Johnnie Corverstelt winst Vlaardingen moeiteloos langs Helmond Sport SVV OPNIEUW SLORDIG MET KANSEN Schiedam trotseert Jeka Volley bal- toernooi Cees Bouman voetballer van het seizoen MAANDAG 5 MEI 1975 N.V. SLAVEIMBU iOFOONPLiTEfi ■5 M VEEL Debuut Robert Koorengevel STOOTKRACHT Holy wandelt over Celeritas VEILIG OPPERVLAK WIELERBAAN VERNIELD KANSEN. Geen water bij de wijn 3 toernooi iraes- als Venlo Pech en opnieuw een ontstellende schotloosheid maakten dat SW*s laatste uit wedstrijd van dit seizoen op nieuw in een nederlaag eindig de. Omdat met name Danny Molendijk en Slobodan Dutina enkele malen oog in oog met VW-doelman Sohczak faal den, had de ploeg van Rob Baan aan twee treffers vol doende. Niet zonder geluk overigens, want arbiter Geu- rens was het ontgaan dat de laatste van de twee Venlose treffers in buitenspeïpositie was gescoord. "Louter pech", wist Bob Maasr- kant later, om er snel aan toe te voegen, "een lacher natuur lijk, belachelijk zelfs". Maas kant doelde daarbij op de twee de Venlose treffer, terwijl ook aanvoerder Leen Wam aar na afloop op informatie uittrok. Zó duidelijk had Verbong de door Vercoulen voorgetrokken bal in buitenspelpositie ontvangen, dat zelfs het Limburgse publiek een lachsalvo vooraf het gaan aan het gejuich. Maar het doelpunt telde. "En", merkte Maaskant lakoniek op, "in feite speelt het natuurlijk geen rol. want Of het nou één of twee-nul wordt, verhezen doe je dan toch". Met als belang rijkste oorzaak de reeds ge noemde missers. "Want ook nu weer had SW aan enkele kan sen niet genoeg om de snelle openingstreffer van VW (3e minuut) met een tegentreffer aan waarde te laten inboeten. De voorzet van Vercoulen werd door Van der Weide achter de in de eerste helft nog onzekere Kees Campen gewerkt: 1-0. SVVs doelman had het in die eerste helft overigens met ge makkelijk omdat VW nogal doordrammerig te werk gmg en vooral erg fors op de keeper inliep. Het mocht echter alle maal, maar het maakte de rust in het Schiedamse elftal er ruet beter op. En dat terwijl bij SW ook na weer Van der Spek, Mulder - in een verdedigende rol - en Warnaar hun directe tegenstan ders de baas waren. Het hielp eenvoudig niet, omdat de voor hoede - weaarin een kwartier na rust Groene weg werd ver vangen door Robert Koorenge vel - geen enkele stootkracht had. Was dit wel zo geweest, dan had het zeker niet slechte Schiedamse veldspel zeker ren dement opgeleverd. Nu werd het krap een minuut na rust al 2-0. Weer kwam het voorbereidende werk van Ver coulen, die vervolgens Jovano- vïts de gelegenheid gaf de om streden pass los te lalen. Ver bong ontving de bal duidelijk in buitenspelpositie, maar scoorde niettemin 2-0. De Schie damse protesten hielpen niet, omdat Getxrens zich beriep op zijn grensrechter, die op zijn beurt weer liet geloven dat de voorzet al de doellijn zou zijn gepasseerd. Teon pas was het doelpunt écht een lacher van de eerste orde. Verder kwam echter ook VW niet meer. Kees Cam pen had zich duidelijk hersteld van zijn wat onzekere eerste helft, ter wijl ook invaller Robert Koo rengevel ineens lekker mee draaide. Maaskant: "Robert de buteerde zeker niet slecht en ik durf toch echt wel te stellen dat ie kwaliteiten heeft". Voor SW restte dan ook het maken van een optelsommetje van gemiste kansen, want ook na rust sprongen de Schiedam mers wat al te slordig om met de gecreëerde mogelijkheden. Voeg daarbij de nederlaag en de boeking van Jeup (de derde) wegens aanmerking op de lei ding, en de conclusie si dat het seizoen voor SW nu echt wel voorbij is. Slechts het afscheid van Jan van der Velden en Maarten van Beek kan het laat ste duel, tegen Willem II, nog een speciaal tintje geven. Vlaardingen Holy ontving het Haagse Celeritas aan de Zwa luwenlaan en rekende in 6 112 innings resoluut af met de on getwijfeld zwakste broeder in deze afdeling; 141 werd het voor de Vlaardingse formatie. Het uit de eerste klasse gedegra deerde Celeritas verkeert dui delijk in moeilijkheden. Na de degradatie verheten enkele ge renommeerde spelers het oude nest en beproeven nu hun geluk ergens anders. Werpers Riet dijk en Vakkers vertrokken res pectievelijk naar het Haagse Storks en de Haarlem Nicols en catcher Erik van Duin ging naar het Rotterdamse Sparta. Door deze aderlating verscheen Celeritas met jeugdwerper Si mon Brandse aan de Zwalu- wenlaan. Hoewel Brandse in de eerste dne innings het Holy slaggeweld nog wel de baas kon, zakte hij daarna zo ver weg, dat Holy in de vierde in nings vier punten op hem scoorde. De Haagse coach ver ving de jonge Brandse maar had zo weinig kwaliteit in huis, dat hij voor de resterende dne innings maar liefst drie mensen de heuvel liet beklimmen. Holy daarentegen bouwde rustig aan een grote overwinning. Pitcher Ab Bruinekool gooide een. goe de wedstrijd en het Holy veld speelde foutloos. Coach Piet Bouts had het team dat vorige week van Nado V won op vier plaatsen gewijzigd. Dit betekende allerminst een verzwakking, Sloegen de VLaar- dingers in de eerste twee in nings wat ongelukkig, daarna hadden zij het juiste ritme te pakken en plaatsten twaalf ga ve honkslagen. Tot aan de zes de innings bad Holy een regel matige 1 voorsprong opge bouwd, maar in de zesde slag beurt rekenden zij definitief met de Hagenaars af. Maar liefst elf slagmensen ver schenen in deze mnrngs aan de plaat. Ab Bruinekool opende met vier wijd waarna Wim Pijpers een honkslag plaatste. Jan Bouts kwam door velders- keus op het eerste honk, waar- na achtereenvolgens Theo Bos, Ton van Bladel en Piet van de Mark een honkslag plaatsten. Janse kreeg vier wijd en Ab Bruinekool gaf weer een honk slag. Wim Pijpers kreeg nog velderskeus alvorens de Hage naars er in slaagden op Jan Bouts de derde nul te maken. Maar liefst zeven punten lever de deze mrungs op. In de daar opvolgende slagbeurt wist Cele ritas niets meer terug te doen, zodat dit eerste competitieduel, na 6 1/2 innings met een 14—1 overwinning voor Holy eindig de. Werpcijfers; Ab Bruinekool, 12-1- 7. 0 fouten Celentas (vier pit chers) 5-7-12. 4 fouten. Score verloop Holy, 0-0-1-4-2-7. Score verloop Celeritas; 0-0-14-0-0. Politie voetbalt Schiedam De Schiedamse Poli tie Sport Vereniging (SPSV) houdt morgen op de velden van SVV In sportpark Harga een voetbaltoernooi voor poli- tie-e]ftallen. De eerste wed strijden beginnen om tien uur, terwijl commissaris C. van der Hangen 's middags om vier uur de prijzen zal uitreiken. Aan dit toernooi wordt deelgeno men door elftallen van Rotter dam, Vlaardingen, Delft, Den Haag, Gouda, Voorburg, Slled- recht en Schiedam, Vlaardingen Toch nog een zonnig afscheid voor spelers die er volgend seizoen niet meer bij zijn. Wie is onbekend, omdat trainer Jan van Baaren liever niets kwijt wil over de „vier van Den Haag" en enke le talentvolle amateurs. .Alleen om geen onrust in de ploeg te kweken", licht hij toe. Daarom ook na de alleszeggende 20 triomf op Helmond Sport grote stilte.„Maar met de eigen groep ben ik vrijwel rond**, ver trouwt hij toch weer toe. „Over twee weken na de laatste training op 18 mei wil ik alles op papier hebben". Daarna weer absolute stilte als een climax na het zonnige duel waarin de Vlaardingers bewe zen „tot aan de laatste snik" op juiste waarde te worden geschat. Zoals een ervan, Johnny Corver, die op sublieme wijze zijn tweede goal dit seizoen inleid de en veel applaus kreeg te verwerken. Maar ook doelman Peter Eikelenboom muntte In de spannende laatste ihuis- beurt uit met fraaie saves en Door Bas van den Berg gecontroleerd uitlopen. Wat een hek klus was omdat de Brabanders alleen maar in de lengte boven de Vlaardingers uitstaken en dat alles bracht maar één patroon met zich mee: „Alles hoog voor de pot". Een alternatief had Helmond Sport na de 2—0 achterstand niet. Of het zouden missers van de defensie moeten 21 jn, maar bovenal was het achterduo Ger Robbemond (geslaagde rentree) en Bep de Ruiter te trap vast om alle Iokaties rond het heilig dom van De Eik in de kiem te smoren. In het eerste deel verraste echter Helmond Sport met puur aan vallend voethal, waarin vooral de opkomende backs een rol speelden. FC Vlaardingen stond daarom supersnel met de rug tegen de muur en dat kost te bijna een strafschop toen Vardic in het strafschopgebied door Frans Fiers werd aange pakt. Maar arbiter Bas Booy lette er niet eens op. Niets aan de hand en wuifde alle Bra bantse protesten weg. Maar toen Helmond Sport met al die acties steeds weer De Eik op zijn weg vond, zakte snel de animo. De Vlaardingers verhoogden tel kens hun snelheid en dat leidde er toe dat Helmond Sport met zijn zwaar gebouwde kerels snel in ademnood kwam. Noch tans was er een royale misser van doelman Honings voor no dig om FC Vlaardingen op winst te zetten. Uit een snelle actie tussen Cees Bouman en 'Jan Roodbol greep Honings mis en tergend langzaam rolde de bal in het Brabantse doel: 1—0. Vlot daarna bewerkstelligde Cees Bouman bijna zekere winst maar zijn kogel vloog rakelings over. En een inzet van Frans Stans moest vlak voor rust Van den Heuvel van de doellijn ha len. Dan maar na rust, discussieerden de Vlaardingers in de rust, en daarin kwam de thuisclub su persnel op een 2—0 voorsprong. Van notabene Johnnie Corver die een gat trok en vanaf de middenlijn een solo ondernam die geen enkele tegenstand kreeg. Weliswaar trachtte doel man Honings door snel uitlo pen het karwei nog te klaren, maar de kogel was perfect ge richt: 20. Toen brandde ook Helmond Sport eindelijk los, maar het bleef bij een hoge ballen-poli- tiek. waar FC Vlaardingen geen enkele moeite mee had.Ver schillende malen kwamen Var- cid en Cooler» oog in oog met de Vlaardingse doelman, maar de schoten waren erg slecht gericht Breda Nederlandse honkballers honden in tegenstelling tot hun Amerikaanse collega's nauwelijks statistieken van hun sport bij. Ware dit wel zo, dan had gisteren in Breda statistisch gestaafd kunnen worden, dat de Schiedammers nimmer nog in hun meer dan 25-jarig bestaan in zo'n een ijzige kou een competi tiewedstrijd gespeeld hadden. Nu kon alleen maar het vermoeden uitgesproken worden. Voeg bij deze kilte nog, een gedurende de eerste innings onregelmatig vallende Ijsregen de wedstrijd werd daarvoor zelfs 20 minuten onderbroken en de omstandig heden in Breda bij Jeka Schiedam zijn voldoende getekend. Maassluis Het ziet er naar uit dat het Schiedamse Juliana en het organiserende MVC de publiektrek- kers zullen worden op het grote volleybaltoernooi in de Maassluise Olympiahal op donderdag S mei. Juliana verschijnt op dit met zowel het eerste daraes- herenteam in de gen voor volgend seizoen, teams zijn op een aantal plaat sen drastisch gewijzigd, zodat Juliana juist dit soort toer nooien aanpakt om het nog ont brekende teamverband te kwe ken. Voor het damesteam van MVC wordt het komende toernooi een goede graadmeter hoe de kersverse kampioen van de eer ste klasse het op promotieklas se-niveau zal gaan doen. Het toernooi begint 's morgens om kwart over acht, terwijl de fina les verspeeld worden rond ze ven uur 's avonds. De deelnemende ploegen zijn: AMVJ/GVC (Hilversum), Oud MVC (Maassluis), Tenaco (Rot terdam), VELO (Wateringen), Schippers (Berkel), Juliana (Schiedam), Brienenoord (Rot terdam), GGV (Leiden), HFV (Rotterdam), Intermezzo (Mid- delhamis), MSV71 (Maassluis), Pollux (Pemïs), Rovok (Rotter dam), Vovero (Rozenburg). WIF (Greydanus), Oud-Loosdrecht en Maassluis'74. Van onze sportredactie Vlaardingen De jeugd van FC Vlaardingen had (te) veel kansen nodig om naast eindhoven te komen. De thuisclub stond telkens achter, maar toen de Braban ders tien minuten voor tijd op 2-3 kwamen, werd het doel herme tisch afgesloten. De Vlaardingers hepen weliswaar een 1-0 achterstand op, maar Dick Verburgh bracht de par tijen weer in evenwicht. Na rust liep Eindhoven weer uit, maar toen was Rime Otte zo vriende lijk om de gelijkmaker aan te tekenen. Tenslotte won Eindho ven met 3-2. Cees Bouman zoals hij gisteren zijn aandeel opeiste in de Vlaardingse zege.. Vlaardingen Cees Bouman is bij FC Vlaardingen *74 voetballer van het seizoen geworden. Via enquêtes kwam men daartoe omdat hij de meest opvallende voetballer was. Die, ondanks het feit dat hij middenvelder Is, tot veel goals kwam. Op de tweede plaats eindigde Peter Eikelenboom en daarna kwam Ger Robbe mond. Voor het duel tegen Helmond Sport werd de Vlaardlnger door het bestuur gehuldigd en ontving uit handen van voorzitter L. van Slooten een horloge. Plus bloemen, evenals voor Ger Robbemond, Vlaardingen De kans dat Johnnie Jansen naar Heeren veen gaat Is niet erg groot omdat FC Vlaardingen geen water bij de wijn wil doen. Penningmeester Cees van Hees Is van oordeel dat de Friese club de vergoeding veel te laag heeft geschat. „Wij hebben een bedrag in ons hoofd en daar wijken wij niet van af". Schiedam Ruim twintig liter gasolie, moedwillig leeggegoten over een deel van het oppervlak van de Schiedamse wie lerbaan, Is er de oorzaak van geworden dat de trainingen van afgelo pen zaterdag geen door gang konden vinden. Zelfs de wedstrijden voor de komende weken leken aanvankelijk in het gedrang te komen. Vandaag wordt echter door des kundigen van de Koninklijke Wegenbouw getracht een tijde lijke oplossing te vinden. Een grondige reparatie gaat echter een bedrag vergen van circa drieduizend gulden. De gasolie heeft de laag koud-asfalt tot op de hechtlaag aangetast, waar door fietsen op de baan onmo gelijk was geworden. Vreemd genoeg hebben de vandalen eerst een halve baan met de 25-literbus moeten sjouwen, want tegenover de Ingang - aan de overzijde van de baan - Is de gasolie leeggegoten. Slaggemiddelden: Jan Stijl 1.000 (dne uit drie), Aad v.d. Hamer 0.6OQ, Jur Blomsteel en Maarten Koudenburg 0.333, "Wout Don, John Riek wel en Pierre v.d. Marwen 0.250. Werkte het vertoonde honkbal dan niet hartverwarmend? Nauwelijks, Schiedam boekte een regelmatige 4-9 overwin ning. Bijna elke innings slaagde het er wel in punten te verga ren. Alleen in de vierde slag beurt met de staart aan slag en in de achtste en negende innings toen de animo ver slapte bleef het scorebord blank. Jeka vorig jaar nog derde klas- ser en gecoacht door ex-Nep- tuniaan Dolf Hoff kon daar al leen in de 3e (homerun) en in Scoreverloop: Jeka 0-0-1-1-0-0-24- de 4e en 7e slagbeurt punten 0=4; Schiedam 3-1-1-0-1-2-1-0- tegenover stellen. Het totaal 0=9. van vier Jeka punten vermocht evenwel niet Schiedam te ver ontrusten. Werpers resultaten: Jeka Johan Schiedams defensie werd geleid v-d. Klift 5 jnmngs en 2 slag- door Pierre van de Marwen, die mensen; 7 maal dne slag, 3 met 6 maal 3 slag, 4 maal vier maal vier wijd en 7 honkslagen tegen. I-eon Krijn en (4 innings) 1-2-4. Jeka maakte m totaal 3 fouten. Schiedam Pierre van de Marwen: 6-4-6. Schiedam maak te 3 veldfouten. wijd en 6 honkbalslagen tegen, de kou en de Jeka slagploeg trotseerde. Officieel tastte het Schiedam veld drie maal mis, doch nog een aantal andere ma len wist het geen raad met hoge door de wind afdrijvende vang- b allen. Schiedams aanval steunde op Jan Stijl met 3 uit 3 de beste slagman en Aad van de Hamer ook in het Irnks- veld verdienstelijk met 3 uit 5. alle dne tweehonks 1 agen. Doelman Honings komt te laat om Johnnie Corver het scoren te beletten. De vreugde bij de Vlaardingers is begrijpelijk.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 3