Champagne na zege op Roodenburg.. DHS blijft ODI DIEP IN DEGRADATIEZORG Bruynzeel op een punt eerste klasser Handbalcompetitie devalueert naarmate het einde nadert NMB met 73 geklopt NOAD sluit seizoen goed af i de 65e minuut dan eindelijk een gevaarlijke DHS-aanval Piet Roozen kreeg de bal op reehts, passeerde André Ooien-I dijk en trok scherp voor. Mid denvelder Nol Roozen stond op twee meter van het doel vrij. Zijn inzet ging echter via het lichaam van de doelman cor ner. Ineens geloofde DHS er weer in en vooral door het har- 6 - SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 14 APRIL 1975 Oe Roodenburg-goalie ligt in de goede hoek. maar de door Paul Nijs ingekogelde strafschop wordt toch een treffer. - vallende middenvelder Henny Alewijnse. Roodenburg kwam wat meer onder druk te staan en er werd door de voorhoede wat meer geschoten. Tien minuten voor het eindsig naal nam Paul Nijs op rechts een ingooi. Piet Roozen trok de bal voor het doel, waar Ronald Dijkstra omhaalde. Voorstop per Han Tisseur trachtte te koppen maar speelde de bal met de hand. Dit was de goed leidende scheidsrechter Ver sluis niet ontgaan en hij gaf een strafschop. Paul Nijs nam de elf meter trap keihard en via de handen van doelman Van Berge Henegouwen belandde de bal tegen het net: 1—0. DHS. gesterkt door deze onver wachte voorsprong, wilde er nog wel iets aan doen en bleef hard werken voor nog meer. Bijna werd dat nog fataal. En kele minuten voor het einde brak Fred Pleyter alleen door en ging op Jas Sparla af. Hij treuzelde met schieten en de de2e middag onpasseerbare Sparla dook op de schoen van de Roodenburg speler en redde zo de overwinning voor DHS. De scheidende trainer Bouquet na afloop: „Het is ons gelukt het eersteklasserschap te be houden. Natuurlijk was het geen goede wedstrijd maar het enige waar wij op speelden vandaag was het resultaat Dat resultaat is behaald en of dit nu met goed of slecht spel bereikt Is, dat is men volgende week vergeten. Ik ben blij voor mijn opvolger dat DSH eerste klas- ser gebleven is," Schiedam Voor het eerst na lange tijd kwamen de drie Schiedamse korfbalploegen in het veld. Alleen Succes kwam met een overwinning van 2—8 op Unicum naar huis. SSC Har- ga verloor verdiend van koplo per Pams met 11—5 en ODI kreeg zijn zoveelste nederlaag te slikken* ditmaal tegen Val to uit De Lier* 11-6. SSC Harga heeft het zoals ver wacht niet kunnen redden te gen koploper Pams uit Den Haag. In een leuke wedstrijd trokken de Hagenaars aan het langste eind. Tot aan de stand 64 kon SSC Harga het nog bijbenen, maar hierna speelde Pams vooral technisch SSC Harga naar een nederlaag. Scheidsrechter Walle, die dui delijk zijn dag niet had, nam de raarste beslissingen hetgeen aan beide kanten gebeurde. Op een heel goed bespeelbaar veld nam SSC Harga door Ton Pieterse zelfs de leiding. Het antwoord van Pams was niet mis. Zij bogen de achterstand om in een 51 voorsprong. Vlak voor de thee kon Cock v. d. Poel uit een strafworp te- genscoren. Na de rust werd SSC Harea's aanvoerder Hans Hols vervangen door Bert Kar- Stel. Ton Pieterse gaf de Schie dammers weer hoop door uit een doorloper 5—3 te maken. Bij de stand 63 kreeg SSC Harga een strafworp toegewe zen die door Bert Karsteï benut werd 64. Hierna liep Pams grandioos korf ballend weg naar de stand 114. Vlak voor tijd kon* Bert Karstel nogmaals uit een straf worp scoren. Al met al een verdiende overwinning voor Pams. Het was duidelijk te zien. in deze wedstrijd dat Pams 3 maal per week traint. Dit moet wel tot succes leiden. ODI heeft het weer uiet kunnen waarmaken. In de wedstrijd tegen Valto in De Lier is ODI wederom aan de negatieve kant van de score - gebleven. ODI dat gehandicapt was door het ontbreken van ElJy Spruyt en Ineke van Baardewijk, die goed vervangen werden door Ria de Zeeuw en Jannie Pas- schier, was toch niet de minde re van Valto. Alleen het schie ten van de mensen uit De Lier was veel beter verzorgd. De kansen die ODI kreeg werden gemist, daarentegen maakte Valto deze wel. Het middenvak- Tekenend moment uit de wedstrijd UVGRoda. De Schiedammer wordt met han den en voeten bedwongen. spe! van de Schiedammers was niet best, daar werd nogal eens balverlies geleden. ODI kwam. al gauw met 4—0 achter voordat Cees Passchier voor ODI twee tegentreffers produceerde. Bij de stand 5—2 kreeg ODI een strafworp toege wezen die door Els van 't Hcff werd benut 5-—3. ODI dacht hierna door te drukken maar de doelpunten vielen helaas aan de andere kant 8—3, Toch kon ODI nog met een stand van 8—5 gaan rusten door doel punten van Cees Passchier en Ton Spruyt, de laatste na een mooie combinatie waaraan het hele, vak meedeed. Er was nog van alles mogelijk, maar toen vlak na de rust een strafworp door ODI werd gemist, kwam dit niet ten goede aan het zelf vertrouwen. Wel kon Dick v, d. Hoeven nog voor 8—6 zorgen, maar hierna liep Valto door goed spel weg naar een eind stand van 11—6. Door deze ne derlaag gaat het er steeds lelij ker uitzien voor ODI. Succes, dat op bezoek ging bij Unicum in Rotterdam, heeft deze wedstrijd zoals verwacht gewonnen. Het is een dik ver diende overwinning geworden, waarin Succes vooral in het middenvak het spel maakte. Daar werden ook alle aanval len van Unicum onderbroken. Vooral Ad de Rooy, die weer hersteld was van zijn achilles- peesblessure, speelde een goede wedstrijd. Hij verving Chris Al- blas die aan zijn pink gebles seerd is. Ook Astrid v.d. Gaag was door ziekte afwezig, haar plaats werd ingenomen door Edith Verbrugge. Het is een leuke en snelle wedstrijd ge worden die uitstekend geleid werd door scheidsrechter v, <f. Driesse. Dick Bedeaux gaf Succes al gauw de leiding uit een strafworp. Na de gelijkmaker was het Lau van Dijk die eerst uit een door loper en daarna met een ver schot Succes op 1—3 bracht. Vlak voor rust kwam Succes zelfs op 14 doordat Hilly Hui gen van afstand de bal door de korf liet glijden. Na de pauze ging Succes rustig door met scoren. Met prachtig middenvakspel werd de aanval constant van ballen voorzien. Eerst was het Rob de Bus die een doorloper maakte, even la ter gevolgd door een grandioos mooi doelpunt van Peter v.d, Zouwen en Dick- Bedeaux bracht uit een strafworp de stand op 1—7. Het werd zelfs 18 door Lenie Alblas door een goed genomen strafworp. Dat Unicum nog 2—8 kon scoren deed niets af aan de mooie overwinning van Succes. De heren van Wilton hebben het niet al te moeilijk gehad in Rotterdam tegen Ancora. Het werd een glad verlopende strijd, die een sfeer had van een vriendschappelijke ontmoeting. Ook hier twee incomplete teams, die op het zeer goede veld voor het publiek een geza pige ontmoeting brachten, die Wilton met de rust afsloot met een 3-7 voorsprong. Na rust verweerde Ancora zich beter en liep de achterstand wat in, maar kon toch niet voorkomen dat Wilton alsnog een 8-11 zege behaalde. Heel wat spannender ging het er aan toe in de dames derby DWS 2—Scylla. De dames van Scylla hadden er duidelijk zin in en overrompelden DWS al spoedig. Goed combinerend bracht het de DWS-defensie menigmaal op het verkeerde been. Dat het desondanks geen grotere voorsprong met de rust behaalde dan de 0-2 stand, kwam ongetwijfeld op de reke- ning van de DWS-doelvrouwe. Ook in de tweede helft domi neerde Scylla volledig en voer de de stand op tot 0-5. In d.e laatste seconde van de strijd kwam DWS nog met een uitval, waarin het de eer redde en de eindstand op 1-5 bracht Ook in de heren derby Scyl la—UVG 2 is het er spannend aan toe gegaan. Twee gelijk waardige teams hebben elke meter grond op sportieve wijze bevochten en zorgde daarmee voor veel spanning. Met wisse lend succes werd het doel ge troffen, wat met de rust een 6-6 stand opleverde. Na rust heb ben beide teams het onderste uit de zak gehaald om toch maar de voile winst in huis te halen. Maar de teams deden niet voor elkander onder, zodat pas in de laatste fase van de strijd de beslissing viel. Een ■snelle doorbraak van Scylla be tekende 13-12, waarna er geen - voldoende tijd meer resteerde voor UVG 2 om de zaken als nog in evenwicht te brengen. Schiedam D^nk zij een verdiende overwinning op de Midden standsbonte hfeeït Bruynzeelkeukens in de Ereklasse van de tafel tennissers zich opgewerkt tot op één punt van de koplopers Tempo Team en Delta Lloyd. Het Schiedamse trio werkte zich via een 0—2 achterstand naar een 7—3 overwinning. kunnen zijn, C<ü> van Koetsveld had wel even tijd nodig om te acclimatiseren en verloor van Van de Ham de eerste game met 11—21. Of Van de Ham daarna de zaak onderschatte is niet zeker, maar Van Koetsveld herstelde zich op wonderbaar lijke wijze (21—8). De aangesla gen Van de Ham,was toen ook in de derde game niet meer tot sterk spel in staat Van Koets veld echter rook zijn kans en ging met steeds groter zelfver trouwen spelen. Met 21—16 boekte hij een verdiende winst De dreun voor Middenstands- bank was ook in het dubbelspel nog merkbaar. De anders zo sterke formatie Hijne/Van de Ham werd door Lïngen/Ustovic met 2115 in de derde game geklopt waardoor de opgelopen achterstand geheel verdwenen was: 2—2. ENERGIE Bruynzeel ging door en bij de rust was het 3—2 geworden. Hans Lingen vocht zich via 19-21, 21-19 en 21-16 naar winst op rivaal Hijne. De Bruymeel-speler, niet geheel fit als gevolg van diverse inentin- gen, had echter veel energie verbruikt bij het klaren van dit lastige karwei. Na de hervatting was de volko men gedesillusioneerde Van de Ham een gewillige prooi voor de sterk spelende Ustovic. Met 21—9 en 21—14 bouwde hij Bepaald opzienbarend Was de rol die invaller Cas van Koetsveld in dit treffen vertolkte. Ingeval len voor de geblesseerde Hans van den Broek verraste hij vriend en vijand met twee zeer kostbare overwinningen, terwijl Ustovic en Lingen eveneens tot dit resultaat kwamen. Midhat Ustovic startte voor de Bruynzeelformatie tegen René Hijne. Het werd een voor de toeschouwers zeer aantrekke lijk duel, waarbij beide spelers trachtten het initiatief tot de aanval in handen te krijgen. Ustovic won de eerste game met 21—17, keek de gehele tweede game tegen een flinke achterstand aan, kwam nog heel dicht bij. maar verloor toch met 19—21. Hijne had in de derde game net iets meer vastheid en scoorde 18—21 voor de Middenstandsbank. Hans Lingen heeft altijd moeite met defensieve spelers. Ed van de Berg is nogal terughoudend in zijn spel en Lingen moest proberen openingen te maken in de verdediging van de Am- stelvener. In de eerste game lukte dat nog wel (25—23). maar daarna was er voor hem geen doorkomen meer aan en met 1821, 18—21 keek Bruynzeel tegen een 6—2 achterstand aan. Het zag er toch wel somber uit, want met invaller Van Koets veld tegen Van de Ham, ge volgd door het dubbelspel zou de zaak best eens beklonken Bruynzeels voorsprong uit tot 4—2. Cas van Koetsveld sleepte er tegen Kijne via 12—21 en 21—14 wel een derde game uit maar was daarin vrij kansloos (11—21), waardoor Midden standsbank bij 4—3 nog een kleine hoop mocht koesteren. Lingen verloor van Van de Ham de eerste game 16—21, redde zich via 21—19 en liet toen de -NMB-speler 'op 8 staan. Zelden speelde Van de Ham zo zwak en Lingen verklaarde na afloop dat hij niet eens sterk had hoe ven spelen (en misschien daar toe ook niet in staat zou zijn geweest) om het punt te verove ren. Dat Cas van Koetsveld, na zijn winst op Van de Ham nog een punt in petto had, verwachtte niemand. Met maar liefst 21—8 won hij de eerste game van Hijne, die volkomen onbesuisd de aanval hanteerde.en van Koetsveld vrij gemakkelijk liet scoren. -- In de tweede game lag er wat meer lijn in het spel van Hijne, maar Cas van Koetsveld spe^r de het spel heel doordacht ,ep> liet zich niet van de wijs bren gen. Het werd aan het slot bij zonder spannend, maar met 21—19 sleepte Van Koetsveld voor Bruynzeel de zege binnen (6—3). In de slotpartij walste een sterke Ustovic met veel ge mak over Ed van de Berg heen (214, 21—13). De eindstand werd daardoor 7—3, wat Bruynzeel op één punt van de koplopers bracht Het treffen in de Beurs tegen Tempo Team over twee weken, kan nu met recht een echte „topper" wor den. Schiedam NOAD heeft de laat- te de Jong met 2149, 17-21 en ste competitiewedstrijd van 12-21. Het dubbelspelpunt was dit seizoen tot een goed einde ook voor NOAD met nipte gebracht, In Amstelveen werd winst (19-21 in de derde game), met 2-8 van Jaski gewonnen. Clarijs leed zijn tweede nederlaag' Er stond weinig meer op het tegen Uppers (21-16, 21-17) spel. Alleen als NOAD van de- waardoor de pauze met 2-3 in- ze zwakke tegenstander verlo- ging. Na de rust werden alle - ren zou hebben, zouden er wel resterende partijen omgezet in eens beslissingswedstrijden NOAD-winst Smit won met 14- hebben moeten plaatsvinden 21 in de derde game van v.d. om de twee degradatieplaat- Zeyst- De overwinning die Dick sen. de Vaal op de,Jong behaalde - was benauwd. (21-10, 15-21 en In feite is NOAD echter geen 23-25). Smit maakte tegen Lip- moment in gevaar geweest rS hattrick compleet, Non-playing captam Trend Fa- £aama Fred clarijs enige geraas: „Het was een vrij slech- „j^p^ speeMe tegen de te wedstrijd, er was met 20 veel Jong.^et werd 18-21, 22-20 en inspiratie meer en het tempo 74,21) lag laag. maar uileindelijk pak- 4 ten we de punten en dat was De competitie voor NOAD 1 werd het belangrijkste". door Dick de Vaal afgesloten. Fred Clarijs beet voor NOAD de Ook hij maakte zijn overwin- spits af en verloor van v.d. ningen-trio vol. Met 17-21, 21-15 Zeyst met 21-17 en 21-18. Dick en 17-21 werd van de Zeyst de- Vaal herstelde de schade geklopt De Amstelveners de- door Uppers met 16-21 en 9-21 graderen naar de overgangs weinig kans te geven. Richard klasse, samen met OTTC uit Smit, die evenals de Vaal al zijn Oss. Interlance promoveert partijen,zou gaan winnen, klop- naar de hoofdklasse. De Roda-defensie kan er niet méér bij, de UVG'er probeert te scoren Schiedam Doordat Paul Nijs tien minuten voor "het einde van de wed strijd DHSRooden burg een wegens hand toegekende strafschop keihard inkogelde, wist DHS de moeilijke wed strijd tegen het Eeidse Roodenburg met 1—0 te winnen en daarmee het eerste klasseschap voor het volgend jaar veilig te stellen. Dat het erg nerveus spelende DHC de uiteindelijke winst zou grijpen, was wel iets meer dan het verdiende. Roodenburg, dat veilig stond en dus geen belang meer had bij de uitslag, liet van het begin af zien dat zij hun sportieve plicht wilden vervul- len en veroverden met snel spel en zuivere passes een veldover- wicht. Het overgeconcentreerde DHC had op de combinaties van de Leidenaren niet altijd het goede antwoord. Vooral de voorhoede verzuimde voldoen de te storen, waardoor de ver dediging voortdurend onder druk kwam te staan. Trainer Harry Bouquet had de technisch begaafde Joegoslaaf Kurtovic in de spits geposteerd en Piet Roozen langs de kant gehouden. Hoewel Kurtovic een goede balbehandeling heeft en een goed schot, was hij toch te langzaam om de betrouwbare Roodenburg verdediging te ver ontrusten. Bovendien verzulm- de hij te storen zodat Rooden burg alle gelegenheid kreeg vrij uit te verdedigen. Hij werd dan ook al vóór rust naar de kant gehaald en door Piet Roozen vervangen. Harry Bouquet over deze wissel: ,Jk had in de spits een lastige spe ler nodig die blijft jagen en zijn lichaamskracht weet in te zet ten. Kurtovic kan dat niet en Piet Roozen wel, daarom be sloot ik al zo vroeg te wisselen." Voor deze wissel had het goed combinerende Roodenburg de DHS aanhang al enkele be nauwde momenten bezorgd. De herhaaldelijk mee opkomende Iinker-verdediger André Ooien- Piet Roozen, ingevallen voor Berislav Kurtovic, wacht af of de Roodenburg-doei- man een foutje zal maken. dijk (waarom werd hij niet af- gestopt) loste enkele schoten op het doel van Jos Sparla, waar mee de DHS doelman alle moeite had. Het hard werkende DHS probeer de wel wat terug te doen maar de combinaties lukten niet Her haaldelijk werd er verkeerd ge plaatst. „Een kwestie van over- concentratie", wist trainer Bou quet. „De jongens wisten dat zij vanmiddag moesten winnen om definitief veilig te zijn, daarom werd er te gehaast gespeeld en was er geen rust in de ploeg." Niettemin haalde DHS door hard te werken de rust met een 0—0 stand. Na de thee opende DHS met een kort offensief waarin het enke le kansen kreeg. Piet Roozen, als altijd lastig voor elke ver dediging, zette goed door en wist zijn medespelers te inspi reren. De Roodenburg-verdedi ging gaf echter geen krimp en al gauw vertoonde het spel weer hetzelfde beeld van voor de rust. Een frank en vrij combinerend Roodenburg en een wat ver krampt spelend DHS. In de 57e minuut ontsnapten de Schie dammers aan een achterstand toen de Leidse doelman de bal uittrapte en deze bij spits Peter Dubbeldam belandde. Tussen drie verdedigers wist hij een goede kopbal af te leveren Jos Sparla slechts ten koste een hoekschop kon In de 65e minuut een gevaarlijke Piet Roozen kreeg de rechts, passeerde André dijk en trok scherp voor. denvelder Nol Roozen stond ner. Ineen! weer in en vooral door het de werken van de kwam DHS onder de druk Trainer Bouquet, die wat stuwkracht in zijn brengen, verving Kees van der Wind formatie plaatste. Maar UVG zag geen kans om haar nume rieke meerderheid uit te buiten en kwam zelfs op een 5-7 ach terstand met de rust. In de tweede helft kwam er meer spelverdeling, maar ook nu weer zag UVG geen enkele kans om Roda te overklassen, met als gevolg dat Roda een 7-9 overwinning behaalde. Schiedam Het wordt steeds bedenkelijker of de vel dhandbalcom- ra uit Rotterdam. Slechts één' petitie ïn het seizoen 75-76 nog zal bestaan. Het regelmatig niet speelster verscheen op het ap- opkomen van de teams en vele malen incompleet verschijnen pel, die duidelijk maakte dat geêft een bepaalde tendens tezien. Ook wordt er door vele Ancora op deze dag elders nog verenigingen zonder enige inspiratie de lopende kompetitie afge- een zevenhandbalwedstrijd werkt. moest spelen. Waarvan acte. De heren van UVG hebben het Dit was goed waarneembaar tij- geboden kreeg, wat het met de er tegen Roda lelijk bij laten dens de heren wedstrijd DW- rust uitdrukte in een 9-2 voor- stten. Roda startte de strijd S—Snelwlek. Onder normale sprong. ™et slechts acht spelers, waar omstandigheden had dit een ui- tegenover UVG een volledige terst spannende zaak gewor- DWS kwam na rust met de zelfde den, waarin DW5 goed haar inzet terug als in de eerste helft tanden had moeten zetten. en rolde Sneïwiek volledig op. Maar Snelwiek heeft al bekend Een enkele uitval van de Rot- gemaakt het volgend seizoen terdammers bracht nog enige aan de zevenhandbalkompetitie spanning in de strijd, maar de deel., te gaan nemen. Dit ver- 22-9 zege kon DWS niet ontno- klaarde volledig de weinige ani- men worden, mo die Snelwiek op kon bren- De dames van UVG wachtten te gen, waardoor DWS alle ruimte vergeefs op tegenstander Anco-

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6