SCHIEDAMSCHE COURANT Ambtenaren niet vrij op 1 mei hoofdinspecteur 9SïöopVan woning wj Schotse Poort op tijd voorkomen Ridderorde voor scheidende „Tuesday" in Toverbal Burgemeester wijst PvdA-voorstel wegens praktische bezwaren van de hand Elf Schie dammers bij lintjes regen Wel onderzoek of het volgend jaar misschien mogelijk is Afscheid van WD-raadslid Bewoners denken aan opzet van aannemer llilll!llllll!!III!ll!l!llli!llllll!llllll!llll!llllllil! Dinsdag 29 april 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD100ste jaargang no. 25306 Broersvest 3 - telefoon administrate 268091 - redactie 262566 - klachtendtenst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL MAASSLUIS De forma tie Tuesday verzorgt morgenmiddag om twee uur een optreden in de Toverbal aan de Maas- sluise Reinestraat. Tues day is een viermans fun ky-rock groep, die met succes in Europa op treedt. Dit is de zesde toer door Neder land, voorafgegaan door een veertiendaagse toer in Italië en een zevendaagse door Duits land- De groep heeft een eigen repertoire van luistennuziek, die zich evenwel ook goed leent om op te dansen. Het toegangsgeld voor dit optre den in de Toverbal bedraagt drie gulden vijftig Schiedam Ter gelegenheid van de verjaardag van koningin Ju liana hebben elf Schiedammers en twee werknemers bij een Schiedams bedrijf een konin klijke onderscheiding gekre gen. Op een speciale bijeen komst in de aula van het Ste delijk Museum reikte burge meester A. Lems deze vanmor gen om elf uur aan de betrok kenen uit. Ridder in de Orde van Oranje Nassau werden E. P, de Hoog (53). direkteur van de middelba re technische school Christiaan Huygens in Rotterdam en M. E. van Herwijnen (65), hoofd van de Mastenbroekschool voor bij zonder lager onderwijs van de vereniging voor Christelijk On derwijs in Schiedam. De ere-medaille in goud kregen C. J. D. Vreugdenhü (66), pro curatiehouder bij Schop's vlees waren- en conservenfabriek in Rotterdam en M. Slavenburg (56), voorzitter van de plaatselij ke afdeling van de Nederlandse Politiebond. De ere-medaille in zilver is van morgen overhandigd aan S. Bosdijk (58), ïjzerwerker bij I.H.C. Gusto B.V. in Schiedam; de Rotterdammer H. van de Pas (64), maatcontroleur bij LH.C. Gusto B.V. in Schiedam en mevrouw N. de Jong-van de Merwe (64), secretaresse bij het advocaten- en notarissenkan toor Nauta, Lambert en Blusse in Rotterdam. De bronzen ere-medaille kregen: G. F. van der Linden (61), smït -bij de N.V.. Anker- en Ketting- fabriek Schiedam; W, van der Haar (61), toetser en stempelaar van ketting- en hijswerk bij de N.V. Anker- en Kettmgfabnek Schiedam; de Rotterdammer A, Goedhart (56), controleur van kettingwerk bij laatstgenoemd bedrijf; L. J, Witter (60) schilder bij de Rotterdamse Droogdijk Maatschappij B.V. in Rotter dam; C. Koogje (58), bankwer ker bij de Rotterdamse Droog dok Maatschappij en tenslotte C. Ooms (60), timmerman bij het laatstgenoemde bedrijf. Schiedam De gemeenteraad heeft gisteren officieel af scheid genomen van. het WD- raadslid mevrouw A. Dirkzwa ger-Van Zoeleu. Zelf was be* scheidende raadslid echter niet aanwezig, want reeds voor de aanvang van de vergadering had zij 2ich laten verontschuldigen omdat zij ge vallen is. Als gevolg van deze val kan zij enige tijd nogal moeilijk lopen. Ondanks dat sprak burgemeester Lems toch nog enige lovende woorden. Hij meende dat me vrouw Dirkzwager als raadslid (sinds maart 1972) belangrijk werk heeft gedaan voor de Sehiedamse gemeenschap. Vooral haar activiteiten in de sociale sector werden alom ge waardeerd. Schiedam Bij zijn afscheid van bet Sehiedamse politiekorps, wegens bet bereiken van de pensioen gerechtigde leeftijd, is hoofdinspecteur H, Willems Van Beveren gistermiddag benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Deze onderscheiding ontving de 60-jarige plaatsvervangend commissaris uit banden van burgemeester A. Lems Evenals de commissaris en andere kaderleden roemde de burgemees ter in bet hoofdbureau aan de Lange Nieuwstraat de activiteiten van Willems van Beveren in en buiten het korps. In de 39 jaar dat hij in zijn geboortestad werkzaam is geweest, had de scheidende hoofd-inspecteur talloze nevenfuncties. Zoals wij in de Schiedamsche Courant van zaterdag 19 april reeds uitgebreid meldden, waren dat ondermeer: voorzitter van de Sehiedamse politie Sport Vereniging, regisseur bij de toneelvereniging Het Maskertje, commandant bij de reservepolitie en plaatselijk voorzit ter van de dierenbescherming. - Vertegenwoordigers van al deze verenigingen dankten hem gisteren de Sehiedamse gemeentepolitie, zoafc de heer Willems van Beveren het zelf uitdrukte, wordt opgevolgd door hoofdinspecteur D. P. U& neer H. willems van Beveren ontving uit handen van burgemeester A. Lems de van der Veen. onderscheiding van Ridder van Oranje Nassau woonplaats;, telefoon: Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatle 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Sehiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan!* Ja. stuur mil gratis en vrijblijvend het RN plus Sehiedamse Courant toe. naam: adres:.. Schiedam De Sehiedamse ge meente-ambtenaren krijgen don derdag 1 mei geen vrije dag. De gemeenteraad heeft gisteravond hiertoe besloten na een langduri ge discussie over een voorstel van de PvdA-raadsleden Ouwens- Muller, Looy en Verlinde. Onder druk van de praktische bezwaren die burgemeester Lems opsomde werd dit voorstel tenslotte ingetrokken. Wel aan vaardde de gemeenteraad een motie van dit drietal waarin het college van burge meester en wethouders wordt verzocht de invoering van een vrije dag voor het ge- meenteperson.ee! (met ingang van 1976) te bevorderen. Verder wordt gevraagd er bij de regering en het parlement op aan te dringen dat een landelijke regeling voor een passende viering van de dag van de arbeid wordt voorbereid. De discussie over de vrije dag vnor de gemeente-ambtenaren op 1 mei werd op vallend zakelijk gehouden. Slechts één keer kwam men op het emotionele vlak terecht toen de socialist Verlinde de libe rale fractieleider Verhuisdonk verweet dat er in zijn partij genoeg mensen rondlopen die het woord „arbeid" als „vies" betitelen. Verontwaardigd reageerde de WD'er met de woorden dat hij dit een lage manier van discussiëren vond. Later legde hij er nog een schepje bovenop toen de socia listen overstag waren gegaan en hun ge wijzigde motie hadden ingediend door te ïeggen dat hij dit een typische „Wij willen toch gelijk hebben"-motie noemde. CDA-fractieleidster mevrouw Taverne-Van Cam pen verklaarde op zich geen bezwaar te hebben tegen die mensen die op 1 met de dag van de arbeid willen vieren. „Zeker moet iedereen daartoe de vrijheid hebben, maar in. dit verband is er genoeg gelegene- heid om een vakantiedag op te nemen". Zij diende een motie in waarin het CDA voorstelde om de ambtenaren de komende donderdag geen vrij te geven en waarin tevens het college werd gevraagd Om te onderzoeken of er aanleiding toe is om een aantal niet-landelijke feestdagen voor het gemeente-personeel tot een vrije dag te maken. Alle discussie over aanstaande donderdag verdween op slag nadat burgemeester Lems vele argumenten had aangedragen waarin hij uiteenzette dat het gewoon onmogelijk is om alles voor overmorgen nog rond te maken. Zowel bij de VROM, het GZ, het slachthuis, de woningdienst, de havendienst als bij de sociale dienst stuitte dit op grote bezwaren. „Wij willen als college best de ambtenaren vrijaf geven, maar dat kan niet op zo'n korte temüjn. Er zijn bijvoorbeeld voor donderdag zes trouwerijen gepland. Die kunnen we volgens de wet met eens afzeg gen", aldus de heer Lems. De motie-Taver ne ging hem echter te ver. Wel verklaarde hij zich bereid om de mogelijkheden voor een vrije 1 mei te gaan onderzoeken. Na een korte schorsing diende later de PvdA'er Verlinde een motie van die strek king in. Deze werd aangenomen met 19 stemmen voor en 15 tegen. De motie-Ta verne werd met dezelfde stemverhouding verworpen. Het beruchte 'gat' in de muur: opzet of ongeluk? De ijzeren palen van de toe komstige loods blijken, zoals op de foto duidelijk te zien is, onaangetast door de bulldozer O De auto van de 20-jarige Schiedammer C. H. v.d. Al. is op de Dorpsstraat in Kethel total loss geraakt De bestuur der zelf liep hierbij alleen een lichte hersenschudding op. Hij herinnert zich van bet bele voorval echter niets, zo vertel de hij de politie. Een voorbijganger ontdekte de aato in de sloot langs de weg, De bestuurder was verdwenen. De gealarmeerde politie con cludeerde, nadat het voertuig uit het water tras getrokken dat de wagen in de bocht tegen een lichtmast en een boom moet zijn gevlogen. Daarna is de auto op de kop in de sloot terecht gekomen. Bij het natrekken van bet kente kenbewijs kwam men pas de naam te weten van de verdwe nen automobilist. Deze bleek waarschijnlijk van de schrik, onmiddellijk naar nabljwonen- de kennissen te zijn gelopen. De politie constateerde geen gebruik van alcohol Schiedam Het bouw-cn aannemingsbedrijf Baron heeft gistermid dag de woede opgewekt van enkele bewoners van de Schotse Poort door het rammen van een muur van een lege woning. Men denkt dat het bednjf moedwillig met de bulldozer te werk is gegaan, zodat sloop van de woning bevorderd zou worden. Baron wil op de plaats van het pand een doomt voor zijn auto's maken naar een loods, die op het ogenblik achter de woning wordt gebouwd. De bewoners en met name de heer De Koning die naast het bewuste huis woont, kregen van enkele slopers gistermid dag te horen dat het een onge luk betrof. De heer De Koning: "Ik heb tot drie keer toe ge dreun gehoord, toen de bulldo zer er tegenaan ging". Hij vraagt zich dan ook af of dit inderdaad een ongeluk betrof. Direct na het gebeuren is de ge meente gewaarschuwd. Het be drijf heeft namelijk nog steeds geen sloopvergunning. Een ambtenaar van bouw- en wo ningtoezicht heeft er gisteren verder op toegezien dat de wo ning niet verder werd gesloopt. De heer De Koning vreest we) dat als de woning naast hem toch gesloopt zal worden zijn huis wel eens zou kunnen instorten. Hij heeft al contact gezocht met sociaal-raadsman J. Suyling die heeft beloofd vandaag langs te komen. De bewoners in de naaste omge ving leven al een tijd lang m onmin met de aannemer, omdat deze de pandjes volgens hen verwaarloost. Van één van de huisjes heeft Baron al de dak pannen afgehaald, omdat 'deze ergens anders voor nodig wa ren'. Waarschijnlijk is het bedrijf wel van plan op korte termijn een sloopvergunning aan te vragen. De gemeente kan dit weigeren, zodat Baron wel eens gedwon gen kan zijn het gat in de muur te dichten. Bij de aannemer wenste men overigens geen commentaar op de gebeurtenis sen te geven. Tot dne maal toe weigerde men iemand te woord te staan. Enkele maanden geleden heeft het bedrijf weliswaar toestem ming gekregen om te slopen in het hofje aan de Herenstraat, maar niet nadat de drie gezin nen die daar nog woonden een ander huis hadden gevonden. De gezinnen wonen er echter nog steeds.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1