SCHIEDAMSCHE COURANT üebuwenve lii voc>1 15 30 mogen niet woi den „g esp i .st" Zwembad Groenoord officieel open Uitbreiding stortplaats Fokkerstraat niet meer nodig Verbod gaat vandaag in Nieuw NS-station bijna Maar BINNEN STADSWONINGEN IN MEI OPGELEVERD WBÈi Fancy Fair „De Ark" voor nieuw orgel Achtervolging op de Dam Bromfietser frontaal tegen auto Weer een collectebus gestolen Dahlialezing Schiedamse dienstplichtige bekent inbraak Geld nu anders besteden Zaterdag 12 april 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 26809J - redactie 262566 klaehtendienst 1-14144 4 pagina's 100ste jaargang no. 25292 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam - Gebouwen in Schiedam die vóór het jaar 1930 zijn neergezet mogen sinds vandaag niet meer worden ges plitst in appartements rechten. Staatssecretaris Marcel van Dam (volks huisvesting, ruimtelijke ordening) heeft de ge meente hiervoor enkele dagen geleden toestem ming verleend. Het verbod is in eerste in stantie van tijdelijke aard. Het geldt voor ma ximaal zes maanden tot dat een definitieve aan wijzing voor nader te be palen delen van de stad en een definitieve vast stelling van het tijdsspip door de Kroon van kracht is. Overtreders van dit verbod kunnen zwaar worden gestraft Men kan maxi maal tot vier maanden hechtenis worden ver- oordeelcL.of -ten hoogste, 4000 gulden boete krij gen. Er bestaat een grote kans dat de gemeente van de overheid toestem- ming krijgt om nog jon- gere gebouwen onder de regeling te laten vallen. Omdat er veel huizen in de jaren 1930-1940 zijn gebouwd, wil men graag dat het verbod gaat gel den voor gebouwen van vóór 1940. Als de Kroon eenmaal offi cieel toestemming heeft verleend voor dit verbod en de gebieden zijn aan gewezen is het uiteraard dit verbod misschien invloed moseliik om hieronder heeft 09 de Plannen van faet mogeujK om meronaer Am^too^e bouwbedrijf Re- uit te komen. Vanaf dat Splitsen mag niet meer Vandaag is in het zwem bad Groenoord aan de Prinses Beatrixlaan offi cieel de zomer begonnen. Met nadruk, officieel, want het weer heeft tot nu toe nog weinig aanlei ding gegeven om aan het zomerse jaargetijde te denken. Men zou eerder geneigd zijn om wat spottend te vragen om men misschien de schaatsen in plaats van het rwemkostuum moet meenemen. Toch waren er vanmorgen vroeg al enkele super-enthousiasten die zich kort nadat het bad om- negen uur de poorten had open gezet voor het publiek in het water waagden. Volgens de zwembadleiding is het water „heerlijk". Met nadruk voegt men er aan toe dat het water verwarmd is tot ongeveer 22 graden". „Als je er eenmaal in bent is het lekker". is de mening. Maar elke realist zal beseffen dat hij daarna ook weer via de kou terug moet naar het kleedhok. om gebieden in de stad voor deze regeling in aanmerking te laten ko men. Eerst wordt dan een algemeen verbod van kracht, totdat men is overeengekomen welke stadsdelen exact onder deze regeling moeten vallen. moment zal een schrifte lijke vergunning voor het splitsen in apparte mentsrechten verlangd worden. Welke gebieden precies in de "stad worden aange wezen is nog niet be kend. Wethouder Zijde- De appartementsrechten moeten veld (stadsontwikkeling) dan worden gesplitst. Over dit noplan om panden aan de Lan ge Haven (de nummers 20, 22 en 24, de voormalige pakhuizen TVindau* en 'Libau' van distil- lerderij Daniël Visser) is onze ker. De maatschappij had het idee om de pakhuizen om te bouwen tot twee- en drieka merflats. wil in ieder geval dat het gaat gelden voor het hele oude stadsgebied. "Grof gezegd betekent dat dat alleen Groenoord en Nieuwland er dan buiten zullen vallen", aldus de wethouder. De overheid heeft elke ge meente in Nederland de mogelijkheid gegeven gegeven heeft de gemeente zich echter nog niet gebogen. Pas als de nodige vergunningen door het bedrijf worden aange vraagd zal moeten worden be sloten of Renoplan toestem ming krijgt. Gebouwen van vöör 1930, zoals de pakhuizen TVindau' en 'Libau' aan de Lan ge Haven, mogen niet zonder meer worden gesplitst. Binnen kort wordt een vergunning hiervoor verlangd. Schiedam Het kerkgebouw „De Ark" aan de Zwaluwlaan bestaat eind deze maand vijr jaar. Ten bate van een nieuw orgel voor deze kerk zal een fancy-fair worden gehouden. De bekende spelen ballen gooien, schieten, sjoelen en dergelijke kunnen worden beoefend op woensdag 23 april van 14.00 tot 17.00 en 19.00 tot 22.30 uur en op donderdag 24 april van 19.00 tot 23.00 uur. De toegang is gratis. Schiedam Bij een korte achtervolging op de Dam en de Oude Sluis heeft de politie de 20-jarige tuinman A. C. van O. uit Schiedam aangehouden. Een bewoner van Nieuwland had gezien dat de jongeman in deze wijk een fiets stal. Na een telefonische tip zette een surveillancewa gen de achtervolging in. Bij het zien van de politiewagen sprong de tuinman op de Beursbrug bij de Dam van de fiets en vluchtte in de richting van de Oude Sluis. Eén van de agenten wist hem daar te grijpen. Hij werd naar het hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat gebracht, waar hij door rechercheurs is verhoord. Schiedam Bij een inhaalmanoeuvre op de Nieuwe Haven heeft de 17-jarige bromfietser G. K. een gebroken been opgelopen. De jongen botste op een tegemoetkomende auto, bestuurd door de 27-jarige Rotterdammer J. R. Hij was teveel op de linkerweghelft geraakt bij het passeren van een wagen. Schiedam Onbekenden zijn aan de haal gegaan met een collecte-bus van het Koningin WUhelmi- na fonds. De bus stond op de toon bank van drogisterij De Gaper aan de Broersvest. De winkelier vermoedt dat er reeds vijfentwintig gulden in zat. Bij het po litiebureau heeft hij aan gifte gedaan. Eerder deze week werd er uit de hal van het Sint Jacobsgasthuis aan de Ary Prinslaan ook een collectebus gestolen. Schiedam Een lezing over het kweken van dahlia's zal maandag aanstaande worden ge houden in het gebouw Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven om 20 uur. De voorzitter van de Nederlandse Dahlia Vereniging, de heer R. Schilpzand, zal hierover gaan praten. De avond wordt georganiseerd door de twee plaatselijke verentgingen voor volk- stuinhDuders en de KNMTP, afdeling Schie dam. Schiedam De 21-jarige dienstplichtige militair L. \V. H. uit Schiedam heeft bekend verant woordelijk te zijn voor een inbraak aan de Jan Oudegeeststraat. De militair vertelde de Ko ninklijke Marechaussee dat hij zaterdag 29 maart met een valse sleutel een woning in deze straat is binnengedrongen. Uit een bureaulade stal hij een bedrag van 450 gulden. Het in mei te openen station Nieuwland heeft de Nederlandse Spoorwegen reeds opgenomen in het nieuwe spoorboekje. De nieuwe dienstregeling voor De bouw vordert snel. Sinds kort De kosten bedragen 1,2 miljoen. ug jom uktubei begonnen, nog voor de subsidie van minister Westerterp van verkeer en wa terstaat afkwam. Inmiddels heeft het ministerie besloten bijna 50 procent te subsidiëren. het tracé Rotterdam-Hoek van Holland wordt op 1 juni van kracht De treinen zullen dan op het stationnetje nabij de Nieuwe Damlaan stoppen. zijn de beide platforms gereed. Men werkt nog aan de aankle ding van de halte. De grondwerkzaamheden zijn vo- Voor grondwerkzaamheden is een extra krediet van 53.000 gulden aangevraagd, omdat de bauw later startte dan aanvan kelijk was gepland. Schiedam De 48 bin nenstadswoningen zullen naar verwach ting reeds de eerste weck van mei kunnen worden opgeleverd. De kans is groot dat dan al enkele weken later de eerste bewo ners hun nieuwe be huizing zullen kunnen betrekken. Voor de woningen be staat overigens grote belangstelling. Vol gens wethouder C- Zijdeveld hebben zich al enkele honderden kandidaten opgege ven. „Het aantal gega digden is minstens ze ven h acht keer het aantal woningen". Bij het toewijzen van de woningen is men in beginseluitgegaan van twee selectiecri teria. Ten eerste zou den de bewoners van de oudere binnenstad voorkeur hebben en ten tweede de groep met de lagere inko mens. Schiedam De reinigingsdienst van de gemeentelijke VKOM {vervoers-, reinigings-, ontsmetting»- en marktdienst) vindt uitbreiding van de vuilstortplaats aan de Fokkerstraat niet meer nodig. Volgens VROM-directeur E. T. Kraan blijkt de vuilafvoer per spoor door de VAM sinds 1969 zo uitstekend te functioneren, dat het stortterreïn nu groot genoeg is. Daarom wil de reinigingsdienst het krediet, dat in 1968 aan de VROM werd verleend, nu anders besteden. De heer Kraan wil de 125,000 gulden, die voor de uitbreiding van de stortplaats waren bestemd, nu gebruiken voor het inrichten van een. bergingsmogelijkheid voor shb en zand, dat afkom stig is uit riolen, gemalen en straatkolken. Deze bergruimte zou kunnen worden geplaatst op het terrein aan de Fokker straat. De VROM-commissie zal zich in haar vergadering van woens dag 16 april in het Stadskantoor uitspreken over het voorstel van de heer Kraan. Ais de commissie inderdaad het krediet de gewenste andere bestemming wil geven, zal contact worden opgenomen met de directeur van de dienst gemeen tewerken, ir. H. G. de Block, die dan zal beoordelen of 125.000 gulden voor dat doel wel genoeg is. ,•1 B Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. naam: adres:., woonplaats:,., telefoon:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1