Schiedam vernedert uitgebliiist IV:ieuwenhoom J Risseeuw gehuldigd HBSS degradeert Ger Mak karig beloond Asvion krijgt nasleep Pech in Roozendaal Vijf treffers drukken overwicht niet uit MM—i VEERTIG JAAR BESTUURSLID THOR Boor nederlaag bij Marken: 2-1 Rentree Ger Kobbemond SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 21 APRIL 1975 V laar dingers Ier Wal Ie, ter end na maan- ie (gebroken e vierde. De m tussentijds maar de I an al deed in alle Door Hans Soeters Schiedam Dit had niemand verwacht. Dat Schiedam, ten slotte nog: ambitieus strij dend om de tweede plaats, tegen kampioen Nieuwenhoom de volle winst kon behalen zat er in. De koploper miste na het behalen van de titel de inspiratie, maar dat de score zon oplopen naar 51 kwam toch als Joop Krommenhoek schiet Schiedam naar 4—0, ai is dat voor Eef Krabbendam Dick een verrassing. de Blok en goalie Jan van Wijk nog niet heleméél duidelijk. Het was een verschil van inspiratie. Zoals Schie dam, uiterst geconcen treerd, vanaf de eerste minuut te werk ging, of zo loom en onaangedaan als Nieuwenhoom zich 2 door de minuten wor- 2 stelde. Want zo was het 2 wel; veel blijk van echte werklust gaven de spe- Iers van trainer La grand - zeker niet. De trainer t- van Nieuwenhoorn zal het zijn spelers nog weï - onder de neus wrijven, - want Lagrand filmde de - belangrijkste momenten van het duel. .En dus vijf tegentreffers. Stuk voor stuk mooie treffers ook, gedeeltelijk ontstaan door te la- koniék ingrijpen van de Nieu- wenhoom-defensie, maar ook door grillig Schiedams voeten- werk. Daardoor stond het al - binnen een half uur 3—0 voor - Schiedam. Een score die overi- - gens weinig veranderde aan het - spel van de koploper. .Al heel snel, te snel misschien om het kleine beetje inspiratie bij Nieuwenhoom te behouden, zorgde Bram Scholte voor 1—0, 2 waarna de lastige Eef Krabben dam vOOr 2—0 zorgde en Henny 1 Haagen de score opvoerde tot 3-0- Toen wreef het Schiedamse pu- bliek zich de ogen uit- Want - zelfs toen nog voelde Nieuwen- hoorn er weinig voor om meer arbeid te gaan verrichten. Steeds weer liepen spelers als Frans den Doelder, Wim van de Heuvel en Cor Oostdijk zich vast in de koelbloedig ingrij pende Schieda m-afweer. Een defensie die knap werd georga niseerd door het geroutineerde duo Jan van Naamen-Leen van de Ploeg. En de weinige keren dat Nieuwenhoom via de vleu gels een doorbraak forceerde was het Kees Heijdra die be heerst ingreep. Toen nog mocht Nieuwenhoom aanvoeren dat het zonder John den Doelder en Herman Bal minder stuwkracht had achter de voorhoede, maar toen een maal Bram Scholte geblesseerd was ingeruild voor Wim de Vries, kon ook Schledam-tral- lijks een verzwakking, want in ner Hans Ruijtenberg de handi- valler Rob Beukers deed het cap van twee invallers aanvoe- voortreffelijk, ren. Ten slotte kon hij in dit Maar zelfs al zou Schiedam op due! niet beschikken over Roy meerdere plaatsen zijn gewij- den Hartog. Het was nauwe- zigd, dan nog had dit Nieuwen hoom het heel erg moeilijk ge kregen. Zeker, zodra de koplo per de vleugels zocht was het aan de zuivere lange pass te zien dat het onder andere om standigheden veel beter zou kunnen. Maar de omstandighe den werkten nu eenmaal in Schiedams voordeel en dat be tekende steeds weer dat extra pasje, dat kleine beetje extra inzet en daardoor ook dat greintje meer geluk. Schiedam profiteerde er van. Nog voor rust werd het daardoor al 40 door Joop Krommen hoek. En daarmee kon de af gang van de koploper niet beter worden uitgedrukt Zo moet Nieuwenhoom het ook hebben gevoeld, want de falende vleu gelverdedigers Ret Bergkotte en Dick de Blok keerden in de tweede helft niet meer terug, waardoor Nieuwenhoom het nog eenmaal „op z'n sterkst" ging proberen. Het ging iets beter. Niet voor lang echter, want nadat Cor Oostdijk tot tweemaal toe op de vuisten van Heijdra had geknald, maakte Eef Krabben dam aan de andere kant duide- lijk dat Schiedam wel trek had in een nog hogere score. Jan van Wijk was al geldopt, maar het laatste tikje van Henny Haagen gebeurde in buitenspel positie. De revanche van Haa gen loog er niet om, want nau welijks een minuut later schoot hij toch nummer vijf tegen de touwen. Soio Dat werd laatste verdediger John den Doelder blijkbaar toch Iets te machtig. Vanaf de middenlijn begon de lange li bero zijn solo, mocht doorgaan tot in het Schiedamse straf schopgebied en passeerde toen en passant ook maar Kees Heijdra: 5—1. Het was echter niet meer dan een opleving, want in de resterende tijd kreeg Schiedam nog zoveel kansen, dat de score zelfs nog flink wat hoger had kunnen zijn. Krabbendam mikte echter tegen Van Wijk op, terwijl de Nieu- wenhoom-goalie hierna ook een keiharde kopbal van Jan van Naamen vol op de vuist nam. Het waren reële scoringskan sen, die de strijd die allang was beslist nog een leuk tintje gaven. Maar het niet be nutten van die kansen zorgde er ook voor dat Nieuwenhoom niet volledig bij voorbeeld in de dubbele cijfers zou af gaan. Nu bleef het „slechts" 5—!, want ook Eef Krabben dams laatste treffer werd wegens „duwen" geannuleerd. En daarmee bleef de strijd om de tweede plaats volledig open. Vier ploegen (de nummers twee van de derde klassen) gaan straks strijden om twee promo tieplaatsen. Voor Schiedam hangt wat dat betreft veel af van de komende uitwedstrijd tegen DCL. Schiedam Na veer tig jaar bestuurslid te zijn geweest van de gymnastiekver eniging THOR is tij dens de jaarvergade ring de heer A. Ris seeuw als zodanig afgetreden. Als jon gen van twaalf jaar kwam Toon Ris seeuw'bij THOR en nu is hij in zijn ze ventigste levensjaar. Voor de oorlog was hij enkele jaren pen ningmeester en ver vulde voor de rest van zijn veertig dienstjaren als com missaris diverse nut tige functies. Do laatste tijd als huisbe waarder van het eigen clublokaal Waarvoor man kracht ontbrak bood Toon Risseeuw zijn diensten aan. Dat zal ook zo blijven want deze veteraan hoopt nog menig jaartje lid van zijn vereniging te kunnen, blijven. Voor het bestuur van de Rot terdamse Turnbond was dit unieke jubileum aanlei ding de heer Risseeuw de zilveren speld van ver diensten toe te kennen als dank voor alles wat hij voor de tumsport heeft ge daan. Het zeldzame sieraad werd hem opgespeld door het bestuurslid van de RTB, Hans Eelebaas, bege leid door een bloemenhul- de- Ook de voorzitter van THOR had waarderende woorden voor zijn scheidende be stuurslid en schonk hem een geschenkenbon. Op voorste! van het bestuur werd Ineke Scholte, eens voorzitster van de jeugd commissie, gekozen als plaatsvervanger van de heer Risseeuw. Tijd om af te treden was aangebroken voor de heer J. v,d. Touw en mevrouw H, v.d. Stelt-Daalmeyer die beiden hun functie voor een bestuursperiode wil den continueren, met in stemming van de vergade ring. siiiiiiiiimiiiiiiMMiiiiimiHiimiiiimiiiimiiwiiiiiWMiiiiiiiHiimiiHiiiiwm'iinmiiiiiiiiiiimiiiiiiiiniiiiiiiiiiiuiwiiiiiTOiiiitaiiiiiiiiiiiimiiirimiiiiS Schiedam De bbckeyvereni- punt weten te behalen tegen een strafcomer te missen, ging Asvion heeft een degrada- Warande. Een beslissingswed- Asvion moest ook met een inval- tiezorg minder, aangezien de strijd is hierdoor nodig met Pe- Ier in het veld verschijnen aan- dames een mooie 1—0 overwin-' likaan als tegenstander. De ver- gezien £d :rd de Wit vorige wing hebben behaald op Pol- liezer hiervan gaat degraderen. week in de wedstrijd tegen Rat io*. Het doelpunt kwam al tot Tegen Warande speelde Asvion terdam geblesseerd was ge stand in de eerste helft. De een gelijkopgaar.de strijd met raakt wedstrijd was kwalitatief niet aan beide zijden veel gemiste Het was geen beste wedstrijd en best, al was de overwinning kansen, vooral in de tweede er werd niet gedoelpunt zodat wel verdiend voor Asvion, helft had Asvion op winst kun- het einde kwam met een bril- De heren van Asvion hebben één nen komen -maar Jacobs wist stand. Marken Zes maal reeds was de wedstrijd, welke HBSS tegen Marken moest spelen, afgelast. Voor de zevende maal stond dan ook deze wedstrijd op bet programma, snaar tijdens het vertrek vanuit Schie dam was het weer niet zeker dat de wedstrijd door zou gaan, want de regeB zou ook nu wel weer eens roet in het eten hebben kunnen gooien. Bij aan komst in .Marken bleek het veld dan ook meer op een modderpoel dan op een voetbalveld te lijken. Na overleg tussen scheidsrechter Bouw en de beide aanvoerders werd toch besloten de „gok" te wagen, wat uiteindelijk meer een komische dan een op boog peil staande voetbalwedstrijd opleverde en waarbij de gelukkigste ploeg (wat dit seizoen duidelijk is gebleken dat dit HBSS niet is) een 2-1 overwinning opleverde. Zoals reeds gezegd waren de om standigheden om te voetballen verre van normaal en maakten man en bal de vreemdste ca priolen, Toch was het zowaar HBSS dat zich het beste aan de omstandigheden aanpaste en het beste van het spel had. Een gevaarlijke schuiver van Leo den Braber werd door rechts back Comelis de Groot van richting veranderd doch keeper Klaas Teerhuis lag in de goede hoek. Na een kwartier had HBSS al vijf corners mogen nemen en had Cees Verdam slechts éénmaal handelend moeten optreden bij een vrije schop van Piet de Jong die hij echter schitterend uit zijn doel stompte. Ook de Markense keeper moest een keer pijlsnel ingrijpen door de bal net voor de schietgrage voe ten van Martin Meyer over de zijlijn te trappen. Een kanjer van een schot van Leo den Braber had beter lot verdiend, doch de vingertoppen van Klaas Teerhuis en de lat ston den succes voor HBSS in de weg. Vijf minuten voor rust werd het slechte veld HBSS bijna nood lottig toen de bal onder Henk Scharloo doorglibberde en Sy- mon Schipper een heel vrij veld voor zich had, maar meende de bal nog over te moeten geven aan Cor Zonneveld zonder in de gaten te hebben dat Cees Teerds zich in de baan van deze pass bevond, waar Teerds dus dankbaar gebruik van maakte en de bal tot corner verwerkte. Na rust was het opgehouden met zachtjes regenen en viel de re gen nu met bakken uit de he mel. Donkere wolken pakten zich samen boven het Noord Hollandse vissersdorpje, maar ook boven de hoofden van de Schiedamse voetballers, want binnen een kwartier werd HBSS op een 2-0 achterstand gezet. Een voorzet van Symon Schipper werd voor het doel van HBSS geplaatst waar Dirk Zondervan half op de rug van Leen Dijks hoorn zich nog langer wist te maken en de bal achter Cees Verdam knikte: 1-0. Zeven mi nuten later werd het dan 2-0 toen dezelfde Dirk Zondervan oerhard op het Schiedamse doel schoot, Cees Verdam de bal keurig met een snoekduik uit zijn doel sloeg, maar precies voor de voeten van Cor Zonne veld die zich geen moment be dacht en doeltreffend uithaal de. Na dit kwartier was het a an val s- geweld van Marken weer ge stopt en nam HBSS het initia tief weer over. Wim van de Berg, die vooral voor rust een goede partij voetbalde, en Wim Houtman, ingevallen voor Leen Kooiman, kregen nog wat kan sen doch ook deze keer was het weer „good-old" Leo den Bra ber die de eer voor zijn ploeg redde. Veertien minuten voor tijd kreeg hij uit een vrije trap, genomen door Martin Meyer, de bal voor zijn voeten en oer hard belandde de bal in de linker bovenhoek, wat dus 2-1 betekende. HBSS trachtte wel een nog beter en overigens dik verdiend re sultaat uit het vuur te slepen, maar de laatste 10 minuten leverde meer een lachsucces dan serieus voetbal op. Her haaldelijk moesten de spelers naar de kant om met een natte spons de modder uit hun ge zicht en ogen te laten halen. Bij het laatste fluitsignaal van scheidsrechter Bouw, die prima had gefloten, verlieten de spe lers zwaar bemodderd het veld met voor HBSS de wetenschap dat degradatie nu definitief een feit is. Een lichtpuntje was toch dat tijdens het laatste fluitsig naal van de scheidsrechter ook de laatste regendruppel naar, beneden viel en zelfs het zonne tje zich voorzichtig liet zien. Maastricht De wielerklassieker „De hel van het Mergelland" deed zijn naam alle eer aan. Regen en kon, zware klimmen in het parcours dat ook gedeel telijk door Belgiè voerde maakten het de renners dubbel moeilijk. Gerrie Mak reed erg sterk en wist na 60 kilometer met Gaby Min- néboo in zijn. wiel te ontsnap pen. Mïimeboo wilde de eerste kilometers nog wel wat kop- werk doen maar liet al het werk al snel aan Mak over. Ondanks dat wisten rij toch tot een voorsprong te komen welke tussen de 45 seconden en de minuut bleef schommelen. Bij het omhoog gaan moest Mak terug schakelen, deze handeling kostte hem echter zijn derail- leur die oversloeg en hem tot lopen maande- Voor er gerepa reerd was waren al vele ren ners gepasseerd. Mak ging di rect weer in de aanval en wist op 20 kilometer voor de finish weer bij de kop aan te sluiten. Juist toen hij dacht even te kun nen blazen was er een nieuwe ontsnapping van elf renners en voor hij weer vooraan was wa ren deze buiten schot en gingen uit maken wie deze zware wed strijd op zijn naam mocht bij schrijven. Ket werd de Limbur ger Matthieu Dohmen die won. Mak wist in de laatste fase van dè strijd nog verschillende ren ners achter óch te laten en eindigde op een mooie 17e plaats. Van onze sportredactie Vlaardingen De C-fonnatle vau FC Vlaardingen '74 kwam tegen Willem II iüet erg uit de verf en moest die vele missers van kansen bekopen met een 2-0 nederlaag, Tien minuten na het begin scoorde Hoofs houdbaar en ondanks veel aan dringen van de Vlaardingers, werd het kort na rust zelfs 2-0. Uitblinker bij de was Hannie van der Walle, wijl Ger Itobberacnd na denlange absentie arm) zijn rentree bedoeling was hem te laten wisselen, maar de ge Vlaardinger voldeed in opzichten. „Sk was na wel erg moe", oordeelde over zijn rentree," maar ja, is gebruikelijk" Roozeadaal Op een slecht en smal parcours gingen ruim zeventig nieuwelingen van start voor de Ronde van Roo zendaal een wedstrijd over 40 kilometer. Reeds in de eerste omloop deed zich een massaie valpartij voor waarbij Aad van Asten en Perry Balvers waren betrok ken. Aad van Asten, een krom wiel, en Balvers,' een krom wiel plus een gebroken voorblad, kon- - den dus na 4 kilometer inpakken. Johnnie Meyer die rich goed door de valpartij heen had weten te werken, probeerde enkele ma len te ontsnappen. Hij kreeg echter te weinig steun uit het peloton waardoor er geen enke le ontsnapping lukte. In de massale eindsprint die door ruim 35 renners werd betwist kwam hij op een alleszins goe de 16e plaats. Bij de amateurs bleef Martin Drop nu eens van pech verschoond en werd na 80 zeer snel gereden kilometers 26e,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4