mm f I Belangrijk Commercie troef op 95'Schiedam maakt 9t Beurs verwacht vandaag 10.000ste bezoeker m ■H - rond te,; "1; wm* u -iïw Dierenbescherming maakt 't „Knopen" voor de nieuwbouw 1111111 HWwfli rif; itïfi* WOENSDAG 30 APRIL 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT Signalement: Naam: onbe kend, Ras poedel (mid delslag) Geslacht: ren. Leeftijd: ca. 5 jr.. Kleur zwart. Schofthoogte 54 cm. Het volle gitzwarte dek blijft dof in de stralende zon. Hij kijkt rustig, schijnbaar op z'n gemak, achterom naar de bouwval Krijgt echter direct een „bevlie ging" en stormt vooruit. Een levenslustig ding, ondanks dat hij al een jaartje of vijf is. Het lijkt ons zoals veie poedels een plezierige huisgenoot- Hij heeft niet veel ruimte nodig en kan gemakkelijk op een etage worden gehouden. Uiteraard heeft ook de poedel de nodige beweging nodig en wil enkele keren per dag. De dagen dat hij in het asiel zit, rent hij er goed uit Zijn ogen onder de vele zwarte krullen en krulletjes schitteren. Eindelijk weer vrijheid: Het water trekt hem erg aan maar dat is niet zo gek voor een poedeL Vroeger werden zijn soortgenoten veel gebruikt voor het apporte ren uit het water. De naam poedel is dan ook afkomstig Weinig katten te vergeven in het dierenasiel. Hoewel het asiel een tijd lang geslo ten is geweest is er gelukkig geen overdadige aanvoer van (zwerfkatten. Niettemin kun nen we toch een katje in onze rubriek opnemen, want afgelopen vrijdag werd deze lapjeskat gebracht. Het poes je is erg lief en is tien maan den oud. >A'\ van het Duitse „pudeln" (in het water spatten). ff'x* De stand van de dierenbe scherming op de beurs „Schiedam maakt T' kreeg de afgelopen dagen de nodi ge belangstellenden op be zoek. Het door de inspecteur van de afdeling, C. Spermon, en zijn helpers voortreffelijk ingerichte Oudhollandse huisje bij het Diefhoek (aan de gevel heeft men trouwens een oud bord van de St. Annazu sterstraat opgehan gen) heeft honderden, zo niet duizenden bezoekers ge kregen. Niet in het minst dankzij een fotoserie van het werk dat de dierenbescherming vele tien tallen jaren geleden al deed. Ook heeft men gezorgd voor een hoekje waar kleurendia's worden getoond. Het motto van de beschermers is: pro paganda maken en de men sen ervan overtuigen dat een dergelijke vereniging ook vandaag nog hard nodig is. Uiteraard heeft meneen ge deelte ingericht voor „het nieuwe asiel". Er wordt een maquette getoond hoe het aan de Hargataan (zo men wil Sportlaan) er uit moet komen te 2ien. Bij de ma quette staat de tekening van Harry Wiegman (afgelopen vrijdag in de SC al gepubli ceerd) die hij aan de dieren bescherming heeft geschon ken. Als u de stand lang sloopt, denk dan aan de tekst op de tekening: „Maakt Schiedam 't ook voor ons?" Asielbeheerder Egge Boerma toont enkele kinderen de ma quette van het nieuwe die rentehuis. Het blijft gedurende het zonnige blokje rond fijn wandelen met de hond. Hij heeft niet meer de echte spirit van een heel jonge hond. Is daarentegen (over het algemeen) erg nistig van aard. Daarom misschien wel uiterma- VB,°y« te geschikt voor een wat ouder gezin. Hij moet getrimd worden. Dat feit heeft ook te maken met het verhaal rond de poedel: hoe hij in het asiel terecht is gekomen. In de Oostwijk in de Van Ma- rumstraat werd hij Op donder dag 24 april gevonden. Vastge bonden aan de deurknop van het Poedelparadijs. Een zaak waar poedels geknipt en ge trimd worden. Het kan natuurlijk geen toevallig heid zijn: een poedel vastgebon den aan een trimsalon. Boven dien een hond die onderdaad een „beurt" hard nodig heeft Een merkwaardig incident, maar voorlopig is de poedel (hij had een gele halsband en riem aan) er de dupe van. Als de eigenaar niet komt opdraven, mag hij morgen weg. Alle honden die verleden week in deze rubriek stonden zijn naar een nieuw gezin gegaan. Onder degenen die zich inspan nen voor het werk van de die renbescherming bevindt zich ook de heer J. Hoogwerf, Rossi ni straat 18. Hij heeft zich tij dens de onlangs gehouden le denvergadering bereid ver klaard kussens en tafellopers te vervaardigen. De opbrengst hiervoor gaat naar de pot „nieuwbouw" van de Schie damse afdeling. De heer Hoog werf: „De kussens en de lopers knoop ik zelf. Iedereen kan bij mij terecht Ze moeten echter zelf voor het materiaal zorgen. Alles wat ik er voor krijg is ten bate van de dierenbescher ming". De heer Hoogwerf is invalide en wil belangerüoos zijn tijd geven aan het werk van de afdeling. De kosten voor zijn werk: een kussen 13,- en een tafelloper: ƒ25 30,-. Niet duur, want aldus de heer Hoogwerf: „Over een kussen doe ik toch gauw een dag of zes. Een tafelloper kost me gauw 2 A 3 weken." Inlichtinge- n: Rossinistraat 18, tel. 707618. O Het asiel ligt aan de Sint Annazusterstraat, tele foon 266266, 9 Openingstijden: 9—12 en 14—17 uur; zaterdag 912 uur; zon- en feest dagen gesloten. 0 Voor vermissingen di- rekt het asiel bellen. 9 Ook Amivedi een or ganisatie die weggelopen en gevonden dieren regi streert kan u mogelijk helpen: telefoon 269947. 9 De Schiedamse diere narts dr. De Kaper heeft zijn praktijk aan de Jan Steenstraat 39. 9 Spreekuren: maandag tot en met vrijdag van 13—14.30 uur en van 1920.30 uur, behalve woensdagavond. 9 Afspraken kunnen tele- fonisch worden gemaakt van maandag tot en met V vrijdag tussen 8 en 9 uur l 's ochtends. Telefoon f% 268234. 9 Opgeven als lid van de i- dierenbescherming kunt u door storting van 10 gulden, of meer op giro- i rekening 216407 ten na me van de dierenbe scherming afdeling Schiedam. Op het strookje vermelden; „Nieuw lid". Maandblad gratis. 9 Het gironummer staat ook open voor giften voor de afdeling. gezellige dag om uit te gaan, is men van oordeel. Toch is het de moeite waard om de beurs te bezoeken. Vele ge renommeerde Schiedamse be drijven laten zien wat ze in hun beurs hebben. Dat dat veelal op Gelukkig waren er op de beurs een supercommerciêle manier niet meer vandeze commercieel mochten we de foto maken. Na enige drang (hoeveel zou een advertentie kosten?) konden we uiteindelijk onze gang gaan. y denkende standhouders. Een rondgang door de beurs leverde ons dus toch een aardige serie foto's op gebeurt mag niemand verbazen omdat elke beurs nu eenmaal ingesteld. Niettemin bleek er een uitschieter te zijn. De co-op Nieuwe Water weg bleek een alleraardigste stand te hebben ingericht als Oudhollands snoepwinkeltje.' Een prachtige stand geschikt voor een prachtige foto. "Schiedam maakt 't" had maan dagavond exact 7679 bezoekers te verwerken gekregen. Ver wacht wordt dat op Koningin nedag vandaag - wel de 10.000ste bezoeker biimege- haald kan worden. De beurs is geopend-van 11 uur 's ochtends tot twaalf uur 's avonds tot en met 4 mei. Entree: ƒ2,50 (kin deren 1»-). De eigenaar - althans één van de heren bij de toonbank - ver zocht ons echter eerst een tien tje (jawel 10,-) te betalen. Dan Boven alles torent de mini-molen de heer Van der Loo. „De Steenbok uit van Henk Speksnijder door Martin de Bruin foto s Be snoepwinkel van co-op: leuk maar wel erg commercieel "*VVi ;y~j Schiedam Nog steeds hebben de Tukkers het record op hun naam staan: de Twentse groep Teach-in lokte zaterdagavond op de beurs "Schiedam maakt 't" meer dan tweeduizend be zoekers naar de sporthal. Het Dinge-doag werd dan ook met luid applaus onthaald De brandweer moest haastig de deuren van de ha! sluiten om dat het overvol was van sup porters van de Songfeslival- winnaars. Maandagavond leek het een anti climax: tussen de vele Oudhol landse geveltjes waren er lang .niet zoveel enthousiastelingen ,voor Ciska Peters en haar trio Los Alegres. Het optreden leek dan ook niet zo geslaagd. De maandag is dan ook niet zo'n Vooral de jongeren kwamen af op het Rad van Avontuur De stand van de PTT gratis een kaartje naar huis sturen Veel standhouders zijn ook op z'n hier de ouderwetse drogisterij Oudhollands uitgedost:

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3