voor een Sociale woningbouw in oostelijk Holy-noord door woningbouwverenigingen al bijna klaar VLAAUDINGEN IIOLY NOORD OOST) DINSDAG 22 APRIL 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT 3 op de foto met 1 aangeduide woonwijk) langzamerhand af nemen. In het midden, rechts van het wijkpark (nummer vier) zijn be jaardenwoningen gepland. Ver der komen daar de gestapelde (niet meer dan 4-hoog) wonin gen, een open pleintje, niet te omvangrijke winkelvoorzienin gen en scholen. Het wonen wordt geconcentreerd aan de buitenkant; de buiten schil zal het hoogste percentage grote' (vier- tot zeskamer-) woningen bevatten. Ook daar zijn bejaar de nwonin gen tussen getekend, zodat die niet apart geïsoleerd van de rest van de wijk zullen staan. Van alle woningbouwverenigin gen mag Patrimonium de meeste fn het oostelijk deel van Holy-noord bouwen: 495, De andere bouwen de rest; Ons Ideaal 165, Werkmanswoning ook 165, Samenwerking 275 en de algemene Bejaardenstich ting 150 (100 kleine gezinseen heden en 50 bejaardenwooin- gen). De meeste huren liggen tussen 250 en 300 per maand, in clusief huur cv maar zonder stookkosten en kosten gas/wa ter/licht Verduidelijking van bijgaande tekeningen en foto's. De bovenste tekening laat de opzet zien voor het oostelijk deef van Holy-noord met 1250 huurwonin gen, te bouwen door de woningbouwverenigingen. De drie woonwijkjes zijn genummerd, nummer vier heeft het centrumgebiedje (bejaardenwoningen» scholen, pleintje, winkels) gekregen. De tekening Is van A. Bhalotra, medewerker van stedebouwkundïg adviesbureau Kuiper Compagnons. De foto geeft een overzicht van hei gebied rondom de „hoofdstedenbuurt" in het al verwezenlijkte hoog- bouw-deel van Holy noord. Op de voorgrond de noodscholen tussen Bonnenweg en BrusseJweg. Dit gebied zal over 'n paar jaar 1250 laagbouwwoningen tellen. De vier tekeningen geven een beeld van de twaalf belangrijkste woningtypes zoals die zullen verrijzen in de sociale sector van Holy-noord. Type VLT-4 (komt in woonwïjkje nummer twee) krijgt vier kamers, er worden er 74 gebouwd, voor Patrimonium en door aannemingsmij SSN. Type WL-5 is een vijfkamerwo ning met zaagtanddaken (bijna 100 voor Ons Ideaal en Werkmanswoningen;. Type WL-6 is een van de grootste woningen en zal zes kamers bevatten met een zolder (81 voor rekening van Ons Ideaal en Werkmanswoningen). Type VLT-3 ziet er van buiten wat traditoneler uit, krijgt drie kamers inclusief zolder (vijftig huizen voor Werkmanswoningen). Vlaardingen Bijna duizend eengezinswoningen voor huren van 1 231 (drie-kame r-w onin- gen) tot 350 (ses kamers) met daarbij twee-kamerwoningen voor bejaarden (zo'n tweehon derd ruiden aan „kale" huur, bijna tweehonderd „gestapel de" woningen van niet al te grote afmetingen en mavlmaal vier lagen hoog: de woning bouwvereniging Ons Ideaal, De Werkmanswoning, Patrimo niums Woningen en Samen werking krijgen het er samen met de Algemene Bejaarden- stichting druk mee. In oktober gaat als alles goed gaat de eerste paal de grond in in het oostelijk deel van HoIjr-noonL Dat is het begin voor de bouw van 1-250 goedkope huurwonin gen in de sociale sector. Deze week mochten de plannen van de gemeente en vooral van de woningbouwcorporaties in het openbaar gepresenteerd worden. De belangstelling van toekomstige bewoners was ni hil, zeker vergeleken met de belangstelling van de overige stukken woningbouw in Holy- noord; Maar dat is geen won der: wat nu in de nieuwe stads wijk in aanbouw is genomen is allang onder geïnteresseerde kopers verdeeld. Die verdeling van de goedkope nieuwe huur woningen, volgend jaar voor een deel al klaar, moet nog gebeuren. Via een lange reeks dia's liet een van de ingehuurde stedenbouw kundige adviseurs van bureau Kuiper Compagnons, van Ben- degom, zien wat voor soort hui zen de rechterkant van Holy- noord zal afronden. Op de cen trale foto is te zien hoe deze woningen gegroepeerd zullen liggen rondom een centrumge biedje, met links het wijkpark Holywood, rechts de aarden baan van de geplande rijksweg 19 door Midden-Delfland (waar ook het Vïaardingse gemeente bestuur niet meer zo hard aan wil) en midden-onder de hoge flats van de hoofdstedenbuurt (Amsterdamweg, Lissabonweg, Luxemburgweg, enz.) met de toekomstige Europaboulevard als zuidelijkste af- en ontslui ting van Holy-noord. DRIE BUURTEN Kuiper Compagnons heeft, samen met de woningbouwverenigin gen, voor die groepering ge zorgd. De „sociale" wijk is ver deeld in een drietal woonbuur ten. Gezien vanaf de Europa- boulevard, tegen de klok in, zal de aanvankelijk vrij hoge wo ningdichtheid (het grootst in de

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3