van Maaskant onzeker Beslissingen gaan vallen ssc I Klopt mi ook SVV bij gemeente aan? BRUYNZEEL IS GEWAARSCHUWD Maarten Eising: „Ik zoek gewoon geen nieuwe trainer Succes ontsnapt aan degradatie 1 Harga nog niet veilig Vertekend beeld ,w Vriendenschaar met 10-8 geklopt DHS vanavond tegen CW Volleybal competitie in slotfase Martinit dicht bij titel Regen als spelbreker VRIJDAG 4 APRIL 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 Schiedam Alles duidt er Op dat Bob Maaskant bakzeil haalt. De trainer van SVV, die - zoals hij hetzelf noemde - nuchter redenerend tot een wel overwogen besluit was gekomen en het bestuur daarna meedeelde geen derde jaar bij de eerste divisie club te blijven, wordt geconfronteerd met een gewijzigde situatie. „Ik zie weer mogelijkhe den", motiveert hij zijn naderende ommezwaai. Na een eerder resoluut „nee' weliswaar nog geen „ja", maar het licht dat rood stond is teruggeknipt naar oranje. Een ogenschijnlijk warrige gang van zaken, die bij velen .vreemd zal overko men. De eerdere beslis sing van Bob Maaskant, genomen in de weten schap dat er nog geen 1 nieuwe club voorhanden was, duidde op karakter. De reden van zijn ver trek, sterk gekoppeld aan de toekomstvisie van SW, getuigde van zin voor realiteit. Maar de resolute uitspraken van enkele dagen geleden zijn ver anderd in wat ontwijkende en vooral twijfelende antwoor den. Maaskant geeft openlijk ;toe niet onaangedaan te blij- ,.ven - onder de pogingen die SW ondernam om het aange kondigde vertrek ongedaan te maken: „Ik zou liegen als Ik zou zeggen dat me dat niets deed. .Integendeel. Maar alleen «woorden zeggen me weinig. .Veel belangrijker is voor mij de, positieve ontwikkeling van dit moment. Ik beb deze week een gesprek gehad met het be stuur, en daar zijn veel van die positieve punten aan de orde geweest - en dan moet ik eer lijk zeggen dat ze In veel din gen gelijk hebben". SWS vooratter Maarten Eising draait er niet om heen: „Ik beri niet van plan naar een andere trainer te gaan zoeken. Als be stuur. slaan we helemaal achter Maaskant, maar we zijn van mening dat ie het wat van de sombere kant bekijkt. Natuur lijk zijn we een middelmatige eerste divisie club, maar als we nu eens bekijken wat er dit jaar is bijgekomen; Jeup, Molendijk, Meerhof, die jongen van Kam pen misschien - en een Vorsten- bos die staat te springen, dan durf ik te zeggen dat het er nog niet zo somber uitziet Het zijn echter spelers uit eigen kweek, die nog vóór het aange kondigde vertrek de hen gebo den kansen grepen. Maaskant: „Er zijn andere dingen gaande waarvan ik durf te zeggen; ze zijn zó positief* dat ik StriTs toekomst - nu we er openlijk over hebben gepraat - wat an ders ben gaan zien". Voor Maarten Eising staat het als een paal boven water dat hij alsnog met Maaskant tot over eenstemming komt: „Ik zal straks nog eens lekker met *m toch nog wel wat gereserveer- „vastgelegd" bevestigd Maas de houding, nauwelijks aanne- kants indruk dat SW niet van melijk. Anders ligt het met de plan is het bij woorden alleen door Eising aangekondigde te laten. aankoop van nieuwe spelers. Blijft nog de vraag of SW in staat zal zijn de huidige selectie ,Door Hans Soeters praten en ik ben er van over tuigd dat de zaak dan echt wel rond is". NIEUWE SPELERS Of Bob Maaskant daarvoor ge voelig zal rijn lijkt, gezien z'n SWs voorzitter: „Zeker drie nieuwe spelers, want we moe ten er van uit gaan dat Van Beek wel zal stoppen en dat ook Dutina wel verdwijnt. Op vitale plaatsen hebben we nieu we spelers nodig, zoals bijvoor beeld een goeie linksback - en ook in de voorhoede ligt de zaak wel duidelijk". Dit zijn argumenten die de houding van Bob Maaskant deden omslaan. Dat gisteren al een speler werd bijeen te houden. Maaskant: „Spelers als Van Beek, Van To ledo en misschien Dutina zullen wel vertrekken, maar ik geloof dat de andere spelers wel zullen blijven". Dat de situatie voor de spelers wat gunstiger gaat wor den, is ook al zo'n punt waar Maaskant zwaar aan tilt. Maar ten Elsing ontkent echter dat er - misschien omdat de bespre kingen nog niet zijn geopend - toezeggingen in die richting zijn gedaan. Ylaardingse gemeenteraad zegt „ja" tegen garantiesom van 50.000 gulden Schiedam - Een door de Vlaardingse ge meenteraad aangenomen tussenvoorstel, om de FC Vlaardingen '74 een garantie van 50.000 gulden toe te kennen op een eventueel exploitatietekort, was giste ren nog niet tot Schiedam doorgesijpeld, „Een nieuw aspect", reageerde wethou der sportzaken Clara Visbeen, net zoiets als een gewone subsidie. Als er een tekort is moet de gemeente betalen". Voor de wethouder vormt de ontwikke ling in Vlaardingen echter wel degelijk aanleiding om bij haar Vlaardingse col lega Rein Bovenberg op informatie uit te gaan. Clara Visbeen: „Een werkgroep gaat de subsidie in Schiedam bekijken en komt straks met een voorstel. Er zijn in Schiedam nog meer topclubs die voor subsidie in aanmerking komen dan al leen maar SVV. Maar ik geef toe dat die mogelijkheid van een garantie - al twijfel ik er zelf sterk aan - voor SVV een andere mogelijkheid is, die niets te maken heeft met het werk van de werk groep. We moeten er echter voor waken geen onbesuisde beslissingen te nemen. We volgen de ontwikkeling op landelijk niveau van de VNG. We wachten af". Ook Maarten Elsing reageerde verbaasd bij het vernemen van de aan FC Vlaar dingen toegekende garantiesom. Nieuwe mogelijkheden voor SW om, na er door de voordeur te zijn uitgezet, door de achterdeur weer in te stappen? Elsing: „Dat zie ik nog niet zo zitten. Hoewel: niet zo zitten is misschien een wat te groot woord. We zijn echter meer gehol pen met bij voorbeeld een renteloze lening, We zullen het echter moeten gaan onderzoeken, want inderdaad kan zo'n garantiesom, vooruitlopend op de uiteindelijke uitspraak, een oplossing zijn. Een garantie van 50.000 gulden? Wie weet zit er toch wel lets in. We moeten het toch maar eens gaan bekij ken wat het precies voor mogelijkheden biedt Maarten Elsing ...niet op zoek naar nieuwe trainer... RONSELEN Spelers als Dutina en Steenber gen zouden echter tóch ver trekken. Naar RVC, waarvan trainer Berry Janse wordt ge noemd als de met de geldbui del rammelende ronselaar. Het laatste wordt door de betrok ken spelers niet weerlegd, „maar", zegt Rinus Steenber gen, „als SVV het voor mij aantrekkelijk maakt blijf ik liever hier". Dutina desgevraagd: „Het zit er wel in dat ik wegga, maar alles hangt af van wat SW met mij van plan is". Wat aanvankelijk paste in een „grootscheepse uit tocht", lijkt daarmee terugge bracht tot de normale handelin gen die voorafgaand aan de contractbesprekingen. Ook Bob Maaskant? SWs trainer beweert van niet. „Ik heb tegen het be stuur gezegd dat ze nor maal moeten gaan zoe ken naar een nieuwe trainer. "Wel moet ik zeg gen dat de situatie dui delijk is veranderd - in positieve zin wel te ver staan. Je zou in feite kunnen zeggen dat, al blijf ik beweren dat mijn beslissing weloverwogen is genomen, de kans niet is uitgesloten dat ik blijf". -Schiedam Het eerste korfbalteam van Succes heeft de degradatie in de micro-korfbalkompetitie kunnen ontlopen door in een beslissingswedstrijd te zegevieren over Vrien denschaar: 10-8 Het werd een spannend duel waarin Succes bewees dat het karakter bezit. In deze wed strijd lieten rij zien dat het goed kan korfballen en dat de foutjes van spelers en speel sters door anderen goed gecor rigeerd kunnen worden. Als de 7 Schiedammers de gehele com petitie zo gespeeld hadden, zouden rij zeker in de kopgroep zijn geëindigd. De' wedstrijd begon echter met een incident. De bond had de ploegen niet laten weten wie een. thuiswedstrijd zou spelen en omdat beide ploegen een gelijk tenue hebben, leverde dat problemen op. Succes moest met het trainingsjack aan ape- Jen, maar omdat op deze jacks reclame staat van de sponsor mocht dit ook weer niet. Goede raad was duur. Een bondsfunc- tionaris vond de „oplossing"; of Succes de trainingsjacks bin nenstebuiten aan kon doen? /""Succes wilde daar ook niet aan. se aanvallen waar Wieden- «V-begin had de scheidsrechter het schaar geen antwoord op er nogal moeilijk mee, maar in wist. Een treffer wordt het het verloop van de wedstrijd echter niet, ging het allemaal beter. Een van de vele Schiedam- wederom Rob Bons die met een lakoniek schot 10-8 liet noteren. Vlak hierna floot de goed lei dende scheidsrechter voor het einde, zodat Succes behouden bleef voor de le klasse. Het begin van de strijd was van beide partijen erg nerveus en werden er nogal -wat fouten ge- i-znaakt. Vriendenschaar had f éèrder het ritme te pakken dan ^Succes. Dat resulteerde in een >'£•4 achterstand. Het Succes- doelpunt werd gemaakt door Bob "Bons. Op dit moment gaf niemand Succes meer een kans, maar de Schiedammers dach ten daar anders over en met goed korfbal gingen zij de ach terstand inlopen, Chria Alblas en Dick Bedeaux benutten voor de rust beiden een strafworp. Ruststand 3-4, In de tweede helft is Succes con stant beter geweest dan Vrien denschaar, Peter v.d, Zouwen schoot van dichtbij Succes op gelijke hoogte en van ver gaf Rob Bons de Schiedammers voor bet eerst een voorsprong van 5-4. Om en om kwamen nu de doelpunten en tot 9-8 bleef het spannend. De Succes-doel punten werden gemaakt door Dick Bedeaux <2x) en Chris Al- blas (2x). Bij de stand 9-8 ging Succes het spel bevriezen en proberen de bal in de ploeg te houden. Dit lukte wonderwel en het was Schiedam - DHS ontmoet van avond in Kethel het Rotterdam se CW als sparringpartner. De ploeg van nieuwe trainer Van Huuksloot heeft tot op heden veel pech met de vastgestelde oefenwedstrijden. Door weers omstandigheden werden duels tegen Excelsior'20 (2x> en DEH afgelast De wedstrijd van van- avond begint om half negen. Schiedam Voor het damesvol leybalteam van Juliana is de competitie in een beslissend stadium gekomen. De Schie- dam.se dames leken enkele we ken geleden nog zeker van de gradatie naar de promotie klasse van het district, maar herstelden zich nog net op tijd om de slotfase van de competi tie weer aantrekkelijk te ma ken. Uit de derde divisie G degraderen dit seizoen twee ploegen. Het Rotterdamse Concordia, dat pas twee punten veroverde is reeds zeker van een stapje te rug. De andere degradatie plaats is een strijd geworden tussen Juliana, VSC uit Voor schoten en Lekkerkerk- Juliana, dat niet meer kan be schikken over de sporthal Mar griet en daardoor moet uitwij ken naar Schiebroek, ontvangt morgenavond het Haagse Tone- gido. VSC speelt een thuiswed strijd tegen koploper Be Fair. Lekkerkerk ontvangt het Haag se DOS. Voor Juliana is winst tegen Tone- gido pure noodzaak. Bij de Schiedammers wordt gehoopt op voortzetting van de goede resultaten van de laatste we ken. Een gang van zaken die noodzakelijk is, omdat VSC in de vier nog te spelen wedstrij den moet aantreden tegen Con cordia en Lekkerkerk. Juliana zal winst moeten boeken in duels tegen Tonegido, DOS en Die Raeckse. Lekkerkerk ont moet, uitgezonderd het duel te-j gen VSC, dezelfde* tegenstan-l ders als Juliana De stand in de 3e divisie G luidt: j 1 Be Eair 1740, 2 Goudse Verzekeringen 1639, 3 OVRAi 17—39, 4 Gemini K 16-34, 51 DOS H 17—31, 6 Tonegido 17-24, 7 Die Raeckse 16-20, 8 Lekkerkerk 1617, 9 Juliana 16—12, 10 VSC 16—12, 11 Con cordia 16—2 Schiedam In het landelijke toptafeltennis wordt morgen weer eens een volledig programma verspeeld. Bruynzeelkeukens gaat naar Apeldoorn om het team van De Veluwe in eigen huis te bestrijden. De Schiedamse Ereklasser mag op een warme ont vangst rekenen want het pas gepromoveerde De Veluwe weet zich gesteund door een enorme aanhang, die haar favorieten zeer fanatiek aanmoedigt. Landskampioen Tempo Team ondervond dat aan den lijve door in Apeldoorn aan de gastheren een 5-5 te moeten toestaan. Bruynzeel is dus zeker gewaarschuwd en onderschatting mag er helemaal niet bij zijn. Sterke man bij de Veluwe is de Duitser Zolka en de jeugdige Jens speelt de laatste tijd ook bijzonder goed. Als Bruynzeel goed geconcentreerd achter de tafel verschijnt en zich door het publiek niet laat intimideren moet er toch gewonnen kunnen worden. NOAD speelt al de voorlaatste wedstrijd. In De Beurs komt Steeds Hoger/TSB op bezoek. De Hagenaars zijn een lastige tegenstander en NOAD heeft ook nog iets van het eerste treffen goed te maken. Het heeft allemaal echter niet zo veel meer te betekenen want aangenomen mag worden dat Interlance de titel in deze afdeling gaat behalen. Een tweede plaats is voor de NOAD-formatie nog wel te bereiken en dit duel vormt daar zaterdag dé inzet toe. Bruynzeelkeukens-2, op weg naar het kampioenschap, gaat naar Sanocel/Scylia 3 in Leiden. Peter van den Broek, Cas van Koets veld en Rik Quadt mogen daar toch niet op zoveel tegenstand rekenen dat hun winstkansen echt in gevaar komen. In de laatste thuis wedstrijd tegen St Aloysius zal dan de titel en promotie een feit kunnen gaan -worden. Schiedam De positie van een aantal Schiedamse voetbalclubs zorgt er voor dat de competitie dit weekeinde en de resterende speeldagen voor verrassende ontknopingen kan zorgen. De inzet is: promotie en degradatie. In de KNVB ziet het er voor de twee zaterdagclubs, HBSS en PPSC, somber uit. HBSS lijkt degradatie niet meer te kunnen ontlopen, terwijl PPSC nog enig houvast heeft aan.de geringe onderlinge verschillen op de ranglijst. Bij de zondagclubs moet Hennes DVS op gaan passen om ook de tweede plaats in de Hoofd klasse niet te verspelen. De ploeg die achter de toekomsti ge kampioen Rood Wit A eind igt maakt altijd nog kans op deelname aan het grote beker- gebeuren. DHS is in de eerste klasse met enkele andere clubs aan het uitmaken wie terug moet naar de tweede klasse. De belang rijkste gegadigde is HOV, de ploeg van ex-SWjer Henk'Ko- nemann. Een degradatiesfeertje ook in de derde klasse B, waar in Excelsior120 de kansen niet SCHIEDAM Als het weer een beetje meewerkt, komen alle korfbalploegen uit Schiedam in het veld. SSC Harga ont vangt het Leidse Zuiderkwar tier dat de laatste wedstrijden duidelijk in opmars is. ODÏ speelt morgen thuis tegen Avanti en Succes ontvangt koploper De Bermen. SSC Harga speelt zondag een thuiswedstrijd tegen Zuider kwartier, aanvang 14.00 uur. De uitwedstrijd werd destijds door SSC Harga met 7-8 gewonnen. Zuiderkwartier heeft duidelijk een eindsprint ingezet want de laatste drie wedstrijden werden gewonnen. Daarom zal het voor SSC Harga niet meevallen om weer een overwinning te behalen. Toch heeft SSC Harga de punten hard nodig, want er degraderen 2 clubs uit deze afdeling en de Schiedammers staan op het ogenblik op de voorlaatste plaats. Het moet echter moge lijk zijn om met een volle inzet 1 punt in Schiedam te houden. ODI krijgt morgen bezoek van Avanti. De wedstrijd begint om 16.00 uur. ODI, dat de laat ste tijd wat ongelukkig was met de wedstrijden, vangt de strijd aan met de gedachte „nu of nooit" Deze wedstrijd moet gewoon gewonnen worden an ders is de degradatie in zicht Succes ontvangt zondagmiddag óm 14.00 uur koploper De Ber men uit Capeüe a/d Ussel. Dit wordt voor beide ploegen een 4-punten wedstrijd. Succes, dat op De Bermen 2 punten-achter staat, moet deze wedstrijd wel winnen wil het mee blijven doen voor het kampioenschap. De uitwedstrijd werd door Suc ces wat ongelukkig verloren in een wedstrijd waarin Succes beter korfbalde maar toch geen loon naar werken kreeg. De ploeg van Succes komt goed gemotiveerd in het veld en het zal daarom de huid zo duur mogelijk verkopen. meer in eigen hand heeft. Blijft de ploeg van Aad Bierhuizen toch voor de derde klasse be houden, dan betekent dit dat RKDEO het ene puntje voor. sprong niet heeft kunnen hou- den. Ook Schiedam heeft in dc derde klasse C een puntje achterstand weg te werken. Tegen "VCS heb ben de pupillen van Hans Ba tenberg deze kans in eigen hand, maar RAVA zal moeten meewerken, terwijl ook West- landia nog kansen heeft. In de vierde klasse H heeft Marti nit, Schiedams enige club in de KNVB met kampioenskansen, de mogelijkheden in eigen hand. De voorsprong op num mer twee, Puttershoek, is nog niet in punten uit te drukken. Beide ploegen veroverden 29 punten, al had..Martinit hier een wedstrijd minder voor nodig. Voor de andere vierde Wassers, SVDPW en Ursus, zijn er geen problemen meer. Debutant SVDPW vergaarde het mooie punten totaal van 22 uit 18 wed strijden en kan nog klimmen naar een hoge eindklassering. In 4G heeft ook Ursus geen zorgen meer en moet met een plaats in de middenmoot genoe gen nemen. Het programma van de clubs in de KNVB inidt: (zaterdag) PPSC—De MEEUWEN EN Marken—HBSS. (Zondag) SV- V—PEC Zwolle, Hermes DV- S—Unitas, DHS—HOV, Schie damVCS, Excelsior^O—Laak kwartier, Ursus—ASW, Marti- nitWCR. Schiedam De afdelingsclubs zijn voorlopig nog niet aan het einde van de competitie toe. In het gunstigste gevat hebben de clubs dertien Wedstrijden ach ter de rug, maar er zijn ook nog heel wat ploegen die pas zeven of negen wedstrijden hebben gespeeld. Tot het mo ment dat de achterstallige wedstrijden zijn weggewerkt, blijft het opmaken van de stand een lastige zaak. Zo staat Demos in IB met vier punten voorsprong op hekke- sluiter Bloemhof nog lang niet veilig. Zo heeft koploper Eure ka al twaalf wedstrijden achter de rug, maar het als voorlaatste geklasseerde Germinal pas acht. In IC zijn 4® verschillen minder storend. De hoogst geklasseer de clubs hebben dertien wed strijden gespeeld waaronder SFC terwijl de ploegen bene den de helft van de ranglijst één of twee wedstrijden achter zijn. Ook in 2A (WF) en 2B (FCN'66> koopt het aantal gespeelde wed strijden nogal uiteen. Opval lend is het grote verschil onder in de ranglijst van 2A, waarin Wico al dertien wedstrijden speelde, maar het onderaan- Staande DDC pas négen. In 3C (S'Boys) hebben de hoogst ge klasseerde clubs evenveel wed strijden achter de rug. Ook hier kan bij voorbeeld een ploeg als RWB door het inhalen van vier achterstallige wedstrijden ineens erg verrassend klimmen. Het programma luidt: (zaterdag) SunlightGSS, GTB—SDV. WK—CIÖN, (Zondag) Abben- broekDemos, DDCWFIn- dus '67—FCN *66, S'Boys—S- VO, DCLDRZ (d) en DRZ 2—WCR <d). ma De regen was natuurlijk spelbreker. Evenals de kleffe, velden waarin de deelnemer- tjes aan het schooivoetbal- en handbaltoernooi tot aan de enkels wegzakten. Het zat de organisatoren dan ook niet mee. Toch werd er tus sen buien door gepro beerd nog iets van actie los te weken, omdat het vier da gen durende toernooi ten slotte vandaag al officieel werd afgesloten

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4