SCHIEDAMSCHE COURANT Boln iers slaat e erste paal voor Novotel WERKLOOSHEID WEER GEDAALD Groot feest De Uitkijk KAOO Volgende week donderdag: Stukje Hoofdstraat tegen de grond Collectebus ontvreemd Jubileum Its-directeur Jongejan Geslaagd voor het dragen van persluchtmasker Concert van Toonkunst GAB-onderdirekteur Steehouwer: „Verwachtingen toch niet te optimistisch'' Voorstelling Utile Dulci Nieuwe ligplaatsen Kinderzorg 200 jaar Aalsmeerse kunstenares in Weeshuis Consumenten bond in vergadi erin» Kortsluiting trafo-huisje Hulp bij invullen belastingformuliei - Voorwaarts overgedragen aan Dogger maatschappij Woensdag 9 april 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtcndienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 4 pagina"* 100ste jaargang no. 25289 Schiedam Onbekenden zijn aan de haal gegaan met een collectebus van de Nederland se Hartstichting. De bus stond in de hal van het Sint Jacobsgasthuis aan de Ary Prinslaan. Het is niet bekend - hoeveel geld er reeds in zat. Uit een niet afgesloten RET-bus zijn 42 dagkaarten van drie gul den per stuk gestolen, De wa gen stond korte tijd niet afge sloten aan het Stationsplein. Een triplexdeur van een kantoor aan de Nieuw Mathenesser- straat is geforceerd. Inbrekers hebben daar eerst voor over een hek moeten klauteren om; op, de binnenplaats te komen. Een bedrag van twintig gulden werd uit een geldkistje gesto len. De braakschade bedraagt honderd gulden. Vlaardingen Directeur A. Jon gejan van de lts aan de Delta weg is v veertig jaar in over heidsdienst. Op vrijdag 11 april zal hem door het bestuur van de stichting technisch on derwijs Vlaardingen een recep tie worden aangeboden. 'De receptie wordt gehouden in het schoolgebouw aan de Delta weg en begint om tien voor vïér. Schiedam Zes werknemers van de scheepsbouwmaat schappij „Nieuwe Water weg" en twee Schïedamse brandweerlieden hebben met succes het rijksexamen theorie"persluchtmasker af-' gelegd. De geslaagden zijn: D. van As peren, Th. De Koning, J. P, Pfeifer, J, L v.d. Heide, J. G. van Leeuwen en A. L. Breddels (Nieuwe Water weg), L. Barto en E. de Bra bander (brandweer Schie dam). Deze opleiding werd verzorgd door de Schiedam se brand weer onder leiding van brandmeester F. Schukken en onderbrandmeester J. Nome. Schiedam Op dinsdag 22 april om 8 uur zal het Toon- kunstkoor onder leiding van Aad van der Hoeven een uitvoering geven van „Die Jahreszeiten" van Joseph Haydn. ,Het koor zal dan muzikaal worden onder steund door het Gewestelijk orkest voor Zuid-Holland. Het gehele concert wordt georganiseerd door de afde-* ling Schiedam van de Maat schappij tot bevordering der toonkunst Solisten bij dit concert zijn Maja Schermerhorn (sop raan). Henk Smit (bas), Mi- chiel ten Houte de Lange (tenor) en Tijn van Eijk (cla- vecimbel). De toegangsprijs bedraagt 9 ^gulden (Toonkunstleden, ""jeugd en 65-plussers 6 gul- den). Voorverkoop bij koor- leden en de VVV, Frove- niershuis. 'i'- Aan de Hargalaan wil men volgend jaar mei al de eerste hotelgasten ontvangen. Vlaardingen Het aantal werkloze mannen in het gebied Nieuwe Waterweg-Noord is blijkens de door het Gewestelijk Arbeidsbureau verstrekte cijfers in de maand maart wederom - zij het zeer gering - gedaald. De daling van de geregistreerde arbeidsre serve betrof slechts 26 personen. Begin april telde Nieuwe Waterweg-Noord (Vlaardingen, Schiedam, Maassluis, Maasland en Hoek van Holland) 1148 werkloze mannen. De werkloosheid bij vrou- werd maart afgesloten wen steeg. Na een daling fen geregistreerde in februari van dit jaar, arbeidsreserve van 548 personen (een maand eerder was dat nog 513). De situatie voor vrouwen is dui delijk slechter dan die voor mannen. De arbeidersreserve bij vrouwen is ruim 57 procent hoger dan In maart van het vorig jaar. De arbeidsreserve vor mannen bleef wat dat be treft op hetzelfde niveau. Hoewel in vergelijking tot het lan delijk beeld (immers, de werk loosheid in Nieuwe Waterweg- Noord blijft nog onder de twee procent van de beroepsbevol king) de situatie in dit gewest nog gunstig kan worden ge noemd, kunnen, volgens plaats vervangend direkteur H. J. Steehouwer van het GAB, de Schiedam De in 1911 opgerich te toneelvereniging Utile Dulci geeft zaterdagavond in gebouw Irene een voorstelling van de onwaarschijnlijke klucht: ,Jk zie ik zie wat jij niet ziet" (Bli the Spirit), geschreven door Noel Coward. Dit spel staat bol van oceuïte verschijnselen. Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang/ gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. naam: adres:... woonplaats:., telefoon: verwachtingen voor de eerstvol gende maanden niet te optimis tisch zijn. Steehouwer wijst erop dat het aantal ontslagaan vragen wegens werkverminde- ring en reorganisaties op een veel hoger niveau ligt dan een jaar geleden. De verwachtingen kunnen in de tweede plaats niet te optimis tisch zijn omdat in maart de vraag naar personeel flink ach teruit ging; van 1435 in februari naar 1303 in maart. Bij de vraag naar mannelijk per soneel overheerst die naar me taalbewerkers zeer sterk: 55 procent van alle geregistreerde aanvragen. Een gunstige ontwikkeling onderging de werkgele genheid in de bouwnij verheid, 38 bouwvakkers konden aan nieuw werk geholpen worden. De si tuatie bij het handels- en kantoorpersoneel blijft echter zorgen baren. In deze sector steeg het aanbod met zestien, ter wijl de vraag daalde met 31. Vlaardingen De Watersportver eniging „Bommeer" krijgt zes tien nieuwe ligplaatsen aan de Broekkade. De nieuwe ligplaat sen zullen de circa vijftien be staande moeten vervangen die de vereniging nu bezit, maar waar de nieuwe brug over de Vlaardingse Vaart moet komen. Het water waarin de zestien nieuwe ligplaatsen komen komt »in eigendom bij het Hoogheem- raadschap Delfland. Vbói*- het "maken van de zestien nieuwe ligplaatsen voor „De Bcmmeer" moet het vlietland ter plaatse over een afstand van veertig meter worden uitge baggerd, moet er een damwand komen en een serie steigers- De gemeente, die het grootste deel van de werken zal betalen, komt dit extra-werk in verband met de Heusdenslaan op ƒ52.000. Schiedam De eerste paal voor de Nederland se vestiging van Novotel gaat donderdag 17 april aan de Schiedamse Har galaan de grond in. Dit. zal 's middags om twee uur worden gedaan door wethouder C. Bolmers. Het ligt in de bedoeling om het vier verdiepin gen hoge hotel mei vol gend jaar te openen. Dit is de eerste Novatel-ves- tïging in Nederland. Het complex zal 98 kamers gaan tellen. Twee ka mers zullen speciaal worden ingericht voor li chamelijk gehandicap ten. Verder zal er een parkeerplaats worden aangelegd voor 133 au to's. Aanvankelijk zouden er 120 ka mers worden ingericht. Ora fi nanciële redenen heeft men dit plan echter laten schieten. Wel blijft de mogelijkheid bestaan om het gebouw uit te breiden. De capaciteit zou zelfs kunnen worden verdubbeld. De prijs van een kamer per nacht zal al naar gelang de aanwezig heid van douche of bad rond de vijftig gulden gaan kosten. Het Franse concern is enthousiast over de ligging aan de Harga- laan: nabij rijksweg 20 er» op enkele honderden meters af stand van het volgende maand te openen station Nieuwland, Afhankelijk van. de ervaringen in Schiedam overweegt men ho tels te openen in Amstelveen^ Maastricht en Breda of Tilburg. Op dit moment worden ongeveer vijftig vestigingen gèexploi- teerd in Frankrijk, Zwitserland, Duitsland, België en Polen. Het gebouw aan de Hargalaan gaat ongeveer zes en een half miljoen kosten. Hierbij zijn te vens de kosten inbegrepen voor een openlucht zwembad. Het geheel komt op een terrein van 5.000 vierkante meter, dat door de gemeente in erfpacht wordt gegeven. "Vorig, jaar juni keurde de ge meenteraad bij hamerslag een krediet goed van 5G5.000 gulden voor het bouwrijp maken van de grond. Gebam b.v., een dochteronderne ming van de Koninklijke Ne- derhorst heeft de bouw van het complex op zich genomen. Het internaat De Uitkijk aan de Hoogstraat: ai tweehon derd jaar... Schiedam Op 23 april zal het 200-jarïg bestaan van de stichting „De Uitkijk" worden gevierd. Men zal dan herdenken dat er twee eeuwen hulp werd" geboden aan kinderen (in het voormalige weeshuis) en aan schipperskinderen (vroeger ïn het Imelda-in- ternaat en later in het internaat De Uitkijk). Vlaardingen In exp°sib'ezaal Het Weeshuis aan het Wees huisplein exposeert van vrij dagavond II tot en met zater dag 26 april de Aalsmeerse kunstenares Yvonne Schot. De expositiezaal Het Weeshuis is met ingang van deze tentoon stelling op werkdagen geopend van twaalf tot vijf uur, op za terdag van tien tot vijf uur en op vrijdagavond (koopavond) van 2even tot negen uur. De toegang is gratis. Bij aankopen wordt een rijkssubsidie van twintig procent verstrekt. De tentoonstelling wordt georga niseerd door de sectie beelden de kunst van de culturele raad Vlaardingen. Schiedam De werkgroep Schiedam van de Consumen tenbond zal op woensdag 16 april om 8 uur een openbare vergadering houden. Deze vindt plaats in het zalencen trum Irene aan de Nieuwe Ha ven. Op de agenda staat het jaarver slag 1974 en een bespreking van de plannen voor de nabije toe komst. Schiedam De brandweer is gis termiddag met twee wagens uit gerukt naar de scheepswerf De Jong aan de Westfrankelandse- dijk. Op de werf was bij één van de transformatorhuisjes kortsluiting ontstaan in het hoogspanningsgedeelte. Personeelsleden ontdekten de kortsluiting toen er van buiten af rook zichtbaar werd. De brandweer behoefde echter niet in aktie te komen. Schiedam Op de dinsdagen 15 en 22 april om half acht zal in een zaaltje aan de Stadhouder slaan 119 een bijeenkomst wor den gehouden voor mensen die geholpen willen worden met hun T-formulier of PH-biljet. Reeds eerder heeft Schiedamse afdeling van het NW bijeen komsten gehouden voor het in vullen van het formulier voor de inkomsten-belasting. De sloopwerkzaamheden aan de panden Hoofdstraat 61 tot en met 97 zijn in volle gang. Alleen de voorgevel en wat dwarsmuren blijven tot op een hoogte van vier meter overeind, om er voor ta zor gen dat de bewoners van de Lekstraat geen natte voeten krijgen wanneer het water van de Voorhaven boven de kademuur uitkomt. Op die manier kunnen ook de vloed planken nog worden ge bruikt. De huizen moeten niet wij ken voor de nieuwe dijkaan- leg. De voornaamste reden voor de sloop is aldus de gemeente ongerustheid. De leegstaande huizen zou den te gevaarlijk zijn met het oog op brandstichting en in storting. Voor het afbreken van de rij huizen in het oude buurtje heeft de gemeente een kre diet uitgetrokken van 125.000 gulden. De leegstaande huizen op de hoek van de Lekstraat en de Hoofdstraat blijven nog staan omdat deze voor de slopers een mooie grens vormen. Ook de huizen diei lager zijn genummerd dan 61 blijven voorlopig nog overeind. Het feest zal gehouden worden door middel van een eucharistieviering in de kapel van Huize Frankeland aan de St. Liduinastraat 10 in Schiedam. De mis begint om drie uur. Later zal er in de aula nog'vah 4f tot 6 uur een receptie worden ge houden. Onder de kinderen is ter gelegen heid van dit 200-jarig bestaan al een wedstrijd georganiseerd ora een herkenningsteken te ontwerpen. Dit zogenaamde vignet zal dan moeten worden gebruikt voor briefpapier, voor de vlag en eventueel voor stic kers en dergelijke. Donderdag 24 april is er speciale filmmiddag in het internaat aan de Hoogstraat. De zaterdag daarop (26 april) is er 's mor gens in het zoldertheater De Teerstoof een besloten voorstel ling door Lucas Goudzwaard. In het internaat volgt die dag eert;/; feestelijke maaltijd, *s MlddagiL-, van drie tot vijf zijn er dan int* het zwembad Zuid aan de Wcst- frankelandsedijk enkele recrea-* tieve zwemwedstrijden. Voor de grotere kinderen gaat het feest dan "s avonds door met een muziek- en bingo-happe ning. Zondag 27 april tenslotte is er in het internaat De Uitkijk „opera huis". Oud-wezen, oud-pupillen, oud-zusters en oud-leidsters zijn dan van harte welkom van twee tot vijf uur. Wel wordt verzocht om van tevoren te melden dat men zal komen. Vlaardingen De Dogger Maat schappij krijgt maandag 21 april officieel haar nieuwste vlaggescliip „Voorwaarts" over gedragen. De VL 142, die ge bouwd is in Woubrugge bij scheepswerf De Dageraad, is met zij 2100 paardekrachten het krachtigste schip van de Dog ger Maatschappij. Het ruim 52 meter lange „diepvriesschip" is voorzien van een eigen diep vriesinstallatie met een capaci teit van 25.000 kilo vis per et maal. De trawler zal gemeerd liggen aan de koningin Wilhelminaha- ven N.Z., Techt tegenover de bouwen van de Doggermaat schappij en is klaar voor de haringrace.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1