SCHIEDAÜSCHE COURANT wil leente laten beslissen over renovatie-rel Zeven korpsen bij jubileum ze VS bij Wilton-Fijenoord NOSTALGIE OPSTRAAT JEUGDLAND ZOEKT EWERKERS KADO Tien dagen lang Nog geen antwoord van Vereniging Volkshuisvesting VYD-raadslid Laowaars in ziekenhuis Schiedam - Het WD-raadslid A. Lau- waars (62) is gistermorgen in het Ge-' meente Ziekenhuis opgenomen nadat hij een hartaanval had gehad. Zijn toestand is op dit moment redelijk. Wel ligt hij op de intensive-care afde ling. Braderie Groenelaan Afhalen visakten iiBiiiitiniiiiiiiiJiiiiniiiiiiiiiiiifflnHJiiiiiiniiiiiniiuiiiüiiiiiiiiiniiiiiiinifiMiDiJiiiiiiiiiinifiiiiiiiiiiiiiiiJiJHiiiHiiiffiiJiiiiinH MET AUTO TE WATER Lems opent station Nienwland Startschot ran Amerikaanse ambassadeur Vrijdag 2 meï 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD - "4 pagina's 1 100ste jaargang no> 25310 Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - klachtendienst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL Op een drukbezochte openbare vergadering in het lokaal van de bewonersvereniging Zuid bleek dit namelijk het grote twistpunt tussen de bewonerscommissie en de Vereniging Volkshuisvesting. De meeste bewoners van de Usselmondesstraat en de bewonerscom missie prefereren het alternatieve plan een zogenaamde openge werkte wenteltrap. De kosten hiervan worden geraamd op zo'n tweeduidzend gulden. De heer C. Prins, direkteur van de Vereniging Volkshuisvesting, schat de kosten van dit plan echter op een bedrag van vijfduizend gulden. Hij mqent dat het rijk hiervoor geen subsidie zal geven. De Vereniging Volkshuisvesting houdt vast aan het vervaardigen van een rechte trap. Zoals wij in de Schiedamsche Courant van dinsdag 22 april reeds uitvoerig meldden kwam men aan het eind van de vergadering aan de Zwartewaalsestraat tenslotte tot de conclusie dat over beide plannen een onpartijdige beslissing moest komen. „De Vereniging Volkshuisvesting wist een aannemersbedrijf voor calculatie van beide plannen, maar de gemeente lijkt mij meer objektief te zijn", aldus de heer C. van den Bos van de bewoners commissie, „wij willen nu toch wel eens weten hoe de heer Prins aan de geschatte vijfduizend gulden komt". Schiedam In een ouderwetse Hollandse „Spijker1' arriveerde gistermiddag mr. Kingdon Gould jr. bij de werf Wilton Fijenoord. Als ambassadeur van de Verenigde Staten was hij uitgenodigd om de Amerikaanse week bij de bedrijfsschool van Wilton officieel Gould jr. dij de bedrijfsschOOl,. te openen. In een ouderwetse Hollandse „Spijker" en geëscorteerd door leerlingen op de dienstfiets, arriveerde mr. Kingdon Een groot aantal genodigden, waaronder burgemeester Lems en zijn vrouw, zagen de ambas- S ïhïedam Met 36 kramen is de Groe nelaan in de zuidwijk sinds gisteren omgetoverd in een middeleeuwse marktplaats. Tot zaterdagmiddag vier uur worden er voor de winkels talloze ambachtelijke beroepen uitgeoe fend. Op de stoep van de drukke winkelstraat zit bijvoorbeeld ook de 8D-jarige stoelenmatter Scheldwijk uit het Zuidhollandse plaatsje Oude water. Terwijl het draaiorgel De Blauwe Gavioli speelt laat deze bejaarde handwerkman zien hoe in vroeger jaren meubelen in elkaar werden gezet. sadeur door middel van het lin tje doorknippen de „week" ope nen. Onder de Amerikaanse, gasten was daarbij ook aanwe zig de consul-generaal van de VS, de heer Christïano. Het is de vierde keer dat de Schiedamse werf een speciale „week" houdt. Eerder kwamen Japan, Scandinavië Spanje en Groot-Brittannië aan de beurt. Het evenement heeft ten doel de algemene vorming - varr'de jeugdige leerlingen van de al 51-jarige bedrijfsschool. De Amerikaanse week van 1 tot 10 mei telt vele activiteiten. Naast een expositie van diverse bedrijven uit de VS (General Motors met een schaalmodel van de omstreden at oom jager YF-16, Time-Life, IBM) is er ook een ruimtevaarttentoonstel ling van NOS-regisseur Rudolf Spoor. Vergezeld door de directie van de werf, de heren Wilton en Van der Vorm, bezocht mr. Kingdon Gould de bedrijfsschool en de activiteiten die daar plaats vin den. Een door leerlingen ver vaardigde Gldsmobile 1902 werd hem daar aangeboden. Schiedam Het jaarlijks terugke rende evenement Jeugdland wordt deze zomer gehou den van maandag 14 tot en met vrij dag 25 juli. De Fe deratie Sociaal Cultureel werk en Samenlevingsop bouw, die dit jeugdfestijn In de sporthal Margriet organiseert, zoekt 70 A 80 medewer kers. Bij de bezoekertjes in de leeftijd van vijf tot en met 12 jaar moeten de2e mede werkers met de jeugdleiders van alle Schiedamse clubhuizen de ei gen kxeativïteit sti muleren. De vergoeding be draagt 100 gulden per week, 25 gul den meer dan het vorige jaar. Jeugdland verwacht evenals bij de voor gaande manifesta ties ongeveer 800 bezoekers per dag. Medewerkers van minimaal zestien, jaar kunnen zich bij de Jeugdhaven aan de Albarda-, straat aanmelden. i Schiedam - Burgemeester A. toegezegd. opgenomen in de nieuwe dien- Lems fai vrijdag 30 meï de De gemeente Schiedam cn de Ne- stregeling van alle stoptreinen opening verrichten van het derlandse Spoorwegen zulten op het tracé Rotterdam—Hoek nieuwe NS-station Nieuw land. de komende weken overleg pie- van Holland. Gisteren heeft de gemeente dit gen over de openingsceremonie. Op dit moment wordt er nog aan het bureau van de Neder- Het stationnetje nabij de Nieuwe druk gewerkt om de nieuwe landse Spoorwegen in Utrecht Damlaan zal daarna worden halte op tijd klaar te krijgen. woonplaats:., telefoon: Schiedam De bewonerscommissie IJsselmondese- straat wil dat de gemeente een keuze maakt tussen haar alternatieve voorstel tot renovatie en het plan van de Vereniging Volkshuisvesting. Met deze beslissing zou dan een eind moeten komen aan de rel die ongeveer veertien dagen geleden tussen beide partijen uit barstte. Volgens de bewonerscommissie staat de gemeentelijke woningdlenst «iet onwil!end tegenover dit verzoek. De Vereni ging Volkshuisvesting heelt overigens nog niet met het idee ingestemd. Cet onderzoek dat de gemeentelijke woningdienst zon moeten gaan houden zal zich der voornamelijk richten op de kosten van de binnentrap, de feitelijke oorzaak van de rel. kunnen de al- i afgesloten-werf bezoeken tijdens een „Open Huis" die wordt gehouden op de zaterdagen 3 en 10 mei. Er zijn dan tevens openbare lessen van 9.00 tot 13-00 uur. De heer W. G. E. van der Valk, chef Vorming en opleiding, die de Amerikaanse ambassadeur tij dens een korte bijeenkomst ver welkomde, verwacht meer dan tweeduizend belangstellenden tijdens het „Open Huis". Tot de activiteiten na de officiële „week behoort onder meer een dia-avond, verzorgd door devKLM op super groot doek (donderdag 15 mei) en de verto- Schiedam - Voor bet nieuwe vis- seizoen 19751976 kunnen sinds vandaag weer de nieuwe visvergunningen worden afge haald. De afdeling burgerzaken van de gemeente-secretarie is daartoe dagelijks open van 8.30 tot 17 uur. e Vele bedrijven uit de States werken mee aan de expositie. De Amerikaanse ambassadeur bekijkt hier met belangstel ling een splinternieuwe uitvoering van de alom geroemde Harley Davidson-motor. ning van een aantal films gedu rende vijf dagen (vanaf 12 mei) op allerlei gebied. Dit laatste zal alleen zijn weggelegd voor leerlingen van de bedrijf school' en werknemers van Wilton. Schiedam - Zeven korp sen aangesloten bij bet Zeekadetkorps Nederland waren ofe Koninginnedag te gast bij het Schiedam se korps, Jacob van lieemskerek, dat bier-' mee het vijfentwintig bestaan vierde. 4 het station mar cheerden de korpsen - in totaal zo'n 250 ka- detten - met hun sta ven door het oostelijk stadsdeel vooraf ge gaan door het Muziek gezelschap Harpe Da vids, compleet met een peloton majoret tes. Einddoel was het korpsschip, Jan van Gelder, dat tijdelijk de Nieuwe Haven als lig plaats kreeg. Het sportieve gedeelte van deze jubileumvie ring bestond uit roei- wedstrijden waarbij het voornamelijk om de korpseer ging. De roeibaan, twee keer 75 meter met keerpunt, was in de Nieuwe Ha ven uitgezet ter hoogte van de B.K. Laan. De publieke belangstel ling was groot voor dit beulenwerk wat de ploegen kadetten in de zware zeesloepen kre gen te verrichten. De aanmoedigingen van de kadetten op de wal waren niet van de lucht. Terug aan boord maak te burgemeester A. Lema de uitslag be kend en reikte de be kers uit aan de twee beste korpsen. Win naar is geworden het korps Gouda waarvan de roeiploeg de 150 meter aflegde in 2 mi-4 nu ten en 24.9 secon den. Het Schiedamse korps werd tweede in 2.26.00; 3. Maassluis, 2.28.1; 4. Rotterdam, 2.20.05; 5. Den Helder, 2.45.0Q; 6. Den Haag, 2.45.8; 7. Arnhem, 2.50,1; 8. Vlissingen, een ploeg met weinig roeiervaring, 3.16.55. Het bijdrageberwijs voor het vis sen met één hengel kost 5 gul den, een kleine vis akte 11,75 gulden, een grote vis akte 33 gulden en de consenten tot uit oefening van de kustvisserij kosten dit jaar drie gulden. Schiedam De 58-jarige E. G. uit Rotterdam is gisternacht met zijn auto nabij de Nieuwe Waterwegstraat in het water gereden. De man verkeerde vermoedelijk onder invloed van sterke drank. De Rotterdammer, de enige inzit tende van de auto, slaagde er. zelf in weer op het droge te klauteren. De hulp van een toe vallige passant die ook te water was gesprongen had hij niet nodig. Terwijl beiden naar het politiebu reau aan de Lange Nieuwstraal werden gebracht, takelde een kraanwagen van de brandweer het voertuig weer op droge, drogen. Ja, ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang, gratis en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal nieuws. De Schiedamse Courant met puur plaatselijk nieuwe. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervani Ja. stuur mij gratis sn vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. naam: adres: Dat terwijl enkele tientallen meters verder een fraai uitgedoste barbier op ouderwetse wijze een van zijn klanten midden op straat van het overtollige haar ontdoet. Gisteren, tijdens de koopavond, kon dat zelfs op de muziek van een fanfare- en majorette nkorps dat, evenals de winkeliers, in middeleeuwse kle dij washes token. Ook vandaag en morgen staan de kraamhouders nggjm de oude klederdracht hun waren aan te prijzen. Om zeven uur vanavond zal de Rijn- -mondband een uur lang bij de braderie optre den. Voor de kinderen wordt morgenmiddag om twee uur tenslotte nog een poppenkast gehouden.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1