SZC op schot in Breda RKWIK PROFITEERT VAN MISSER LEO VERDUIN YVONNE VAN HEYST EN RUUD PIJPER BLINKEN UIT GROOTEGOED WINT EERSTE POPULAIRE Pas vier spelers tekenden contract Jubileumboek uitgereikt Batsleer blijft bij WK EDQ-HDVS in Leiden Geslaagde tweekamp Nieuwe gezichten Supportersbussen Ook Sunlight neemt strafschoppen slecht Sport-kort TWEEDE BEKERRONDE WOENSDAG 30 APRIL 1975 .'4 SW-SPELKRS SCHROEVEN HUN EISEN OP Schiedam De contracten welke SVV aan de speleis heeft voorgelegd, zijn ongesigneerd weer in de kluis opge borgen. Op een enkele handtekening na, weigeren de spelers akkoord te gaan met de financiële beloften zoals SVV ze na overleg met de spelers- raad zwart op wit zette. Contrac ten, die, in vergelijking met vorig seizoen, iets meer inkomsten garande ren. Desondanks gingen pas een viertal spelers in op het verzoek om snel te tekenen. De overigen -spelers hebben hun wensen uiteen gezet; hetgeen leidde tot een eerste weigering. SW voldeed inmiddels aan de eis om de spelers vóór 1 mei een contract aan te bieden. Het bestuur van SW spreekt overigens niet van -een panieksituatie, maar gaat er vanuit dat komende donderdag, wanneer men nogmaals met de spelers rond de tafel gaat zitten, wel een oplossing bereikt zal worden. De spelers laten echter heel andere geluiden horen. Toch bestaat er bij de spelersgroep wel een zékere mate van tevredenheid over het verbeterde pre- miestelsel, dat inhoudt dat de overwinningspre- ^mïe is opgeschroefd van 150 naar 200 gulden per gewonnen wedstrijd. Het basisbedrag voor de meeste spelers een bedrag tussen de drie 'len vijfduizend gulden is echter nauwelijks gewijzigd. Dit bedrag is echter een garantie, dat, wanneer aan premies niet voldoende is verdiend, het verschil wordt bijgepast. De meeste spelers stelden echter persoonlijke ei sen, liefst „zwart" uitbetaald. Argument in deze Het is ook één van de redenen waarom de spelers is dat tal van amateurclubs hen die mogelijkheid weinig vertrouwen hebben in het nieuwe pre- belangstelling. AZ-trainer Joop Brand bekeek afgelopen zondag de verrichtingen van beide spelers, maar liet later weten niet onder de indruk te zijn gekomen. Hetgeen zoveel betekent als dat voetbal op eredivisie-niveau voor deze spelers komend seizoen niet haalbaar is. Of er zou iets waar moeten zijn van de hardnekki ge geruchten dat Bob Maaskant juist deze twee spelers graag aan de selectie van NAC ziet toegevoegd. Maaskant zelf ontkende gisteravond resoluut; „Pertinent onjuist De situatie bij NAC is zo, dat er voor transfer geld niet veel beschik baar is. Wel is het zo dat ik een speler als John van der Spek, natuurlijk zou ik bijna zeggen, graag meeneem. Ik heb voor de mens en voor de voetballer Van der Spek een enorme waarde ring". Voor Jan Groeneweg ligt de situatie duidelijk anders, SWs spits twijfelt de laatste weken dusdanig aan zijn mogelijkheden, dat dit door werkte op rijn verrichtingen binnen de lijnen. Van de attente spits, die in enkele wedstrijden de topscorerslijst binnenwandelde, is dan ook niet veel meer over dan een hardwerkende maar veel kansen missende voorhoedespeler. NIEUWE SPELERS Voor de weigeraars is het een bijkomend pro bleem dat SVV hardnekkig zwijgt over de mogelijke nieuwe spelers. Dat men een speler met de kwaliteiten van een Rinie van Santen door de vingers liet glippen wordt met veel onbegrip ontvangen. Bij de spelers was gister avond pas één naam, Kees van Loon van Slik- kerveer, als nieuwkomer bekend. Door Hans Soeters John van der Spek (links) kon AZ's Joop Brand niet imponeren. Bob Maaskant is echter één en al lot wd hebben geboden. Sommige spelers, zoals teen Warmaan Rinus Steenbergen, Kees Kam- pen. Jan Groeneweg en Slobodan Dutina hebben echter ook andere pijlen op hun boog. WARNAAR Rinus Gosens, die, zoals hij het eerder noemde, „kapot" was van Leen Waraaar, voelt er veel voor om SW's technicus naar Eindhoven te halen. Ook Rinus Steenbergen staat bij de ploeg, die straks gaat mikken op de eredivisie, op het verlanglijstje. Laszlo Zalai informeerde kortgeleden naar Dutina, terwijl Kees Kampen mogelijk naar België verhuist Ook topscorer Jan Groeneweg en rechterverdedi- ger John van der Spek speelden zich in de miestelsel, want de weigeraars vrezen dat het winnen van uitwedstrijden ook volgend seizoen op deze manier een moeilijke zaak zal blijven en dus de inkomsten slechts weinig beter zullen worden Daarom stelden de spelers, onafhankelijk van elkaar, hun persoonlijke eisen. De verwachting is echter dat het bestuur van SW in deze weinig toegeeflijk zal rijn. Wat de gevolgen daarvan zullen rijn, is nog duidelijk. Wél worden opval lend veel namen van amateurclubs genoemd waar wél een „zwart" bedrag zou worden toege schoven. Hoe dan ook; voorlopig hebben pas vier spelers begrip getoond voor SWs financië le positie en wordt er op Harga, behalve dan door het bestuur gesproken van een moeilijke situatie i Ger Batsleer..jaar er bi] Schiedam Ger Batsleer blijft ook volgend seizoen als trainer verbonden aan de Kethelse tweede klasser WK. Hoewel de resultaten dit seizoen te leurstellend waren, is het be- stuur van WK van mening dat de oorzaken eerder moeten worden gezocht in de slechte r opkomst tijdens de trainingen, dan bij de trainer. De geruchten gingen dat Batsleer i~en WK nog voor het einde van - dit seizoen uit elkaar zouden gaan. Voorzitter Ruud Kooij- mans: „Wij gaan er vanuit dat de trainer het afgelopen seizoen - niet heeft kunnen werken zoals mogelijk zou moeten zijn. Er is - weliswaar een groep die de trai ner de schuld geeft van de ma tige prestaties, maar wij rijn van mening dat we de oorzaken 'eerder bij de spelers moeten zoeken. Vandaar dat we Bats leer ook volgend seizoen als trainer hebben vastgelegd". Schiedam Hermes DVS rekent op de steun van een flink Schiedams legioen bij de moei lijke beslissingswedstrijd in Leiden tegen EDO. Hiervoor vertrekken zondag speciale supportersbussen, die de sup porters voor vijf gulden per persoon uit en thuis brengen. Men kan zich hiervoor opgeven vóór vrijdagavond bij sigaren- Van Eijk aan de magazijn Parkweg. Oosterhout Ook SG-Breda heeft het waterpolo team van SZC niet In zijn overwiuningenreeks kunnen stuiten. In het kleine Ooster. houtse bad „De Blikken" bleek ondanks een snel openingsdoel punt van de Bredanaars al gauw dat SZC ook ditmaal niet al teveel moeilijkheden zou ondervinden. Fan van der Kolk schoot de ge lijkmaker in en Willem-Jan Looman tilde de Schiedammers nog in het eerste kwart naar j2 en 1—3. In de tweede pe riode kwam SG-Breda nog even terug toen Dieter Kros verzuim de op doelman Leen van Noort- wijk terug te spelen en Willem- Jan Looman bij de vervolgens aan SG-Breda toegekende vrije worp niet snel genoeg terug kwam (22). Dit was echter voorlopig het laat ste wapenfeit van Bredase kant. Wim van der Kolk tiet 2—4 aantekenen en Dieter Kros scoorde daarna 2—5 bij een man-meer-situatte. In het derde speldeel liep SZC via een 2m.- doelpunt van Frits Smits naar 2—6 waarna dezelfde speler at tent reageerde na verkeerd te rugplaatsen van de Bredase achterhoede (2—7). In het laatste kwart de strijd was inmiddels duidelijk gestre den werd er nog lustig op los gescoord. Eerst scoorde SG- Breda met een man meer (3—7), waama Willem-Jan Loomar» de marge weer op vijf doelpunten bracht (3—8). Een door S2C betwiste strafworp gaf de Bre dase ploeg de geJegemheid de stand naar 48 te schieten waarna Dieter Kros (man meer) voor 49 zorgde. In de Iatste minuut brachten 3 afstandsschoten, waarbij wis seldoelman Addy Wies en de Bredase goalie niet vrijuit gin- gen de eindstand 5—11 op het scorebord. Wim van der Kolk was aan SZC-zijde de scherp. schutter. De stand aan kop met nog 7 wedstrijden te gaan: 1. S2C 15—29. Poseidon 1526; 3. TZV 15—24. Voor SZC krijgt deze tot nog toe zeer succesvol verlopen compe titie pas op 12 mei een vervolg als LAC in Bad Groenoord op bezoek komt. I i Vlaardingen RKWIK verdient de prijs voor de beste profiteur, want al etaleerde het gisteravond tussen twee regenbuitjes door tegen afdelingsclub Sunlight een betere conditie, invaller Paul Gast.had zijn rentree sinds oktober '73, toen hij zijn been brak, niet beter kunoen vieren met de juweel van een schuiver die op de valreep de strijd in park 't Nieuwelant leek te beslissen, maar prompt daarop liep doelman Leo Verduin onder de bal door, waarna Witte de stand op I1 kon brengen. Van ome sportredactie Schagen Verbazing alom in het nieuwe zwembad „De Wiel" voor Schiedamse Ruud Pijper, die stu die de laatste tijd liet preveleren, maar toch werd opgenomen in de nationale selectie- ploeg die wekelijks in Amersfoort traint en als bewijs daarvan op de zijn specialiteit, de 100 vlinder, een su blieme tijd klokte (L01J2), waarmee hij voor de gebroeders Woutering bleef. Andere uitspringers bij de opening van het Schagense bad: de sterke achtervolging van Yvonne van Heyst op de 100 vrij, waarbij zij José Dam en niet uit het oog verloor en met de snelle Brabant se de eerste plek deel de: 1.01. Ada Pots fi nishte hier als derde in 1.01.4. Diane Ede- lijn klokte 1.03.2 en. Conny Boer-Buys had er 1.03.8 voor nodig. Voor Rob de Gier was zilver weggelegd op de 100 rug in 1.05.8, ter wijl Frits Jan Edelijn op dat nummer het keerpunt miste en daarom naar de vier de plaats werd verwe zen. Op de 200 rug kon zusje Diane (Ede- lijn) ook al niet impo neren met haar zilver (2.28.8) en liet rich daarom verrassen door outsider Carry Muylart van DWT in 2.25.6. Hans Elzerman was ij- zersterk op de 100 vrij in 55 rond en daarna finishten Rob de Gier in 59.3, Frits Jan Ede- lijn in 1.00 en Ruud Pijper in 1.00.5. Tijdens die duels werd er een nieuw natio naal record gevestigd op de 4 x 100 wissel. Fred Eefting evenaar de als startzwemmer het nationaal aspiran tenrecord op de 100 rug, terwijl Robin Woutering, Ronald, Woutering en Hans El zerman tot 4,03 J kwa men. Schiedam De af en toe neervallende regen hield een aantal renners en publiek thuis voor de eerste populaire op de wielerbaan Schiedam. Desondanks werd er door de aanwezige renners goede sport ten beste gegeven, die het toch aanwezige publiek aan de rand van de baan wist te houden. Vooral de tweestrijd tussen de gebroeders Vrolijk was het aanzien ten volle waard, jongere broer Ton wist Cees tot tweemaal in de sprint te verslaan. Voor het eerst in de geschiedenis van de wielersport mochten ook de jeugdrenners van 10-11 jaar op een wielerbaan aan wedstrijden deelnemen (weer had de Schiedamse wielerbaan de primeur). Deze knapen reden zeer goed en het was voor Hargarenner Herman de Bruin een onbegonnen zaak tegen de vijf renners van Ahoy. hij werd tweemaal 5e, welke plaats hij ook in de eindstand bezette. Bij de nieuwelingen was Aad van Asten opper machtig, wist alles te winnen en nestelde zich daarmee aan de kop van het De Vlerk en Sporthuis Passage-klassement. De uitslagen: Amateurs klassementwedstrijd: 1. P. Grotegoed, 2. P. van Wijk, 3. M. Meeldijk, 4. C. Vrolijk. Onbekende afstand: 1. P, van Wijk, 2. M. Meeldijk, 3. P. Grotegoed, 4. A. Ravensber- gen, 5. C. Vrolijk. Afvalwedstrijd: 1. M. Meel dijk, 2. C. Vrolijk, 3. P. Grotegoed, 4. P. van Wijk, 5. A. Ravensbergen. Totaal omnium: 1. P. Grotegoed, 2. P. van Wijk, 3. M. Meeldijk, 4. C. Vrolijk, 5. A. Ravensbergen. Junioren totaal omnium: 1. A. Vrolijk, 2. W. de Zwaan, 3. C. van Seggelen. Totaal omnium nieuwelingen: 1. A. van Asten, 2. P. Balvers, 3. C. Heeze. Totaal omnium dazmes: l. D. Wesdorp, 2. I, Muilwijk. Totaal omnium jeugdrenners: 1. Wim Ender (Ahoy), 2. Jaeo van Galen (Ahoy), 3. Rob de Rooy (Ahoy), 4. Teun Breur (Ahoy), 5. Herman de Bruin (Harga), 6. Marja Rommers (Ahoy). Schiedam Het voorstel van Hennes DVS om het terrein van het Leidse UVS te kiezen voor het duel tegen EDO is geaccepteerd. De wedstrijd die komende zondag, aanvang half drie, wordt gespeeld, is noodza kelijk geworden omdat Hermes en EDO op een gedeelde twee de plaats eindigden. De win naar van het duel in Leiden verkrijgt het recht om deel te nemen aan de nationale beker competitie. In de competitie was Hennes DVS tegen EDO niet zo succesvol en verloor tweemaal; l0 en 4—L O Het Hoekse rugby 15-tal van The Hookers dolf tegen het Franse Amiëns met 4—22 het onderspit. Bijna alle scrums en de meeste line-outs werden door de keihard spelende Fran sen gewonnen. Na rust moesten de Boekenaren het met 14 man doen omdat Gerard Wassink zich blesseerde en uitviel. Daarna miste Sunlight door bal len tegen het houtwerk van Jo- han van Aken en Paul Gast ook nog eens de strafschoppen, zo dat de wikkers die eerste ronde heel goed weg kwamen. Voor de zaterdagclub derhalve een ongelukkige ontknoping van een vooral technisch duel, waarin beide formaties niet Door Bas van den Berg voor elkaar onder deden. De slag op het middenveld was bepalend en dat viel bij herha ling in het voordeel van de gasten uit, omdat rij meer inzet toonden. Anderzijds verdedigde RKWIK steeds weer koelbloedig uit, maar daarentegen was de op bouw zó simpel, dat de mak kers van trainer Jan Becker steeds konden ingrijpen, grij pen. De duels tussen Robbie Maat en naar achteren gediri geerde Sjaak Tuwanakotta wa ren talrijk en vielen veelvuldig in het voordeel uit van de spe ler met de moeilijke naam. Nog voor rust moest Maat zich laten vervangen door Albert Verhoogh. In die fase voor rust liep Leo Zonneveld een waar schuwing op van arbiter Piet Knipmeyer omdat hij zonder de bal te spelen Dries Kroo's had aangepakt. OFFENSIEF Tweemaal kwam wikker Leo Janse voor rust nog in een situatie om te scoren, maar beide malen redde doelman Verduin. De tweede helft le verde voor Sunlight de eerste twintig minuten een offensief op, waar RKWIK weinig raad mee wist, maar toen dat alle maal, behalve dan een uitste kende kans voor Aad Groen, geen gevaar opleverde, gaf de betere conditie van RKWIK de doorslag. Vijf minuten voor tijd stuitte een vrije trap van Mar-Verburgh af op de muur en uit een kluwen van spelers schuiverde Paul Gast de bal achter doelman Cees van Haaster: 0—1. Maar toen RKWIK aftrapte volg de er direct een hoge bal rich ting Leo Verduin die er uitlo pend onder door liep en Witte scoorde 11. Daama brachten strafschoppen de beslissing in het voordeel van RKWIK: Piet Bouwer 1—0, Joh an van Aken mist, Ben de Waard 2—0, Leo Zonneveld 2—1, Dries Kroos mist, Paul Gast mist, Albert Verhoogh 3—1 en Jan Bosselaar mist. Van onze sportredactie Vlaardingen De tweekamp tussen Fort una en Shell is voor wat betreft de heren in het voordeel van de Vijfsluizers geëindigd. De dames van de atletiekvereniging Fort una waren daarentegen sterker. Het eerste jubileumboek wordt overhandigd. Vlaardingen Het zo pas verschenen jubileumboek van Vlaardingse Voetbalvereniging RKWIK onder het motto: „Meer dan 40 jaar R.K. Voetballen in Vlaardingen" mag doorgaan voor een knap samengestelde documentatie In woord en beeld. Bij de ouderen zal het herinneringen oproepen terwijl de huidige generatie van de WIK-lcden tot de slotsom zal komen dat wat ze nu bezitten het werk is geweest van een aantal mensen hiertoe geïnspireerd door ware clubliefde. Dit in chronologische volgorde samengestelde stuk historie van dit RKWIK is verlucht met een reeks foto's die alleen al het bekijken hiervan de moeite ruimschoots waard is. De gebezigde druk is voor iedereen goed leesbaar. Ook de niet-led en van RKWIK die eens terug willen kijken in het verleden van een toen nog conservatief Vlaardingen, zullen na het lezen van het jubileumboek tot de erkenning komen, dat er op sportebied sinds veertig jaar heel wat tengoede is veranderd. De kostprijs is slechts veertig dubbeltjes. Nostalgisten die iets voor het nageslacht wensen te bewaren dienen er een plaatsje in hun boekenkast voor in te ruimen. De schrijvers van het boek zijn Ben van Haren, Albert Heijman, Bep de Koning en Jan van Zwieten. Voor de uitreiking van het eerste exemplaar was dinsdagavond in de kantine van RKWIK een feestelijke bijeenkomst gear rangeerd teneinde aan dit gebeuren een officieel tintje te verlenen. Op het sportpark „De Vijfslui zen" legde Louis Spek de 100 meter af 11,1, voor Hans Schef- fers die 11.5 klokte en Peter Spek 11.6. Guido van der Most deed er 12,6 sec. over. Bij de dames liep Yvonne Smits erg snel en klokte 12.6 tegen Ada Dijk 13.3. Harry Dragstra was bij het ver springen goed op dreef en be haalde 6.09 meter, voor Herman Smit in 5.57 en Peter Spek in 5.56. Ton van Gils kwam tot een afstand van 5.12 meier. Bij de dames sprong Janna Vink 4.47 en Cora de Bruin 4,64. Op de 400 meter klokte Peter van der Hoek 51.2, voor Hans Scheffers in 53 rond en Wout Piiper in 52.9. Harry Dragstra noteerde 61.5. Op de 1500 meter moest Walter van Rossum het onderspit del ven tegen Johan Kijne, die 4.09.9 klokte, terwijl Van Ros sum op 4.11 bleef staan. Theo Willems kwam goed voor de dag met 4.13,3. Bertus Stigter liep 4.20.8 en Robert van Zan ten 4.20.7. Op de kogel kwam Theo Maat tot een afstand van 11.67 meter en Theo van Nielen tot 10.75 me ter. Job Sprey bracht het tot 10.75 meter en Robert van Zan ten tot 8.79 meter. Bij de dames stootte Ellen Versteeg 6.55 me ter en Marlo Scheffers 10,55 meter. Op de 200 meter dames liep Dinah Booy 26.9 sec. en Ida Dijk 29.2 sec. Bij het hoagsprin- gen kwam Hans Scheffers tot 1.90 meter en Theo Maat was goed voor 1.87. Herman Smit noteerde 1,60 meter en Cees den Hoedt 1.84. Vlaardingen Het is vrijwel zeker dat zaterdagclub Sunlight versterking krijgt van Frans Goudriaan van tweedeklasser (zon dag) DEEL De aanvoerder, één van drie broers in dat Rotterdamse team, heeft overschrijving aangevraagd naar Sunlight. Ook Bou- dewijn Groen van RKWIK gaat volgend seizoen voor Sunlight voetballen. Schiedam De honkbalteams van Holy en Schiedam, die in de eerste bekerronde afreken den met resp. Nado V en HMS, worden in de volgende ronde (8 mei) geconfronteerd met sterke eerste klassers. Schie dam speelt een uitwedstrijd te gen Eurostars, terwijl Holy op eigen veld het Umuidense Starko Birds ontvangt.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4