Teun Komaat (nog) niet naar betaald voetbal ,Jk Er zijn sportzalen waarin de tijd is blijven stilstaan... Martinit rekent op stemm van Schiedams publieL I SELECTIETEAMS I voel mij er nog niet rijp voor iililii interessant ZATERDAG 26 APRIL 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT 99 Door tekort aan zalen toch intensief gebruik VERNIELINGEN 's Avonds een kampioensinstuif Schiedam Bij de vierdeklasser Martinit bereidt men zich voor op het naderende kampioenschap. Morgenmiddag, als de ploeg van Dirk Hoogeboom er in slaagt WCR te bedwingen, barsten de festiviteiten los. Voor Asvion valt beslissing Hermes' laatste tocli SVV ontvangt Volendam Prestatieloop Finale BRL-teams Fred Reïjmer in jeugdselectie 4 Teun Kornaat (links) '...nog een jaar bij ama teurs.... Van onze sportredactie Vlaarditigen Het 2iet er niet naar uit dat Her mes-topscorer Teun Kor naat naar het betaalde voetbal overstapt Alt hans niet dit jaar. De 23-jarige Vlaardinger, - die vorig jaar bij'zater dagclub HVO furore maakte, zelfs de BN- prijs won en dit seizoen ervaring opdoet bij Her mes DVS, zegt nuchter: „Ik voel mij er nog niet rijp voor. Mijn vorm is de laatste tijd wat ach teruit gegaan, waardoor ik verder, „dat op tien goals blijf staan". „Be geloof', gaat de Schïedamse spits verder", het ook een kwestie van zelfvertrouwen is. De overgang van HVO naar Hermes DVS was al erg groot, daarom geloof ik dat het beter is dat ik nog even rijp in de hoofdklasse". Teun Komaat „Want ik ben beslist niet afke- - rig van een betaalde carrière, maar ja ik moet er mij wel thuis in voelen. Daarom is de kans erg groot dat aanbiedin gen van Haarlem en FC Vlaar- dingen '74 afgedaan zijn**. ,Wat Haarlem betrof', gaat Teun Komaat verder, „gold het al leen een proefwedstrijd, maar wanneer die positief zou 2ijn en ik in aanmerking zou komen voor een contract, had ik moe ten verhuizen. En daar voel ik niet veel voor. Via mijn bestuur heb ik meegedeeld voor die proefwedstrijd bij Haarlem te bedanken". „Ook FC VÏaardingen '74 heeft mij benaderd, maar hoewel ik er nog moet over nadenken, geloof ik juist bij FC VÏaardin gen '74 er nog niet rijp voor te, zijn". Teun Kornaat:" „Vorig jaar, toen ik nog bij HVO speel de, wilde toenmalig Fartuna al smede SW mij niet hebben". De sprong van Teun Komaat naar Hennes DVS ging lange tijd gepaard met een dijbeen blessure als gevolg van het feit dat de Schïedamse club voor en in het begin van het seizoen vijf maal per week trainde. „Trouwens", gaat Teun Kor naat verder, „ik heb nog meer blessures gehad en het gevolg daarvan was dat Ik maar een deel van de competitiewed strijden heb meegespeeld. Me de daardoor is mijn vorm aan getast, trouwens dat van het gros van Hermes-spelers, want de resultaten de laatste weken zijn niet erg best". De Vlaardinger stelt zich ten doel een uitstekend jaar bij Hermes DVS te krijgen, maar neemt eerst vakantie in Karinthië, uit vloeisel van de RN-prijs vorig jaar toen hij topscorer werd. vygsTSSSSoaesffaat ws Da wasgelegenheid in het Oude Kerkhof... Schiedam Het kan nauwe lijks toeval zijn dat de spor- tred actie van deze krant, tij dens een rondgang langs de Schïedamse sportaccommo daties, opnieuw werd gecon fronteerd met was- en klee druimten die bij de sport clubs heel wat wrevel oproe pen. Van verscheidene kan ten bereikte ons het verzoek om eens een kijkje te gaan nemen in de diverse gym nastieklokalen. Di de meeste gevallen ging het om was- en kleedaccommo daties in de oudste gymnas tieklokalen in Schiedam, die in de toekomst wel zullen 'gaan verdwijnen. Tot het zo ver is, wordt er echter nog veelvuldig gebruik van ge- maakt, want nog steeds is er in Schiedam een tekort aan sportzalen. Het kan echter nauwelijks een excuus zijn voor de omstan digheden in gymnastiekloka len als aan de Oostsingél (Prinses Julianaschool), Edi son plein en het Oude Kerk- rhof. Het grenst aan het on gelooflijke dat er anno 1975 nog sportzalen rijn waarin t sinds vele jaren niets is ge- J. daan aan het verbeteren van v de was- en kleed accommo daties. Het niet aanwezig zijn van ge scheiden kleedkamers mag dan tegen het licht van de thans geldende soepeler op vattingen erg vooruitstre- ,vend lijken, de realiteit is l.'dat de sportclubs er proble- men door ondervinden. Oor- (zaak hiervan is dat in de idrie genoemde scholen de vwas- en/of kleedkamers zorv "der tussendeur in verbin ding staan met een kleine ruimte die dienst doet als voorportaal. Hetgeen bete kent dat de argeloze bezoe ker zich bij het betreden van de ruimte direct in de kleed kamer of de wasruimte be vindt In het laatste geval bestaat er overigens weinig kans op een „schokkende" confron tatie, want de wasruimten in het Oude Kerkhof en de Prinses Julianaschool wor den al sinds jaren niet meer gehruikt Het is zelfs de vraag of ze In vroeger da gen, toen de aanwezigheid van douches in sportaccom modaties nog geen normale zaak was, voor iets anders werden gebruikt dan het drinken van een slokje wa ter. De wasgelegenheid in de zaal van het Oude Kerkhof be staat uit slechts twee antieke wasbakjes, die direct naast Door Hans Soeters de ingang zijn geplaatst Te hoog om je voeten in af te spoelen en te krap om je hoofd onder de kraan te kunnen stoppen. De enige (niet gescheiden) kleedka mer is door een deur van het voorportaal annex wasruim te afgesloten. Een bijkomend probleem voor de gebruikers van deze sportzaal is de sombere óm- geving, waardoor het vooral in de donkere win termaanden onverant woord is jeugd- en dames- groepen buiten te laten wachten. Het op slot draaien van de deur geeft echter weer problemen, om dat een hel ontbreekt. Ver moedelijk uit angst voor vernieling, want bij herha ling komt het voor dat ter plekke gestalde fietsen later op de avond worden terug gevonden zonder lampjes en met lege banden. Dit probleem geldt ook voor de gebruikers van het gym nastieklokaal aan de Oost singel. Inde Prinses Juliana school overigens geen ge meentelijke accommodatie is de kleed- en wasgele genheid zo mogelijk nog slechter. Ook hier slechte twee kleine wasbakjes, die echter zijn geplaatst in de toiletten waardoor zelfs het drinken van een slokje wa ter een onfrisse bezigheid zou zijn. Er is echter maar weinig fan tasie voor nodig om te ver onderstellen dat met weinig kosten in deze gymnastie klokalen veel zou kunnen veranderen. Zelfs met be houd van de bestaande aan sluitingen is het mogelijk om tenminste gemakkelijk bereikbare wasbakken te plaatsen. Het is nauwelijks voor te stel len dat schoolkinderen zich in deze sportzalen een uurtje mogen uitleven, om vervol gens nat en bezweet weer in de schoolbanken plaats te nemen, Niet meer van deze tijd is het ook dat sportmen sen na het beoefenen van hun sport zich even moeten laten opdrogen en afkoelen om op straat geen kou op te lopen. In sommige sportzalen in Schiedam kan het echter niet anders. Daar moet de leider van een damesgroep zich nog steeds verkleden op het toilet en komen de el kaar afwisselende groepen voor verrassingen te staan. Wel kan worden gesteld dat er in de betreffende gymnastie klokalen heel wat aandacht is besteed aan het opknap pen van de sportzaal zelf, waardoor ze inderdaad kun nen worden verhuurd. Maar meer ook niet, want op het gebied van de hygiëne is de tijd al jaren stil blijven staan,.. Voorzitter Aad van der Horst, optimistisch gestemd over de kansen van zijn ploeg: "Mis schien denken de mensen, hoe kunnen ze dat daar nou alle maal gaan doen, want nog niet' zo lang geleden is er een deel van onze accommodatie afge brand, maar laat ik dan vlug zeggen dat alles weer in orde is". Als Martinit morgenmiddag kam pioen wordt, is er 's avonds een instuif in het clubgebouw voor leden en belangstellenden, waarna volgende week zater dag- eveneens in het clubge bouw - de officiële receptie plaats vindt vanaf half drie tot vijf uur.' De instuif begint om acht uur. Overigens verschijnt Martinit morgen in nieuwe trainingspak ken op het veld. Van der Horst: "Ik weet dat het vandaag de dag niet zoveel bijzonders meer is als een club trainingspakken krijgt geschonken, maar geloof me dat we er de heer Brug ge- man van Lion d'Or dankbaar voor zijn. Voor ons is het altijd nog een bedrag om heel hard dankjewel tegen te zeggen". Het kampioenselftal krijgt van bet bestuur van Martinit bovendien een diner aangeboden. Aad van der Horst veel aktiviteïten" Aad van der Horst: "Er staan tnj Martinit de komende periode heel wat aktiviteiten te gebeu ren. Eén daarvan is de presta tieloop op 30 april, die ik bijna een traditie zou willen noemen. Burgemeester Lems geeft dan het startschot". Alle aktiviteiten krijgen echter pas echte glans als Martinit morgenmiddag de titel ver overt, De vierde klasser speelt dit seizoen voor het eerst op de nieuwe accommodatie in sport- park Thuriede (voormalig hoc- keyterrein van Spirit). Van der - Horst: "We hopen dat we deze keer eindelijk eens wat publiek zullen trekken, want tensLotte ziet het er naar uit dat Martinit - en misschien ook Schie< Boys -de enige Schiedamse voetbalkampioenen van dit sei zoen zullen worden. Dan is toch niet zo gek dat we op beetje extra belangstelling pen?" Schiedam - Het heren hockey team van Asvion heeft in de afgelopen weken de kansen die het kreeg, om de plek in de tweede klasse te continueren, niet gegrepen. Hierdoor eindig de Asvion met Pclicaan uit Oos ter hout op een gedeelde laatste plaats. Morgen moet een beslissingswedstrijd de degra dant aanwijzen. De wedstrijd wordt gespeeld op het terrein van Warande in Oosterhout, aanvang half twee. ^iiuiiiiiiiaiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiJiNiiiiiiiiiiiiiiinijiiiiiiiijinimiiiiiJiiiiiiiriiiriirimiiJiiiniiiiiiiiüiifiiiiiNifiiiiiiiiiiiiiiiüiiriiuiiiiiiiiitfiiiiiiinMii^ (HVK), Ellen van Veen (HVK), Jolanda Hoog- eveen (WF), Anja Hollander (UVG), Sylvia Stralend (UVG), Anita Kerkhoff (HVK), Petra van Vliet (HVK). Schiedam Na de jongens-pupillen en de dames-junioren reeds te hebben geselecteerd, S heeft de ATC en AJC van het Handbal EE Verbond afdeling Rotterdam dezer dagen de EE selectieteams bekend gemaakt van de meis- H jespupillen en de heren junioren. Beide teams Heren-junioren: Rob Cleveringa (UVG), Wil fj zullen in het kader van Schiedam-700 wed- Loch (UVG), René Bos (UVG), Jimmy Hal- strijden spelen tegen Bredase selectieteams. corps (UVG), Eric Bisschop (UVG), Adri 3 fj Meisjes-pupillen: Lydia Heesbeen (UVG), Mieke Schippers (WF), Ed Meyer (WF), John van 3 Henry (UVG), Saskia Krommenhoek (DWS), Kampen (DWS), S. Weerdenburg (DWS), John 3 Anita van Vlier (DWS), Mirjam Over de Ve?t Wenink (DWS), Jos van de Zee (WF). Siiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiitiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiijiiiiiiiijnuiiinniiiiuful Schiedam Hermes speelt tegen het Gorkumse Unites zijn laat ste competitiewedstrijd van het seizoen. En een zeer belang rijke bovendien. Bij winst na- me lijk hebben de Schiedam mers een uitstekende kans om volgend jaar mee te mogen doen aan de betaalde beker competitie. Zoals bekend mag namelijk ook de nummer twee van de hoofdklasse straks deel nemen. Momenteel deelt Hermes die tweede plaats met EDO en RVC. Op papier lijkt EDO thuis een makkelijke tegenstander te hebben in het uitgebluste SDW, maar daarentegen heeft het Rijswijkse RVC het zo te zien heel wat moeilijker. Berry Jan- se's mannen moeten namelijk naar Gouda, waar de ploeg met die naam heldhaftige pogingen in het werk zal stellen via een overwinning van degradatie be hoed te blijven. Pim Visser: "We moeten ervan uitgaan dat het voor ons abso luut noodzakelijk is om te win nen. Wat er daarna gebeurt zien we dan wel weer. Ik weet trou wens niet precies wat de bedoe ling is wanneer we gelijk eindi gen. Ik ga er vanuit dat er in dat geval beslissingswedstrij den gespeeld worden. Dat is nu eenmaal de gewoonte in het amateurvoetbal" -Het is voor Hennes inderdaad te hopen, dat in dat geval niet met de traditie gebroken wordt, want het Schiedamse doelgemiddelde is aanzienlijk zwakker dan dat van EDO. Tegenstander Unites heeft geen andere dan slechts sportieve belangen. Hermes zal zijn kans moeten grijpen, om op deze wij ze een reeks van slechte herin neringen uit het zeer recente verleden (onnodig puntenver lies) wat weg te wrijven. De formatie van Pim Visser is ge lijk aan die welke afgelopen zondag van SDW won, hetgeen betekent dat junior Anton van Qers gehandhaafd is. Opstellin- g: Spermon; Commijs, Van de Burg, Ruseier, Van de Kroon; Weeda, Bakkes,Hoogeveen; Van Oers, Van Duppen, Kor naat Schiedam Nog steeds zonder de geblesseerde Fred Meerhof, maar weer met Slobodan Duti- na, speelt SW morgenmiddag op Harga tegen Volendam. Ook het meespelen van Maarten van Beek is nog onzeker. Na de wedstrijd tegen Volendam wachten SW nog twee wed strijden: bij FC WV en de slotwedstrijd op Harga tegen Willem II. Naar alle waarschijn lijkheid wordt dan afscheid ge nomen van de spelers Jan van der Velden en Maarten van Beek, terwijl ook Bob Maas kant dan voor de laatste maal tijdens een competitiewedstrijd als SW-coach zal fungeren. De mogelijkheid is echter ook niet uitgesloten dat wordt besloten om - de wedstrijd SW-Schie- dams amateurelftal, welke in het kader van Schiedam-700 wordt gespeeld, als af scheids wedstrijd te beschouwen- Schiedam De wijkvereniging Groenoord houdt op 8 mei een prestatieloop in het kader van Schieda-700. De te lopen afstan den zijn zo gepland dat ook de jeugd (vanaf 6 jaar) aan deze prestatieloop kan deelnemen. Bij voldoende belangstelling wordt er ook een tien-kilome ter-loop ingelast. De start vindt plaats bij boerderij Land- vreugd in Groenoord. Jeugd S en 7 jaar 500 meter, start 10 uur; jeugd 8 tot en met 11 jaar 1000 meter, start kwart over hen; Senioren en jeugd vanaf 12 jaar 5 kilometer, start kwart voor elf. Het inschrijfgeld be draagt voor de 500 en 1000 me ter twee kwartjes en voor de 5 kilometer 1,25. Schiedam Het BRL-team van Schiedam, dat aan het einde van het vorige seizoen met het BRL-faonkbalteam van UW was doorgestoten naar de fina le om het kampioenschap van Nederland, krijgt op 30 april alsnog zijn kans. Eerder werd de2e finale uitge steld wegens slechte weersom standigheden, waarna het zelfs onzeker was geworden of de beslissingswedstrijd nog wel zou worden gespeeld. De wed strijd tussen Schiedam en UW wordt op 30 april gespeeld op het terrein van Birds in Zoeter- meer en begint om 12 uur. Inzet is het kampioenschap van Ne derland 1974. Schiedam -Fred Reïjmer, pitcher van het MCB-team van Schie dam dat vorig jaar de nationale titel veroverde, is door de KN-' B&SB uitgenodigd voor de na tionale RDM-selectie. De Roel De Mon-klasse is samengesteld uit teams voor spelers van 16 tot 18 jaar. Het is de eerste keer dat Schiedams talentvolle honkballer een dergelijke uitno diging ontving. ti

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4