SVV niet bereid ervoor.* te werken Kringrecord voor ]- liane Edelijn in j en dinterland VAN SLAG AF éi I HOLY GEEFT SPARTA GOED TEGENSTAND 3W MW haalt uit Groenoord experimenteert Schiedam oefent BOB MAASKANT:- VAKANTIEVOETBAL Ada Pors su m persnel Stockholm Lichtinstallatie Valeriusstraat Hans Kostense blijft ■X FC Ylaardirigeri-jeugd wél sterker MAANDAG 14 APRIL 1975 Amesfoort Een heel klein beetje extra inzet was gisteren voldoende om SWs bijna traditioneel geworden nederlaag in uitwedstrijden te conti nueren, Geen verrassende zege van een ploeg die nog even alles op alles 2et om een verloren seizoen nog wat extra glans te geven. Glans had echter ook de 1—0 zege van Amersfoort niet, want jde krappe duizend kijkers zagen twee ploe gen op-en-top genieten van een partijtje vakap- tievoetbal. Met name SW maakte zich er niet druk om Zelfs niet toen SC Amersfoort besloot er toch maar iets aan te gaan doen en het tempo versnelde. Veel had dit hogere bewegingsntme overigens niet om het lijf, maar stak bij vlagen toch nog positief af tegen het veel te tamme SW. En als er Op Birkhoven niet zou zijn gescoord, was daarmee in feite de hele wedstrijd „doorgelicht". Maar, en het was niet eens onverdiend, Amers foort slaagde er wél in om een van de weinige goede Schiedammers Jan van der Velden te passeren. Dat was in de twintigste minuut van de tweede helft, toen de snelle Van Pelt zijn directe tegenstander Jos Zoetmulder zijn hielen het zien. Uit Van Pelts solo volgde een haarzuivere voorzet, waar Jan van der Velden net met bij kon en Rinus Steenbergen ook al mistastte. De Neling deed dat echter niet en kopte fr.aai in 1—0. Natuurlijk wilde SW er daarna nog we! iets aan doen, maar met name de voorhoede bleef uitblinken door een gebrek aan werklust, terwijl de wel aküeve Peter Jeup weinig plezier had van zijn akties. Een handjevol Schiedamse kansen werd echter ook al met benut, want óf Jan Groeneweg kon er net met bij, óf Molendijk zat er naast. Het was dan ook opvallend om te 2ien hoe het technisch betere SW het moest afleggen tegen dat kleine beetje extra Amersfoortse wilskracht. Maaskant later: „De spelers hebben geen enkele stimulans meer. Van ons was het, dat durf Ik zo wel te stellen, gewoon vakantievoetbal. Er zat in dit duel weinig positiefs. Amersfoort werkte wat harder en verdient de zege juist door die grotere inzet". Waarna SWs trainer de balans opmaakte en Amersfoort bijschreef in het rijtje technisch zwakkere ploegen, waar tóch van werd verloren. Schiedam Hek 21 et er naar uit dat de zaalvoet bal vereniging Groenoord uit de moeilijkheden is. De club van voorzitter Teun van Zijl kampt sinds de oprichting van twee jaar geleden met een trainingsprobleem, dat tijdelijk is opgelost doordat het halfverharde trainingsveld in sport park Harga mag worden bespeeld. Deze maand echter wordt er een be gin gemaakt met de aan leg van een lichtinstalla tie op de verharde vel den aan de Valerius straat. Zoals bekend worden op deze velden in het kader van het Schiedamse eeuwfeest «handbal demonstraties en wedstrijden gehouden. Dit argument, dat ook door de zaalvoetbal Iers werd aangevoerd, blijkt van doorslaggevende be tekenis te zijn geweest- Schiedam Hans Kosten se blijft ook volgend sei zoen verbonden aan SVV. De hulptrainer van de eerste divisieelub slaagde kortgeleden voor zijn C-diploma met een 8 voor lesgeven en een 8 voor eigen vaardigheid. Beden voor hem om door te gaan voor het B-diplo ma. Onder Hans Kosten se kwam het C-elftal van SW dit seizoen positief in de belangstelling, ter wijl een aantal spelers als Danny Molendijk, Fred Meerhof, Hans Kampen, Kees Kampen en Peter Jeup doordron gen tot de selectiegroep. Schiedam Het C-elftal van SW in de thuiswedstrijd te gen MW een flinke misstap begaan. De Maastrichtse ploeg speelde een veel betere eerste helft dan de Schiedammers, die daardoor al met de rust tegen een 0—2 achterstand aankeken. Met name de roodgroene defen sie haperde in die eerste 45 minuten, want spelers als Ed die Slavenburg, Cees Zoetmul der. Wout van Vuuren en goa lie Eddie van de Most tastten herhaaldelijk .mis onder de druk van MW. In feite reikte alleen Jan den Tuinder naar aan aanvaard baar niveau. In de tweede helft draaide SW echter aanzienlijk beter, resulterend in schoten tegen de paal. Geen treffers dus, in tegenstelling tot MVV dat rustig in de verdediging kroop en wanneer mogelijk was er met uitvallen tussenuit trok. En zo kwam dan uiteindelijk een '04 zege voor MVV tot stand. Een uitslag die al in de eerste helft haalbaar was geweest, maar na de betere tweede helft van SW een beetje geflatteerd Van onze sportredactie Tilburg Vlaardings zwem dia mantje Diane Edelljn (15) won op alle fronten Ln de jeugdïn- terland met Rusland en Italië. Hoewel de Nederlandse jeugd- ploeg in het Tilburgse 25 me- terbad als tweede finishte, wa ren vooral dc dames veel ster ker. Daarentegen liet de man nelijke jeugd het afweten. Op de 200 rug klokte Diane Ede- lijn - in 2.24.2 - een nieuw krin grecord voor dames en meisjes onder. 16 jaar, terwijl zij even eens als eerste de 100 meter rugslag afwerkte m 1.07,5. De voorsprong op dat onderdeel was uitermate groot want de jeugdige Vlaardingse werd pas gevolgd in 1.10.5. Ook was Diane Edelijn vertegen woordigd op de 4 x 100 wissel en daarin klokte het Nederland se kwartet 4.31.1, terwijl zij Ook buiten mededinging meedeed aan de 4 x 100 vrij en zij daarin 1.02.2 klokjte. Tweede regio afgevaardigde Ju dith Verkerk van Devel viel tegen op haar 100 vlinder in 1.09.2. Vooral als men weet dab zij vorige week in Rouen nog 1.06.9 klokte en haar dat een kringrecord opleverde. Antoinette de Groot sprong er met haar 2.22.7 helemaal boven uit (200 school) want het hield een nieuw nationaal aspiranten record in. Een Nederlandse zwemploeg bracht er in Stockholm tijdens de jaarlijkse Eurovisiewedstrij den weinig van terecht. Slechts vier overwinningen kondigden het scorebord aan en dat was veel te weinig om als sterkste Westeuropese zwemnatie te be wijzen dat het inderdaad zó is, Eén van die overwinningen was bestemd voor Ada Pors die de 800 snel aflegde in 9.19.6. De andere overwinningen kwamen van Enith Brigitha en de estaf ette 4 x 100 vnj. Vooral Brigit ha. kwam na haar ziekte sterk terug en klokte de 100 vnj xn 59.19. Tot grote tevredenheid van haar trainster Wil Storm die vooraf al verklaarde: „Wan neer haar tijd in Stockholm rond de 59 komt, is haar grote opgelopen achterstand vrijwel achterhaald". Enith Brigitha kwam ook op de 200 vrij vlot weg in 2.07.7 en finishte als vierde zwemster in de estafette 4 x 100 vrij 58.7. Yvonne van Heyst verraste in die estafette met een tijd van 61.3 en Ada Pors als eerste zwemster klokte 61.8. Linda Fa- ber kwam tot 60.7. Schiedam DDH Groe noord speelde met een combinatie tegen een combinatie van Schie dams tweede en derde team. Daar deze wed strijd voor de voltallige selectie niet zinvol was, omdat de tegenstander te zwak werd geacht, ex perimenteerde coach Van der Velden er lustig op los. Dat de Groe- noorders met 8-1 won nen is alleen maar be langrijk voor de statis tiek- Zondag begint voor Groenoord het grote werk. Zij nemen dan deel aan het Jeka toer nooi in Breda. Hier ont~ moeten zij sterke tegen standers als het Rotter damse SCR en het Eind- hovense FSV. Tijdens de algemene jaar vergadering van de Zwembond voor Rotter dam en Omstreken heeft VZC de wisseltrofee in handen gekregen naar aanleiding van het kam pioenschap in de A-afde ling. Op de bijeenkomst in gebouw Engels mocht VZC's secretaresse me vrouw B- Hosman-Jas- pers de trofee uit han den van voorzitter Veer beek ontvangen- In de B-afdeling was de wis seltrofee bestemd voor het Spijkenisser Kemp- he mm Zaandam Het kampioenschap in de hoofdklasse is beslist in het voordeel van het Amsterdamse Rood- Wit, terwijl ook de degradatie van Papendrecht een feit is. Rest nog de tweede plaats op de ranglijst, die zeer waarschijnlijk recht geeft op deelname aan de nationale bekercompetitie. Na het duel Zilver meeuwen-Hermes DVS mag Pim Visser zich echter terecht afvragen of die tweede plek op de ranglijst de spelers nog wel inspireert. Hermes verloor met 1-0- Teun Kornaat (rechts)...kansen niet benut... Cor van der Vetden niet veel wijzer geworden Schiedam De honkbalselectie van Schiedam oefende tegen DOS'32 uit Rotterdam. De Schiedammers die er lustig op los experimenteerden, begonnen met gelegenhcidswerper Maarten Koudenburg op de heuvel. Bovendien misten xij Aad van de Hamer, Eddy Jonkman en Raymond Morales. Nadat DOS'32 een voorsprong had genomen, wisselde coach Vlaardingen - Holy ontving het volledige Sparta aan de Zwalu wenlaan voor een oefenwed strijd. De spelers van Holy hebben Sparta goed partij ge geven. Piet Bouts: "De uitslag, 18-6 voor Sparta, is niet xo belangrijk. Bovendien was dit te verwachten". Sparta zette de drie beste wer pers in waarover het dit jaar kan beschikken. Achtereenvol gens kwamen Henk Meyer, Koos van der Mark en John van Westrenen op de heuvel. Holy scoorde op Henk Meyer vier punten en op John van Westrenen twee punten, beide laatste punten door twee home runs van Boutisma en De- muinck. Starting pitcher bij Holy was Ab Bruinekool die tegen het slaggcweld van Sparta achttien honkslagen te verwerken kreeg, maar ook negen keer drie slag gooide. Piet Bouts zelf gooide de laatste twee innings. 1-0-1- Piet Bouts: De jongens hebben sterk gespeeld en ik ben erg tevreden". Gisteren kwam Radio Modern/- BotJek naar Vlaardingen. Deze in de distriktsklasse spelende ploeg werd met een 14-3 neder laag naar huis gestuurd. Botlek, dit jaar versterkt met de van Feyenoord overgekomen Jan Collins en Harry Bijden, heeft een gebrek aan goede werpers. Hierdoor en door het slechte veldspel van Botlek werd het voor Holy een gemakkelijke overwinning. De eerste werper van Botlek gooide nul maal drie slag, nul maal vier wijd en vijf honksla- gen tegen. De tweede werper gooide alleen wijd en coach Tol probeerde in arrenmoede zijn eerste werper weer. Nog vier honkslagen zullen hem wel ont moedigen voor de competitie. Bij Holy gooiden ditmaal John Colette en Theo Bos samen 4-2- 7. Zaterdag oefent Holy tegen SCR uit Rotterdam en zondag spelen de Vlaardingers een dubbelwedstnjd tegen Tilburg. Beide dagen aan de Zwaluwen laan. Van der Have Koudenburg voor Wout Don. Deze stond de Rotterdammers geen honksla gen meer toe en Schiedam scoorde regelmatig punten. Het resultaat van deze oefenwed strijd was een 14-8 overwinning voor Schiedam. Gisteren speelden de Schiedam mers in Zwijndrecht tegen de club van die naam. Ditmaal had coach Van der Have Pierre van de Marwe als starting pit cher ingezet Door goed slag werk van Schiedam liepen zij al snel uit tot een 11-2 voor sprong. Om ook zijn veld wat werk te bezorgen, wisselde Wout van der Have Van de Marwe voor Koudenburg op de heuvel. De Zwijndrecht aanval ging op Koudenburg wel slaan, zodat het Schiedam veld veel werk kreeg. Uiteindelijk wist Zwijndrecht de* ze wedstrijd met 13-12 te win nen. De beide jeugdige spelers Wout Don en Jan Steyl hadden een slaggemiddelde van 1000. Wout van der Have was tevre den met de mogelijkheden die zijn team dit weekend had ge kregen na al het slechte weer van de afgelopen tijd. „De instelling van de spelers was absoluut onvoldoende", mop perde Pim Visser na afloop wat na, met als excuus wijzend naar het slechte veld van de „meeuwen", waarop vórige week karrevrachten zandt wa ren gedeponeerd. Het ontlokte aan Hennes' oeferuneester de uitspraak: „Een zandbak". Om er snel aan toe te voegen: „Een geldig excuus is dit natuurlijk niet, want ook Zilvermeeuwen had hier natuurlijk last van". Maar de thuisclub was op deze zandgrond bereid er veel meer voor te doen dan de Schiedam mers. Zilvermeeuwen werkte harder, terwijl Hermes halstar- rig volhield pas dan in actie te gaan komen op de momenten dat het noodzakelijk was. Geen stap eerder. Maar dat beteken de ook dat nagenoeg alle duels uitpakten in het voordeel van Zilvermeeuwen, dat daardoor voordeel trok uit het grote gat tussen voorhoede en achterste lijn. Daartussen in meende Her mes zich opvallend veel balver hes te kunnen veroorloven. Uit zo'n situatie ontstond in de tweede helft de enige en win nende treffer. Een onoverzich telijke situatie in de buurt van de zestien-me ter-lijn leverde Zilvermeeuwen balbezit op, waarna Harry Spermon, die on derweg was om de bal te onder scheppen, kansloos was; 1-0. Op dat moment verdiende Hermes niet beter. .Ret zit er bij ons momenteel blijkbaar niet in", relativeerde Pim Visser, bijna berustend, „we zuilen maar ho pen dat het in de laatste twee thuiswedstrijden tegen SDW en Unitas alsnog gaat lukken". Hetgeen dan zou betekenen dat Hermes de drie belangrijkste concurrenten voor de tweede plaats - EDO, RVC en UVS - alsnog moet afschudden. Spe lend als tegen Zilvermeeuwen lukt dat zeker niet. Pim Visser, hoopvol: „Heus, die tweede plaats leeft bij ons echt wel. maar ik zou willen dat er wat minder over werd gepraat - en dat het dan in het veld te mer ken is dat er echt wel inspiratie is".„ Dat Zilvermeeuwen hier in de eerste helft niet van profiteerde zegt weer genoeg van de kwali teit van de thuisclub, want voor hetzelfde geld had Hennes een voorsprong genomen. Want ook de Schiedammers kregen kans jes, maar pogingen van Teun Kornaat en Aad van de Voort Slaagden niet Pim Visser, duidelijk teleurgestel- d: „Het lijkt wel alsof de spe lers niet snappen waar het om gaat. Er werd veel te weinig gelopen, waardoor Zilvermeeu wen - dat echt niet zo veel sterker was - keer op keer heel eenvoudig in balbezit kon ko men". Van onze sportredactie Vlaardingen De Vlaardingse jeugdschaker Jan Apon is op de vierde plaats geëindigd van het traditionele Es tel toe mooi, dat aTgelopen weken ln Nijme gen werd gehouden. In de laat ste partij speelde Apon remise met Henk Langbroek uit Leeu warden. Het pionnen eindspel ging in die partij over in een dame eindspel, waarna met het oog op talrijke schaakjes tot remise werd besloten. Kam pioen bij die jeugd tot 13 jaar was Helmut Cardon uit Sas van Gent, gevolgd door Frans Lelieveld uit Monster en Maar ten Boerlijat uit Delden. Van onze sportredaktie Kerkrad© De jeu ca van FC Vlaardingen had op Kaalheide (tegen Rod a JC) wel lange tijd een overwicht, maar het onge luk speelde de Vlaardingse for matie parten. Zelfs waren er ver na rust twee wissels nodig ora de vlot opgelopen achter stand te nivelleren, maar de hatelijke nul bleef. Een klein half uur lang domineer- de Roda JC op alle fronten en legde toen ook al de basis voor de winst (1-0). In de 20ste mi- nuut was het daarvoor zo ver, maar toen sloeg FC Vlaardin gen voldoende bressen in het Limburgse verweer om langszij te komen. Maar de kansen ble ven onbenut In het tweede deel werd John Vilijn nog vervan gen door Hans van Os en Peter Roelofs door Cor van Nieuwen- huizen, maar het verlies was niet meer te ontgaan.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3