SCHIEDAMSCHE COURANT Scliiedam geeft tweede ambulance aan Turkse s ad Stationsstraat dreigt vuil bij stadskantoor te storten Euphoniakoor zondag 25 jaar KAOO: Bouw Novotel officieel begonnen „Politiek kaffee" gaat niet door Noord kan wensen voor wijk centrum spuien i Orgel concert Frans Kusters Microfoon gestolen Drooggekookt Acht snelle automobilisten op de bon Chemisch afval voorlopig niet op zee verbrand Deelraad sceptisch tegenover drempels 1 m k ■e&fy f Vrijdag 18 april 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 4 pagina's 100ste jaargang no. 25297 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL SCHIEDAM De gemeente Schiedam zal Turkije een wo'er TWfttiri O mnlrnnnii4« *nnn nAIIt-v e.» V V V> Ci tweede ziekenauto gaan schenken. De GG en GD Bakkers wil Wil namelijk zo snel mogelijk een volledig alge- „oq een af schreven ambulance vervangen en er zouden geen bezwaren zijn om de afgedankte wagen aan een Turkse stad cadeau te doen. Hegin vorig jaar gaf Schiedam al een ziekenwagen weg aan de Turkse plaats Izmit. bulance Turkije ven. Tijdens de vergadering van de VKOM-commis- sie (de commissie voor de gemeentelijke ver- voer-, reinigings-, ont- smettings- - en markt- dienst), die deze week in het Stadskantoor werd gehouden, merkte het WD-raadslid Th. Bek kers in de rondvraag op: „Binnenkort moet er weer een ambulance worden vervangen. Kun nen we de oude auto niet weggeven aan een stad die om. zo'n vervoersmid del zit te springen?" Het antwoord van de VROM-di- recteur E. T. Kraan: „Ach, bet Is toch een oud ding. Wat mij betreft mag ook deze naar Tur kije". Voorzitter en wethouder B. E. Col lé zal de kwestie naar voren brengen in een vergade ring v3n het college van burge meester en wethouders, waar na de gemeenteraad zich nog over het voorstel zal moeten buigen. Eind 1973 deed de Stichting Hulp aan Buitenlandse Werknemers aan verschillende gemeenten in de Rijnmond het verzoek om oude vuilnis-, brandweer- en .ziekenauto's- af -te staan aan Turkije. Schiedam reageerde als eerste met de schenking van een ambulance. Enkele maan den later gaf Vlaardingen een ziekenauto aan een Turkse BEGROTING Het voorstel van Bakkers om de ambulance aan Turkije te schenken kwam voort uit de discussie over de begroting van de VROM over het jaar 1975. Bij de vervoerdienst van de VROM is uitgerekend dat een krediet van 729.850 gulden no dig is voor het reviseren en vernieuwen van het gemeente lijk wagenpark. Daarvan is 55.250 gulden bestemd voor de^ aanschaf van een nieuwe am-* bulance. „Een nieuwe ziekenauto is be slist nodig", aldus een woord voerder van de geneeskundige dienst (GG en GD). „Voor ons is een volledige betrouwbaar heid van het materiaal een eer ste vereiste. Door de uitbrei ding van het ziekenvervoer (meer poliklinische behande lingen en bestralingen in Rot terdam) is de reserve overdag vrijwel nihil. Bij uitrukken ten behoeve van voornamelijk ver keersslachtoffers kan er geen risico zijn door stilstand: pech of reparatie". De ziekenwagen waar het allemaal om gaat was eind vorig jaar al afge schreven. Tegen de tijd dat de ambulance zal worden vervangen, zal hij'inaar schatting ruim 1101000 kilometer in zes jaar tijd hebben afge legd. Schiedam - Organist Frans Kus ter houdt morgen middag een concert in de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoog straat. Van drie tot vier uur zal Kuster het fraaie Hess orgel bespelen. De toe gang tot het concert is gratis. De orgelbespeling wordt gehouden in het kader van de reeks concerten, •die de Vereniging Vrien den van het Stedelijk Mu seum te Schiedam op el ke derde zaterdagmiddag van de maand op touw zet Schiedam - Het „politiek kaffee" in centrum De Kreek zal van avond niet doorgaan. De leer lingen van het Spieringshoe- klyeeum, die een politiek fo- rum bijeen wilden brengen in het centrum aan. de Lange Ha ven, hebben plotseling het be richt gekregen dat één van de uitgenodigde sprekers - de ver tegenwoordiger van het minis terie van onderwijs - is verhin derd. Het „politiek kaffee" zal nu over twee of drie weken worden ge houden.1, Gesprokén"'zal* "dan worden over het onderwerp „Gelijke kansen voor iedereen in het onderwijs?" SCHIEDAM De werkgroep wijkcentrum Noord gaat een rapport maken hoe het nog te bouwen centrum er uit moet gaan zien. Buurtbewoners kunnen nog volop ideeëen spuien voor het programma van eisen. Hiervoor was deze week reeds gelegenheid' in het dienstencentrum De Woudhoek aan het Heij er mansplein. Op deze relatief ge zien slecht bezochte vergadering was men uniform van mening dat er in Groe- noord een grote behoefte is aan een open ontmoetingscentrum. De bestaande centra zijn overdag veelal gesloten. De ontmoetingsplaats is gepland, naast het Schiedam - De microfoon van de geluidsinstallatie van jongeren- sociëteit Instuif Schiedam is ge stolen. Het bestuur van de so ciëteit, die haar dansavonden elke zondagavond in gebouw- Arcade aan de Lange Haven houdt, heeft bij de politie aan- Voorzitter H. Kreischer: „De mi crofoon heeft op een „geheime" plek gelegen. We vermoeden dat één van onze eigen leden de' microfoon heeft gepikt". Schiedam - Met drie persluchtap- paraten heeft de brandweer gis-, teren tien minuten lang een bak met chemicaliën geventileerd. De bak met de stof „tri" eas bij het bedrijf Chemako aan de Lange Achterweg 30 droogge kookt, terwijl er geen perso neelsleden in het gebouw aan wezig waren. Hierdoor kwam rook vrij. om ook wat het stadskantoor aan hebben nog te bouwen winkelcentrum Kethel, na bij de toekomstige sneltram- of metrolijn, die op een verhoogde baan zal gaan rij den. Het geheel op een oppervlak van ongeveer 100 bij 40 meter zal bestaan uit vijf delen: een kruisgebouw, een postkantoor, een ruimte voor vrijetijdsbesteding, een biblio theek en een ruimte voor ondermeer jeugdwerk en gezinsvoorlichting. Het eer ste, eveneens een ontwerp van archltekt Goslinga, wordt reeds gebouwd. Alleen de grootte staat volgens wethouder C. Zijdeveld vast De werkgroep kan het geheel naar de wensen van de buurtbewo ners inrichten. Het moet alleen wel aan Bij het nog in aanbouw zijnde kruis gebouw komt het wijkcentrum van Noord. enige esthetische eisen van de welstands commissie voldoen. Zo bleek er op de bijeenkomst in De Woud- hoek vooral belangstelling voor een terras. Een ander idee betrof een ruimte voor jongeren. Vooral de wijkvereniging bleek benieuwd naar bet beheer van het centrum. Ook over dit punt gaat de werkgroep zich buigen. Schiedam - Het Euphoniakoor onder leiding van Dick Stam viert zondag haar 25-jarig bestaan. Het jubileum wordt gevierd met een eucharistieviering in de kapel van het Nol et-Ziekenhuis. Later op de dag zal in centrum De Dukdalf aan de Rijnstraat een receptie worden gehouden. Schiedam - Bij een twee uur lan ge snelheidscontrole de Vlaar- dingerdijk en de Burgemeester Knappertlaan heeft de politie acht automobilisten bekeurd - voor te hard rijden. De hoogste snelheid die dit maal door de radarinstallatie werd gemeten bedraagt 73 kilometer' per uur. De bewoners van de Stationsstraat zeggen genoeg vuil te Emmaplein te storten. De tuinen liggen vol.... jaar een container werd aange boden. telijke dienst voor bouw- woningtoezicht heeft toch al ge- Reeds het vorige jaar heeft de bewonersvereniging Oost een enquête gehou- Schiedam Bewoners van de Stationsstraat willen verbetering van hun woningen. Indien hierover vóór zondag 27 april geen antwoord van de gemeente is v®r^e,r reage«rt ^y. "De gemeen- ontvangen gaan zij bij het stadskantoor en op straat nR* vrtor vuil en afval storten. De aktie werd deze week aangekondigd door H. J. te Riet Scholten, één van de bewoners van deze straat in de oostwijk. den naar de leefbaarheid in de straat De resulta ten waren volgens de twaalf enquêteurs schrikbarend. Het leef milieu zou beneden alle peil zijn. Er kwamen, hierbij legio klachten aan het licht over slechte rioleringen en elektri sche bedrading. De uit slag werd op papier ge zet en naar de gemeente verstuurd. vraagd om de adressen van de klagende straatbeweners te ge ven. Daar wordt al aan ge werkt Voor ons hoeft het dus niet" Vlaardingen De speciale sche pen die op zee onder de Neder landse kust chemisch afval verbranden, hebben van de provincie Zuid-Holland en van Rijkswaterstaat het verzoek gekregen hun aktiviteiten voorlopig te staken. Aanleiding voor dit verzoek, aat in feite een opdracht is, want de twee verzoekers moeten toe stemming geven voor de vuil verbranding, is een serie van vijftig klachten bij de milieu dienst van het openbaar li chaam Rijnmond. De klachten over een zure, prikkelende lucht kwamen uit de streek ten westen van Rotterdam. Deskundigen constateerden een verhoogd chloorgehalte in de lucht, maar zij konden de ver oorzaker niet lokaliseren. Bij verbranding van chemisch af val komen echter gechloreerde koolwaterstoffen vrij met een zure, prikkelende lucht. De Heilige Mis vangt aan om half tien, de receptie duurt van 11.30 uur tot 13 uur. Zondag start bovendien de loterij van het Euphoniakoor. De opbrengst van de kaartverkoop (de loten kosten een gulden, per stuk) is bestemd voor de aanschaf van nieuwe instrumenten. Hoek van. Holland De Hoekse deelgemeente- raad staat sceptisch te genover het voorstel van de commissie verkeer en groenvoorzieningen om op een groot aantal pun ten in Hoek van Holland verkeersdrempels aan te brengen. Dr. Ir. F. J. A. L. de Lint vond, dat de commissie de zaak wat overtrokken heeft door in allerlei bochtige straten, waar bovendien geparkeerde auto's het verkeer vertra gen, drempels aan te brengen. De Lint doelde met name op de „hofjes" in plan Oost De voorzitter van de ver- kecrscommissie, me vrouw Vinje-Grootmeijer stelde daar tegenover dat er in Rotterdam nu geld beschikbaar is voor de aanleg van drempels. De raad was echter van me ning dat dit geld niet te gen elke prijs gebruikt moest worden. Het advies werd dan ook teruggewe zen naar de commissie. Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, .in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant mat puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan!. Ja, stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. adres-. woonplaats:.. telefoon; „Nog steeds hebben we daar geen antwoord op gekregen. Nu wil len we wel eens weten wat er met de straat gaat gebeuren" vertelt de verbolgen Te Riet- Schol ten. "De huiseigenaar wil de huizen wel opknappen. Het wachten is alleen nog op de gemeente. Dat duurt echter al zo lang. Bovendien willen we een container om het vuil uit de achtertuinen in te storten. Wanneer we binnenkort mets definitiefs boren gooien we die rotzooi de 27ste op straat en bij de gemeente-ambtenaren op de stoep. Wij hebben ook al een vrachtwagen die dan dwars op de weg wordt geplaatst De bewonersveremgmg Oost wil niets van deze aktie weten. Voorzitter A, v,d. Heuvel is van mening dat de bewoners van deze straat een besluit hadden moeten nemen toen hun vorig Wethouder C. J. M. Bol- mers heeft gistermiddag de „eerste" paal geslagen voor een hotel van de Franse No- votel-groep. Welgeteld was het in feite de achttiende. Om het hotel echter reeds volgend jaar mei te kunnen openen was het aannemingsbedrijf Ge- bam al een paar dagen te voren met het heien begon nen. Het zal worden beheerd door Novotel Nederland, een geza menlijke onderneming van de gelijknamige internationa le hotelgroep in de Franse plaats Evrye en Skol Interna tional. Waarschijnlijk zullen nog twee andere bedrijven aan deze vennoootschap meedoen. Het nieuwe vier verdiepingen hoge hotel zal 98 kamers gaan tellen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1