SCHIEDAMSCHE COURANT Dierenbescherming beroep op bedrijfsleven Nieuwe eigenaar „Irene" gezocht KADO: 3? Sopertransport door nachtelijk Schiedam ''imwwp*-' Konmginnefeest in Van Marumstraat mag toch doorgaan Man- op straat beroofd van jas en geld Scliolier op fiets aangereden mm® Twee auto's ïeeg- gèplunderd Lening van 2 a 3 ton voor nieuw asiel Vereniging wil wel karakter van een zalencentrum bewaren Exploitatie gaat gewoon door Machine (50.000 kilo) naar Bottelo Spijkerpakken van kledingrek gestolen Radarcontrole Vergaderingen SG en museumcommissie ais il Woensdag 16 april 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klacht ondienst 144144 4 pagina's 100ste jaargang no. 25295 SCHIEDAM EN KETHEL Schiedam In West en Groe- noord zijn twee auto's volledig leeggeplunderd. Uit een wagen die aan het Cho- pinplein stond geparkeerd werd een cassetterecorder met een waarde van tweehonderd gul den een even dure bril, drie cassettes, een portefeuille en' een paspoort gestolen. Het rechtertochtraam bleek te zijn geforceerd. De gedupeerde ei genaar is de 50-jarige monteur J. J.R uit Den Haag. Ook de wagen van de 24-jarige Schiedammer J.V. roofde men leeg- De auto stond een half uur onafges loten in de Dirk van Wassenaarstraat. De man mist een diplomatenkoffer, rijbewijs en kentekenbewijs. Enkele dagen is gemeentewerken nu bezig met het werk aan de koestal achter de boerderij. Schiedam - De afdeling Schiedam van de dierenbescherming gaat een beroep doen op het bedrijfsleven om steun te verlenen aan de bouw van het nieuwe dierentehuis aan de Sportlaan. Boven dien zal men op korte termijn een lening afsluiten van 2 4 3 ton om zo de bouw som te krijgen voor het asiel. Tijdens de jaarvergadering van de vereni ging, gisteravond in. gebouw Irene, stelde voorzitter P. A. J, Broeders de weinige leden die waren op komen draven (50 van de 1250) het ultimatum: verder gaan met de nieuwbouw (onder meer door de aanvraag van een lening) of stoppen. Unaniem werd uiteraard voor het eerste gekozen, ondanks de bezwaren die aan een dergelijke transactie kleven. Stoppen zou betekenen dat het asiel binnen veer tien dagen zou worden gesloten en het werk verder aan de gemeente zou wor den overgedragen. Volgens de wet is deze verplicht voor de zwerfdieren te zorgen. De bouw zal ongeveer zes ton vergen. Uit eigen middelen za! een bedrag komen van één k twee ton, van de zogenaamde watermiljoenen van de gemeente even eens twee ton. De rest zal dan metv gemeentelijke garantie worden geleend van een bank. Verder wil men een beroep doen op het plaatselijke bedrijfsleven, bijvoorbeeld voor het leveren van materialen (inrich ting, hekwerk en dergelijke) of door middel van een financiële bijdrage. De vereniging zal dit ook gaan proberen op de beurs „Schiedam dan maakt 't „waar dankzij de steun van een particulier de dierenbescherming toch aanwezig kan zijn. Anderhalf jaar lang is de dierenbescher ming nu in de slag met ambtenaren van gemeentewerken. Vele vergaderingen zijn er geweest Verscheidene plannen, opgesteld door een architect, zijn door de gemeente verworpen wat wrevel ver oorzaakte bij de dierenbescherming. Dit ook al door het zeer langzaam werkende gemeentelijke apparaat. Er zal nu vóór 23 april een opdracht aan de aannemer moeten worden verstrekt wil men voor de zoveelste maal met met een prijsverhoging worden geconfron teerd. De gemeentelijke bijdrage van twee ton is in de afgelopen tijd al opge slokt door de inflatie. Het bestuur heeft echter onlangs een gesprek met burge meester Lems gehad, die heeft beloofd gemeentewerken te „activeren". Overigens is deze dienst al aan het werk aan de koestal achter de boerderij aan de Sportlaan. Begin deze week begon het boren en graven in de stal, die op last van de gemeente moet blijven staan. Schiedam - Het zalencentrum „Irene" aan de Nieuwe Haven 2<U vermoedelijk binnenkort overgaan in andere banden. De huidige eigenares, de vereniging „De Belangen", zoekt een koper voor het gebouw. Men denkt daarbij aan iemand of een Instelling die de exploitatie voortzet. Het bestuur van de vereniging is tot dit besluit gekomen omdat men van mening is dat de exploitatie van het centrum, dat op dit moment wordt beheerd door de heer R. H. Lutz, niet in overeenstemming is met de statuten. Het gevolg _hiervan Js-hovendien dat daardoor de; heer Lutz met tot een optimaal beheer kan komen. - - - - Schiedam s Nachts om één uur is de 38-jarige Schiedammer H. v. R. op de Rotterdamsedijk be roofd. Hij werd gedwon gen zijn portemonnee met elf gulden en een bruine overjas aan een donker gekleurd iemand af te geven. De beroofde Schiedammer werd op straat aange sproken door een onge veer twintig jaar oude man die om een kwartje voor de telefoon vroeg. Toen de wandelaar zijn portemonnee opende om de munt te zoeken werd het hem door de zwartha rige jongeman ontfutseld. Daarna werd hij gedwon gen zijn overjas uit te trekken. Ook daarmee maakte de rover zich uit de voeten en verdween in de richting van Rotter dam. Met nadruk wordt gesteld dat de exploitatie voorlo pig gewoon doorgaat Beheerder Lutz: „Men heeft mij als eerste het gebouw te koop aange boden. Ik bezin mij daar nog over of dat voor mij financieel welhaalbaar' is". Enige jaren geleden leek het erop dat het zalencentrum zou wor den gemoderniseerd. Reeds be staande plannen werden nadat de gemeente een bijdrage uit de Watermiljoenen had aange boden door een architect op papier gezet. Aanvankelijk werd van gemeen telijke zijde gesteld dat dit geld (ongeveer 80 mille) zonder enige conditie kon worden geaccep teerd. Later bleek er wel de voorwaarde aan verbonden dat bij verkoop van het gebouw een evenredig deel van het „water- geld" zou moeten worden terug betaald. Voor het bestuur van De Belan gen was dit onaanvaardbaar, hetgeen ontaardde in het vrien delijk bedanken voor het geld. Een ander probleem vormden de statuten van de vereniging waarin staat dat het eerste doel is het bevorderen van de belan gen van de Nederlandse Her vormde kerk. In de praktijk is gebleken dat de huidige exploi tatie daar niet altijd mee in overeenstemming is. Voorzitter H. Meijers van De Be-' mand of een instelling die het Het zalencentrum „Irene" aan de Nieuwe Haven. gebouw dezelfde bestemming wil laten behouden". langen: „Wij willen zoveel mo gelijk proberen om Irene als zalencentrum voor Schiedam te bewaren. Daarom zouden wij het liefst verkopen aan ie- Men IS overigens niet van plan om na een verkoop de vereniging op te hef fen. Men meent dat men niet gebonden is aan de exploitatie van het ge bouw. Schiedam Op klaarlichte dag zijn vijf spijkerpakken uit een portiekwinkel aan de Rotter damsedijk ontvreemd. De pakken met een gezamenlijke inkoopwaarde van 350 gulden hingen aan een rek van de kle dingzaak Koks. Aan de Maasdijk verdween een t.v.-antenne van dak. Onbeken den hebben het apparaat van J.V. losgeschroefd en meegeno men. Het aangifteformulier op het politiebureau vermeldt dat de antenne een waarde heeft van honderd vijftig gulden. 3%^ Het mammoettransport naar Bottelo ging zonder veel moeilijkheden. Soms was het een kwestie van enkele centimeters Schiedam Coca-Colaproducent Bottelo BV heeft vannacht na een moeilijk super-transport vanaf de Rotterdamse Merwebaven een ruim 50.000 kilogram wegende machine binnen gehaald. Het gevaarte <16 meter lang, 4 meter breed en 3 meter hoog) is door de coke-bottel aar aangeschaft ten behoeve van de reiniging van lege flessen. De reusachtige machine en de hulpapparatuur (met een totaalge wicht van 68 ton) werden onder politiebegeleiding naar Bottelo, gevestigd aan de 's-Gravelandse weg m het industriegebied, ge bracht. De reinïgingsmachine was geplaatst op een dieplegger, een vervoersmiddel met meer dan veertig wielen. Het mammoettransport is zonder veel problemen verlopen. De dieplader en het politie-escorte volgden de route Gustoweg, Rotter damsedijk, Koemarkt, Broersvest en 's-Gravelandseweg. Alleen op deze weg moest men de grootste voorzichtigheid betrachten bij het viaduct onder de spoorlijn Rotterdam/Hoek van Hoek van Holland en bij het viaduct onder rijksweg 20. Wel was het de bedoeling dat het vervoer een nacht eerder zou plaatsvinden, maar door vertraging bij de Hamburgse machinefa-, brikant Ortmann Kerbst kwam de machine niet op tijd in Rotterdam aan. Om één uur vannacht vertrok de stoet richting industriegebied. Bottelo-bedrijfsleider ing. Wolters: „In verband met de afme tingen en het gewicht van de machine hebben wij alleen vergun ning gekregen voor een transport tussen één en zes uur 'snaehts". Zelfs om deze tijd echter trok het transport nog vrij veel aandacht Bij het expeditiebedrijf Van Wezel zei men over het vervoer: „Het was allemaal nogal Spannend, omdat we van te voren niet wisten welke route we zouden nemen naar het industriegebied. Dat vertelde de politie ons pas vrij laat. Overigens is het best gemakke lijk gegaan, relatief gezien tenminste. Door het gebruiken van zo'n grote dieplegger met enkele tientallen wielen is de asdruk betrek kelijk klein: het gewicht van de machine was daardoor meer gelijkmatig verdeel d". De heer Wolters: „Ook het plaatsen van de machine in ons bedrijf is vrij eenvoudig gegaan. Maar daarvoor hebben we dan ook ruim drie weken van te voren al een aanvang gemaakt met de voorberei dingen. Zo waren er bijvoorbeeld al speciale vloeren gelegd, waarop de machine nu staat. Het was uiteraard noodzakelijk om vooraf geulen in die vloeren te maken, waardoor het koelwater weg kan stromen". Het plaatsen van de flessenreinigingsmachine bleek geen probleem meer. Doordat het gevaarte aan weerszijden van de dieplegger een halve meter uitstak, konden onder deze uiteinden zware „blokken" worden neergezet. Door vervolgens de dieplegger te laten zakken, kwam de machine op de blokken te nisten, waarna de dieplegger weg kon rijden. Het werken met de nieuwe apparatuur zal, zo verwacht Wolters, een flinke vergroting van de produktiecapaciteit opleveren. Het bedrijf beschikt nu over twee spoelmachines. Vandaag zijn bij de colaproducent de monteurs van de Hamburgse fabriek begonnen met het in werking stellen van de machine. Deze wordt op maandag 28 april in gebruik genomen. Schiedam In de Van Marumstraat mag op Koningin nedag toch feest worden gevierd. Aanvankelijk was het straatfeest tot grote ergernis van buurtbewoners om verkeerstechnische redenen geweigerd. Gister avond is echter bekend geworden dat de aanvraag toch is goedgekeurd. Schiedam Bij het op de fiets naar rechts zwenken heeft de 11-jarige scholier A.S. uit Schiedam een gebroken rech terbeen opgelopen. Op de Burgemeester Van Ha aren- laan werd de jongen namelijk aangereden door een auto, be stuurd door de 30-jarige WX. uit Maassluis. Met de ziekenwa gen van de GG en GD is hij naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht Vandaar kon hij na een korte medische behande ling naar huis terugkeren. Bij enkele aanrijdingen op rijks weg 20 tussen de afrit Kethel en Centrum, bleef het alleen beperkt tot materiele schade. In totaal waren hierbij negen au to's betrokken- De oorzaak van de botsingen is het Onvoldoende afstand bewaren van de voer tuigen. Schiedam Op rijksweg 19 zijn negen automobilisten bekeurd voor te hard rijden. De hoogste snelheid die bij de anderhalf uur durende radar controle werd gemeten be draagt 91 kilometer per uur. De maximum toegestane snelheid is 70. Wethouder H. van der Wilk van wijkaan gelegenheden: „Het feest mag best doorgaan. Ik zie helemaal geen belemmering." Gistermiddag vertelde teamleider Venema van het ontmoetixigs- centrum Sint -Jorisdoele nog: „Het is heel erg triest dat het straat-feest niet mag doorgaan. Het gebeurt immers zo weinig dat men eigen initiatief toont» Ik had het veel liever in de straat gehouden. Daar is het veel leuker. Nu moet het wel voor het centrum aan het Doe- leplein. Bij goed weer gaan we 's morgens een poppenkast ge ven en 's middags kunnen de kinderen op het plein meedoen aan volksspelen. „Drie weken lang had een feestcommissie aan het straatfeest gewerkt, voor veel buurtbewoners was het ook een teleurstelling dat zij de Van Marumstraat niet in een kinderparadijs konden omtove ren, zoals vorig jaar ook in de Von Leibnitzstraat gebeurde. Men was bang dat bij het Doele- plein minder kinderen aan de festiviteiten zouden meedoen omdat deze plaats niet centraal ligt Dit ondanks het feit dat veel bezoekers van de Doele uit de Van Marumstraat komen. Schiedam De commissie voor het Stedelijk Museum houdt vrijdagmiddag om vier uur een vergadering in de kelder van het museum. De stichtingsraad van de Schiedamse Gemeen schap vergadert maandag avond om acht uur in gebouw Irene. Ja, ook u kunt deze ideale krantenkembinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor do prijs van één. Profiteer ervan! Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. naam: woonplaats: telefoon 0

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1