Enith Brigitha slaat aanval Diane Edelijn af Belgen laten verstek gaan op bc ksgaJa SBV De Haan Veel interesse streekconcours HATTRICK ALEX BRAAD Weer 7 limieten voor Nationale Opening clubgebouw De Schie TH Perfekt eindigt tweede Telefoontje maakt contract tot waardeloos vodje papier «sail Frans van der Burg inspireert oude makkers DINSDAG 22 APRIL 1975 Van onze sportredactie Amsterdam Naast een serie nieuwe kringrecords op de estafettes korte afstand stond centraal de 300 meter rugslag. Een strijd tussen VZC'er Diane Edelijn en Neerlands sterkste zwemster Enith Brigitha. In het sfeer volle Oosterparkbad had Vlaardings zwemdiamant op die 100 rug vijf meter voor de finish nog een voor sprong, toen de routine van Enith Brigitha de doorslag gaf en de Amsterdamse als eerste finishte in 1.07.9. Dia ne klokte 1.08.1 Maar be langrijk was het feit dat Co- rianne Heymans het geweld niet aankon en als derde finishte in 1.09.3. Na alle limieten voor de Natio nale (7 maal) finishten de dames van de Vlaardingse Zwem Club tenslotte op de tweede plek achter Het Y. Bij de heren was er brons van de Verboon-formatie. De zwemstrijd toonde overi gens duidelijk aan dat het tijd wordt dat de VZC'ers terecht kunnen in het vijftig- meterbad om aansluiting met de vaderlandse top niet te verliezen. Het kringrecord 5 x 50 vrij dames (Yvonne van Heyst, Karin Nieuwstraten, Irene van der Laan, Diane Edelijn en Ada Pors) ging er met 2.27.2 aan en dat stond sinds 1971 eveneens op naam van VZC op 2.30.2. Be- VZC'ers wachten op de tijden. langrijk in dat verband was het feit dat de Vlaardingse zwemploeg daarmee nog maar 0.2 sec. verwijderd is van het nationaal record op die estafette- De heren verbeterden het kringreeord op de 5 x 50 vrij met 1.4 seconde. De nieuwe tijd van het gezelschap Rcb de Gier, Frits Jan Edelijn, Pim. van der Werff, Paul Gast en Ruud Pijper was 2.16.4 en dat record was eer der geklokt op 2.17.8. De 4 x 50 meter wissel dames betekende een verbetering van negen seconden. Daar voor waren verantwoorde- lijk Diane Edelijn, Yvonne van Heyst, Karin Nieuwstra ten "en. Ada Pors in 2.13.3. Het oude record was in han den van Devel en dat was 2.22.3. De heren verbeterden op de zelfde estafette het kringre cord tot 1.59.6. Sinds vorig jaar stond het op naam van VZC in 2.06.5. Voorts be haalde Paul Gast zijn ticket voor de Nationale op de 100 vrij in 1.00.3. Uitslagen: 5 x 50 vrij estafette dames 1, VZC 2.27.2 (Krin greeord), 2. Zwemiust/Den Hommel 2.28.2, 3. Het Y 2.31.L 200 wissel heren: Frist Jan Edelijn 2.27.1. 100 school m.o. 14: 4. Karin Nieuwstraten 1.27.2. 100 vrij dames: 1. Enith Bri githa 58.9, 4. Yvonne van Heyst 1,02.3, 7. Ada Pors 1.02.6. 4 x 50 wissel estafette heren: 1. Zian/Vitesse 1.58.4, 2. VZC 1.59.6. 200 school dames: Joke van Vliet 3.11.1. 100 vrij heren: Rob de Gier 1.00.1, Paul Gast 1.00.3. 100 rug dames: 1. Enith Brigit ha 1.07.9, 2. Diane Edelijn 1.08.1. 100 vlinder heren: Ruud Pijper 1.04.5, Rob de Gier 1.04.8. 4 x 50 wissel estafette dames: 3. VZC in 2.13.3. 5 x 50 vrij estafette heren: 2. VZC in 2.16.4. Eindstand: dames: 1. Het Y, 2. VZC Heren:. 1. Zian/Vitesse, 2. Zeemacht/Noordkop 3. VZC. Maassluis De spanning in de Maassluïse zaal- voetbalcompeti tie neemt ziende rogen toe nu de oude glorie van Excelsior M. het ongeslagen Van den Bosch-team een kopje kleiner maakte. Tot gro te verrassing van de vele toeschou wers in de Olym- piahal. Van den Bosch nam in dit duel we! snel af stand van onder de naam van drog. Bert Hartog spelende Ex» celsiorploeg, maar toen Frans van der Burg zijn makkers kon inspireren, bete kende dat binnen de kortst mogelijke tijd een 4—3 voorsprong. Na rust was het Van den Bosch-team dui delijk aangeslagen en met twee sublieme goals won Hartog met 7—5. De stand is op het ogen blik; De Bommerlun- der 3—6, Herrny Lup- ker 5B, Van. den Bosch 3—4, Bert Har tog 3—4, W. de Graaff 44, rv. Maassluis 44, FC Mahorokan 44, LSV Rijnmond 4—2, TMM Mahorokan 3Gv JC Excelsior M. 3—0. Vanavond speelt JC Ex celsior M. om 20.20 uur tegen Bert Hartog en om 21.10 uur spe len Hcnny Lupker en RV Maassluis tegen el kaar. Donderdag 24 april zijn B-ommerlun- der en FC Mahorokan vanaf 21.10 uur aan de beurt. De belangstelling voor zaalvoetbal in Maas sluis neemt snel toe. Van onze sportredactie SCHIEDAM Voor de helling- ploegen van watersportvereni ging „De Schie" was het zater dag stevig aanpakken om de op de wal staande boten weer in hun element (het water) terug te zetten. De leden plezxer- schippers kunnen nu de laatste hand leggen aan het vaarklaar maken van hun drijvende va kantiehuisjes om deel te kun- t nen nemen aan de openings- tocht gedurende het komende pinksterweeke in de. Voor het zover is valt er op het terrein van de voorlopige jacht haven nog wat te vieren, name lijk de of fidéle opening van het clubgebouw. Een demontabel gebouwtje van 10 bij 4 m2 waarvan het interieur in enkele weken tijds iets „huiselijks" heeft meegekregen. Zondag gaat voorzitter Bergsma om half elf het openmgsritueel verrichten. Het is aan de leden zelf een naam te bedenken voor het clubhuis dat tijdens werk zaamheden tevens dient als can tine. Hieraan is een kleine wedstrijd verbonden met als in zet een leuke verrassing voor de naamgever of geefster. SCHIEDAM In de laatste wed; strijd in de 3e klasse van de Taf el t ennis voor jaa rs-compettl* tie tussen Tavenu 2 en Tapijt hal Perfekt 1 stond de tweede plaats van de eindrangschik king op het spel. Het eerste treffen in zaal Tivofi won TH Perfekt met 7-3- eigen huis boden de Numans- dorpers felle tegenstand. Wistea een door Kreischer en Verdoel, opgebouwde 2-0 voorsprong weg te werken door onder an deren de dubbel te winnen- De Schiedammers gaven echter verder geen krimp en wonnen met de cijfers 6-4. Hiermee eindigden ze gelijk in, punten(9) met Tavenu waarvan- het scoringspercentage echten lager lag dan dat van TH Per* fekt Hiervan waren de percen? tages; Harry Kreischer, 52 Ton Verdoes, 62% en Theo Aan merdorffer, 50%, Koploper, 21, Up eindigde met 14 punten en, promoveert naar de 2e klas." De( teams van Borsje Buisman en Bruynzeel 5 (teruggetrok ken) degraderen naar de 4e klas. Uitslagen lagere tearfis: Perfekt* 2-Feyenoord 4, 4-6; ABM 3-Per-' fekt 3, 7-3; SVA 4-Ferfekt 4, Ml' Perfekt 5 (reeds afdelingskanw pioen) bond Bruynzeel 12 met» 7-3 aan zijn zegenkar; Perfektf 6-NKF 4, 8-2 en Glashard 3-Per-, fekt 7,7-3. Schiedam Het kan natuurlijk een „grap" rijn ge weest, maar het handjevol Belgen dat gisteravond tien minuten voor aanvang van het boksgala van de SBV De Haan liet weten, door „pech" te zijn verhinderd, kregen de lachers niet op hun hand. Want wat overbleef was een wat mager programma dat slechts acht echte partijen telde en daarom moest worden aange vuld met wat goed bedoelde demonstraties. Het publiek ac cepteerde echter gelaten het ontbreken van de beloofde in ternationale inbreng, dus ook wat dat betreft hadden de pugi listen van de Boxring Eupen geen succes. Toch zorgde het wegblijven van de Belgische equipe voor een wat triest sfeertje, doorspekt met kreten als „gemene stre ken" en „geen manier van- doen". Het waren de problemen achter de schermen, waar Wim de Haan vermoeid wapperde met de officiële papieren. „Kijk. dan," probeerde hij de NB B-of- iicials te overtuigen, „alles was rond, hier heb ik het contract Ik begrijp er niets van, want in Belgïe waar wij laatst ge weest zijn was alles keung in orde. Ze vroegen toen om een zwaargewicht die ik zelfs uit Groningen moest laten ko men. En nu blijven ze zomaar weg. Onbegrijpelijk Ook in de ring wapperde Wim de Haan met het contract, in1 de hoop dat het publiek zijn excu ses zou accepteren. De Haan: „Daar moet je niet te min over denken, want er zitten mensen tussen die toch maar mooi vijf tien gulden voor een ring-spe- riaal hebben betaald. En die mensen moest ik nou gaan ver tellen dat de hoofdpartijen niet doorgingen." Eén troost voor de wat ontmoedigde instructeur: het publiek accepteerde het ge laten... Deuk was het daarom dat Rob Czabania veel compenseerde door tegen Jos Mandemakers een voortreffelijke partij te boksen. Czabania. erg blij met ■zijn verdiende zege, kon terug kijken op drie bekeken ronden, waarin hij ais grootste ver dienste de wat afwachtende Mandemakers zijn tempo op drong. HANDDOEK In de overige partijen lukte het minder goed. Wim Bok moest Huizenaar-pupil De Groot een beslissende puntenzege toe staan, terwijl Eigelsheim in zijn partij tegen Van Vught genoeg heeft En dat was nu precies datgene wat John Maiti- mo te kort kwam tegen de felle' St Ann al and van de boksver eniging Crooswijk. De Schie dammer heeft in korte tijd veel geleerd, maar tijdens de mo menten dat St. Annaland een vlugge beslissing wilde force ren, kon hij een spoortje van angst niet onderdrukken. En daarmee speelde hij zijn oppo nent teveel in de kaart om na een openbare waarschuwing een duidelijke nederlaag op punten te kunnen ontlopen. DEMONSTRATIES (BPV) door de handdoek van een dreigende knock out moest worden gered. Verhaal en Van de Pol (Crooswijk) mochten lammer genoeg bleef het „vuur werk" van de avond achterwe ge. Fred Koogje, die na afwe zigheid van een jaar weer In de ring zou verschijnen, bokste nu een demonstratiepartij te gen „stalgenoot" Puck de Regt, terwij! Wim Railings ook al in een demonstratiepartij te gen Theo Klaasen kwam te staan. Juist bij deze boksers leefde de teleurstelling. Fred Koogjes: „Ik heb een jaar niet meer ge bokst en ben eigenlijk pas weer anderhalve maand in training. Nu moet het dus in mei maar gaan gebeuren." De come back van Koogje stond overigens nog 1 niet op het programma. Wim Ra dings wél, „maar", wist de slager uit Zwartewaal te ver tellen, „volgens mij durfden die Belgen niet te komen, want in Beïgie hebben ze nogal een pak slaag gehad. Daarom zou ik ook boksen tegen Frugaborsi, want Fortemps de half- zwaargewicht kampioen van Beïgie had ik daar al flink te pakken gehad." Hoe dan ook, voor de SBV De Haan was het wegblijven van de Belgische équipe in ieder geval een forse tegenvaller. De Haan: „Steeds weer is het ons gelukt om de mensen een inter nationaal programma voor te schotelen. En ook nu weer was alles helemaal geregeld. Maar wat kun je er aan doen als ze zomaar wegblijven?" En voor de zoveelste maal die avond zwaaide "Wim de Haan met het contract Een overeenkomst met de Boxring Eupen waarin 'met geen woord werd gerept met de uitspraak „onbeslist" De adspirantenpartij Bok—Ho- van een borgsom. Een simpel niet ontevreden zijn, al maakte fleer (BPV) maakte duidelijk telefoontje maakte het papier het boksen van de Schiedam- dat de jongste lichting van de daarom tot een waardeloos mer een iets verzorgder indruk. SBV De Haan in elk geval lef vodje.... Van onze sportredactie Vlaardingen Voor de ruiterverenigingen van het rayon Delfland, Koninklijke Nederlandse Fede ratie van Landelijke Rijverenigingen, begon za terdag het nieuwe seizoen met een streekwed- strijd voor Pony-ruiters, georganiseerd door de Vlaardingse vereniging "Die Flardingharuiters", Ondanks het regenachtige weer was de publieke belangstelling voor «dit paardensport-evenement nog behoorlijk groot en. beleefden de ruiters en hun pony's een gezellige dag. Met de organiserende vereniging namen verder aan de wedstrij. den deel afvaardigingen van de Spalandruiters, Schiedam; Spoorwiek, Rotterdam; Schieruiters, Overschie; 'tBergsebosl Berkel-Roodenrijs; Het Blauw Gele Vendel, Pïjnaeker en de Kaepruiters uit Koek van Holland. Het onderdeel dressuur met viertallen werd met 136,5 pnt gewonnen door "Die Flardingharuiters" die ook beslag legden op de eerste plaats bij de viertallen met 127.5 pnt Het Blauw Gele Vendel werd hier tweede met 125.5 pnt Individueel dressuur: Caprille examen: 1. Marja van Harmeien met Cupido, 130 pnt; 2. Eveline Poulussen met Jeroma, 1273; 3. Gerrit Melchers met Sin to, 127.5; alle drie van de Spalan druiters en geslaagd voor het examen. L Il-dressuur, ring 1: 1. Jeanette Karreman met Igor, 232. pnt; 2. Nico Moerman met Inys, 123 pnt, beiden Flardingha; 3. Yelle Kroes met Sita, 122 pnt, Spoorwiek. Ring 2: Joan Entingh met Embro, 139 pnt, Schieruiters; 2. (Lil) Mieke van Gent met Bobbel 135,5, Blauw Gele Vendel; 3. Hanny Houdijk met Mandy, 134.5 pnt, Flardingha, eveneens LIL Ring 3 B.H: 1. Leoni Langeraal met Orma, 64.5 pnt, Spoorwiek; 2. Marja van Harmeien met Cupido, 63 pnt. Spalandruiters; 3. Margo Griekspoor met Prins 62 pnt, 't Bergsebos. B L ring I: 1. Marijanne Kouwenhoven met Preseot, 57.5 pnt, Blauw Gele Vendel; 2, Marleen Houwer met Tornado, 57 pnt, Kaepruiters; 3. Jaqueline Verlee met Jopie, £6 pnt, Spoorwiek. Ring II: 1, Margo Karreman. met Igor, 64 pnt, Flardingha; 2. Paula van Dijk met Skyway, 56 pnt, Schieruiters; 3. Marloe- ke Wolfs met Badal, 55.5 pnt; Flardingha. B. Springen: 1. Hetty v.d. Torren met Chermack, foutloos, Spoorwiek: 2. Caroline Havenaar met Paula, Spoorwiek; 3, Jeannet Karreman met Igor, Flardingha. L.springen: 1- Mieke van Gent met Bobbel, foutloos; Biauw Gele Vendel; 2. Irene de Groot met Little Yellow, eveneens van het Blauw Gele Vendel. Van onze sportredactie Vlaardingen - Een groot deel van het korfbalprogram ma viel weer eens voor de verandering in het water, maar Oranje Nassau speelde desondanks toch tegen Avanti. uit Pïjnaeker. Men wist de gasten van zich af te schudden en hield de twee punten in eigen huis. Maar de wijze waarop dit tot stand kwam was verre van groots. Oranje Nassau speelde één van zijn slechtste wedstrij den uit deze veldkcmpetitie. Avanti deelde in dezelfde ma laise, want het speelde nog slechter. Zelden kwam men tot een goede aanval en slechts één helft kon men in de buurt van de "Vlaardiiigers blijven. Oranje Nassau nam via Alex Braad een 2-0 voorsprong, Avanti deed iets terug en uit een gelukkige situatie zorgde men voor 2-1. Moeizaam bouw de Oranje Nassau'aan een over wicht, en Will van der Windt zorgde voor een ruimere mar ge: 3-1. Maar uit een strafworp kwam Avanti toch weer dich terbij: 3-2. Even leek het er op dat Avanti gelijk zou komen, maar Cobïe Wijsman maakte aan die illusie een einde en scoorde de vierde Nassau-tref- fer: 4-2. In de tweede helft zakte de strijd verder weg en Avanti presteer de zó weinig, dat Oranje Nas sau met het matige spel toch de wedstrijd bleef beheersen. Theo van Veelen zorgde voor 5—2 en Alex Braad maakte zijn hat trick vol met het fraaiste doel punt uit de wedstrijd. Hij speel de zijn tegenstander volledig weg en scoorde 8-2. De strijd sleepte zich langzaam voort en Avanti had zich reeds bij de nederlaag neergelegd. Ja cob van der Kooij tekende voor 7-2. Even vlamde Avanti nog (7-3), maar een bedreiging voor de Nassau-zege betekende het niet. Vlak voor tijd strafte Kor Voogt, invaller voor de geschor ste Mart Romers, een kapitale verdedigingsfout van zijn te genstander zeer goed af. Hij zorgde met een doorloopbal voor het definitieve eind van de, strijd: 8-3. Kort hierop blies de arbiter voor het einde. Een wedstrijd, die kwalitatief te slist onvoldoende was, maar m de strijd om het kampioen schap tellen slechts de puntd en pas in de tweede plaatst kwaliteit. Mede door deze winst blijft Oranje Nassau volop in de strijd.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4