In kader Schiedam*- 700 Delfland Streekwedstrijden rayon Anneke v.d. Ende pakt kringrecord op de 800 meter Hattrick Ton Vermeulen niet voldoende VZCers op centrale training Zwaluwen te nerveus voor promotie m Alle streekwedstrijden in Vlaardingen Intiem '55 handhaaft zich Jan Apon derde VZC-talent ook onder limiet Nationale Gewestelijk toernooi in „De Griffioen" WOENSDAG 9 APRIL 1975 Schiedam - De als een „landelijke ruiterdag" in het programma van de feestxveek, ter viering van 700- jaar Schiedam als stad, opgenomen is in feite een streekwedstrijd van de Koninklijke Federatie voor Landelijke Rij verenigingen. De organisatie hiervan is opgedragen aan de Spalandruiters, onder auspi ciën van de federatie. Verenigingen van het streekver- band Delfland vaardigen hier voor ruitergroepen af, paarden* combinaties, afkomstig onder meer nit eigen stad, Vlaardin gen, Delft, Overschie, Rotter dam, Kerkel, Pijnacker, Hoek van Holland, Wateringen, Schi pluiden enz. De Landelijke Ruitervoreniging Schiedam luistert traditioneel de programma's op van feest en gedenkdagen met het geven van demonstraties waarin voor het publiek attractieve ruiter- spelletjes zijn opgenomen. Nu wordt het op zaterdag 24 mei een hippisch festijn waarbij het wedstrijdelement volledig aan wezig is. De combinaties zijn ingedeeld in verschillende klas sen. Ditmaal in voor aankomen- dïe handicaps krijgen te over winnen, De berijders dienen hun paarden gelijkmatig te la ten wenden waarbij een voorge schreven afstand onderling van belang is. Op dezelfde wijze wordt in figuurpatronen gere den. Even aantrekkelijk voor de toe schouwers maar bijzonder moeilijk voor de deolnmcnde combinaties is het „Klavertje Drie" rijden. Ook hier geldt gelijkvormigheid. Drie paarden van eenzelfde kleur, hetzelfde tuigage, op eenzelfde manier getoiletteerd. Dit ook voor wat betreft de kleding van ruiters of amazones. De drie paarden gaan precies gelijk in stap, draf en gallop om daarna halt te houden. Eenspan-dressuur, elegance voor man en paard. Fraaie sprong over een goed in de teugel houdt. hindernis. Bij het paard de oortjes naar voren ais bewijs dat de amazone haar paard de en gevorderde amazones en ruiters wat betreft individuele De springproeven zijn op zich ai dressuur, groepsdressuur en spectaculair om te zien. Het hindemissprongen. geïuksspringen spant hierbij De te behalen winstpunten zijn echter de kroon, bepalend voor promotie naar hogere klassen. Hierbij gaan twee combinaties in In de groepsdressuur worden afzondelijke banen van start vier- en achttallen voorgereden VOor het nemen van 12 hinder nissen die foutloos genomen moeten worden. De eerste aan komende combinatie gaat over naar de volgende ronde. Aangespannen voertuigen Ook aangespannen paarden ko men opdraven tijdens dit hip pische festijn. Tweetallen voor een orginele boerenwagen maar ook voor een „Char-a- bancs", ofwel een authentieke Duitse jachtwagen. Ook het speciaal hiervoor geconstrueer de vierwielige dressuurwagen- tje zal als eenspan in de ring verschijnen. Na de prijsuitreiking zal de grote slotparade worden gehouden waaraan door alle combinaties wordt deelgenomen met mee- voering van het verenigingsven del. De wedstrijden worden gehouden op het Industrieterrein, ooste lijk van Schiedam verdeeld over tien hiervoor aangelegde ringen. Het afleggen van de dressuurproeven vangt aan om 8 uur en duurt tot 12 uur. In dit tijdsbestek vindt ook het z,g. „voorspringen" plaats waarbij de beste vijftien combi naties zullen overgaan, naar de finale welke 's middags wordt verreden. Om 24.00 uur arri veert burgemeester A. Lems met leden van het comité, 700 jaar Schiedam, op het wed strijdterrein. Daarna volgt een optreden van de Harmonie St. Radboud met zijn peloton ma jorettes. Voor de Landelijke Rijverenigin „Schiedam" verschijnen in de wedstrïjdringcn: de amazones Marl éne Leusen en Paulin de Groot alsmede de ruiters Koos van Geijl, Aad Schreïj en Jo- han Hofman. Van onze sportredactie Amersfoort Anneke van der Ende (12) ontwikkelt zich bij de Vlaardingse Zwem Club steeds meer als een veelbelovend talent die zich in hoge mate specialiseert op de vrije slag- en op de 800 meter nu ai sneller gaat dan Ada Pors op haar leeftijd. Van onze sportredactie Rotterdam - Het zaalvoetbal team van Zwaluwen ïs er niet in geslaagd te promoveren naar de eerste klas. Althans nóg niet, want het onverwach- te verlies tegen VOB (3-1) houdt in dat de zwartwitten zich alsnog in een beslissings wedstrijd kunnen bewijzen wie de sterkste elub uit de tweede klas is. In de Energiehal was Zwaluwen voornamelijk te nerveus om zijn twee punten voorsprong op VOB gestalte te geven. De v .Vlaardingers kwamen vlot met 1-0 achter en schrokken daar zodanig van, dat de meeste ac ties mislukten. Toch werd het gelijk via Juistinga na een gloedvolle actie met Hennie Kuiten: 1-1. Maar in een volgend ogenblik was er een misverstand in het zwartwitte verweer voor nodig om de Rotterdammers een hoekschop cadeau te doen. Die supersnel genomen werd en uit een afstandsschot was doelman De Korver snel verslagen. Daarna "trok VOB zich in zijn defensie terug en leverde de stormloop van de Vlaardingers bitter weinig op. Een counter vlak voor tijd betekende zelfs nog 3-1 en daarom is een beshs- singswedstrijd noodzakelijk die morgen of volgende week maandag wordt gespeeld in de Energiehal Van onze sportredactie Vlaardingcn In het Estel- schaaktoemooi staat de Vlaar- dingse jeugdsehaker Jan Apon op denderde plaats. In de zesde ronde kwam hij remise overeen met Maarten Boerlijst, terwijl Helmut Cardon uit Sas van Gent regelrecht op de titel af stevent In de jacht op limieten voor de nationale zwem- kampioenschappen, waar VZC met een grote ploeg op aast, nam An neke het zelfs op tegen jongens van haar leeftijd die zij overigens ver ach ter haar liet In het prachtige Amersfoortse bad klokte Anneke van der En de over die 80D meter vrije slag een tijd van 10.27.1 en die was aanzienlijk sneller (8.5 seconde) waarmee Rotterdamse Eline Herfst het kringrecord in haar bezit heeft. Tevens nam zij het clubrecord van Diane Edelijn over die er enkele jaren terug een tijd voor nodig had van I0.54.S. Anneke van der Ende bleef on danks haar 12 jaar beneden de gestelde limiet voor meisjes on der 12 en 14 jaar en liet zelfs in haar serie clubgenoot Marcel Blomsteel ver achter haar. De Schiedammer klokte 11.10.6, terwijl Anneke van der Ende met haar 10.27.1 ook winnaar werd. Ook haar clubgenoten Pim van der Werff en Karin Nieuwstra- ten kwamen tot limieten voor de Nationale, alleen gaf de tijd van Karin Nieuwstraten op de 400 vrij nogal wat vraagtekens. Omdat de jeugdige Vlaardingse nog veel sneller kan en een serieuze voorbereiding op dit jaarlijkse evenement, over en kele maanden in Leidschen- dam, een vereiste is. Ook de tijd van Paul Gast op de 40Q meter vrije slag voor jon gens onder 16 jaar -viel wat tegen: 5.00.9. "Waarin het voor hem duidelijk werd dat de con currentie steeds groter wordt- Pim van der Werff verzekerde zich van een weekje Leidschen- dam via zijn limiet op de 200 school in 2.50.8. Paulien Benne bewees op de 100 vnj nog steeds met op haar hoogtepunt te rijn en gmg weer sneller dan in bad West (1.20.4). De rest van de VZC'ers was de inspanningen van de eerste ZRO-ontmoeting waarin het fors uithaalde, te groot. UITSLAGEN school j.o. ÏG: Tonny Ruis 3.19.4, Pim van der Werff 2.50.8. Uitslagen: 100 vrij m. o, 10: Pau- 100 vrij m. o. 12- Nanda Harte- licn Benne 1.30.4. ICO vrij j. o. veld 1.19.4, Anneke van der En- 10: Peter Helderop 1.23.1. 200 de 1,08.2. 100 vry j.o. 12: Erik school m.o. 16: Ilse Verhcy Jan Helderop 1.20, Pieter Kop 3.1G.8, Joke van Vliet 3.07.1. 200 1.18.5. 100 rug m.o. 16: Jamne iM* y-:« £-\ Ifó Van onze sportredactie Vlaardingen Na opnieuw verlies tegen de startge meenschap Breda is de positie van het waterpolo- team van Shell verre van ideaal. 'De Vlaardingers bezetten na de 7-4 nederlaag in bad West de zevende plaats, terwijl het Schiedamse SZC hier onaantast baar is. Overigens miste Shell Martin Vermeulen en die handicap was té groot om de Vlaardingse aanval len in daden om te zetten. Brokling 1.29.3, Yvonne Ver- maat 1.21.9. 100 rug j. o. 16: Tonny Ruis 1.31.4, Pim van der Werff 1.15.2, 400 vrij m.o. 14: Karin Nieuwstraten 5.08.0. 400 vrij j.o.' 16: Peter Jonkman 5.26.4, Paul Gast 5.00.9. 8Ö0 vrij Anneke van der Ende wordt de laatste tijd veel ge huldigd m.o. 12: Marjon van Neuren 11.47.6, Anneke van der Ende 10.27.1 (kringrecord). Aanvankelijk zag het er overi gens niet naar uit dat de SG Breda zo gemakkelijk voor de Shell-afweer zou kunnen zwemmen, want het moest op zijn beurt steeds terug voor de counters van de Vlaaringers. Daarom was het niet zo vreemd dat Ton. Vermeulen voor de thuisclub de score opende: 1-0. SG Breda kwam daarna weer snel langszij, maar toen Shell wederom counterde, was het weer Ton Vermeulen die scoor de: 2-1. Te weinig ervaring van de nood gedwongen ingezette jeugd werd Shell tenslotte toch nood lottig Via misverstanden in de defensie en verkeerd plaatsen werden de Vlaardingers daarna snel op een achterstand gezet (2-5). In de laatste twee perio den werd nog fel getracht de score een beter aanzien te ge ven, Ton Vermeulen maakte zijn hattrick vol uit een straf- worp toen Martin Blokland in het beruchte gebied werd ge pakt. Maar toen SG Breda vlot hierna weer op 6-3 kwam, was de strijd beslist. Beide clubs scoorden nog éénmaal (voor Shell Ton Vermeulen). Van onze sportredactie Vlaardingen De centrale zwemtraimngen onder leiding van bondscoach Bert Sitters zullen ook in mei worden voortgezet. Enkele maanden te rug zijn deze extra trainingen in het Amersfoortse bad van start gegaan voornamelijk ge richt om de selecte groep van zwemmers, die in aanmerking komt voor de wereldkampioen schappen dit jaar in het Co- lumbiaanse Cali, aan elkaar te laten wennen, maar bovenal de prestaties hoog op te voeren. Verheugend is dat opnieuw Vlaardingse zwemmers van VZC bij die selectie ritten. To weten Ada Pors, Diane Edelijn, fmb=<i.e.?er 611 Ruud p>iP«-. Uil Senicdam is dat Hond ran oer Kuü die hard op weg ccn geslaagde come-back te maken. De overige namen rijn: Conny van Kraay (PSV), Linda Faber en Johanna Wijnands (VZC/Rit- meester), Annelïes Maas (De Rijn), Énith Brigitha, Corrie Gramme de Vos, Frans Kriger en Ronald Hond van het Y, Ada Pors, Diane Edehjn, Rob de Gier en Ruud Pijper (VZC), Paula van Eyk (HPC), Corianne Heymans (Zeester Pr.), Wijda Mazereeuw (Zwepho), Wilma Boon en Ron Kerver (De Ham), José Damen en Stanley van der Helm (Kerkdriel), Yolanda Ag- genbach, Robin en Ronald ÏVoutering (Zeemacht/Noord- kop), Ilona Tijhuis (De Dmkel), Marjo van der Bree (Zwemlus- t/Den Hommel), René van der Kuil (SZC), Mike van der Vijver en Mark Elïgh (Breda), Henk' Bakker (De Devei), Henk Elzcr- man, Eddy de Wit, Ruud Beele en Hans Elzerman (ZianIVC), André in 't Veld (ZPA) en Fred Eefting van de Vechtstreek. Van onze sportredactie, Vlaardingen In drie opeenvolgende weekeind en zal het gewestelijk biljarttoemooi voor teams worden afgewerkt. Plaats van handeling is daarbij voor de eerste maal het Vlaardingse biljartpaleis „De Griffioen". In de geplaatste teams uit het gewest Het Westen worden de spelsoorten kader 38/2, libre, driebanden klein en groot gespeeld. Do wedstrijden beginnen zaterdag 19 april om tien uur en duren die eerste dag tot 19 uur. Het grote, toernooi, waarvan het biljartdistrict Schiedam de organisatie heeft, wordt gespeeld op vier tafels plus wanneer dat nodig is twee grote tafels. Voor het district Schiedam plaatsten zich de volgende teams: driebanden klein Centrum West, hbre Entre Nous en DVK '73 en vermoede lijk ook De Griffioen. Van onze sportredac tie Vlaardingen Vlaardingen zal ook dit voorjaar en tijdens de zomer maanden weer de stad voor het paard zijn. De Ko ninklijke Neder landse Federatie van Landelijke Kïjvercnigingcn heeft besloten alle streekwedstrijden voor het gewest Zuid-Holland in Vlaardingen te doen plaatsvinden. De wedstrijdringen worden hiervoor uitgezet op het ui terste punt van de wijk Holy waar al eerder van deze paardenevenemen ten rijn gehouden. Een belangrijke factor hierbij is de aanwezigheid van voldoende parkeei- ruimte voor de transportauto's voor paarden en pony's en die van de bezoekers. De agenda van de streekwedstrijden is zeer uitgebreid. Die voor pony- combinaties op 19 april, 3 mei, 7 juni, 23 augustus en 27 september. De wedstrijden voor paard en-com bin a- ties op 26 april, 17 mei, 14 juni, 12 juli en 16 augustus. Van onze sportredactie VLAARDINGEN De vreugde bij Intiem is deze week aan de gematigde kant. Het eerste team had tegen Wibats 5 in Scheveningen wel voldoende aan het 5-5 gelijke spel om zich te handhaven in de promotie- overgangsklasse, maar Intiem 2 haalde die klasse niet omdat TOGB 3 met 6-4 beide punten meenam naar Ecrkel. En dat was een grote tegenvaller voor heel de vereniging want Intiem 2, dat gedurende het sei zoen steeds op de eerste plaats stond, werd daar van 'afgewipt in het zicht van de promotie en daar had nou juist niemand op gerekend. Bernard Fautsch en Yoo moesten met slechts één overwinning ge noegen nemen, terwijl Hielke Brugts met twee punten er goed doorheen kwam. Er moest wel een derde set aan te pas komen alvorens Pautsch door zijn knieën ging, maar hij ver loor deze set vrij kansloos. Overigens zag het er geruime tijd naar uit, dat ook Intiem 1 in Scheveningen zou gaan verlie- r zen. Rob Jansen, Rob Koogje en Sjaak van Opstal verloren achter elkaar en zagen het in feite niet meer zitten bij die 3-0 1 achterstand. Het dubbel Van Opstal/Koogje bracht de omme keer door dit spel te winnen, hetgeen de Intiem-burger weer een klein beetje moed gaf. Toch kwam Wibats met 4-1 voor te staan en leek Intiem weer. kan sloos te rijn. Drie achtereenvolgende overwin ningen brachten de spanning weer volledig terug want het stond toen 4-4. Tot grote op luchting scoorde Sjaak van Op stal daarna het winnende punt en was de slotwedstrijd slechts een formaliteit, want Intiem 1 was behouden voor de „grote" klasse en daar ging het om. - Intiem 6 promoveert naar de tweede klasse omdat Wim Huis man, Martien van Benthem en A at O mme ring met 6-4 wonnen van Roteka 1. Intiem 8 won met 9-1 van EVN 1 en dit betekent dat dit team met Wim Vermaas, Philip van Hoven en Oppen- heim sr. promoveert naar de derde klasse.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4