voor UVG en DWS PPSC stuit op fel verzet A lfleen Ton van Balveren Kampioenschap beloning voor jaren hard werken Verlies HARGA NIET TREFZEKER Nico van Slobbe: 2 titels na 65 games ■c aosföspjH ODI zorgt voor eerste punt Tweede Nederlander Afgelastingen maken situatie nog moeilijker... WmMMWBCWWBI De Lier Lyra en PPSC speel- den zaterdag in De Lier een nuttig oefenduel. De Schledam- se tweede klasser was in de eerste helft duidelijk sterker dan de koploper van de vierde klasse, maar ging in de tweede heLft bijna nog de boot in toen Lyra onstuimig terugkwam en de 3 achterstand terug bracht tot 2—3, Dat PPSC in de eerste helft niet verder kwam dan twee treffers was vooral de verdienste van Lyra-doelman Axie van der K&ay, die'heel wat gevaarlijke Schiedamse schoten knap "on der controle kreeg. In de 2e minuut opende John Jeronimus voor PPSC de score, waarna Dick Vos er vijf minuten, voor rust met een afstandsschot 0—2 van maakte. Weer John Jeronimum, pas sinds twee weken in de basisformatie John Jeronimus (rechts) opgenomen, bracht tien minu- kijkt toe hog Dick Vos er ten na de rust de score op 0-3. 0—2 Van maakt. Hiema dacht PPSC de situatie te kunnen consolideren, maar een door And ré Heeren ^'eroor- sluiten, want nadat Arie Paau- zaakte strafschop verkleinde de we Lyra op 2—3 had gezet, voorsprong tot 1—3. Leen van kwamen de Schiedammers den Akker was de maker. zelfs nog even in moeilijkheden, Zelfs werd het daarna nog onze- maar konden toch nog voorko ker of PPSC het oefenduel wel men dat Lyra de gelijkmaker met een overwinning zou be- scoorde. Amsterdam Het werd An ja van Slobbe tenslot te allemaal een beetje te veel- Terwijl Nico van Slobbe handen tekort kwam om de felicitaties in ontvangst te nemen, verwerkte de echtgenote van de nieuwe Neder landse kampioen, die binnenkort moeder hoopt te worden, het succes in haar eentje. Ver van het centre-court, zomaar tussen het pu bliek op de tribune aan schouwde zij de vreug- detonelen. Eindelijk was ..het gelukt Na jaren kei hard trainen was die fel begeerde nationale titel eindelijk voor haar Nico, Dolgelukkige Anja van Slobbe schaamde zich daarom niet om de tra nen die over haar wan gen biggelden. De nationale titel herenenkelspel dus naar Schiedam. Nico van Slobbe was ervoor verantwoor delijk. In de eindstrijd bleef de 24-jarige Tempo Team-speler de baas over „eeuwige" rivaal Bert van der Helm. De Amster damse onderwijzer, veruit fa voriet voor het, uitstekend door de afdeling Amsterdam van de NTTB georganiseerde, maar evenals in het verleden sfeerloze tweedaagse festijn in de Amsterdamse Jaap Edenhal, slaagde er niet in de prestatie SCHIEDAM De drie Schiedamse korfbalploegen kwamen dit" weekend in het veld. SSC Harga had zeker meer verdiend dan het gelijke spel van 5—5 tegen Amersfoort. Maar als er drie straf worpen gemist worden, ligt de oorzaak voor de hand. ODI heeft dan eindelijk zijn eerste puntje binnengehaald. Zij speelden gelijk tegen Seolto: 22. Succes heeft zich door de scheidsrechter van de wijs laten brengen en verloor daardoor met 3—4 van Velox. Harga heeft hel volkomen aan rechter Chris Koerten noot een zichzelf te danken dat het met goede wedstrijd, van Amersfoort gewonnen heeft In het geheel waren de De toestand van het terrein was Schiedammers sterker dan hun tegenstanders, maar juist op de kritieke momenten misten zij drie strafworpen. Ook viel het vele balverlies in het midden vak op. Aan het einde van de dermate slecht dat het eigenlijk afgekeurd had moeten worden. Maar Seolto, dat uit Vlissmgen komt, was al onderweg. Daar om werd besloten om de wed strijd toch door te laten gaan. wedstrijd kwam het gelijke spel Een voor de rust iets sterker ODI van Harga in gevaar door ge brek aan conditie. Het eerste aanvalsvak van Harga kreeg veel kansen, maar de bal wilde niet door de korf. Het doelpunt viel toen aan de ande re kant Hierna kreeg Cock v.cL Poel een strafworp te nemen. kon dit overwicht slechts in één doelpunt uitdrukken. Ton Spruyt benutte een strafworp 10. De eerste 20 minuten na de rust hetzelfde spelbeeld, maar doelpunten voor ODI za ten er nog niet m. Seolto bracht wel de stand op 11 maar miste deze helaas. Amers- Chiel Bos, die voor het eerst weer foort deed het even later beter en de stand was 02. Weer werd er een strafworp ge mist door Harga, nu door Jan Erkelens. Hij maakte dit even wel goed door eerst schuin ach ter de korf en daarna uit een strafworp raak te schieten 2—2, Harga nam door VvOnne Lange de leiding, die een doorloper r t goed afrondde. Weer kreeg i\AJ)b,fc>L, Harga een strafworp toegewe- zen en ditmaal werd deze door Succes heeft het in Rottei meespeelde na zijn blessure, gaf ODI weer een voorsprong en ODI probeerde hierna de bal in de ploeg te houden. Toch kon Seolto weer op gelijke voet komen, maar wat ODI de reste rende acht minuten ook pro- beerde, de overwinning kwam er met m1 Karei v.d. Linden goed benut De ruststand werd 43. Na de thee maakte Cock v.dL Poel een doorloper en bracht de stand op 53. De vele toeschou wers dachten dat Harga nu wel door zou drukken, maar zij kwamen bedrogen uit. Bij de stand 54 misten de Schie dammers opnieuw een straf worp, alweer gevolgd door een doelpunt aan de andere kant. Amersfoort kwam zelfs nog op Velox opende de score maar Pe- een 56 voorsprong- Uiteinde- ter v.d. Zouwen kon evenwel tegen Velox niet kunnen bol werken. Door het slechte flui ten van de scheidsrechter en de vele verkeerde beslissingen in bet nadeel van Succes, gingen de Schiedammers zich steeds meer met de leiding bemoeien en daarmee is voor een groot deel de nederlaag verklaard. Van goed korfballen is niet veel meer terecht gekomen. lijk was het Bert Karstel, die was ingevallen voor de gebles seerde Karei v.d. Linden, die uit een strafworp de verdiende gelijkmaker korx scoren. EERSTE PUNT ODI beeft op een zeer slecht veld het eerste puntje van deze com- petitie behaald. Seolto moest de Schiedammers een gelijk- t spel toestaan: 22- Scheids- gelijkmaken. Via 2—1 kwam Succes wederom gelijk door Lau van Dijk, die van achter de korf doelpuntte. Na de pauze kwam Succes zelfs met 23 voor door een doel punt van HiUy v.d. Marei. Hier na raakte Succes steeds meer geïrriteerd door het fluiten van. scheidsrechter Vingerling en daar profiteerde Velox van door eerst gêlijk en daama bet winnende doelpunt te maken. van Cor du Buy, negenmaal nationaal kampioen, te evena ren. De Delta Lloyd-klepper stuitte in de finale op een vooral taktisch sterke Nico van Slobbe. De Schiedammer speelde slim. Liet Van der Helm niet in zijn spel komen en won vrij gemakkelijk via de gamestanden 21—19, 21—17, 14—21 en 21—17 met 3—1. „Et speelde goed in de finale", blikte een gelukkige Van Slobbe later terug. „Kijk, ik wist dat Bert voor dit toer nooi eigenlijk beter in vorm was dan ik. Verleden week tij dens de competitiewedstrijd tussen Tempo Team en Delta Lloyd verloor ik nog kansloos. Maar ja zo'n finale is toch weer anders. Bovendien vond ik Bert niet sterk spelen. Hij was voor zijn doen bijzonder onzeker". NERVEUS Inderdaad maakte de achtvoudi ge titelhouder een nerveuze in druk tegen Van Slobbe. Mede oorzaak daarvan was natuur lijk het feit, dat de Amster dammer niet de kans kreeg zijn eigen spel te ontplooien. Coach Ton Hoefnagel: „Normaal ge sproken had ik Van der Helm ook de meeste kans gegeven. Maar Nico heeft Bert op zijn sterkste wapen, de forehand verslagen. Normaal speelt hij weinig op de forehand omdat Van der Helm daar dikwijls mee scoort. Maar nu pakte het gewoon prima uit". Nico van Slobbe heeft zijn titels (de Schiedammer won met Ca- - rel Deken ook nog het dubbel spel door Bert van der Helm en Bert Schoofs terug te wijzen) overigens niet cadeau gekregen. In totaal speelde Van Slobbe zaterdag 44 games en voegde daar gisteren nog 21 aan toe. door Cees-Olsthoom Bovendien kampte de nieuwe kampioen de tweede dag nog met een lastige JtielbJessure. Nico: „Dat komt door de beton nen vloer. Ik speel nu eenmaal niet lekker op een harde onder grond Omdat ik zaterdag zo veel moest spelen manifesteer de zich een oude hiel bles sure. Be ben er 's avonds voor behan deld zodat ik er gisteren weinig last van had". Van Slobbe speelde derhalve een constant toernooi en kwam in feite alleen tegen teamgenoot Herman Hopman echt in moei lijkheden. In de halve finale- partij contra Hopman stond de Tempo Team-speler in de be slissende vijfde game zelfs met 16—12 achter. Maar via 1721 verzekerde hij zich toch nog van een finaleplaats. Een kwestie van geluk? „Mis schien wel een beetje", stelt Ni co. „Maar je kan het ook zo zien, dat ik gewoon veel ver trouwen had. Bovendien, de vierde game tegen Hopman had ik weer niet mogen verliezen", SCHADUW De uitstekende prestaties van Ni co van Slobbe stelden de resul taten van de overige Schiedam-' mers duidelijk In de schaduw. Toch kunnen met name Hans Lingen en Mïdhat Ustovïc op een redelijk toernooi terugzien. Het tweetal imponeerde vooral in het dubbelspel waar het ten slotte in de halve finale tenon- der ging tegen Carel Deken en Nico van Slobbe. Bijzonder fa natieke Ustovlc (blijft mis schien toch nog een jaar in Nederland spelen als hij een goede aanbieding krijgt) en Hans Lingen dwongen de late re kampioenen zelfs vijf games af maar winst zat er tenslotte toch niet in, Mick Ustovic was reeds veel eer der uitgeschakeld voor het he- renehkel. Op de late zaterdag avond liet hij zich verrassen door de jeugdige Reinier Jens van De Veluwe. „Ik heb hem misschien een beetje onder schat", wist de Joegoslaaf, „want de keren dat ik tegen hem speelde won ik makkelijk. Bovendien was Jens uitstekend in vorm en liet ik in twee games een ruime voorsprong onnodig schieten". De winnaar van dé NTTB-cup Hans Lingen (nu zijn onderhan delingen met Delta Lloyd op niets -uitgelopen is de kans dat hij bij Bruynzeelkeukens dat nog steeds zoekt naar een spon sor blijft vrij groot) struikel de in Amsterdam op Nico van Slobbe. In de kwartfinale ver loor de linkshandige Schiedam mer met 31. Een juiste uit slag. Eerstens omdat Van Slob be zich niet verslikte in het vertragende spelletje van Lin gen en tweed ens omdat de Bruynzeel-speler alleen in de tweede game mogelijkheden op winst heeft gehad. Lingen: „Als ik die tweede win, dan loopt het natuurlijk heel anders. Maar ja, aan de andere kant, ik speelde slecht tegen Nico". i KNAP Van de overige Braynzeel-verte- genwoordigers speelde Bik Quadt met Wira IJsselsteineen bijzonder knappe dabbelpartij tegen de broers Jan en Anne Vlieg. Het Midstars-duo kon pas in de vijfde set de winst mar zich toe trekken. Grote afwezigen in Amsterdam waren de gebroeders Van den Broek. Hans (die volgend sei zoen als trainer van de afdeling Rotterdam optreedt en zeer waarschijnlij'k ook bij Bruyn- zeel blijft) had nog een beetje last van een enkelblessure en wilde in verband met het top- duel tegen Tempo Team vol gende week zaterdag 5n de Ko renbeurs niets forceren. Peter van den Broek moest af schrijven omdat hij met een lichte hersenschudding het bed houdt Al met al uitstekende prestaties van Schiedamse ta feltennissers, bij de Nederland se kampioenschappen. Met de twee titels van Nico van Slobbe natuurlijk als absolute uitschie ters... Schiedam Ook deze week «s er niet veel van de handbalcompeti tie terechtgekomen, doordat de meeste wedstrijden werden afge last wegens de slechte conditie van de velden. Opvallend was wel het afkeuren van het UVG-vcld door de scheidsrechter voor de heren ontmoeting UVGHollandiaan. Vóór deze wedstrijd een aanvang moest nemen, waren er twee competitiewedstrijden op gespeeld. De twee wedstrijden die er op volgden, waaronder de dames-ontmoeting tegen Actief, gingen echter normaal door. Gerard van Eyk, de man die voor UVG het veld controleert, had 's morgens het veld goedge keurd. „Het was geen veld dat uitstekend was te noemen, maar er kon toch redelijk op gespeeld worden. Na het schooltoemooi is het maar blij ven regenen, waardoor op som mige plaatsen de bovenlaag wat glad is geworden. Vooral het middenveld was niet erg best. Maar voor de doelen, vanaf de 35 meterlijn, was het zelfs uit stekend te noemen. De scheids rechter is het veld zelfs niet opgegaan. Hij heeft aan de kant van het veld met rijn. wandel schoenen wat over de boven laag staan wrijven en dat voelt dan inderdaad glad aan. Maar spelers met voetbalschoenen aan konden zich uitstekend ver plaatsen", aldus een zich wat verbaasd afvragende Gerard van Eyk, wat deze arbiter er toe heeft bewogen het veld af te keuren. De heren van UVG en Hollandiaan hebben wel een prettige vriendschappelijke wedstrijd gespeeld en hadden weinig last met het veld. De dames van UVG hebben er weinig van terecht gebracht te gen het Rotterdamse Actief, dat nog steeds stevig aan kop gaat UVG toonde weinig inzet, waardoor Actief, dat het spel volledig maakte, het initiatief geheel in handen kreeg en daar goed gebruik van maakte. Het gevolg was dat Actief met de rust reeds een 3—7 voorsprong had behaald. Ook na de rust kwant UVG niet tot gemoti veerd spel en liet zich op ge makkelijke wijze het spel dic teren door Actief, dat op een vrij gemakkelijke wijze een 417 zege behaalde. Ook in de heren-ontmoeting Hel las—DWS was goed te merken, dat veldhandbal een aflopende zaak is. Er was ook in deze ontmoeting weinig inzet waar te nemen, waarbij de zwak optre dende verdediging van DWS de tegenstandsters veel ruimte bood. In de aanvang van de Strijd was er nog een vnj gehj- kopgaand spelpatroon, dat ech ter terugviel na de 3—3 stand. Hellas kon het spel gaan maken en liep voor rust uit naar 12—5, In de tweede helft kwam DWS tot heel wat beter spel, vooral doordat de verdediging zich be ter van haar taak ging kwijten. Hellas kreeg niet meer de kans om op korte termijn een wisse! in te zetten, zoals hen dat in de eerste helft bij herhaling gelukt was. De aanval van DWS kreeg steeds meer mogelijkheden, maar kon de nederlaag niet meer voorkomen..Het werd ui teindelijk een. 21—14 zege voor Hellas. Schiedam Het in de vierde klasse uitkomende eerste tafeltennis- team van de SIS De Ooievaars heeft in de thuiswedstrijd de voorjaarskompetitie besloten met een 19 nederlaag tegen kam pioen Intiem 8. Ondanks deze nederlaag is dit team, bestaande tot Koos van Es, Ronald Oosthof en Ton van Balveren, dat voor het eerst in deze klasse speelt, op de derde plaats geëndigd. Alleen Ton van Balveren was in staat om één set te winnen van de sterk 7—21 19—21. v. Balveren—'Ver- maas 9—12 10—21. Oosthof—v- Hoven 16—21 23—25. v. Esfv. Balveren—Oppenheim/v. Hoven 21—19 14—21 20—22. v. Belvere- n—Oppenheim 20—22 21—10 22—20. v. Es—v. Hoven 14-21 16—21. Oosthof—Vermaas 3—21 spelende Oppenheim, die hier- t 13—21. v. Balveren—v. Hoven mede rijn tweede nederlaag in H—21 1821. Oosthof—Opptn- dit seizoen opliep. Ook het dub- heim 16—21 11—21. v. Es—Ver- bel, Koos van Es/Ton van Bal- maas 11—2117—21. veren, was dicht bij een over-. winning. Met 20—22 verloren zij in de derde game van Oppen heim/v. Hoven. Het reserve team, dat in de vijfde klasse uitkomt, herf* na felle strijd koplope- tr een: uitwedstrijd 43 ge -zon nen. Door dit np bei- de teams gch^ .digd, waardoor er nu -Zli .^oussings- wedstrijd nodig -a om tot te maken wie er het volgend sei zoen vierde klasse mag spelen, Deze fraaie prestatie werd gele verd door twee overwinningen van Cees Kroone en Kees van Veen- Teunis Kroone kwam slechts tot één zege, terwijl Cees Kroone en Teunis Kroone ook het dubbelspel voor hun rekening namen. Het derde team leed een 1—9 nederlaag tegen Intiem 12. Arie de Man won één partij, terwijl Mar ja Visser en Rob Knol geen enkel verweer hadden. Uitslagen: v. Es—Oppenheim Kesselloo In een internationa le wielerwedstrijd voor ama teurs waren weer vele Neder landse renners over de grens getrokken. Onder deze renners ook de Schiedammer Gerrie Mak, die de zware kilometers uit de ronde van het Mergel land nog in de benen had, ging goed mee van voren en hield de zaak vakkundig in het oog. Door hetimooie weer kwamen er geen totlooppo gingen van bete kenis en waren er alleen maar renners die er van achteren af werden gereden. In een massale eindsprint werd Mak 12e daarmee de tweede Nederlander. Wïm Lugtenburg eindigde als 9e. SCHIEDAMSCHE COURANT MAANDAG 21 APRIL 1975 Bloemen en ca deaus voor de kam pioenen. Sonja Helt- zel en Nico van Slob be kunnen er best om lachen. UVG oefende tegen De Hollandiaan. Het veld, dat door -de scheidsrechter was afgekeurd, bleek goed bespeel baar....

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 6