SCHIEDAMSCHE COURANT „Circus verbod" blijft lllll- ■SlfttiÉi umfl V VD: „Burgemeester was te beperkt geïnformeerd" Info-avond St. Liduinastraat Gemeente diensten met de paasdagen Activiteiten tijdens de paasvakantie KADO: Emotie Burgemeester zal besluit wel nader in het openbaar bespreken |-lr^-rd.vo,doende KANTTEKENING Auto's botsen: één gewonde 'JiMm Vlaardingse paasdienst op de radio „Als ik maar kan slapen...' Dansen in West Prinses Beatrix op 23 mei naar Schiedam Weer brandje op pijpenlegger Geslaagd bij de brandweer Winkelier bestolen met babbeltruc Bromfietser kreeg geen vrije doorgang Paktank mag niet uitbreiden 6 PAGINA'S Donderdag 27 maart 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachten dienst 144144 100ste jaargang no. 25279 SCHIEDAM EN KETHEL o Verhuisdonk.. wat !s het volgende verbo- d?... Burgemeester Lem- Schiedam Het „eïreusverbod" blijft gehandhaafd. Wel zal burgemeester drs. A. J. Lems binnenkort tijdens een openbare vergadering- van de raadscom missie voor algemene en bestuurlijke zaken (ABZ) het besluit nader bespreken. Dit is vannacht geble ken na de interpellatie die de WD-fractieleider G. Verhuisdonk had aangevraagd naar aanleiding van het besluit van het college van b. en w., dat voortaan circussengeen vergunningen zullen krij gen als er dierennutnmers worden vertoond „waar bij dieren op geforceerde wijze een tegen hun natuur ingaande rol wordt opgedrongen". Het „circusverbod" in Schie dam blijft. Het is de WD gisternacht niet gelukt om de beslissing circussen te weren terug te draaien. Bur gemeester Lems die de eer ste verantwoordelijkheid voor het besluit opeiste, hield voet bij stuk: er komt nog te veel dierenleed in circussen voor en nu moes ten die circusmensen eerst zelf maar eens aantonen dat het niet zo is. Het betoog van de burgemees ter was grotendeels geba seerd op emotionele grond en. Jarenlang bad hij al een blad gelezen van een instan tie die de dierenmishande ling bestrijd en ook had hij veel gepraat met dierenart sen. Een gesprek met de Schiedamse inspecteur van de dierenbescherming had hij echter niet gehad. Dat had hij niet nodig geoor deeld. Mevrouw Dirkzwager (WD) had die deskundige (en nog vele anderen) wel gespro- ben. Zij kwam tot de con clusie dat het allemaal wel anders was dan de burge meester de bevolking had voorgehouden. Zij meende dat de burgemeester zich te beperkt had laten informe ren. Deze reageerde daarop emotioneel en zei „U moet mij niet voor leugenaar zet ten. Wie nu echt gelijk heeft, werd niet duidelijk. Die duide lijkheid zal pas koenen als er werkelijk een diepgaand onderzoek door deskundi gen is uitgevoerd. Dat is nog niet gebeurd en dat werd de burgervader te recht verweten. Omdat hij dit in zijn verdediging mis te kon hij ook zijn tegen standers niet overtuigen. Een en ander had voor hem reden genoeg moeten zijn. om het besluit in te trekken. Als hij zo zeker was van zijn argumenten, dan was uit dat onderzoek misschien best gebleken of hij gelijk had. Nu hij dat niet heeft gedaan, zal voorlopig de twijfel blij ven dat hij zich in dit geval meer heeft laten leiden door persoonlijke en emotionele gevoelens van hemzelf en zijn collegeleden. Vlaardingen - Twee personenau to's botsten dinsdagmiddag op de kruising Gedempte Bier- sloot-Groen van P rins tere r- straat-Afrol tegen elkaar. De 36-jarige M. J. v. Z.-D üit Hoek van Holland, die uit de Groen van Prinste rers traa t kwam verleende geen voorrang aan de 60-jarige A. T. H. uit Schiedam. Beide wagens liepen zware mate riële schade op. Een passagier uit de Schiedamse wagen raak te gewond en moest naar het Noletziekenhuis in Schiedam worden vervoerd. De WD wilde deze interpellatie omdat men van mening is dat deze beslissing eerst op zijn minst had moeten worden be sproken met de commissie ABZ. Verder vroeg men zich af op welke wetenschappelijke gronden het college dit besluit had genomen en welke bevoeg de instanties daarbij zijn ge raadpleegd. In zijn antwoord verklaarde bur gemeester Lems dat hij als bur gemeester in eerste instantie de totale verantwoordelijkheid van het besluit op zich nam. Wel stond het gehele college erach ter. Zijn inziens komen er in circussen dermate menson waardige toestanden voor dat hij het terecht achtte dat nu de bewijslast is omgedraaid. „Nu moet men zelf maar eerst eens aantonen dat men het goed doet", zo meende hij. De burgemeester verklaarde zich al jaren hierover te hebben la ten informeren middels het blad van het Jack Londen. Ook uit gesprekken met dierenart sen was hem gebleken dat er vaak sprake is van dierenmis handeling Mevrouw A. Dïrkswa ger-Var> Zoelen (WD) meende echter dat de burgemeester zich wel erg beperkt had laten informe ren. Zij stelde dat het blad van het Jack London Verbond veel al is gebaseerd op persberich ten en dat de burgemeester niet eens de moeite had genomen eens te informeren bij de Schie damse inspecteur voor de die renbescherming. In een uitgebreid en goed geïnfor meerde betoog stelde zij verder dat geen enkel dier in angst tot een goede dressuur kan worden gebracht en dat vele dierenlief hebbers het erover eens zijn, dat de dieren in een circus veelal een zeer goede behandeling krijgen. Uit haar onderzoekin gen had zij ook vernomen dat de landelijke Vereniging tot be scherming van Dieren slechts in zeer incidentele gevallen aan merkingen moest maken, maar dat er vrijwel nooit een proces verbaal wordt opgemaakt OPENBAAR Ook mevrouw M. Taverne- van Campen was het hiermee eens. Zij vroeg zich «venals de heer Verhuisdonk af wat het vol gende verbod van dit college zou zijn. De motie van de heer Verhuisdonk waarin deze vroeg het besluit af te voeren en te bespreken In de normaal besloten vergadering van de ABZ-commissie ging haar niet ver genoeg. Volgens haar was dit een zo belangrijke zaak dat deze in het openbaar moet wor den besproken. „Het besluit heeft irritatie gewekt en het wekt de indruk van bevoog ding. De bevolking is in Ieder geval totaal niet betrokken ge weest bij deze besluitvor ming", zo meende zij. Burgemeester Lems ten slotte ontkende ten stel ligste dat hij niet vol doende genoeg geïnfor meerd was geweest toen hij het besluit had geno men. In dat verband had hij dan ook rd daarop met algemene stemmen aangenomen. Vlaardingen— Een hele eer voor de Grote Kerk: de ochtend dienst op tweede paasdag wordt diezelfde dag nog uitge zonden via de radio, op Hilver sum 2. De dienst begint om half tien,' Bewoners van de Sint Liduinastraat kunnen morgenavond in Centrum De Kreek aan de Lange Haven hun wen sen kenbaar maken over de komende herbestrating. De dienst gemeentewerken wi! de2e straat na de bouwvakvakantie gaan aanpakken. De bewonersvereniging West wil we ten of men wel de verkeersdrempels en andere parkeervoorzieningen wil. Op stencils die onlangs huïs-aan-huis in de straat werden verspreid wordt de herbestrating en de info-avond aan gekondigd. Na de vergadering zal een werkgroep worden gevormd die gespuide wen sen, grieven en ideeën met de ge meente gaat bespreken. Binnen enkele weken dan dan over de definitieve plannen weer een vergadering worden belegd. De info-avond begint morgen in de Kreek om 8 uur. 0m Schiedam Alle gemeentelijke bureaus en diensten zullen op Goede Vrijdag 28 maart gewoon zijn geopend. Op de tweede paasdag, 31 maart, ïs echter alles gesloten. Het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat zal gedurende de paasdagen geopend zijn van 12.30 tot 17.00 uur. De reinigingsdienst zal op maan- dag (tweede paasdag) geen huisvuil ophalen. Het Bureau van de Vleeskeu ringsdienst aan de Slachthuis- laan is maandag 31 maart voor noodslachtingen geopend. De veehouders moeten zo spoedig mogelijk het slachthuis in ken nis stellen van het hebben van slpchtvee. (tel. 269160). Op zaterdag 29 april kan men eveneens bellen op nummer 260460 (van 9.00 tot 10,00 uur) voor een noodslachtmg. Op Ko ninginnedag (20 april) is het slachthuis ook voor noodgeval len geopend. Schiedam „Als ik maar rustig kan slapen", moet deze poes, hebben gedacht, toen zij zich te ruste legde in de etalage van de dierenspeciaalzaak Mak aan de Broersvest. 1"e kijk voor iedere voorbijganger sloot het dier de ogen en ging rustig een tukkie doen. Zelfs de aanwezigheid van een papegaai, een Beo en en Japanse nachtegaal konden hem tot geen andere gedachte brengen. En van die kleine water-schildpadjes in het plastic bassin voor haar had zij ook geen last Het enige wat belangrijk was, bleek de temperatuur van het verwarmingsrooster waar zij op lag. De rest kon letterlijk de boom in. Trouwens, als zij honger zou krijgen dan kon zij toch nog altijd de baas vragen om een blikje open te trekken. Wie zei er ook weer dat een kat familie is van een roofdierensoort? Vlaardingen In het Ontmoe tingscentrum West aan de Floirs de Vijfdelaan in Vlaar dingen is zaterdagavond gele genheid to dansen. De muziek wordt die avond verzorgd door discotheek Wima Sound. De zaal gaat om acht uur open, de kosten voor het ritmisch bewe gen bedragen één rijksdaalder. Schiedam De Schiedamse clubhuizen centrum De Kreek, Centrum Oost, Jeugdhaven Nieuwland, Cen trum De Doele, clubhuis woonwagenwerk en cen trum Dukdalf hebben een aantal activiteiten voor de paasvakantie georganiseerd. Schiedam Hare Konin klijke Hoogheid prinses Beatrix zal vrijdagavond 23 mei aanwezig zijn in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat. Gm 20.00 unr wordt daar met een historische rede officieel het feest van het 700-jarig bestaan van Schiedam ingeluid. In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat zal- om 22.00 uur op dezelfde avond een historische tentoonstelling worden geopend. Schiedam De Brandweer is gisteren wesr uitgerukt naar de scheepswerf Gusto. Voor de ze vende maal binnen twee maan den was daar brand uitgebro ken op de pijpenlegger Viking. Bij laswerkzaamheden had ook deze keer het zeildoek op het gevaarte vlam gevat. Bij het arriveren van de drie spuitwa- gens had de bedrijfsbrandweer het vuurtje echter al geblust. De wagens konden dan ook di rect terugkeren. Schiedam De volgende vrijwil lige brandweerlieden zijn ge slaagd voor het examen chauf- feur-pompbediener: W, L. J. Vogel, J. Leraraen, A. W» M. van Kuïk, A. J, v.d. Most, G. B. Goll, M. J. C. van Meurs, W. F. J. Ketelaar (allen uil Schiedam) en L. van Rij jr. (uit Vlaardin gen). Verder zijn de volgende brand weerlieden geslaagd voor het njksexamen brandwacht twee de Idas: W. F. J. Ketelaar, J. Lemmen, A. v.d. Berg, E. de Brabander, G. J. Kars, Th. H. G. Feldberg, A. Witberg, W. A. Janssen (allen brandweer Schiedan), S. H. M. Bruijnzeels, H. J. ter Horst, J. Klunder en P. Zuiddam (gemeentelijke ha vendienst Schiedam). Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombmatie 14 dagen lang, gratis -en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. jHet Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws.. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. naam: adres:- woonplaats -- telefoon: Op dinsdag 1 april zijn er in De Teerstoof drie voorstellingen van het Haagse marionettenthea ter. Het verhaal dat zal worden gespeeld heet „De gouden schelp" en het is bestemd voor kin deren van vier tot' tien jaar. De voorstellingen beginnen om 11 uur, half twee en drie uur. Op woensdag 2 april wordt een excursie gehouden naar het re creatiepark „Ouwehand" in Rhenen. Op het programma staat onder meer een bezoek aan de dierentuin en het dolfi narium. Men vertrekt om half negen en men kan zicb bij elk clubhuls vóór 28 maart opge ven. Op donderdag 3 apnl is er voor de jeugd van 10 tot en met 15 jaar een fietsen-rally. Ook op geven vódr 28 maart. In de aparte wijken zijn verder nog enkele andere activiteiten. In het centrum Oost wordt op 3 april van 2 tot 4 uur een „kle ren en schminken"-feest gehou den. Op 4 april is een kreatieve middag. In het centrum De Kreek is er op donderdag van 2 tot 4 uur een instuif en vrijdag wordt de film „De verknipte melkboer" ver toond. Er is een voorstelling om 10 uur en om 2 uur. In de Jeugdhaven tenslotte wordt eerste paasdag een maaltijd voor tieners van de tienersoos gehouden. Aanvang half elf. Schiedam Opnieuw is een win kelier het slachtoffer geworden van de zogenaamde babbeltruc. De heer R. B. van schoenen zaak Van der Toor aan de Rot- terdamscdijk mist na een be zoek van drie mannen vol gens de verkoper rijksgenoten een bedrag van duizend gul den. De mannen kwamen in de winkel en vertelden schoenen te willen kopen. Op het moment dat twee verkoopsters deze in het maga zijn gingen zoeken, graaiden de klanten een portefeuille met duizend gulden uit een colbert die in de winkel hing. Daarna verdwenen zij spoorloos. De winkelier kon na het vertrek van het* trio slechts een vaag signalement aan de poküe op geven Schiedam Na een ongeval op het kruispunt van de burge meester Knappert laan en de Penninglaan is de 17-jarige bromfietser JJ. M. van D. uit Vlaardingen naar het Nolet Ziekenhuis gebracht. De jongen had geen vrije voor rang gekregen van de 71-jarige automobilist H. M. uit Schie dam. Na medische behandeling in het- zïekenhuis kon de bromfietser maar huis terugkeren. Rotterdam Paktank Nederland B.V. zal géén vergunning krachtens de Hinderwet kun nen krijgen tot uitbreiding van zijn capaciteiten met o.m. 12 tanks (320.000 m3 inhoud) en 165 elektromotoren op het ter rein aan de Oude Maasweg. Dit ondanks een maandags in de Rijnmondraad na een interpel latie door VVD-fractievocrzitter drs. L. van Leeuwen ingediende motie. Morgen Goede Vrijdag 28 maart zullen de kantoren om 16.00 uur zijn geslo ten. "t r Directie i l

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1