iichiedam-taktiek suc<eesfornïule JULIANA TE CRAMPACHTIÖ VCS ook op conditie afgetroefd Ursus verzuimt te scoren KAKEL BRAS REDT SVDPW Asvion benut kansen niet Voorbeeld van werklust en sportiviteit I p Martinit oefent WÊImgÊmBmm ik_- Fa* 'T Alleen Nico van Huet... 99 99 MAANDAG 14 APRIL 1975' SCHIEDAMSCHE COURANT Links: Stijlvolle actie van Roy den Hartoch, Schiedams &X& 1/ exellerende punt-naar-achter- en op het middenveld. Rechts: Lastige Eet Krab bendam in duel met VCS- captain Joep Pronk en vaste bewaker Hans Koens. door Fred Ivens Schiedam Jan van Namens' jubileumwedstrijd kreeg door de uitslag een extra feestelijke glans. Rivaal VCS, vóór half drie nog het meest kansrijk in koers voor de promotie-nacompetiUe moest na een slopende slijtageslag op een loodzwaar veld niet ten onrechte met 3-1 afhaken. Waardoor Schie dam met de uitbeurt bij gedegradeerd DCL en het thuistreffen tegen kampioen Nieuwenhoorn nog voor de boeg zich bij RA VA en Westlandia op de tweede plaats, heeft aangesloten. En, dus nog steeds voorzichtigjes richting tweede klasse mag lonken. Gematigd optimisme, dat na de goede beurt van gisteren nieuwe impulsen kreeg. Want Schiedam troefde VCS op het gebied van taktie, wilskracht en conditie zonder meer af. "Die extra, derde training van zaterdag is niet voor niets geweest", glunderde immer duidelijk hoorbaar meelevende Hans Ruytenberg danook na afloop. "Daardoor konden ze alle dertien kei- en keihard blijven werken". Wat het taktische concept betreft: dat was per defini tief behoudend. Schiedam pleegt zowel op eigen Harga-grond als in den vreemde vanuit een gesloten defensie en een versterkt middenveld, op snelle uitbraken te spelen en opereerde ook nu volgens die beproefde succesformule. Middenvelder Bram Scholte, weer één van de betere ^pelers: "Taktiseh zat het weer goed in elkaar. We lieten ze komen om ineens te kunnen counteren. Wel daar tippelden ze net als RA VA (4-1) mooi in". In grote lijnen had Brammetje gelijk zoals o.a. Nico van Huet en z'n Westlandia-spelers constateerden, maar of VCS met een betere doelman ook had verloren, blijft natuurlijk wel een open vraag. Onzekere goalie Hans Remmerswaal opende z'n foutenreeks al in de vijfde minuut. Wim Schemkes kopte een vrije trap van Scholte terug op Roy den Hartog. De frêle, uitblinkende middenvelder wilde de bal hoog in de touwen jagen, maar kwam niet verder dan een houdbaar stuiter-schot waar Rem merswaal zich op verkeek. Dat was 1^0, maar een minuut later had VCS de stand alweer genivelleerd. Ton Verweys omhaal mislukte, de knappe kopbal van Nico Lens smoorde op de knie van Leen van der Ploeg, waarna Den Hartog te laat was om de krachtige knik van Cees Mol nog op de lijn te kunnen retourneren; 1-1. Jan van Namen over de VCS-topscorer; „Een moeilij ke gozer, je kon 'm geen seconde alleen laten. Ik moest 'm meer afstoppen dan dat ik zelf aan de bal was". Omdat Peter Rietdijk na een zoekend begin Hans Vrolijk uit de wedstrijd speelde en omdat -VCS op rechts te weinig profiteerde van de zwakke momen ten van linker middenvelder Joop Krommenhoek, bleef de schade voor Schiedam verder beperkt tot enige dreiging. En dat terwijl de Hagenaars over drie rappe spitsen en een knap diep gaand en openend middenrif beschikten. Het zwakke punt was de verdediging waarin Captain Joep Pronk nogal onwennig als laatste man fun geerde. Zo gaf hij in de 21e minuut onvoldoende rugdekking na een lange rush van Wim Schemkes ("Ik was wel kapot"). De linksachter slalomde om twee verdedigers en loste een stuiterend schot, waarop Hans Remmerswaal gradioos in de fout ging: 2-1. Zonder risico en franje consolideerde Schiedam. Na dat verzorger Piet Bul ausputzer Leen van der Ploeg (twee gekneusde tenen) had moeten oplappen sloop er echter onrust in de ploeg en kwam het rustsignaal van acceptabele arbiter Leupe als een bevrijding. Ruitenberg die volgend seizoen bij Schiedam blijft: "In de rust heb ik danook gezegd dat er te veel onnodig balverlies werd geleden. Daarom mocht Roy den Hartog, die toch al de achterste punt van het middenveld was, geen aanvallende aspiraties koesteren." Het leidde ertoe dat VCS in het tweede part betrouw bare Kees Heijdra helemaal niet meer kon veront rusten. Haagse interim-trainer De Haan (van dér Burg is weggezonden, red.) die na een kwartier Jan de Jong en Rinus Brinkhorst inzette voor Nico Lens en Hans Vrolijk; "Schiedam? Een uitstekend hard werkend geheel met een paar handige jongens. Het heeft vrijwel geen enkele kans weggegeven. Deson danks waren we sterker, maar ja die kadootjes van de keeper, he". Het derde presentje kwam vlak voor tijd, nadat leeg gestreden Eef Krabbendam (De Haan; "Ik was blij dat die eruit ging") en Ton Verwey hadden plaats gemaakt voor Rob Beukers en Leen KorengeveL Remmerswaal liet toen de bal uit z'n handen vallen. Dankje-wel zei Henme Hagen: 3—1. Schiedam Degradatiekandidaat Siod heeft in de wedstrijd tegen Ursus op een puntenverdeling ge speeld. Dat is gelukt. De einduitslag werd O-ó. Een wedstrijd zonder doelpunten, maar de toeschouwers zijn toch wel aan hun trekken gekomen omdat het tot de laatste minuut spannend bleef. Spannend, omdat in feite tot die laatste, minuut een doelpunt gescoord kon worden om toch nog een winnaar aan te wijzen. Siod had zich dus voorgenomen om tot een gelijkspel te komen. Het parool was dus verdedigen, maar desondanks kreeg Ursus tal van kansen. Dat kwam omdat het beter voetbal liet zien. zijn tol eisen en dat was aan beide teams wel te zien. De techniek van de Schiedammers was heel wat beter Het ging allemaal niet zo vlot als in de eerste helft. De dan dat van de tegenstanders. Het ontbrak in de voorhoede aan precisie. Daarnaast stond er in het doel van de bezoekers een uitstekende doelman die, naast zijn. goede vorm ook niet van geluk ontbloot bleek te zijn. Sjaak Nieuwstra- ten, Henk Verwey en Siem van Loenen hebben de goalie op de proef gesteld en de Rotterdammer door stond die goed. Ook in de tweede helft liet Ursus het beste van het spel zien. Het zware veld ging natuurlijk laatste tien minuten veranderde het beeld wat, Siod kreeg, misschien te laat, in de gaten dat er van de' voorhoede van Schiedammers weinig gevaar uitging. Het trachtte eerst toen met aanvallend voetbal tot een beter resultaat te komen dan het voorgenomen gelijke spel. Toen bleek dat de verdediging van de thuisclub, waarin Ruud van Dijk opviel door zijn uitstekende werk, heus wel van wanten wist. Het was en bleef 0-0 en na afloop waren beide trainers daar toch wel tevreden over. Rotterdam SVDPW wist dat DZB een bijzonder sterk spelende tegenstander zou zijn. Dat is uitgekomen. De Rotterdammers speelden zeer sterk en hebben bijna de gehele wedstrijd door SVDPW onder druk gezet. De Schiedammers waren wat gehandi capt omdat Rien Bras, met een lichte hersenschudding niet kon spelen en vervangen werd door Benny van de Berg- Ook Wim van Osta zit in de lappenmand (knie) en hij werd vervangen door Wim Boers ma. Halverwege de tweede helft kwam Osta toch nog met een goed ingepakte knie in het veld en mocht Boersma de bank op gaan zoeken. Het heeft in dit duel SVDPW zeker niet aan geluk ontbroken. De stormlo pen van de thuisclub werden het kon zich alleen beperken tot counters die toch niet van ge vaar ontbloot bleken en een maal moest bij een schot van Albert Smit de paal redding brengen. Doelman Karei Bras werd de held van de dag. Hij stopte zowaar een strafschop. bijzonder goed opgevangen en Hij en Brand mangelden een te- Karei Eras bleak In het doel Mat J"~'Ju van SVDPW een goede sluit post te zijn. Gelukkig' voor SVDPW hadden de aanvallers van de thuisclub het vizier niet scherp staan want naast het uitstekende keepen van Karei Bras, werden, er nog heel wat ballen over en naast geschoten. Ook in de tweede helft moest SVDPW in de verdediging en genstander en de scheidsrech ter wees zeer beslist naar de stip. Tot grote vreugde van heel SVDPW wierp Karei zich als een leeuw in de baan van het schot en onthield DZB een doelpunt Het laatste kwartier ebde de wedstrijd weg. Het veld eiste zijn tol en het laatste fluit signaal kwam als een verade ming. Schiedam Volgende week valt voor het heren-hockeyteam van Asvion de beslissing. De Schiedammers verloren dit weekeinde met 0—1 van Rotterdam, maar hadden daarbij het geluk dat ook mede-degradatiekandidaat Pelikaan verloor. Overigens had Asvion kansen ge noeg om de wedstrijd in zijn voordeel te beslissen. Net als vorige week tegen Rotterdam waren de Schiedammers vooral in de eerste helft stukken ster ker, maar liet de afwerking te wensen over. En weer profiteerde Rotterdam. •Tien minuten voor rust werd een tegen Asvion toegekende slrafcorner hoog ingeslagen. Onder normale omstandighe den betekent dit gevaarlijk spel. maar tot verbazing van Asvion werd de uelier toch goed gekeurd. In de tweede helft hebben de Schiedammers er nog alles aan gedaan om de achterstand weg te werken. Zo werd Jan Wattez nog ingezet om eventuele straf- corners te benutten, maar ook die opzet slaagde niet. De kan sen die Asvion ook in de twee de helft nog kreeg, werden stuk voor stuk gemist. Asvion speelt komend weekeinde tegen "Warande en Pelikaan ont moet in de laatste wedstrijd Zwart Wit Den Haag - Het dames volleybal team van Juliana kreeg tegen middenmoter DOS een teleur stelling te verwerken. Juliana, sinds enkele weken bezig de noodzakelijke, punten te verga ren om de plaats ïn de derde divisie te behouden, incasseer de geheel onnodig een 3-1 ne derlaag. DOS, dat een week eerder on geïnspireerd spelend door de gradatiekandidaat Lekkerkerk naar een nederlaag werd ge speeld, voelde weinig voor een hernieuwde afgang. Sterker no- g: de ploeg van oud-Juliana- trainer Smit knokte voGr eer herstel. Ongedwongen spelend DOS bemerkte -toen echter al snel dat het veel te gespannen Juliana niet in staat was het goede spel van de laatste weken te continueren. Maar het was ook een beetje Juliana's eigen schuld. In de tweede set nog mopperden de spelers over de te zachte wed strijdbal, terwijl de kritiek op de leiding van arbiter Uildriks tot het laatste fluitsignaal hoor baar was- Niet ten onrechte, want de scheidsrechter -"geirri- teerd geraakt door deze kritiek - stelde zich merkbaar rancu neus op ten opzichte van Julia na. Juliana was in dit duel zichzelf niet en incasseerde een duidelij ke setnederlaag van 15-5, Welis waar herstelden de Schiedamse dames zich in de tweede set, &-15, maar hierna was het weer mis: 15-4. Toch leek de ploeg van coach Peter van Norde ïn de vierde set alsnog een beslis sende vijfde set te kunnen for ceren. Juliana werkte een 14-11 achterstand weg, maar kon een 15-13 nederlaag niet meer ontlo pen- W Juliana, dat hier via Jonny Soeters blokt, blijft in degrada- tiezorgen. Daar zorgde DOS met smashes als deze voor. Ook mede-degradatiekandidaat VSC verloor, waardbor Juliana met nog twee wedstrijden te spelen een voorsprong van twee punten moet verdedigen. VSC ontmoet nog het reeds gedegra deerde Concordia en Lekker kerk, terwijl Juliana nog kam pioenskandidaat Goudse Verze keringen en middenmoter Die Raeckse tegenover zich krijgt. In die wedstrijden valt voor een van de twee ploegen de beslis sing. Schiedam Om het wedstrij dritme niet geheel kwijt te ra-- ken en om een team uit te proberen zonder de geschor sten Giel Gouka en Jan Blom speelde Martinit In Rotterdam tegen Groen Witten, uitkomend in de eerste klasse van de afde ling. Het is een nuttig duel geweest voor Martinit dat dit duel won met 4-1. i Schiedam Excelsior heeft de I vrije zondag benut met het spe len van een vriendschappelijke wedstrijd tegen het Vlaar- dingse VFC. Het werd een aantrekkelijke wed strijd met de Schiedammers wat meer in de aanval. In de eerste helft werd niet gescoord. In de tweede helft werd het enige doelpunt van de wed strijd gescoord door Nico van Huet uit een voorzet van Peter van der Hoeven. Al met al een nuttige oefenwedstrijd voor het team van tramer Aad Bierhui zen om het wedstrijdritme niet te verhezen, dit in verband met de nog te spelen wedstrijden in de competitie en de niet zo rooskleurige positie op de ran glijst. Schiedam - VCS was voor Jan van Namen niet alleen maar een belangrijke wedstrijd. Het was voor de robuuste voorstopper (31) tevens z'n 250e competitieduel voor het geel-zwarte keur korps Reden voor zijn mede-spelers en trainer Hans Ruytenberg om hem te voren in de kleed kamer een Parker-pen aan te bieden en ook reden voor voorzitter do van der Touw om hom in de middencirkel te huldigen. De praeses, tot de jubilaris, die vanaf z'n elfde jaar bij Schiedam ingeschreven staat: „Het bij zondere van dit jubileum is dat je niet eenmaal geschorst of gewaarschuwd bent geweest. Daar naast heb je slechts een wedstrijd (met hersen schudding in ziekenhuis, red.) moeten missen. Jan, je bont een voorbeeld wat werklust en sportieve houding betreft voor allen die hier staan en misschien ook wel voor alle voetbal- .lers". Van Namen, voor wiens jubileum sportraad- en raadslid Roosen acte de presence gaf, ontving namens de vereniging een zilveren tafelaanste ker met inscriptie en voor z'n vrouw Wil een bos bloemen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5