"Maaskant naar NAC Zo verliezen is ui ks ZAALVOET BALTEAM ZWALUWEN KAMPIOEN RES/TRB maat het SZC nog moeilijk 99 99 Wedvluchten vanuit Achtmaal en Roosendaal Jan van der Velden trainer HOV VZC-b op tweede plaats Pollux twee gezichten Scheidsrechter en handdoek houden Dolf Krijgsman af van nationalebokstitel Q O Hattrick Frans van der Graaf in beslissingsduel GTB wil complex sa Derby Fortuna- Hollandiaan op zaterdagavond TAFELTENINIS TOERNOOI Excelsior '20 niet eens met nieuwe voorwaarden Gert van der Berg treedt af WOENSDAG 16 APRIL 1975 4 Schiedam Bob Maas kant heeft vandaag een contract getekend dat hem voor een jaar verbindt aan de Bre dase eredivisieclub NAC, dat een opvol ger zocht voor inte rim-trainer Kees 'Kuys. De oud-interna tionaal was tussen tijds aangetrokken na het ontslag van trai ner Henk Wullems. Voor Maaskant, die ook bij NAC part time oefenmeester wordt, bestond belangstelling van de zijde van clubs als Veendam, Volen- dam en de amateur club Heerjansdam. Meer over het vertrek van Bob Maaskant naar NAC, zie RN- sport. Bob Maaskant „.vol gend seizoen bij NAC... Schiedam Jan van der Veldens besluit staat vast De doel man van SW klopte gisteren vergeefs bij het bestuur- van de eerste divisie club aan met de bedoeling een beter contract te reali seren, bedacht zich vervolgens niet lang en zette zijn handteke ning onder een ander contract, dat hem voor een jaar bindt aan de amateur eerste klasser HOV. Van der Velden (351 blikt te rug op een carrière In het betaalde voetbal die zeven tien jaar zou duren. In die periode speelde hij circa 450 wedstrijden. Dit seizoen baalde bij zijn C-diploma en nam de training van SWs A-jeugd voor zijn rekening. Voor Jan van der Velden is het overigens geen gemak kelijke keus geweest om zijn afctieve voetballoop- baan te beëindigen, want ook dit seizoen weer bewees hij uit te knnnen groeien van een van de beste kee pers van de eerste divisie. Kort geleden nog maakte hij in deze krant kenbaar nog één seizoen betaald voetbal te willen spelen. Het aanbod van HOV noemt hij echter te aantrekkelijk om te laten schieten. Leeuwarden Later pas hoor de Dolf Krijgsman dat hij Was „gepikt". Lang nadat in de kille kleedkamer van de Friese sporthal JrDe Bilgaard" de .teleurstelling zich had ont laden in een regelrechte broe dertwist, vertelden in de" bokssport vergrijsde mannen de Schiedammer dat hem de nationale titel in het lichtge wicht toekwam. Aan het slot van een teleurstellende finale- avond fluisterden de ringrot ten de jongste Krijgsman toe wat er allemaal was fout ge gaan. De handdoek die Bonwlast-trainer Jan Raymaakers tot verbazing en toch ook- tot woede van Dolf tijdens de dorde ronde van zijn gevecht tegen Utrechter Bertus Brouwer over de touwen gooide had tot op dat mo ment iedereen bezig gehouden. Maar opeens klonk er een ander verwijt. „De gong had Brouwer niet mogen redden", gaven ook arbiters toe. „Hij had hem moeten tellen". Woorden waarmee de beslissing van scheidsrechter Mercey aan het eind van de eerste ronde van het tumul tueuze treffen werd aangevochten. Had de man-in*het-wit immers ge daan wat hem na drie minuten te doen stond, dan had hij Brouwer nooit wankelend naar zijn hoek laten terugkeren. De pupil ran Wïm Snoek was aan het eind van de eerste ronde duidelijk aangeslagen. Zocht naar evenwicht ook nadat hij staand acht tellen rust had mogen nemen op een knallende rechtse hoek, gevolgd door een linkse directe, die hem al na twee minuten „neer" haalden. Dolf later sarrend: „Ik kreeg hem toch maar zover. Lang heb ik me veel minder gevoeld dan mijn broer Tonnie, maar hij er niet in Brouwer aan te slaan". door Henk Kruithof In de laatste seconden van de eerste ronde kon Krijgsman het werk even wel net niet voltooien. De gongslag dwong hem tot toezien. Een voorbeeld dat Mercey niet had mogen volgen. „Want", wisten zijn collega's „pas in de laatste ronde betekent zo'n klap op de gong het einde. Daarvoor moet een arbiter een aangeslagen man „tellen". Wat voor Brouwer meteen het eind zou hebben, betekend. Nooit had hij dan voor de verrassing van Leeuwarden kunnen zorgen. Een surprise die hem in de volgende twee ronden helemaal „terug" bracht. Zo herstelde de Ut rechtse bokser zelfs dat hij Krijgsman een paar maal kon raken. Dolf (24) leek de- controle over zijn benen te verliezen. Broer Ton (25); „Raymaa- kers keek me aan en maakte duidelijk" dat'ie de handdoek wilde gooien. Ik kon dat „begrijpen, want hij wilde Dolf een k,o. besparen". Raymaakers wierp, ten teken van opga ve, dan ook de doek, maar haalde zich er wel de woede van zijn pupil in de ring mee op de nek. Al vóór hij uit de touwen stapte begon Dolf te protesteren, „Man", riep hij uit, „wat doe je nou. Ik ben nog niet eenmaal in gevaar geweest Ik sta een straatlengte voor op punten en dan zie ik ineens dat je er een eind aan maakt". Om, nadat Ton („Dolf heeft het altijd de laatste halve minuut moeilijk. Dat welen we nu eenmaal") rijn visie had gegeven, in de kleedkamer z'n in structeur en z'n broer opnieuw „af" te vallen. Niet alleen omdat Ton, die ook van Brouwer verloor in dit kam pioenschap, altijd „groter" dan hij zou zijn gehouden, maar vooral om dat Raymaakers tijdens de finale van de titelstrijd al rekening zou hebben gehouden met een in mei geplande trip van Sportclub Bouwlust naar Ts- jecho-Slowakije. „Wanneer ik k.o. "Was gegaan, had ik dan niet mee kunnen doen", bedacht Dolf, „maar," voegde hij er aan toe, „wat kan mij dat nou schelen. Ik wilde in Leeuwarden kam pioen worden. Dat was mijn doel en dan wil ik het risceren om gestrekt te worden. Maar zó verliezen dat is helemaal niets". Van onze sportredactie Rotterdam Diskwalifica- tie van de jongens estaf ette kostte VZC B de - winst in de eerste ZRQ- aflevering in bad Noord. Waarvan het Dordtse 'Nautilus profiteerde met 'een verschil van 0.7. se conde. De Vlaardingse club had voornamelijk - nieuwe jeugd afgevaar- 5 digd, die grotendeels voortkwam uit de 'kweekvijver van het Ho- lybad en die ervaring viel niet eens tegen. Zoals Peter Helderop demon streerde op de 100 vrij onder 10 jaar waar hij 1.35 klokte. Use Vprhey werd met 1.09.6 tweede Ap de 100 vrij onder de 16 jaar, 'terwijl Albert van Santbrink er bij de jongens 1.06.4 voor nodig had. Corrie van der Ende en Els But vochten verwoed op de vierde en vijfde plaats (100 vrij) en dat viel in het voordeel van Corrie uit (1.21.4). De oudere lichting van VZC, met onder andere John Bot en Con- ny Boer-Buys, stelde zich tevre den met behoorlijke tijden. Eindstand na de eerste ronde; 1. Nautilus, 2. VZC B, 3. Spar taan, 4. Poseidon, 5. Rijnmond, - 6. SCOM B, 7. Wiekslag, 8- Zee- r_ .hond, 9. HET, 10, RWV, II- SVH. -Voornaamste uitslagen: 100 rug jongens onder 10: i. Peter Hel derop 1.35, Robbie Claas 1.47, Eric Zwanenburg 2.07.9. 100 vrij meisjes onder 16: 2. Use Verhey 1,09.6, Yvonne Verrnaat 1.12,6, Jantee Brökling 1.13.7. 100 vrij jongens onder 16: 2. Al- bert van Santbrink 1.06.4, Jan Willem de Jong 1,10,1, Jackij Dijkshoorn 1,16,6. 100.'vrij meisjes onder 12: 4. Cor rie' van der Ende 1.21.4, 5. Els But 1,21.5, Lusiene de Jong '1.37.2. 100 vrij jongens onder 12: 2. Hugo ^an Santbrink 1.18.6, 3. Eric Jan Helderop 1.10.9, Roberto B rugmans 1.23.6. 4 x 25 meter wissel pers. jongens onder 14: 2. Peter Bekkering 1,24.2. Joop de Jong 1.31.1. 100 vlinder' dames: 1. Conny Boer. Buys 1.12.8, 5. Yvonne Verrnaat 120.4, Wilma Bekke ring 129.3. T/% - - 100 vlinder heren: 1. John Bot 1.10.6,2- Gerrit Buys 1.12.5, Jan JWlilem de Jong Ul, 4 x 100 meter wisselslag estafette ^m.oT'16 jaar. 2. VZC in 5.34. Van onze sportredactie Rotterdam De zaalvoetballers van Zwaluwen lieten het op een extra beslissing aankomen om te kunnen promoveren naar de eerste klas. Dat ging dan ten koste van VOB, dat eerder de vogels van de titel afhield, maar gisteravond in de Energiehal met 62 verloor. Schiedam De Nederlandse Algemene Bond van Postduivenhouders, waarvan de SCV De Postduif deeluit maakt, heeft een begin gemaakt met de wedvluchten. De eerste vlucht werd gehouden vanuit Roosendaal, waarvoor 540 duiven in concours waren De lossing, om 8.30 uur, ging gepaard met een stormachtige zuid-westenwind. was in het clubgebouw van de Zwaluwen, werden spelers nog eens hartelijk gefeliciteerd door het bestuur, dat ook de wed strijd zelf had bijgewoond. De vogels overheersten over vrij wel alle Unies en dat had tot gevolg dat het binnen zeven tien minuten al 30 stond. Geen vuiltje aan de lucht voor de zwart wit ten die pas bij een riante 5—0 voorsprong enigs- in bet beslissingsduel verraste rins in d« font gingen, maat op Zwaluwen onder grote belang, tua met 6-2 de finish haalden. staffing het Rotterdamse VOB totaal. In de zevende minuut Na afloop waren er bloemen en leidde dat al tot de opening van nadat het gezelschap bij elkaar uitblinker Jos Buitelaar en vijf Het zaalvoetbalteam van Zwaluwen minuten daarna was er een in tensieve combinatie vanuit de defensie voor nodig om Leen Pijpers 20 te laten aanteke nen. Zwaluwen bleef sterker en daar om baarde het vervolgens geen opzien dat Frans van der Graaf de voorsprong tot 3—0 uitbouw de. Het daarna in stelling ge brachte VOB overwicht leidde alleen maar tot enkele afstands schoten waar doelman Aad Boers geen enkele moeite mee had. Toen Frans van der Graaf negen minuten na rust de voorsprong op 4—0 bracht, leek de strijd beslist. Vooral toen Frans van der Graaf even later nog een strafschop mocht verzilveren nadat Jos Buitelaar in het be ruchte gebied hardhandig was aangepakt. HALF DOZIJN Maar daarna werden de vogels wat overmoedig en dat leidde er plotseling toe dat VOB nog kansen had- Het werd uit een strafschop 5—1 en na een kwartier was de achterstand al gereduceerd tot 52, Zwalu wen reageerde toen bijtijds en toen Leen Pijpers het halve dozijn volmaakte, was de strijd beslist. Na het tweede team nu ook het eerste zaalvoetbalteam kam pioen dat daarmee promoveer de naar de eerste klas. „Vol gend seizoen is de kans groot," aldus de leiders Boog en Bud ding. „dat de vogels met vijf zaalteams de competitie in- Tilburg In Tilburg heeft TRB/RES het koploper SZC bijzonder lastig gemaakt De met een grote inzet spelende Tilburgse middenmoter nam in dit boeiende poloduel al in de eerste de beste aanval de leiding toen Dieter Kros zich op de 2m. liet verschalken. Toen Nico Kramer Freher daarna de gevaarlijke Tilburgse aanvaller Hermans teveel vrijheid liet was het 2-0. Willem-Jan Looman wist toen de achterstand tot 2-1 terug te brengen. Kort daarna moest Leen van Noortwijk echter op nieuw zwichten, ditmaal voor een fraaie boogbal (3-1). Ver volgens werd Willem-Jan Loom an voor een minuut uit gesloten- De Schiedammers zagen echter kans het einde van het eerste kwart te halen zonder nog een tegendoelpunt In bet begin van het tweede kwart werd het toch 4-1 doordat TRB/RES (met nog een halve minuut een man meer) de bal haalde en de zaak goed afwerkte. Dit werd SZC echter toch te bar en Willem- Jan Lócman, Wim van der Kolk en weer Willem-Jan Looman brachten de Schiedammers nog in het tweede kwart naast TR B/RES. Tussen de bedrijven door was V/tUem-Jan Looman er nog een maal uitgestuurd en was ook Dieter Kros a) 2 maal uitgeslo ten, zodat deze spelers zeer op hun tellen moesten passen. In Schiedam Na 45-jaar on dergebracht te zijn bij an dere clubs, heeft de voet balvereniging GTB een verzoek ingediend om in aanmerking te komen voor een eigen complex. Het be stuur van GTB is van me ning dat GTB onder de huidige omstandigheden (ondergebracht bij SVDPW) onvoldoende mo gelijkheden heeft om te groeien; het niet mogelijk is om jeugdleden aan te trekken; er geen inkomsten uit een kantine zijn en het beheer van de materialen niet naar wens kan ge schieden. de derde periode kon SZC de lastige Tilburgers nog met van zich afschudden omdat het via Wim van der Kok slechte een maal (man meer) wist te scoren. TRB/RES stelde hier 2 treffers tegenover zodat het laatste kwart inging met een 6-5 voor sprong voor de Tilburgers. In het laatste speldeel toonde SZC echter karakter door nu ineens de Tilburgers volledig weg te spelen Liefst 6x werd de Tilburgse doel gepasseerd. Willem-Jan Looman (2x, waar van lx met een man minder), Dieter Kros 2x man meer), Jos Nieuwendijk en "Wim van der Kolk waren de schutters. Eén tegengoal van TRB/RES bracht de eind uitslag 7-11 op het sco rebord. De stand: L SZC 13-25: 2. Posei don 13-22; 3. TZV 13-20. 4+5 Rotterdam en TRB/RES 13—18. Zaterdag ontvangt SZC in R'dam-West het Rotterdamse RWV, aanvang 21.25 uur/Een speling van het lot brengt SZC voor de KNZB-Beker vrijdag avond, aanvang 21.00 in R'dam- West eveneens tegen RWV in het water. Van onze sportredactie Vlaardingen Voor bet eerst deze competitie is Fort una ge confronteerd met bét feit dat het samen met FC Vlaardingren *74 een thuiswedstrijd speelt. De competitielelder laat name lijk komende zondag Fort una thuis spelen tegen stadgenoot De Holland!aan die via een 1-0 overwinning op concurrent Transvalia een mooi uitgangs punt voor de titel heeft en de seznl-profclnb is gastheer van Heracles. De kans is echter groot dat Fortu- na toestemming krijgt om uit te wijken naar de zaterdagavond (17 uur) om aan de Marathon- weg de derby af te werken. Secretaris Jan van Dis van For- tuna zegt in dat geval: "We moeten het deze week nog bij de bond aanvragen, maar het is in dergelijke gevallen zo goed als zeker dat we toestemming voor die uitwijkmogelijkheid krijgen. In eerste instantie dachten we aan Koninginne dag, maar omdat op,30 april nogal wat inhaalwedstrijden zijn vastgesteld gaf de bond daarvoor geen toestemming". Van onze sportredactie VLAARDINGEN Voor het za terdag 19 april te houden sch olieren-taf el tennistoernooi georganiseerd door de Vlaar dingse Raad van Sport en Re creatie hebben zich 276 deelne mers aangemeld. Deze zijn ver deeld over twee jongensgroe- pen en één meisjesgroep. Per groep zijn drie prijzen beschik baar gesteld. De wedstrijden worden gespeeld In het Lijn baan-complex en duren van 9 tot ongeveer 17 uur. Medewerk ing wordt verleend door de tafeltennisvereniging Intiem '55. Schiedam Excelsior*20 is boos op de sportraad. Oorzaak hier van is de eerder gedane toezeg ging dat de in degradatiezorgen verkerende derde klasser. bij gebrek aan een traintegsaccom- modatie, gebruik zou mogen maken van het tweede veld op Thurlede. Tijdens de sportraad- vergadering van 5 februari is de afvaardiging van Excelsior medegedeeld dat bij wijze van uitzondering deze toestemming ia verleend. Dat de opluchting van toen omsloeg in boosheid, is het gevolg van de voorwaar den die later zijn gesteld. Zo blijkt dat slechts eenmaal per week van het tweede veld ge bruik gemaakt mag worden en dat de kosten voor extra onder houd geheel ten laste van de vereniging zullen komen. Excel sior '20 maakt tegen de2e ver zwaring van de voorwaarden ernstig bezwaar en stelt dat een en ander tegen de eerder ge maakte afspraken is. De prijzen werden als volgt ver deeld: 1 Comb Blomsteel— Homburg, 2. Comb Van de Moezel en Zn, 3 C. den Tuinder, 4-6-7-15 L. Toutijn, 5 W. van Harmeien, 8-19-29-22-24 J. de Koster, 9 N. van Ark, 10-11, G. Smits, 12 W. van Deursen, 13- 16-25 Comb Robart en Co, 14 G. Muller, 17 L. Lems, 18-21 D. Bakker, 23 H- Verhaal. Aan komst eerste duif 9.13.06, aan komst laatste prijs duif 9.43.25.- Vocr de volgende vlucht, vanuit Duffel, kunnen de leden van de SCV De Postduif ïnkorven op vrijdagavond van 18-00 tot 19.30 uur. De verenigingen aangesloten bij de Rotterdamse Postduiven Bond, kregen te maken met hun tweede vlucht, die ditmaal werd gehouden vanuit Acht maal. Een afstand van 58 kilo- meter. In totaal waren er 210 duiven in concours, waaronder die van de PV Schiedam. De eerste duif werd geconstateerd om 8.46.01 en de laatste prijs- duif om 8.58.50. De uitslag; 1-4-7-9 J. Doejaaren, 2-8-13-24-29 D. Lems, 3-6-10 R. van de Mey, 5. Comb. Stieber, 11-15-16-19-23 Jan Doejaaren, 12-14-17-25 K. Verlinde, 18-20- 21-28 A. Suttcrp, 22 C. van Leeuwen, 26 C. Baanvinger, 30 J. Vink. Voor de PV Schiedam staat een vlucht vanuit Strombeek op het programma. Het inkorven vindt plaats vrijdagavond tussen 18.00 en 19.30 uur. Van onze sportredactie Vlaardingen Het hexenhocbey- team van Pollux kende twee gezichten. Zaterdag speelden de hockeyers in Den Haag te gen VCL een gave partij, waar in weliswaar diverse kansen ongemoeid - vooral in de eerste helft - werden gelaten, maar de 2-0 zege was ruim voldoende voor de volle winst. Het was Peter Lansdorp die voor rust Pollux een 1-0 voorsprong gaf. Keeper Edwin Boogaard was eveneens op dreef en het ge volg was dat hij een strafbal uit zijn doel hield. Dat lukte hem na rust nog twee-, maal toen VCL een overwicht opbouwde dat twintig minuten aanhield. Pollux kon de zaken op tijd ordenen en het was Nolke Oosterhagen die aan aGe onzekerheid een eind maakte: 0-2. Zondag waren de rollen omge draaid, want het duel tegen Waddinxveen ging fout. Grove blunders in de verdediging wa ren er de oorzaak van dat de 0-1 voorsprong - door Ben Hof- tijzer - verloren ging en een forse 1-4 nederlaag werd gele den. Bij de dames werd in de strijd met Rapid in Gorinchem bevre digend spel geleverd en werd de eindstand na een gelijkop- gaande vertoning de beginstan- d: O-O. Pollux was in haar acties meer vastberaden, maar kwam niet tot scoren. Van onze sportredactie VIaard tegen - Op de algemene ledenvergadering van Basket Boys stellen voorzitter Gert van der Berg en penningmeester Piet Kok hun plek beschikbaar. De bijeenkomst is woensdag 14 mei in'het ontmoetingscentrum Westwijk vanaf 20 uur

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4