SCHIEDAMSCHE COURANT Verkeerschaos nu dubbel sweg 20 Stüwgroep Midden lanceert fietsenplan KADO Jan van Gelder in Nieuwe Haven Ambassadeur opent Amerikaanse week bij Wilton Fijenoord Afsluiting Nieuwe Damlaan Önderhouds werkzaam heden Nogmaals de ketting botsing Antiek en geld verdwenen Fietsster omver gereden J. H. KREUGER Voor „rondgaande" tochten door polderlandschap OVERLAST Vijftien bekeuringen bij radar-contröle Buslijn 53 niet meer naar Kethel-kerk Dieven breken motorkap open -Woensdag 30 apnl 1975 j ONAFHANKELIJK DAGBLAD100ste Jaargang no. 25307 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL De rijksweg 20 nabij de afslag Schiedam: een fuik voor hei verkeer. Gevolg: vaak files er» vrijwel constant gevaarlijke situaties. De Nieuwe Damlaan: zon der verkeer en nog steeds afgesloten. Morgen zal men beginnen met de asfaitering van het wegdek. Schiedam De 30-jari- ge mevrouw S. v.d. W., die vorige week betrokken was bij een aanrijding op de rijksweg 20, blijkt de ze niet veroorzaakt te hebben. In een eerder geplaatst bericht zou de indruk gewekt kunnen zijn. Uit het later opgemaak te politierapport blijkt echter dat de 37-jarïge H. W. B. met zijn Sïmca heftig rem de om enkele overste kende eendjes te ont wijken. De achter hem rijdende 34-jari- ge W. W. met zijn Ford Cortina kon de Simca niet meer ont wijken en botste te- gen deze auto. Daar achter reed mevrouw v.d. IV. die weer tegen de Ford botste. De drie wagens raakten beschadigd en me vrouw v.d. W. moest in het Gemeente Zie kenhuis worden opge nomen. ADVERTENTIE] Schiedam De verkeerschaos op rijksweg 20 voor al tijdens de ochtendspits is de laatste dagen dubbel erg geworden. Dit komt niet alleen doordat het plaatselijke verkeer vanuit Groenoord in de richting van het centrum als gevolg van de afslui ting van de Nieuwe Damlaan over de rijksweg moet rijden, maar ook omdat Rijkswaterstaat juist op dit stük weg is begonnen met onderhoudswerkzaamhe den. „We waren er helemaal niet van op de hoogte", aldus de Schie dam se gemeentepolitie, waar men liet doorschemeren het no gal vreemd te vinden dat deze werkzaamheden juist in deze maanden plaats vinden nu de rijksweg als het ware tijdelijk is opgenomen in het Schiedam- se wegenpark. Bij de dienst gemeentewerken op het Stadskantoor is men iets voorzichtiger. „Schiedam kan eigenlijk niet veel zeggen", zo luidt het commentaar, „Rijks- waterstaat had deze werkzaam heden al maanden geleden ge pland." Dat hebben zij ons ook voorgehouden tijdens de gere gelde besprekingen die wij met hen hebben. Alles ügt dan vast Afspraken met aannemers zijn gemaakt en het entge wat er eigenlijk tus sen kwam is dat Schiedam zo klem kwam te zitten doordat het station-Nieuwland voor I juni in gebruik moet kunnen meegewerkt Elke honderdste bezoeker krijgt gratis een dag tocht aangeboden naar de as semblagefabriek van General Motors in Antwerpen- Boven dien is aan deze tentoonstelling een prijsvraag verbonden. worden genomen. De afsluiting van de Nieuwe Damlaan zal zeker nog drie vier weken gehandhaafd moe ten blijven." Op donderdag zal men reeds begiAnen met het asfalteren van het nieuwe weg dek, maar daarna 2ijn er nog tal van afrondingswerkzaamhe den die moeten worden ver richt. Op de Rijksweg ondertussen wordt het verkeer uit de rich ting Vlaardingen, Wcstland en Groenoord echter plotseling bij de nadering van de afslag Schiedam {centrum) in een fuik gedreven omdat daar de drie- baansweg wordt versmald tot tweebaans. Zelfs buiten de spit suren ontstaan hier files. Bij zonder opvallend is het dat het op die plek geldend inhaalver- bod vrijwel massaal wordt ge negeerd. Zou men dit niet doen, dan zou er vermoedelijk de ge hele dag filevorming zijn. JAREN... .en jaren van ont wikkeling en onderzoek heeft de „Stylemaster" ge bracht tot een absolute ga rantie van perfektie in juist shirt ontwerp. Wat betreft materiaal, style, jnoderne coupe en kwali teit is uw St ylemaster-shirt een winner. De meest belangrijke nor men voor kwaliteit zyn reeds voor de aflevering Hen Stylemaster-shirt is meerdere malen op perfek tie gecontroleerd. de' herenmodezaak VAN SCHIEDAM BROERSVEST 6 - SCHIE DAM. TEL. 010- 25.82.06 DODENHERDENKING Bur- gemeester Bolten van Schiplui den doet een dringend beroep op de inwoners van zijn ge meente om zondag 4 mei vanaf zes uur 's avonds tot zonsonder gang hun vlaggen halfstok te hangen en om van acht uur 's avonds tot twee minuten over acht een algemene stilte in acht te nemen. Het huidige nu nog doodlopende pad de Groeneweg. De Stüwgroep wil deze weg doortrekken, zonder dat de bewoners van deze boerderij hier enig last van ondervinden. Schiedam De Stüwgroep Midden Delf land heeft bij de Provincie enkele sugge sties gedaan over een fietsroute door het oostelijk deel van Midden Delfland. Dit als aanvulling op het aanleggen van een ANWB-route door dat gebied. Men wil het gedeelte rond de spoorweg Schiedam-Delft meer gaan ontsluiten voor zowel fietsers als wandelaars. Er bestaat nu nog alleen een route noord-zuid- De Stüwgroep wil ook enkele paden oost-west gaan aanleggen. Volgens de groep moeten de aan te leggen paden alleen voor fietsers en voetgangers toegankelijk worden gemaakt, zodat men geen angst voor auto's zal behoeven te hebben zoals nu bijvoorbeeld op de Abts- woudseweg." De paden die men gerealiseerd wil zien: vanaf het einde van de Groeneweg een verbinding naar de Abtwoudseweg aan de ene en een verbinding naar de Schieweg aan de andere kant, alsmede een doortrek king van de Groeneweg, Aan het einde van deze verlengde weg zou dan nog een pad moeten komen richting Schie. Het pad langs de oostzijde van de Polder vaart (tussen Schie en spoorlijn) en het stukje bij de Kandelaar wil de Stüwgroep ook voor fietsers begaanbaar maken. Voor wandelaars is dit al zo. Zo krijgt men volgens de groep de mogelijkheid om „rondgaande" tochten te maken. Deze plannen kunnen alleen gerealiseerd worden als men op een of andere manier de spoorlijn oversteekt De Stüwgroep Midden Delfland ziet als oplossing hier voor of een overweg (met hekken, zodat de fietser moet afstappen) of een onder doorgang. Voor deze laatste mogelijkheid geeft men ook enkele suggesties: een hangbrug-con structie order één der spoorbruggetjes of het water ter plaatse door een koker leiden. Een nadeel is dat de ruimte onder de bruggetjes beperkt is: ongeveer 1.75 meter. Volgens de Stüwgroep zullen de boerderijen en de huizen nie', veel overlast van de aan te leggen paden krijgen, noch aan het huidige einde van de Groeneweg noch bij de Kandelaar bij de Schieweg. Over de aan te leggen route zegt men: „De vorm, aankleding van de paden moeten eenvoudig, bescheiden en onopvallend zijn. omdat wij voorstanders zijn van een toekomstig Midden-Delfland waarvan het bestaande polderlandschap in hoofdzaak gehandhaafd blijft" Schiedam Het Zee- kadetkorps "Jacob van Heemskerck" verhaalde zaterdag middag het korps en opleidingsschip "Jan van Gelder" van zijn permanente ligplaats de Voorha ven naar de Nieuwe Haven ter hoogte van de Schoolstraat. De ex-mijnenveger blijkt hier tot 7 juni liggen. Niet alleen in verband met de vie ring van het 25-jarig bestaan van het korps maar tevens om luister bij te zet ten aan het 700-jarig jubileum van de stad Schiedam. Vandaag komt een aantal zusterkorpsen Schiedam Bij de Bcdrijfs- school van Wilton Fijenoord wordt morgen de „Amerikaan se week" geopend. De ceremo nie zal 's-middags om half vier worden verricht door mr. Kingdon Gould jr., de ambas sadeur van de Verenigde Sta ten. Op deze manifestatie die tot za terdag 10 mei duurt zijn diverse hoogtepunten. Zo zal op vrijdag 2 mei NASA-functionaris Bill David sen een lezing geven. De volgende dag en op zaterdag 10 mei wordt er bij de bednjfs- school „open-huis" gehouden. Iedereen kan dan kennis ma ken met de opleidingen voor scheepsbouw, pijpenbewerken, booglassen en onder meer ma chine ba nkwer ken. Mr. Kingdon Gould jr., am- Tevens kan een blik worden ge- ,d® Vereni9de worpen op een tentoonstelling, blaten in Neaenano. waaraan een dertigtal grote maatschappijen aan hebben De KLM zal op donderdag 15 mei een dia-avond verzorgen. Met behulp van zeven projektoren worden er op een doek van 11 bij 4 metr dia's vertoond. Tij dens excursies op de werf aan de Admiraal De Ruyterstraat kan men schepen in de dokken van dichtbij zien. Na deze manifestatie worden er van maandag 12 tot en met vrijdag 16 mei elke middag kleurenfilms over Amerika ver toond. Schiedam Uit een woning jn Kethel verdween 1500 gulden aan vreemde valuta. Dezelfde dag stalen onbekenden in Zuid voor 4000 gulden aan antieke meubelen. Het geld van de 51-jarige E. S. werd ontvreemd uit een geld kistje. De woning kwam men binnen door aan de achterzijde een ruitje te vernielen, waarna het slot aan de binnenkant kon worden geopend. Bij het bedrijf Kolhuis de Maas werd één van de sloten gefor ceerd. In een gereedstaande wagen verdwenen vervolgens zes stoelen, een tafel en een buffet Schiedam De 19-jarlge brom fietser A. B. uit Schiedam heeft op de Burgemeester Van Haarenlaan de 52-jarige fiets ster W. A. onderste boven gere den. De botsing ontstond op het mo ment dat ter hoogte van de Johan Braakensiekstraat de fietsster afstapte om iets op te rapen. De vrouw liep een gebroken lin kerbeen en een paar schaaf wonden in het gelaat op. Voor behandeling van deze verwon dingen is zij met de ziekenwa gen van de GG en GD naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht. Schiedam De verkeerspolitie heeft op de Burgemeester van Haarenlaan vijftien automobi listen bekeurd voor te hard rijden. Tijdens de een uur durende ra darcontröle werd als hoogste snelheid 82 kilometer per uur gemeten. naar Schiedam voor een maritiem roei- festijn waar een ont vangst aan boord zal vooraf gaan. De plaatselijke bevol king kan op bevrij dingsdag een kijkje aan boord nemen als hier "open schip" wordt gehouden. Tijdens die dagen is de "Jan van Gelder" niet alleen feestelijk, gepavoiseerd maar 's avonds ook geïllumi neerd. Op vrijdag 30 met besluit het korps en het Stichtingsbe stuur hiervan de ju bileumviering met een grote receptie aan boord van het schip. Schiedam De RET-bussen van lijn 53 zullen met ingang van donderdag 1 mei niet meer doorrijden naar Kethel-kerk. Het aanbod van passagiers is zo gering gebleken dat de RET in overleg met de gemeente Schie dam besloten heeft die dienst te staken. Ook de door de ge meente Schiedam ingestelde ta xi-ritten .komen met ingang van deze datum te vervallen. Schiedam Onbekenden hebben aan de Maasdijk een motorkap van een geparkeerde auto opengebroken om een span- ningsregelaar te bemachtigen. De schade die bij deze diefstal aan de wagen van de 22-jarige Schiedammer E. v, T. werd aangericht, bedraagt tweehon derd gulden. Het verdwenen apparaat vertegenwoordigt een waarde van ongeveer vijftig gulden. Ja. ook u kunt deze Ideale krantenkombinatia 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja, stuur mij Schiedamse iratis en vrijblijvend het RN plus lourant toe. adres woonplaats: telefoon

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1