SCHIEDAMSCHE COURANT Grotere opknapbn ïurt voor oude dj ken VROM WIL - WAGENPARK VERNIEUWEN mmmmrjm Progressie ven willen onder wij s winkel opzetten INSTUIVERS VIEREN JUBILEUM Gemeentewerken wil: Inbraak bij groot handel: buit 23 mille Portier open: fietsster gewond t&f f jtóiS mw-ws KADO Noordierse kinderen in Schiedam Zakkenroller actief op weekmarkt Werkgroep houdt discussieavond Transport leiding op de Maasvlakte niet ondergronds WʧmmlËSÊ0m IK Illllillllllll Maandag 14 april 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Brrorsvest 3 telefoon adrmnistfiitll' 2680(11 - redactie 262866 kliiohtendiens! !44144 6 pagina's 100ste jaargang no. 25293 SCHIEDAM EN' KETHEL Schiedam Op de weekmarkt Is afgelopen vrijdag een zakken roller actief geweest. De 25-ja rige mevrouw J. J. J. van M. meldde op het hoofdbureau van politie dat zij haar porte monnee met 450 gulden miste. Volgens haar was deze uit haar linker jaszak gestolen. Schiedam De vervoersdienst van de gemeentelijke VROM (vervoers-, reïnigings-, ont- smettings- en marktdienst) wit een deel van haar wagenpark laten vernieuwen. Een kleine twintig auto's, die de verschil lende diensten van de gemeen- Schiedam De dienst gemeentewerken wil in de oude wijken meer straten opknappen dan voor dit jaar aanvankelijk was gepland. Volgende week donder- dag beslist de commissie voor gemeentewerken in het stadskantoor of voor dexe beperkte verbeteringen in de gemeenteraad van april een krediet kan worden aangevraagd van 825.000 gulden. Schiedam Onbekenden hebben in het afgelopen weekeinde een bedrag van 23.000 gulden gesto len bij een groothandel in le vensmiddelen aan de Kommie- zenlaan. De inbrekers kwamen het ge- bouw. binnen door-de-scharnie ren van een buitendeur los te schroeven. In het kantoor van de groothan del werden enkele bureaus opengebroken en doorzocht. In een van de bureaus vonden zij een geldtas met daarin hel geld Schiedam De 62-jarige fiets ster W. H. P. is dit weekeinde gewond geraakt toen zij in de Mgr. Nolenslaan tegen een openstaand autoportier botste. Dit werd onvoorzichtig openge daan door de 31-jarige me vrouw A. E. S.. die later ver klaarde de fietsster niet te heb ben gezien. De laatste moest met gekneusde ribben naar het Nolet Ziekenhuis worden over gebracht, Na behandeling kon zij huiswaarts keren. Het investeringsprogramma van het gemeentebestuur wil per jaar een miljoen uitgeven voor de verbetering van de woon omgeving in Schiedam. Dit jaar staan op het verbetenng- sprogramma de Havendijk van de Voornsestraat tot de Poortu- gaalsestraat, de Abbenbroekse straat. Oude Maasstraat en ge deeltelijk IJselmondesestraat in de Gorzen. In West; Prins Mau- ritsstraat, de Prins Frederik Hendrikstraat en de Sint Lidui* nastraat Ook voor deze straten zal, evenals m de overige oude wijken, een subsidie worden verkregen van het ministerie van cultuur, re creatie en maatschappelijk werk. Het benedendijkse gedeelte van de Rotterdamsedijk, de Galiléï- straat en de Van Mussehen- broekstraat worden tevens nog dit jaar verbeterd. In de Stationsstraat, Fteamur- straat, Teylerstraat en Celcius- straat in Oost worden bij het vernieuwen van elektriciteitska bels op kleine schaal meer groenvoorzieningen en ver keersdrempels aangebracht. Bij de Oosterstraat en de Van Leeuwenhoeckstraat zal meer groen worden geplaatst. De Halleystraat daarentegen zal echter slechts een onderhouds beurt krijgen. In de, gerenoveerde^Brielsest en GeervhetSestraat van 'de zuidwijk worden ook onder houdswerken uitgevoerd. Het plan bestaat om deze te bestra ten zoals de aansluitende stra ten. Ook voor de herbestrating van de, Warande in West wordt een krediet aangevraagd. Het gaat hierbij om het gedeelte tussen de Westerkade en de School straat. De gemeentelijke plant soenendienst bestudeert het plan voor uitbreiding van de groenvoorzieningen in deze straat. Men wil bijvoorbeeld het parkeren van de auto's bij de kasuntjes beter reglementeren. Tevens zal worden bekeken welke bomen moeten worden vervangen. Met al deze verbeteringen is een totaalbedrag gemoeid van 1.825.000. Daarvan komt 520.000 gulden ten goede van Zuid, 855.000 gulden voor West en 450.000 voor Oost. Voor de w bruiketijke onderhoudswerk zaamheden was echter in totaal al een miljoen gereserveerd, Ook de straten die men eigenlijk het vorige jaar had willen op knappen komen nu aan de beurt. Het betreft de Havendijk tussen de Voornsestraat en de Abbenbroeksestraat. Prins Mauritsstraat, Prins Frederik Hendrikstraat, Vlaardingerdijk en Abbenbroeksestraat, Hiervoor wil men van de begro ting 1974 een krediet van 325.000 gulden overboeken naar de post onderhoud van straten en piemen. *3 Jta. ,,'*s '"J* ">s?,s,v v- "Hv -'i K -> De kastanjes aan de Warande worden dit jaar nauwkeurig in de gaten gehouden. f i <H>lc Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één.-Profiteer ervan! Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. naam; adres:., woonplaats:.. te ten goede komen, zijn verou derd en voldoen niet meer aan de eisen. De meeste wagens zijn zelfs ai enige tijd afge schreven. Het gaat ondermeer om een nieu we ambulance voor de GG en GD, vrachtauto's voor gemeen tewerken. revidenng van trai lers van de technische bedrij ven, vuilniswagens voor de rei nigingsdienst, een motorboot voor de havendienst en bestel wagens voor gemeentewerken en de VROM. Voor de revidering en de aan schaf van de auto's is een to taalbedrag van 729.850 gulden benodigd. De VROM-corrums- sie, die aanstaande woensdag avond m de recreatiezaal van het Stadskantoor vergadert, zal bezien of dit krediet wel of niet verleend zal moeten worden. De vergadering van deze com missie begint om acht uur. Den Haag Het „vogelgat" in de hoogspanningsleïding op de Maasvlakte zal gesloten wor den met een bovengrondse lei ding, zo heeft het dagelijks be stuur van de provincie beslo ten. Het gehouden onderzoek naar gevreesde nadelige gevol gen van deze leiding voor de vogelstand, heeft volgens GS onvoldoende argumenten opge leverd om dit deel van de lei ding als ondergrondse kabel uit te voeren. Het betreft hier de leiding voor transport van de elektriciteit, die straks de Maasvlaktecentra le gaat produceren. Van de zij de van natuurbeschermers werd bezwaar gemaakt tegen een bovengrondse leiding, aan gezien die op de Maasvlakte de route van de vogeltrek kruist en men daarvan funeste gevol gen vodt de vogelstand vreesde, GS besloten toen de bouw van het omstreden gedeelte niet goed te keuren, in afwachting van een onderzoek naar de mo gelijke kwalijke gevolgen. Nu is dus besloten ook dit deel van de leiding bovengronds te bou- Schiedam Op woensdagavond 16 april houdt de werkgroep Onderwijs winkel Schiedam In de technische school aan de Mgr. Nolenslaan 3 haar derde vergadering. De leden van de werkgroep zullen dan overleggen hoe en wanneer een grote discussieavond kan worden georganiseerd. Het is de bedoeling dat iedereen aan de discussie mee kan doen. Centraal zal staan: de komst van een onderwijswinkel en de na- en voordelen daarvan voor Schiedam. Volgens het PPR-lid H. Olde Monnikhof kan de discussieavond in mei al worden gehou den. De werkgroep Onderwijswinkel is sinds begin dit jaar bezig de belangstelling te peilen voor de komst van een dergelijke win kel in Schiedam. Dit gebeurt onder auspiciën van de Schie damse afdeling van de Algeme ne Bond voor Onderwijzend Personeel (ABOP). De onderwijswinkel komt in Ne derland steeds meer voor. Ou ders, leerlingen en leerkrachten kunnen er terecht met vragen op onderwijsgebied in de breedste zin van het woord. Er wordt' in de eerste plaats ge tracht het inzicht in het onder- Schiedam De Noordierse kinderen, die door de stichting Hulp Noord-Ierland voor enkele weken naar VIaardingen zijn gehaald, hebben het afgelopen weekeinde een bezoekje gebracht aan Schiedam. Het uitstapje kwam tot stand dankzij de samenwerking tussen de Vlaardingse afdeling van de stichting en de projectleider van de Schiedamse, de heer J. van Roon. Doel van het verblijf van cle kinderen in Nederland is: de spanningen, waarmee de jeugd in Noord-lerland heeft te maken, voor enige tijd weg te nemen. De kinderen deden op Schiedams marktdag boodschappen in de binnenstad. Van Roon: „Het was, evenals destijds bij de groep Noordieren die in Schiedam op vakantie was. de bedoeling dat we het Europoortgebied zouden bezoeken. Dat hebben we echter vermeden. De kinderen, die er nu zijn. zijn allen jonger en kunnen gemakkelijk in de binnenstad worden 'losgelaten'. Bij de oudere kinderen kon dat met: die hadden te veel een eigen willetje en konden ook wel eens wat opstandig zijn". Na het doen van de inkopen ging het gezelschap richting zwembad Rotterdam-West, waar ieder een koele duik nam. Vervolgens ging men eten in Schiedam-Groenooid en 's avonds werd de discotheek Vonk aan de Lange Haven bezocht. Daarna keerden de kinderen terug naar Vlaardm- gen. wijs te* verbreden en te vergro ten. De onderwijswinkels hebben nu al ruime belangstelling van het publiek ondervonden. Sommige winkels worden bemand door leerkrachten van verschillende onderwijstypen: kleuter- en ba sisonderwijs en beroepsonder wijs, voortgekomen uit de ABOP. Het initiatief voor de onderwijs winkel as het resultaat van een bezinning op de kwaliteit van het onderwijs, dat volgens de organisatoren kan worden ver beterd als men belangstellen den meer informatie biedt wegwijs maakt. Daardoor zou het onderwijs meer toeganke lijk kunnen worden gemaakt Daarbij wordt vooral gedacht aan de ouders. Er valt nog steeds bij hen een soort „drempel vrees" te constateren als zij de school van hun kind bezoeken. Wellicht zal men ook in Schie dam eerst naar een onderwijs winkel stappen, waarmee dan is voldaan aan één van de voor waarden van ouderparticipatie (een vorm van inspraak die men doorgaans m onderwijs kringen verder uitgebreid wil zien). De leerkrachten zelf kunnen in zo'n winkel meer te weten ko men over bijvoorbeeld hun rechtspositie. Leerlingen (met name die van het voortgezet onderwijs) kunnen in de winkel schoolprojecten inzien, maar ook kopen. Datzelfde geldt voor literatuur in het onderwijs. De progressieve partijen in Schie dam willen al lang een onder wijswinkel in deze stad hebben. De winkel stond al op het pro gramma van deze partijen, toen het vorige college van burge meester en wethouders nog ze telde. De gemeente heeft echter nooit hei initiatief genomen om een dergelijke winkel op te zet ten en daarom hebben enkele leden van deze partijen de werkgroep ingesteld, Op de Pieter Calland heeft sociëteit de Instuif zaterdag avond zijn twintigjarig jubi leum gevierd. Schiedam Met een boottochtje Schiedam - Hoek van Holland vice versa met het schip de Pieter Calland heeft sociëteit Instuif Schiedam zijn twintig jarig bestaan gevierd. Ruim 300 jongeren bevonden zich zaterdagavond rond acht uur op het Schiedamse Hoofd bij de Maasboulevard. Enige minuten later vertrok de Pieter Calland met het gezelschap aan boord, waar uitgebreid het feest werd gevierd. Ver na middernacht arriveerde het schip weer in Schiedam, waar de volgende avond alweer de twintig voorbijgegane jaren van de Instuif nog eens werden herdacht. Dat gebeurde in de grote zaal van gebouw Arcade aan de Lange Haven, waar de sociëteit al jarenlang op de zon dagavonden 'huist'. De muziek op deze feestelijke avond werd verzorgd door één van de bete re Nederlandse showgroepen, de Dizzy Man's Band.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1