord te gaan met de plannen van de vereniging. „Als je iets voor de jeugd wd doen. kan je dat met in een halve dag", repbeeert Witt berg. „We waren trouwens één van de weinigen die iets voor de jeugd zouden doen tijdens het eeuwfeest Op de begroting van het totaal (150000 gulden, red.) is 1500 gulden trouwens een lacher tje. Samen met de wijk- en sportverenigingen zouden we de jeugd geactiveerd hebben om te komen. Vol gens de gemeente zou er ook te weinig belangstelling zijn. De SRB telt echter al 1100 leden", aldus een teleurge stelde Wittberg. Wat betreft de mening van het comité dat zegt al 1 1/2 jaar geleden de wedstrijden op het programma te hebben gezet, zegt de heer Wittberg: „Mij intrigeert het ontzet tend dat er nooit over is gepraat Alleen was er een briefwisseling en in het ver re verleden een o'fientatiege- sprek." Schiedam Een overdosis hard drugs heeft de dood veroorzaakt van de 27-jarige J, War- naar uit de Putter- hoeksestraai De vriendin van de man, de 23-jarige A. van G-, had even eens verdovende middelen gebruikt en is naar het Ge meente Ziekenhuis gebracht. Zij was niet aanspreekbaar. In de woning van de Schiedammers heeft de politie nog een kleine hoeveel heid drugs gevon den- Schiedam De bewonersvereniging Zuid wil in de wijk zo spoedig mogelijk een speel- en timmerkamp. Aan de gemeente stelt de vereniging voor om hier voor hout beschikbaar te stellen dat vrijkomt bij de sloop van de huizen rond de Voorhaven. Schiedam De VROM-dienst en de politie is er aan te pas moeten komen om een hoeveel heid loodmenie op het kruis punt van de 's-Gravenlandse- weg en de Burgemeester Van Haarenlaan op te ruimen. De chemicaliën waren afkomstig uit een paar bussen die op een vrachtwagen stonden. De bus sen waren gaan schuiven toen chauffeur W. W. J. uit CapeUe aan de IJssei plotseling moest remmen voor een andere wa gen. Het verkeer ondervond lichte ver traging van het ongeval Binnen twee uur was de loodmenie op geruimd. De vereniging heeft hierover een brief gestuurd naar wethouder Van der Wilk van wijkaangele- genheden en jeugdzaken. Te vens is een brief gestuurd naar de Nederlandse Unie van Speeltuinwerk en Jeugdrecrea- tie in Amsterdam met het ver zoek in te stemmen met dit idee. De vereniging heeft al twee ter reinen op het oog waar even tueel een dergelijk kamp zou kunnen komen. Bij de gasfa briek aan de Dwarsstraat en bij de Maasboulevard is plaats, al dus voorzitter A Zwam bom. Tijdens vakantiedagen en vrij'e middagen zou het terrein zo veel mogelijk opengesteld moe ten worden. Toezicht op het timmerwerk van de jongeren zou moeten uitgaan van cen trum De Dukdalf. Het kamp wordt noodzakelijk geacht omdat er in de zuidwijk weinig speelgelegenheid is voor de allerjongste - en de midden groep van de jeugd. Met het hout van de afbraakhui zen zouden zij lekker kunnen „rotzooien" en hutten in elkaar timmeren. ADVERTENTIE] In verband met Goede Vrijdag en Pasen is het sluitingstijd- stip voor het aannemen van advertentieopdrachten als onderstaand gewijzigd. Voor onze editie van ZATERDAG 29 MAART geldt als uiterste Int evertermijn Vrijdag 28 maart 9.30 uur. Voor de courant van DINSDAG 1 APRIL kan op dezelfde Vrijdag tot 10-30 uur worden Ingeleverd. Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuw3. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja. stuur mij gratis en vri|bii|vend het RN plus Schiedamse Courant toe. adres: woonplaats:..

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1