SCHIEDAMSCHE COURANT OS overstag door standpunt Schiedam Verkoop van enkele dagen in december vuurwerk slechts m' Dodenherdenking in Grote Kerk Foto leek niet Schiedam viert Kotiingimiefeest op grootse wijze i "Sociëteit' Wondlioëk' doopt „Proosje" „De Surprise" verschoven S.G.P. bijeen in Hoeksteenkerk Politieverordening wordt gewijzigd Donderdag 1 mei 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD 1 pagina's 100ste jaargang no. 25309 Broersvest 3 - telefoon administratie 26809! - redactie 262566 - klachtendienst i44144 SCHIEDAM EN KETHEL Kansen keren voor werer m etro door bin n enstad SCHIEDAM Op zondag 4 mei om half negen zal in de Grote of St. Janskerk een dodenherdenkingsbijeenkomst worden gehou den. Deze wordt georganiseerd door de afdelingen Schiedam van het Voormalig Verzet Nederland (WN) en de Nederlandse vereni ging van ex-politieke gevangenen (NVEPG). Spreker tijdens deze bijeenkomst is de oud-burgemeester W. Tho massen van Rotterdam. Muzikale medewerking zal worden ver leend door de harmonie Wüton-Fijenoord en de koren Wüton-Fije- noord en Excelsior. Solisten zijn de sopraan Marijke Morel-Mourik en de bas-bariton Frans Ros. SCHIEDAM Morgenavond om half negen zal tijdens de laat ste sociëteitsavond van dit sei zoen in het dienstencentrum in de Heijermansflat een „Próos- je" worden gedoopt. Deze laat ste bijeenkomst zal namelijk geheel in het teken staan van het 700-jarige Schiedam. De doopplechtigheid zal onder anderen worden bijgewoond door distillateur Nolet, die on langs nog bekendheid kreeg doordat hij een speciale „Proos- je"-kruidenbïtter op de markt bracht. De sociëteit Woudboek rekent erop dat zoveel mogelijk bezoekers in oud-hollandse kle dij zullen verschijnen. Schiedam Het is zeer waar schijnlijk, dat Gedeputeerde Sta ten van Zuid-Holland toch ak koord gaan met de plannen van Schiedam waarin de metro uit de binnenstad wordt geweerd. Het dagelijks bestuur van de provincie legt daarmee het ad vies van de Provinciale Planolo gische Commissie (PPC) naast zich neer. De PPC maakte verleden week bekend dat zij de bezwaren van het Rotterdamse ge meentebestuur ondersteunde. De Maas stad wü datde 'mogelijkheid van een metro- door het centrum-van "Schiedam" open moet blijven, omdat er anders ver strekkende gevolgen voor de gehele oost- west-verbinding (Capelle a.d. IJssel-Vlaar- dingen) ontstaan een onverhuld dreigement uit de mond van dr. Eijsink, voorzitter van de provin ciale adviescommissie voor verkeer. Hij noemde de Schiedamse opvattingen een gevaarlijke zaak. Het plan moest volgens hem zodanig gewijzigd worden dat er ruimte voor een metrotracé aanwezig zou zijn. ,Anders zal de provincie geen goed keuring verlenen aan het bestemmings plan waarin het tracé thans ontbreekt", aldus Eijsink. De kansen voor de argumenten van het Schiedamse college van B. en W. lijken echter nu een jaar later gekeerd. Al eerder liet het dagelijks bestuur van. Rijn mond weten dat men Schiedam onder- steunde. Beide zijn van oordeel dat de aanleg van een'métro niet op korte ter mijn kan worden gerealiseerd, zodat dit verregaande consequenties inhoudt voor de stedebouwkundige ontwikkeling van het deels al kale centrum. Vernieu wing van de binnenstad kan niet langer meer wachten. De Provincie lijkt echter, op het eerder ingenomen standpunt terug te komen. En- kele dagen na de goedkeuring van het ZWAAR bestemmingsplan door de Schiedamse ge meenteraad (29 maart 1974) kwam er al Ook de provincie ziet in, dat de argumenten van Schiedam zwaar wegen. Het dagelijks bestuur zal dan ook waarschijnlijk de mening van de PPC niet ondersteunen als het bestemmingsplan Provinciale Staten wordt aangeboden ter goedkeuring. Of de metro helemaal moet worden geweerd van Schiedams grondgebied, zal ook nog een discussiepunt zijn. Zoals bekend, denkt de gemeente aan een sneltram. Als er echter aandrang wordt uitgeoefend be staat er de mogelijkheid dat er toch een' metro komt. Dan kan men kiezen uit twee mogelijkheden. Of er komt een lijn langs de binnenstad noordwaarts (Groenoord- Holy) of zuidwaarts. Theoretisch bestaat de laatste mogelijkheid ook, vooral omdat dit technisch meer haal baar lijkt te-zijn.'Via" het Mathenessege- bied zou de 'ondergrondse dan via de havens naar de Beneiuxtunnel en zo naar' Vlaardingen komen te lopen. Het noorde lijke tracé maakt echter meer kans, omdat dit planologisch meer verantwoord is. Volgende week woensdag wordt een hoorzit ting gehouden in het provinciehuis te Den Haag over de metro in Schiedam. De wethouders Zijdeveld en Bolmers zullen daar het college vertegenwoordigen. Schiedam De politic heeft een 23-jarige Rotterdammer aange houden omdat hij ervan ver dacht wordt een Lelijke Eend die geparkeerd stond in de Cor nells Drebbelstraat te hebben gestolen. De politie was getipt door een omwonende die had gezien dat .er een jongeman bij de auto stond te „rommelen". Dit I blijkbaar effect want even la ter slaagde de „rommelaar" er in de auto aan de praat te krijgen en ermee weg te rij den". Op de Hogebanweg kon de auto door surveillerende agenten worden klemgereden. Op ver zoek toonde de bestuurder wel enige papieren, waaronder een rijbewijs. Alleen was de foto daarin niet de man achter het stuur SCHIEDAM De door de T< neelgroep '71 aangekondigde opvoering van het blijspel „De Surprise" op 2 mei in gebouw Irene gaat niet door. De voor stelling is verschoven naar dinsdag 13 mei en wordt gege ven in de zaal van de Opstan- dingskerk in Nieuwland-Oost. aanvang 20 uur. SCHIEDAM De plaatselijke af deling van de Staatkundig Ge reformeerde Partij houdt op vrijdag 2 mei een openbare ver gadering in de Hoeksteenkerk aan de Burgemeester Knap- pertlaan. Spreker op deze bijeenkomst zal zijn de heer L. M. P. Scholten uit Krimpen aan den IJssel met als onderwerp „Het Vaticaan en de internationale politiek". Aanvang 20.00 uur. Schiedam Vuur werk zal in het ver volg slechts op enke le dagen ïn decem ber mogen worden verkocht. Deze dras tische inkorting van de verkoopperiode zal waarschijnlijk In' samenwerking met de andere Rijn- mondgemeenten en Delft van kracht worden. De politieverordening zal hiervoor moeien worden gewijzigd. Het is nu zo dat de winkeliers, die een vergunning hebben, van 1 december tot en met 10 januari aan personen boven de 18 jaar vuurwerk mogen verkopen. Het voorstel ligt er cm deze periode slechts van Kerstmis Ter gelegenheid van Koninginnedag werd gisteravond op het Bachplein een taptoe gehouden, die vele bezoekers trok SCHIEDAM Op grootse wijze heeft Schiedam giste ren de 66e verjaardag van koningin Juliana gevierd. Vele honderden rood-wit-blauwe vlaggen wapperden al op een tijdstip dat bijna half Schiedam nog op één oor lag. Rond half negen trok het tamboerkorps van het Politie Muziekgezelschap al door de straten in centrum. Mede door het zonnige weer kwamen later op de dag allerlei andere activiteiten van de grond. De kermis begon te draaien, in gebouw Irene was een cabaret voorstelling voor bejaarden, op de sportcomplexen Thurlede en Beatrixpark werd een prestatieloop ge houden en in de Nieuwe Haven waren er roeiwedstrij- den. 's Avonds vond op het Bachplein een massale taptoe plaats met enkele tamboer- en pijperkorpsen. Op vier plaatsen waren er oranjebals. Vooral in de wijken was men erg actief. Zaklopen, kegelrace, straattekenen en schijven-bakspel, in vrij wel elke wijk was er genoeg gelegenheid tot deelname. Voor een uitgebreide reportage over deze nationale feestdag, zie verder pag. 3. tot Nieuwjaar te la ten lopen. De overlast van het af steken van vuurwerk zal hierdoor uite raard een stuk min der worden. Hoewel m de politieverorde ning staat dat alleen van 23.00 tot 1 30 uur tijdens de jaarwisse ling vuurwerk mag worden afgestoken, blijkt dit m de prak tijk parallel ta lopen met de verkooppe- node. De verordenmg be hoeft op dit punt dus niet gewijzigd te worden Betrapt men iemand op het afsteken van vuur werk dan kan de po litie zonder meer tot inbeslagname over gaan en bovendien proces-verbaal op maken. De gemeenteraad stelt zich in het geheet achter het verkorten van de verkooppe- riode. In dg loop van dit jaar zal burge meester Lems met vertegenwoor d igers van de Ttijnmondge- meenten en Delft gaan praten over een gezamenlijke rege ling. Mocht het gesprek niet plaatsvinden voor de maund oktober of de regeling voor andere gemeenten op be zwaren stuiten, dan zal Schiedam onaf hankelijk de politie verordening gaan wijzigen. De regeling" zal. aldus Lems, m ieder geval nog dit jaar december gaan gelden in Schiedam' Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombmatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Hel Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan' Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe naam adres woonplaats telefoon:...

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1