SCHIEDAMSCHE COURANT Gehandicapten willen parkeer ¥OOi zieningen in binn en stad I KADO Passage-bioscoop: mensje van de zalm voor de filmliefhebber ruk Lente- programma voor KNNV-leden HISTORISCHE JAARMARKT VAN DE PADVINDERS Inbrekers aktief met valse' sleutel Elektrische deken in brand Uitstapje ging niet door Bestelwagen spoorloos Collé: „Beschouw brief als niet geschreven" Enquête invalidenbond bijna afgerond Duitse BHW heeft niets met Vlaardingse bond te maken Aanrijding op afrit rijksweg iü Woensdag 2 april 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 100ste jaargang nol 25283 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtcndicnst Ï44144 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam Met een valse sleutel hebben inbrekers zich toegang verschaft tot een woning aan de Jan Ou degeeststraat Uit het dres soir in de woonkamer stalen zij een bedrag van 450 gul den. Eigenaar J. B. ontdekte de diefstal bij thuiskomst On- - middellijk daarna heeft hij aangifte gedaan bij de poll utie; Schiedam^Het is nog steeds niet duidelijk hoe aan de Boylestraat 22 een elektrisch deken in brand is gevlogen. In de woning van G. de J! verbrandden hierbij drie de kens en een matras. De gea larmeerde brandweer slaag de erin de dekens naar bui ten te slepen en te blussen. De bewoner van het pand bleef ongedeerd. Schiedam Een bezoek van de Schiedammer L. M. O. aan de bollenvelden is niet doorgegaan toen' de man ontdekte dat men 's-avonds alle vier de wielen en ban den van rijn auto had gesto len. pe Opel Kadet had de bewo ner van het Royaardsplein voor rijn woning gepar keerd. Tussen 's-morgens twee en. tien uur heeft men. de wielen van de wagen ge sloopt jïet uitstapje beperkte rich toen tot het hoofdbureau Van politie aan de Lange Nieuwstraat om aangifte te doen. Schiedam f- Onbekenden zijn aan de haal gegaan met een grijze Hanomag bestelwagen die geparkeerd stond op het Parkeerterrein aan de Sin- gelA f, Eigenaar F. K. had de wagen, meteen waarde van 500 gul den, niet afgesloten. Het kenteken van de verdwenen auto is XN-00-31. Schiedam Wethouder Collé (sociale zaken) beschouwt de brief van het Vlaardingse college van burgemeester en Wethouders waarin men zich afvraagt of de integratie tus sen de Vlaardingse en de Schiedam se GG en GD nog Wel zin heeft, als „niet ge schreven.". „We gaan gewoon door met de besprekingen over een ver dergaande integratie", zo reageerde Collé gisteren op de publikaties, waarin deze controversele brief aan het Vlaardingse bestuur werd genoemd. Schiedam De Algemene Neder landse Invalidenbond wil in de Schiedamse binnenstad specia le parkeerplaatsen. N"og liever zou de plaatselijke afdeling een algemene parkeerontheffing voor de gehandicapten hebben. Zodra de enquête van. de bond naar de leefsituatie van de ge handicapten in de stad eind deze maand is afgerond gaat men hierover praten met dé gemeente. Reeds nu blijkt uit het onderzoek dat er in ieder geval 289 Schiedammers gehan dicapt zijn. Het werkelijke aan tal wordt echter veel hoger ge schat. Talloze gehandicapten weten niet hoe de Hoog straat er uit ziet, omdat zij er niet kunnen kome- n",aldus secretaris A. A. van der Sluis „de invali- denauto kunnen ze niet in de buurt parkeren. De lange afstanden die menc parkeerontheffing voor invaliden: „De politie geeft geen ontheffing. Het eind is öan zoek. Bovendien moeten we de verkeersdoorstroming behouden- De parkeermeters bevorderen al de distributie den telkens moet omkeren om op het trottoir te komen. Zij weten ook niet dat het voor ons hopeloos is om het postkantoor en het belastingkantoor binnen te komen. Een invalide voelt zich vaak opgesloten. manier zijn we er dus al een beetje aan tegemoetgekomen". - - j Secretaris Van der Sluis op zijn daardoor voor velen ont- beurt: „Verf mensen weten niet staan zijn dan vaak niet wat het is om invalide te zijn. te overbruggen". Die weten bijvoorbeeld niet dat het wagentje bij de stoepran- van parkeerplaatsen. Op die Nog deze maand kan men aan de J enquête naar de leefsituati van gehandicapten meedoen. Het secretariaat van de invaliden bond, waar de formulieren ver krijgbaar zijn, is gevestigd aan c Secretaris A. A. Van der Sluis: „Voor de gehandicapten de Klaas Katerstraat 128 (tele- is 'n Schiedam vrijwel niets. Wat er is kunnen ze ".now.. bereiken" foon: 708303). niet Een ander punt dat de invaliden graag veranderd zouden willen zien is1 het feit dat in Schiedam voor speciale parkeerplaatsen voor de woningen van invali den tweehonderd gulden be taald moet worden. Ondanks de stenn van de gemeentelijke sociale dienst zou dit er veel mensen van weerhouden om een dergelijke parkeervoorzie ning aan te vragen. Van de bijna driehonderd gehan dicapten die aan de enquête van de bond hebben meege daan blijken er/ 53 gebruik te maken van een auto. Tevens blijkt onder andere dat er 43 een rolstoel hebben, 45 bij het lopen gebruik moeten maken van een stok, 25 een prothese dragen en 47 aan een hart- en bloedvatcnziekte lijden. Het doel van dit onderzoek is om een totaaloverzicht van de handicapten te verkrijgen. Vo rig jaar november startte de enquête. „Voordat we iets gaan onderne men. moeten we tach op z'n minst weten hoeveel Schiedam mers gehandicapt zijn. Daar verstaan we onder meer ook onder de mensen die slecht ter been zijn of de bedpatienten. Het zijn er ongetwijfeld meer dan we tot nu toe weten. Be jaardentehuizen zouden ons bij het verzamelen van gegevens ook enorm kunnen, helpen. Pas dan krijgen we een goede in druk. Andere mensen komen dan ook eens in de gelegenheid om met het Rode Kruis een uitstapje te maken op de J. Henri Dunant. Nu zijn dat soms steeds dezelfden, net als bij de auto- en boottochten van de KAB. COMMISSARIS Commissaris C. van der Haagen reageerde op het idee van alge- Jq, ook u kunt deze ideale krantBnkombinatie 14- dagen lang, gratis er> geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant tpe. naarr; adres: woonplaats:.. telefoon: Schiedam Over goed twee maanden Is het mogelijk om in Schie dam weer een bioscoop- je te pikken alsmede de slogan waar te maken: „Uit, goed voor u". Dan opent het Passage Theater zijn deuren na dat bet een totale meta-^ morfose heeft onder- gaaö- Het mag dan een paar cen ten hebben gekost maar wat het uitgaande pu bliek hiervoor krijgt ge presenteerd is eerlijk ge zegd op theatergebied het „neusje van de zalm". Na het passeren van de kassa's kunnen er geen files meer ontstaan bij de garderobe nu hier voor een afdoende oplos sing is gevonden. Het tij- waehten ^p^het* kopje Filmoperateur Rob Arkenhout bij het instellen van de Bouwe U 4 koffie is eveneens voor goed Verleden tijd. ontevreden publiek meer huis- op een begin te kunnen maken waarts zal keren. met het plaatsen van de fau- In de grote zaal rijn. de stoffeer- teuils. Beide voorzieningen zijn zo gesi tueerd. dat zelfs hij een uitver kocht huis op dit punt geen ders inmiddels begonnen met Dit geldt tevens voor het mini- het leggen van de vloerbedek king. Half april rekent men er nu reeds is te zien hoe intiem het zaaltje zal worden waarin doorlopende filmvoorstellingen gaan gegeven worden. interieur van het mini-bioscoopje bioscoopje. Hier is de vloerbe dekking reeds aangebracht en jje filmcabine is uitgerust met een hypermoderne projector. Een „Bouwe XJ 4"-apparatuur, een wonder van techniek en tevens een robot die, eenmaal geprogrammeerd, geheel zelf standig het hem opgedragen werk verricht Het volledige programma wordt aangebracht op een grote hori zontale open filmspoel wat het mogelijk maakt non-stop te draaien. Vraagt een bepaald ge deelte een wijziging van de op tiek dan verricht de robot deze handeling geheel zelfstandig. Hij zorgt tevens voor een hier bij aangepast beeldmasker en de kaderinstelling van het film doek. De coderingen hiervoor ontvangt hij via een aangebrachte censor die hem ook opdraagt de juiste beeldscherpte in acht te nemen. Als de projector eenmaal loopt is hij vanuit de zaal eventueel te corrigeren. Ook de zaalverlich ting wordt van hieruit bediend. Voor een en ander kan een ouvreuse de filmoperateur ge heel vervangen. De filmprojectoren voor de grote zaal moeten nog arriveren. De na de brand gerestaureerde ca bine is gereed om zijn kostbare installatie te ontvangen. Schïedam/Vlaardmgen De leden van de KNNV, afdeling Vlaardingen/Schie- dam zitten met span ning te wachten op het moment dat de lente zich zal gaan manifesteren. Met als gevolg dat er in de vrije natuur op het ge bied van de flora en fauna weer van alles te zien en te bewonde ren zal zijn. Voor april staan weer de no dige interessante excursies' op het programma. Op zon dag 6 april wordt een be zoek gebracht naar het na tuurgebied „het Quakjeswa- ter" op Voome welke terrei nen eigendom zijn van de Nederlandse Vereniging tot Behoud van Natuurmonu menten. Excursieleider is de heer J. van Haren. Voor deelname telefonisch aanmelden onder nummer 347428. Op zaterdag 19 april een auto excursie naar de „Kampina" nabij Boxtel. Aanmelden wederom bij de heer Van Haren, Het gaat hier om een dagtocht dus lunchpakket meenemen en ook de laar zen niet vergeten. Op zaterdag 28 april volgt een -gewestelijke excursie- naar Zuid-Limburg, bekend om rijn zeldzame flora, geva rieerde vogelstand en wijdse vergezichten. Deelnemers dienen zich vooraf te melden bij het secreta riaat van het gewest, de heer P. v.d. Ent, Sichemstraat 10a te Rotterdam, telefoon, 116552, giro 672.621. Aanmel ders vernemen van hem de reiskosten die vooraf op de giro moeten worden overge maakt Voor deze bustocht bestaat mogelijkheid voor opstappen in Vlaardingen, Schiedam, Rotterdam en Dordrecht Thuisblijvers en verder alle Vlaardingse inwoners die belang stellen m wat leeft en groeit in de natuur kunnen zich aansluiten bij een wan deling door het Vlaardingse Hof en het Oranjepark. Deze wordt op dezelfde dag ge maakt met als verzamelpunt de ingang van 't Hof aan de Hofsingel met als tijd van vertrek 7.30 uur. Voor hetzelfde doel trekken de natuurvrienden uit Vlaardingen en Schiedam zondag 27 april in de prille ochtend naar het Schiedam se Prinses Beatrixpark. De wandeling begint om 7.30 uur met als punt van ver trek de kinderboerderij. Leden en buitenstaanders kunnen op donderdag 10 april vogels bekijken vanaf het projectiescherm. Dan komt de vogelaar en foto graaf, Tik, uit Castricum in het lokaal, Goudsesïngel 87b, een dia-lezing houden. In 't bijzonder zal hij aan dacht besteden aan onze roofvogels. Dé werkgroepen komen op de volgende data bijeen: 4 april voor de vogelwerkgroep; 15 april komt de strandwerk- groep en op 16 april-gaan de leden van de planten werk groep praten over de be schermde wilde planten- Bo vendien worden de eerste voorjaarsbloemen gedeter mineerd en de zomerplan- nen nader besproken en uit gewerkt. Alle bijeenkomsten beginnen om 20 uur en rijn voor Iedere belangstellende, toegankelijk- Schiedam De stichting Huis te Rivïeregroep van/ Scouting Nederland houdt op 5 mei onder auspiciën van de stichting Nationale feest- en gedenkdagen een historische markt. Vlaardingen De Vlaardingse BlfW heeft niets te maken met de Westduitse BHW. In de krant van gisteren werd de ontdekking van het hoofd-" kwartier gemeld. Een nader onderzoek naar de bron van het opzienbarende nieuws heeft weinig meer opgeleverd dan de datum van de ontdek king. Het monumentale pand van de Duitse BHW staat wel in Esslin- Cen am Neckar in de deelstaat Baden-Würtemberg, maar heeft niets te maken met de Bond van Huurders en Woningzoe kenden. De drie letters staan in West- Duitsland voor Beambten Ueimstktte Werk. Het is een zogenaamde Bausparkasse. Ka pitaalkrachtige „Nachbam" kunnen daar sparen voor een toekomstig huis niet alleen op 1 april... De opbrengst hiervan zal worden gebruikt voor de aanschaf van onder meer tuigage en de zoge- naamde „lelievleiten". De jaarmarkt staat in het teken van graaf Florïs en gravin Alei- da, die „persoonlijk" aanwezig zullen rijn. Ook de overige groepsleden zullen in histori sche kledij verschijnen. De markt is een mengeling van een fancy-fair met een rad - van avontuur en een ballegooien- tent en een oude markt met historische ambachten, zoals wo Isp innen en tegdschilderen. Een en ander zal plaatsvinden ten oosten van de ruïne kasteel Oud-Mathenesse aan de Huis te Riviereweg,. Vlaardingen Op de kruising van de noordelijke afrit Rijks weg 20 en de Holy sin gel vond zaterdagmorgen een aanrijding plaats. De 63-jarige P. S. uit Spijkenisse verleende met rijn, personenauto geen voorrang aan de personenauto van de 60-jarige Vlaardinger K. V. Bij de aanrijding liep de Spijkenis- ser een hoofdwond op evenals de 55-jarige echtgenote van de! yiaardmger. Beiden rijn in het! ziekenhuis behandeld; de auto's rijn zwaar beschadigd. j -H'| ,'T

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1