SCHIEDAMSCHE COURANT Aannemer bouwde voor zichzelf nieuw bedr ij f spand Woonomgeving van j oh, tram .§8 plein wordt verbeterd WILTON OPENT JUBILEUMS EURS Protest tegen Kethel- Oost JAZZ IN QUIBUS Schiedam Extra aandacht voor speel- gelegenheid Parachutisten bij „Schiedam maakt 't" 4 pagina's Vrijdag 11 opril 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - 100ste jaargang no. 25291 Broersvest 3 telefoon administratie 268091 - redactie 263566 - klacMcndienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Splitsing van oude gebouwen in appartementen Schiedam Vanaf eergis teren is het Verboden in Schiedam woongebou wen van voor 1 januari 1930 in appartementen te splitsen. De beschikking, ondertekend door staats secretaris Marcel van Dam van Volkshuisves ting en Ruimtelijke Orde ning, is gepubliceerd in de Staatscourant van vandaag. De staatssecretaris wil bij de voorbereiding van een definitief Koninklijk Be sluit over dit onderwerp rekening houden met het verzoek van B. en W. de regeling ook te laten gel den voor woongebouwen van voor 1 januari 1940. Het Johann Strauss plein: bewoners wil len speeltuin drijf H. Röttger b.v. voor zich- vestigde ach in 1946 als zelf- zelf en vrijwel in eigen beheer standig aannemer, een bedrijfspand gebouwd Inmiddels heeft ook zijn zoon, F. naar het ontwerp van architect Röttger, zijn intrede in de sterk R. van Andel te Rotterdam, gegroeide zaak gedaan. Senior Het sinds 1962 onder de naam vervult tal van functies in ver- H. Röttger bestaande bedrijf scheidene organisaties op heeft er alle, tot dan verspreid bouwgebied, liggende afdelingen in onder gebracht - Schiedam Aan de Vlaardinger- weg in de Spaansepolder heeft het Bouw- en Aannemingsbe- Zo wordt de 2000m2 grote begane grond ingenomen door timmer manswerkplaats, afdeling staal constructie en werkplaatsen van schilders, loodgieters, met selaars en tegelzetters. Verder zijn er open en overdekte op slagplaatsen alsmede de gara ge. Op de 500 m2 grote verdieping bevinden zich kantoren, teken kamer, calculatie, bedrijfslei ding, receptie en kantine. De kantine is bestemd voor hon derd man personeel. De heer H. Röttger, die in 1933 als timmermansleerling bij een aannemersbedrijf in dienst kwam en als tekenaar en bouw kundig opzichter bij een archi tectenbureau heeft gewerkt, Schiedam In het bericht "Zwa luwlaan krijgt eenvoudig pro fiel" dat eergisteren in de ka.- rant stond is een uitspraak van wethouder C. Zijdeveld niet geheel weer gegeven. Hij sprak tijdens een vergadering van de gemeenteraad over de bezwaarschriften van een vijf tal bewoners van de Koekoek- slaan tegen het bestemmings plan Kethel-Oost. Er stond vermeld: hij zei dat de bewoners typisch exponenten zijn van die groepen die altijd bezwaar maken. Zijdeveld be doelde echter dat dit soort be zwaren er altijd zullen komen: „degenen die op een weiland uitkijken en plotseling huizen voor hun neus zien gebouwd zullen hier altijd tegen proteste ren". Schiedam Het jazztrio Peter van den Brink treedt vanavond op in café de Quibus aan de Lange Haven 28. Het optreden begint om ongeveer half tien, de toegang is gratis. Het trio van Peter van den Brink speelt jazz uit de jaren vijftig en zes- Schietlam - Ir. B. Wilton, voorzit ter van het district Beneden- Maas van de Kamer van Koop handel, zal op zaterdag 26 april de beurs „Schiedam maakt *t" officieel openen. De plechtig heid geschiedt om elf uur 's ochtends. De Schiedamse handel, nijver heid en industrie hebben er al les aan gedaan om van de open stelling van de beurs een aan trekkelijk evenement te maken. Men is van plan om vlak voor de komst van de heer Wilton een aantal parachutisten te la ten landen op het terrein bij de sporthal Margriet, waar de manfestatie negen dagen lang zal worden gehouden. Wilton zal aankomen in een oude Mer cedes-Benz en van de parachu tisten een sleutel overhandigd krijgen, waarmee de hal moet worden geopend Om bij de deur van de Margriethal te ko men, zal de auto door een met papier dichtgeplakte toegang spoort moeten rijden. Wanneer daarna in de sporthal de speeches woren afgevuurd, zal een muziekkorps bet buiten wachtende publiek proberen te verpozen. Om ongeveer helf twaalf zal de hal woren opgen- gesteld. tonen wat er in Schiedam zoal gemaakt en verhandeld wordt. De beurs is op zaterdag 26 april geopend van 11.3D uur tot 23 uur. Op alle andere daren gaat de beurs om 12 uur open. Van. maandag 28 aprtl tot en met zaterdag 3 mei zal de sporthal om 23 uur sluiten, op zondag 2? april en zondag 4 mei sluit de hal al om 18 uur. gen van 30 april en 3 mei wor den verzorgd door AI cn Valery Preston. Op de beurs zullen ook speciale jubileum-artikelen te koop zij- n: t-shirts bedrukt met Proosje van Schiedam, glazen waarop Proosje staat afgedrukt en draagtassen met Proosje. Ook zijn op „Schiedam maakt 't*' kaarsen verkrijgbaar, die spe ciaal vervaardigd zijn voor het 700-jarig bestaan van de stad. Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, In de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. BORDJES Op alle avonden en op 26, 27 en ""tt 30 april en 3 en 4 mei in de 1 Nhif middagen zorgt het „huisor- S-LJ kest" Het Apollo Trio voor de muzikale omlijsting. Dit tno neemt ook de begeleiding van teen aantal optredende artiesten ex voor zijn rekerung. Die arties- ÏJrocsjr uan ërhiPCam ten zijn; Teach-In (de popgroep die het Eurovisie-Songfestival dit jaar won) op zaterdag 26 De sporthal zal zijn ingericht als april; Ciska Peters en trio Los een Oudhollands stadje door Allegres op de 28e; Barbara en middel van gevels, stadswal- Bas op de 29e en Imca Marina len, een molen en marktkra- op 30 aprü; op donderdag I mei men. Tot het baltengebeuren, treedt The Family op, op 2 mei dat zich rondom de sporthal Saskia en Serge en op 3 mei zal afspelen, krijgt men toe- Ronnie Tober. gang door een oude stadspoort. Een speciaal kinderprogramma Tijdens de hele manifestatie op de openingsdag wordt ver- „Sehiedam maakt 'f* zal een zorgd door Pipo de Clown Do keur van Schiedamse bedrijven t kindermatinées op de m" .t .- Ook tijdens de manifestatie „Schiedam maakt 't" zal de Nieuwe Damlaan alleen toegan kelijk zijn voor voetgangers.^ fietsers en bromfietsers, terwijl ook de bussen 52 en 53 via de Nieuwe Damlaan hun route vol gen. Al het overige verkeer wordt door middel van bordjes, die in de hele stad worden ge plaatst, aangegeven hoe men het best de sporthal Margriet kan bereiken. De toegangsprijzen voor de beurs zijn 2,50 per persoon en voor kinderen tot en met 12 jaar 1. Parachutisten zullen ir. Wilton de sleutel van de toegangsdeur van de sporthal Margriet over handigen. Da Schiedamse Courant mei puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van éèn, Profiteer ervan! Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant too. adres: woonplaats: telefoon;

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1