Juliana's damesteam: een compleet raadsel oor Holy en Schiedan begint liet grote werk Wordt Schiedam de vierde PPSC nog niet veilig Laatste wedstrijd tegen DCL Wilton wil revanche Wim Vrijland de nieuwe titelhouder Klein kansje om degradatie le ontlopen DHS blijft ongeslagen VRIJDAG 2 MEI 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT 4 eindstand is maar twee punten. Opvallend is hier de klassering van de jeugd. De vier oudere deelnemers eindigden op de %sssy Schiedam Als het da mes volleybalteam van Juliana komende zater dag degradeert naar de promotieklasse, zal een absoluut raadsel als een „archiefstuk" worden weggeborgen- Maar ei genlijk óók als de Schie- damse dames zich als nog kunnen handhaven in het landelijke volley bal, blijft het een raad sel dat een team als Ju liana zó wisselvallig kon opereren. Want zo is het wel: Juliana speel de bij vlagen voortreffelijk, maar kwam tot de beste ver richtingen tegen de sterkste clubs van de derde divisie. En daardoor vaak niet tot de volle winst Natuurlijk is het eervol om tegen kampioenskandïdaten één of twee punten te pakken, maar echt rendement levert dit pas op als tegen veel zwakkere teams wél de volle winst wordt gepakt En juist daarin slaagde Juliana niet. Althans niet in de eerste helft van de competitie, toen het team nog niet in de sterkste samenstelling speelde. Toen werd tweemaal verloren van VSC en snoepte degradant Concordia een kostbaar puntje af. Tegen veel sterkere teams maakte Juliana later duidelijk dat het onnodig in moeilijkhe den is gekomen. Juliana's blok sluit goed. Voldoende om zich zaterdag te kunnen handhaven...? En net nu het er naar uitziet dat het Schiedamse team volgend seizoen duidelijk versterkt de competitie in zal gaan, bestaat nog onzekerheid over het conti nueren van een plek in de lan delijke klasse. De tweede degradant naast het Rotterdamse Concordia wordt Juliana of het rijswijkse VSC, dat één punt voorsprong heeft op het Schiedamse team. VSC ontvangt zaterdagmiddag mid denmoter Lekkerkerk, dat afge lopen zaterdag met 3-2 won van het Haarlemse Die Raeckse. En tegen die tegenstander zal Ju liana de volle winst moeten ha len, in de hoop dat VSC tegen Lekkerkerk tenminste één punt zal verspelen. Dat het zo ver kon komen blijft echter een raadsel, want het vele publiek dat afgelopen za terdag het speelveld in de sporthal Schiebroek omzoom de, zag tussen Goudse Verzeke ringen (dat daardoor kampioen werd) en Juliana nauwelijks krachtsverschil Juliana won de eerste set overtuigend en kwam ook in de tweede set op een schier onaantastbare 10—1 voorsprong. Maar Juliana ver loor alsnog, waardoor het raad sel zo mogelijk nog moeilijker Is geworden. Schiedam Ontving het heren-handbaiteam van Wilton afgelopen zondag het Vlaardingse Hol- landiaan aan de Maas kant, in het komende weekeinde staan zij al voor de return. Thuis liet Wilton een lelijke steek vallen. In de eer ste helft had het een overwicht, wat met de rust in een voorsprong werd uitgedrukt, maar in de tweede helft was het volledig gedaan met Wilton, dat zonder enig overleg het doel trachtte te bereiken. Het gevolg was dat Hollandïaan vrij spel kreeg en een verdiende zege behaal de. In het komende duel heeft Wilton de kans om zich te revancheren, maar of het deze kans zal aangrijpen moet worden afgewacht. De ontmoeting gaat om 12.00 uur van start. Ook de dames van Wilton gaan' in Vlaardingen de strijd aan met Hollandiaan, Het zal ook voor de Wilton-dames geen ge makkelijk duel worden, vooral nu Hcllandiaan steeds beter in vorm komt Zondag gaven de Vlaardingse dames daar blijk van in de ontmoeting met UVG, die zij ir» winst omzetten, zij het met moeite. De Wilton-dames hebben nog geen winst geboekt en het ziet er niet naar uit dat het in de komende strijd, die om 13.15 uur begint, daarop enig uitzicht heeft De dames van DWS hebben hun voorsprong op hun naaste con currenten tot vier punten ver groot met de zege die het op Oliveo'behaalde. Het komende weekeinde gaat het in Rotte- raam om 13.15 uur de strijd aan met naaste concurrent Roda. De Rotterdamse dames zijn tot nu toe wel de meest lastige tegenstander geweest voor DWS, dat op eigen terrein met veel moeite een 53 overwin ning behaalde. Maar het ko mende treffen mag voor DWS geen beletsel betekenen, zodat op de volle winst gerekend mag worden. De heren van DWS gaven afgelo pen zondag een uitstekende partij ten besta tegen het Rot terdamse De Meeuwen. Het sloot bij DWS in die ontmoeting uitstekend in alle linies. Dit had tot gevolg dat het zich vele kansen creëerde, die de Schie dammers een ruime zege bracht Zondag moet DWS om 13.00 uur in Den Haag de strijd aanbinden met Westlandia. In de eerste ontmoeting had DWS weinig antwoord op het uitste kende spel van Westlandia, wat een 5—11 nederlaag betekende. Maar gezien de aanpak van af gelopen zondag, zijn /toch wel mogelijkheden aanwezig om minimaal een puntenverdeling te bewerkstelligen. Na een moeilijke start komen de dames van Scylla steeds beter in vorm en hebben zich daardoor stevig op de tweede plaats genesteld achter UVG 2, Op het program ma staat de ontmoeting met Snelwiek 2 in Rotterdam om 13.00 uur. Deze strijd biedt Scylla weer alle uitzicht op vol le winst, omdat de Rotterdamse dames tot nu toe geen enkel punt hebben kunnen vergaren. Goed gebruik makende" van haar snelle aanval, moet Scylla in staat zijn om ook Snelwiek 2 aan de zegekar te binden. De heren van Scylla hebben afge lopen zondag een lelijke steek laten vallen in Vlaardingen, waar het tegen Hollandiaan 2 de punten volledig uit handen heeft gegeven, waardoor de Vlaardingse formatie de eerste plaats van Scylla overnam. Vooral na rust was Scylla ner gens meer en liet zich volledig overklassen. Het ontvangt nu om 13.00 uur stadgenoot Wilton 2. Het wordt de eerste maal dit sei zoen dat deze teams tegenover elkaar komen te staan. Scylla heeft beslist de kwaliteiten in zich om Wilton op een afstand te houden, maar dan zal het wel tot het laatste fluitsignaal de volle concentratie moeten kun nen opbrengen. De minste aar zeling is voldoende om het al tijd weer attente Wilton, bet - initiatief over te laten nemen. Zal DCL proberen Schiedam de voet dwars te zetten? Zo te zien zal Eef Krabbendam (links) zich daar weinig van aan trekken... Schiedam Wat er ook gebeurt, of de Charloise Leeuwen nog eenmaal zullen grommen of niet, zó dicht in de buurt van het beoogde doel zal Schiedam niet willen struikelen. DCL-Schie- dam is voor de ploeg van trainer Hans Ruij- tenberg het laatste ob- stakel voor een plek in de nacompetitie, waarin vier ploegen (de num mers twee van de derde klassen) gaan strijden om twee promotieplaat sen. De kansen Schiedam kunnen hoog worden aangeslagen. "We liswaar zit ook Westlandia met ex-Schiedamtrainer Nico van Huet nog volop in de race, maar het programma voor komende zondag biedt mogelijkheden. Westlandia speelt tegen VCS, dat bij een eigen zege en een nederlaag van Schiedam heel onverwacht als tweede eindigt Schiedam ontmoet in Charlois het reeds gedegradeerde DCL. En Schiedam Het tegen Nieuwen- hoom de kampioen zien wat het doet met ploegen die het laatste restje inspiratie zijn kwijtgeraakt. Maar misschien heeft ook Westlandia moed ge- peuid uit de 4-0 zege op ADS, de andere degradant Hoe dan ook: het ziet er naar uit dat dit weekeinde de beslissing valt Schiedam, dat juist in de tweede helft van de competitie profijt trok uit de opbouw van Hans Ruijtenberg, heeft op papier echter de beste mogelijkheden om met O NA, Vredenburch en Overmaas te gaan uitmaken welke twee clubs volgend sei zoen op 2e klasse niveau mogen uitkomen. Schiedam lijkt er in ieder geval rijp voor... Schiedam PPSC haalt weer opgelucht adem. Even heeft het er naar uitgezien dat de ploeg van André Cor- veleijn de langdurige aanpassingsperiode in de tweede klas met degradatie zou moe ten bekopen, maar na zaterdag gelooft ei- genlijk niemand nog dat PPSC de dans niet zal kunnen ont springen. Al blijft het voorlopig nog op passen geblazen, want welis waar klom PPSC naar de vijfde plaats van onderen en daarmee twee plaatsen boven de ploegen die moe ten degraderen nu al den ken dat het karwei geklaard is, kan nare gevolgen heb ben. Maar PPSC, dat zaterdag op Thurlede bet als vierde ge klasseerde De Meeuwen ont moet, kijkt uiteraard ook naar de stand in 2A. En die ziet er ondanks het tijdige herstel nog steeds niet al te rooskleurig uit. Met nog twee wedstrijden voor de boeg kan nog van alles ge beuren. De twee achtereenvolgende overwinningen van PPSC op WHS en SIZO hebben ech ter nogmaals onderstreept dat degradatie een onnodige zaak zou zijn. Be Meeuwen kan op Thurlede ondervin den wat dat betekent.. Lodi Kalden slalomt door de defensie. PPSC is weer optimaal gemo tiveerd om degradatie te ontlopen. Schiedam - DHS Is eerste gewor den op het toernooi van GSS, waaraan ook werd deelgeno men door het Rotterdamse CCO en VBÜ uit Uithoorn. Het toernooi werd verspeeld over twee poules, waarin de stan daard teams en reserve-elftal len afzonderlijk waren inge deeld. In Poule A eindigde DHS met zes punten uit drie wedstrijden on*, geslagen als eerste, gevolgd' door GSS dat eenmaal verloor. Tweede werd CCO met twee punten, terwijl VBU (dat onver wacht een competitiewedstrijd moest spelen en dus niet in sterkste samenstelling kon ver schijnen) puntloos onderaan eindigde. In poule B behaalde GSS de eer ste plaats omdat het doelsaldo iets beter was dan dat van DHS, dat evenals GSS vijf pun ten uit drie wedstrijden had veroverd. Derde werd CCO met 2 punten en VBU eindigde met nul punten als laatste. Na een voorproefje in de eerste bekerronde, start voor de honkbal tweede klassers dit week einde ook de competitie. S chiedam/Vlaardingen Dit weekeinde gaat de honkbal competitie in de tweede klasse écht van start. Het voorproefje, in de vorm van een be kerronde waarin uitslui tend tweede klassers uitkwamen, heeft zowel Holy als Schiedam goed gesmaakt. Beide ploegen plaatsten zich voor de volgende op Hemel vaartsdag te spelen ron de. •oly, dat een wat aarzelende start had. krijgt zondag de gele genheid zich voor eigen publiek Ook Schiedam ontmoet een te genstander die reeds is uitgebe- kerd. In Breda wordt Jeka de tegenstander, dat niet in staat mag worden geacht Schiedam voor onoverkomelijke proble men te zetten. i de districtscompetitie leden zo wel DDH Groenoord als te revancheren tegen Celeritas, dat met een 10-0 nederlaag uit de beker werd gewipt door het door Ton Ebben geco achtste Gouda. En dat betekent dat ook de mannen van Piet Bouts geen enkele moeite mogen hebben met het eertijds zo sterke Cele ritas. De wedstrijd aan de Zwa luwlaan in Holy begint ora twee uur. MSV71 verlies tegen resp. The Arrows en Botlek. Beide teams kunnen zich revancheren tegen de andere tegenstander, want nu ontmoet MSV71 aan de PJ. Troelstraweg Arrows als tegen stander (aanvang zaterdag drie uur) en gaat Groenoord naar Spijkenisse voor het duel met Botlek. Deze wedstrijd begint zondag om half drie. Schiedam Het is Wim Vrijland gelukt om ook in de laatste ronde nog te winnen. Ditmaal was zijn slachtoffer J. Ereman. Ook J. Onink won zijn laatste partij van dit kampioenschap, zodat de achterstand op Wim Vrijland beperkt bleef tot vier punten. Piet Bastiaanse miste door zijn remise tegen Peter Bakker de gedeelde tweede plaats, en moet de derde en vierde plaats delen met Peter Lansbergen. Theo Vrijland, toch wel de ver rassing van dit toumooi, moest in de laatste partij de punten geven aan Tiny Mous, waar door ook hij net buiten de prij zen viel. Toch kan Theo terug zzien op een goed toumooi. Hij was de eerste die broer Wim een punt afpakte. Tiny Mous is na een slechte start toch nog goed terug ggekomen en eindigt op een gemiddelde van één rilt één. Hans Willemse, J. Breman en Tom Tilman heb ben teleurgesteld. De eindstand van de hoofdklasse is: I. Wim Vrijland 11 6 3 0 19 2. Johan Onink 11 6 3 2 15 3. Peter Lansbergen 11 5 4 2 14 4. Piet Basüaanse 11 3 3 0 14 5. Theo Vrijland 11 3 6 2 12 6. Peter Bakker 11 2 7 2 11 7. Tiny Mous 11 2 7 2 11 8. Dick van Schalk 11 1 8 2 10 9. Leo Mous 11 2 5 4 9 10. Hans Willemse 11 2 4 5 8 II. Jan Breman 11 1 4 6 6 12. Tom Tilman 11 1 1 9 3 In de eerste klas was het Joop van der Schalk die op de eerste plaats wist te eindigen. Dat luk te pas in de allerlaatste ronde, door een remise tegen C. Linde boom. Het krachtsverschil was in deze groep wel erg gering. Het verschil tussen nummer drie en nummer negen van de- van de deelnem vier laatste plaatsen. In de tweede klasse wist J. Scheuller via een overwinning in de laatste ronde zijn eerste plaats veilig te stellen. Helaas moest de heer de Koning door verlies in de slotpartij iets te rugvallen, maar zijn prestatie is er m dit toumooi niet minder om. De eindstanden in de overige groepen rijn: Eerste klasse: 1. Joop van Schalk $35 2. Ronnie Heusdens 8 3 4 1 3. Gerrie Tegelaar 7 2 4 1 4. Floor Pauw 8 2 4 2 5. John Sla 8 3 2 3 6. C. Lindeboom 8 16 1 7. B. Quist 8 2 3 3 8. Wim de Rond 8 14 3 9. C. Habermehl 7 0 6 1 Tweedeklasse: 1. J. Scheuller 9 5 4 0 14 2. J. J. Antes 9 4 4 1 12 3. A. Risseeuw 9 2 6 1 10 4. F. de Koning 9 17 1 9 5. Ben Bastiaanse 9 2 5 2 9 6. L. Snel 9 2 4 3 8 7. Bert Lassooy 9 16 2 8 8. Bert Utens 9 2 4 3 8 9.J. Key 9 15 3 7 10. D. Zonneveld 9 0 5 4 5 Jeugdklasse: L 4 310 7 2- Henk-Jar Habermehl 4 -3 0 I 6 3. Roberta Ketting 4 112 3 4. Marcel Abbenhms 4 112 3 5. Rosanna Ketting 4 0 13 1

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4