Jan van „I wil vaden: stoppen nu het nog goed gaat" Gemeente veroorzaakt schade aan sportvelden Na zeventien jaar betaald voetbal Schiedam steunt voorstel GSS Boerderij kost bijna 40 mille der Nog geen helderheid in controverse wielerclubs SVV protesteert tegen Plantsoenendienst SRB sterke afvaardiging Aktiviteiten De Watervrienden Asvion HBSS liever naar Woudhoek Grondtechnische dienst KNVB: DONDERDAG 17 APRIL 1975 SCHIEOAMSCKE COURANT Schiedam De voetbalver eniging GSS heeft een verzoek ingediend om in aanmerking te komen voor een nieuw sport complex. GSS meent dat het op het huidige veld in Harga te veel geremd wordt in de voorberei- ding op de competitie. Op dit veld speelt de sv en hv Schiedam de softbal- wedstrijden. Deze club bemerkt de laatste tijd een toenemende interesse voor de zogenaamde zo mersporten, waardoor voor het komende sei zoen vijf senioren-, vier jeugdhonkbal- en twee softbalteams werden in geschreven. Door het intensieve gebruik van het daarvoor ge schikte veld, is het voor GSS onmogelijk gewor den oefenwedstrijden, te organiseren. Ook Schie dam heeft dringend be hoefte aan een extra veld, omdat bij de afde ling voetbal van deze ver- eniging al tien senioren en negen jeugdelftallen staan geregistreerd. Schiedam De restauratiewerk zaamheden aan de boerderij aan de Kerkweg in Kethel gaat de gemeente 38.900 kosten. De boerderij» die sinds enige tijd is verhuurd aan de ruitersport- vereniging De Spalandruiters, heeft echter ook intern een verfje nodig (kosten 5500 gul den), terwijl de oost-gevel in een slechte toestand verkeert. Restauratie van deze gevel kost 7000 gulden. Het aanleg gen en inrichten van het erf en de open-manege komt voor re kening van De Spalandruiters. Schiedam Voor de zaterdag in Den Haag te houden Neder landse Kampioenschappen! zwemmend redden, -georgani seerd door de Koninklijke* Ne derlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen, vaardigt de Schiedamse Reddingbrigade ca vijftien zwemmers en zwem sters af. In totaal nemen dertig brigades met ploegen deel aan deze wed strijden die gehouden, worden in het Zwembad „Morgen stond", in de Loevesteinlaan, Ook Cor de Groot en Koos Korteland maken uiteraard deel uit van de Schiedaxrise ploeg. Beide zwemmers kwamen al twee keer uit in de nationale ploeg die deelnam aan de wedstrijden in West Berlijn tijdens de Berli ner Woche en uitkwam_ bij tie vorig jaar in Barcelona "gehou den Europese kampioenschap pen. Beide keren met goede resultaten en persoonlijke suc ces voor de twee zwemmers. Schiedam De Schiedamse Wa tervrienden verloochenen ook bij andere activiteiten hun voorliefde voor het water in 't algemeen niet. In samenwerk ing met bet Gewestelijke Jeugdbestuur wordt van 14 op 15 juni een nachtwandeling georganiseerd langs het strand van Sehcveningen naar Hvoek van Holland. De deelnemers hieraan komen op 14 juni 's avonds bijeen in het centrum „De Wilgenburg" achter de Sin gelkerk om hier de avond ge zellig door te brengen. Met de laatste trein- en tramver- bindingen trekken de tippelaars dan naar het strand en krijgen dan ca vijf uur wandelen langs de vloetlijn voor de boeg. Voor het geval dat het die nacht wat kil weer mocht zijn voeren dé begeleiders warme soep_ met zich mee. i Om ongeveer zes uur hopen de wandelaars de andere dag het strand achter zich te laten. Te gen die tijd is de restauratie van het station m Hoek' van Holland open, zodat hier de koffie de deelnemers instaat zal stellen van de opgedane ver moeienis te bekomen. Schiedam De hockeyclub As vion heeft plannen ontwikkeld om te komen tot een uitbrei ding van het aantal speelvel den en de bouw van een nieuw clubhuis. De gestage groei van de vereniging en de wens om in de toekomst meer rekreatle mogelijkheden voor de leden te scheppen, hebben er toe geleid dat een afvaardiging van bot bestuur een onderhoud heeft gehad met het dagelijks be stuur van de sportraad. Asvion denkt zelf aan twee mogelijk heden, a) vijf sportterreinen lu de W'öucLhoek met de mogelijk heid tot aanleg van tennisba nen, b) uitbreiding van het hui dige complex in Thurlede, eventueel zonder tennisbanen. Schiedam - De problemen rond de wielersport in Schiedam zijn nog lang niet de wereld uit. Tot deze conclusie kwam het dagelijks bestuur van de sportraad tijdens een bijeen komst met de betrokken wie lerclubs, RC Schiedam en SWV Harga. Aanleiding tot deze bijeenkomst was een door beide clubs inge diend verzoek voor een wieler- parkoers in Harga. Voor men echter overgaat tot de aanleg van dit parkoers wil de spor- 'traad trachten de problemen uit de wereld te helpen, Uit gaande van de gedachte dat ,men te maken heeft met vier groeperingen: de stichting Wie lerbaan, de baancommissie, de RC Schiedam en de SWV Har ga. Men is tot de conclusie ge komen dat de oorzaak van de bestuurlijke problemen zijn te rug te vinden bij de Stichting Wielerbaan en de RC Schie dam. Als mogelijke oplossing wordt genoemd het werk van de Stichting over te geven in handen van de gemeente, waar door de weg wordt vrijgemaakt voor de beide wielerclubs. Het dagelijks bestuur van de spor traad gaat echter eerst probe ren aan de hand van de oude correspondentie, statuten en mondeling verstrekte gegevens, de oorzaken van de controverse op te sporen. Schiedam - Het plan van de 2 Plantsoenen dienst om de trai ningsvelden op Harga niet ian- vger „beschikbaar te stellen als ^^parkeerterreinen is bij de voet balvereniging SW niet best ontvangen. Weliswaar ziet het bestuur van SW hierin het voordeel dat de conditie van de betreffende trainingsvelden Schiedam - De voetbalvereniging HBSS, die, eerder besloot de aanvraag tot verhuizing naar de nieuwe velden aan de Scbietbaanstraal in Kethel in te trekken, heeft zich kandi daat gesteld voor het in de toekomst te realiseren sport complex in de Woudhoek. HESS is van mening dat de huidige accommodatie niet A meer toereikend is. aanzienlijk beter zal worden, maar het ontbreken van een parkeergelegenheid in de na bijheid van veld wordt als een groot gemis gezien. SVV vreest hierdoor een teruglopende be langstelling voor het betaalde voetbal, omdat men meent dat het een mental iteitskwestie is dat de automobilist er weinig voor voelt om met de auto naar het sportpark te komen, maar dan ook nogeens een flin ke afstand lopend moet afleg gen. Het voornemen om de trainingsvelden voor auto's te sluiten, druist in tegen hetgeen SVV onder service aan bet pu bliek verstaat. De eerste divi sieclub is van mening dat het wenselijker zou zijn om de be treffende velden wel als par keerterreinen open te stellen, maar daags erna het noodzake lijke onderhoud te laten ver richten. Automobilist en voet baller kunnen dan beide van de velden optimaal gebruik maken. Schiedam Nog twee wedstrijden en dan is de aktieve voetbalcarriè re van Jan van der "Velden voorbij. Het klinkt wat vreemd voor een 35-jarigëdoelman, maar zijn be sluit om er aan het einde vanldit seizoen definitief een streep onder te zetten, komt toch nog onver wacht. Te vroeg, zullen vele SV¥- supporters zeggen, want ook zijn zeventiende jaar in liet betaalde voetbal bezorgde Jan van der Vel den een hoog waarderingscijfer. Enkele weken geleden nog kenk het uit de mond van trainer Bob Maaskant waarde rend; „Jan is gewoon nog te goed om hem te passeren". De doelman zelf in die perio de: „Ik wil nog een seizoen meedoen in het betaalde voetbal. Wel echter voor een wat beter contract, want al ben ik dan 35 jaar, ik heb dacht ik wel bewezen het waard te zijn". SW is echter niet bereid op de financiële voorwaarden van de doelman in te gaan. Direct nadat het bestuur van SW dit aan Jan van der Velden kenbaar maakte, sig neerde hij dan ook een contract dat hem voor een jaar bindt aan de amateur eerste klasser HOV. Als trainer, omdat Jan van Door Hans Soeters der Velden meent dat hij een dergelijk aanbod niet kan laten lopen. Een beslissing die niet eenvoudig was. Jan: „Ik ben ambitieus genoeg om te weten dat ik best nog een seizoen had meegekund. Maar wat HOV mij biedt is gewoon veel meer dan ik bij SW kan krijgen. Zo beke ken was de beslissing voor mij niet moeilijk, maar aan de andere kant had ik best nog een seizoen onder de lat gewild. Vergeet niet dat ik in die zeventien jaar zo'n 450 wedstrijden heb gespeeld. Maar goed, ik heb besloten om te stoppen en dan is het misschien wel het beste om het nu te doen, nu alles nog goed gaat". Jan van der Velden zoals hij tijdens het duel tegen FC Groningen geblesseerd het veld verliet. SVV's 35-jarige doelman wacht ongetwijfeld een veel feestelijker aftocht wanneer hij zijn laatste duel voor SW speelt. Nieuw in het trainersvak is Van der Velden niet Dit seizoen kreeg hij de A-juiuoren van SW onder zijn hoede en haalde tevens bet C-dipIoma. De bedoeling is om door te gaan voor het B-diploma. Met HOV heeft Jan van der Velden grootse plannen, „Ik ben er pas nog geweest en moet zeggen dat ze een schitterende accom modatie hebben, met een fraaie kantine, een massage-home, twee trainingsvelden, waar van één met verlichting, terwijl er vlakbij een prachtig bos is". Plannen voor de bouw van een tribune zijn er, terwijl ook de opvang van de jeugd goed is geregeld. Het zit er echter dik in dat HOV aan het einde van dit seizoen gaat degraderen naar de tweede klas, want de achterstand van vier punten met nog twee wedstrijden te spelen is alleen nog met een wonder goed te maken. AANTREKKELIJK Van der Velden tilt er nauwelijks aan. .Jam mer, ach waarom? Vergeet niet dat we dan volgend seizoen te maken krijgen met clubs als De Musschen, Spartaan, Coal en Neptunus en dat noem ik toch een aantrekkelijke competitie". Helemaal vreemd is HOV niet voor SWs scheidende goalie. In de ploeg van Henk Konemann die dus vertrekt spelen nog spelers als Freek Mdhlenbruch, Ben de Vries en Bep Hoek, oude bekenden dus. Bovendien zal Van der Velden in de komen de weken zijn nieuwe ploeg aan het werk kunnen zien. Zoals komende zondag, wan neer SW vrij is en DHS in Kethel aan treedt tegen HOV. Ook zal hij nog kontakt opnemen met Henk Konemann, die hem de nog ontbrekende informatie moet kunnen verstrekken. Jan: „In het begin vond ik het wel wat moeilijk, want tenslotte ken ik Könemann erg goed. Daarom heb ik ook, toen HOV kontakt met mij gezocht, eerst met Konemann gespro ken en gevraagd of hij er vanaf wist. Dat was zo, dus was er voor mij geen vuiltje meer aan de lucht". Over veertien dagen neemt Henk Könemann officieel afscheid van de Rotterdamse club, in gezelschap van. Jan van der Velden, die op die avond officieel als de nieuwe trainer wordt voorgesteld. Toch zal hij nog wel enkele malen terugdenken naar het moment waarop hij definitief de knoop doorhakte en besloot zijn aktieve loopbaan té' beëindi gen. Een carrière die niet gebonden was aan een leeftijd, want ook dit seizoen nog incasseer de SVV's doelman talloze complimenten. Zoals van Rinus Gosens: „Deze Van der Velden is beter dan ooit". Of zoals NEC's Piet de Visser het zei: „Niet verliezen bij SW is knap, maar Van der Velden passe ren is nog veel moeilijker". Lovende woor den, bijna wekelijks te vernemen uit de monden van SW's tegenstanders, onder strepen dat het afscheid van Jan van der Velden te vroeg komt. Als dat gezegd wordt van een 35-jarige doelman, is het een écht compliment. Maar het maakt ook duidelijk dat zijn beslissing écht erg moeilijk is ge weest. Grote plassen op en rond de voetbalvelden. De grondtechnische dienst van de KNVB weet de oorzaak. Schiedam - Een onderzoek van ingenieur H.A. Bremerkamp, hoofd van de grondtechnische dienst van de KNVB, heeft aan het licht gebracht dat de oorzaak van de veelvuldige afkeuring van de velden van Hermes DVS gezocht moet worden bij de gemeente. Tijdens dit onderzoek bleek dat het waterpeil in de slo ten, waarop de drainage van de' velden uitmondt» vijftien tot twintig centimeter boven de uitmondingen van de drainage staat Hierdoor kan de drainage het overtollige, water niet afvoereiï, war- door tevens - onder invloed van de hoge slootwaterstan den - ook de waterspiegel in de velden is gestegen. Hier door is de grasmat verza digd en bij de geringste neerslag onbespeelbaar doordat er piasvorming ont staat. Omdat er ten opzichte van vroeger een duidelijk gewij zigde situatie was ontstaan, zocht de grondtechnische dienst van de KNVB naar de oorzaak. Het onderzoek bracht aan het licht dat deze voor de velden funeste situa tie wordt veroorzaakt door een van gemeentewege pro visorisch aangebrachte stuw (damwand) nabij de brug in de weg naar Kethel. Het continueren van deze ge forceerd hoge waterstand, zal voor de sportvelden - vooral gedurende een lange periode van neerslag - ern stige gevolgen hebben, die zal leiden tot onbespeelbaar heid. De velden die hiervan de gevolgen zullen ondervin den zijn: Hermes DVS (vier velden), Ursus (één veld) en Derr.os (twee velden).

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4