Hermes DVS vraagt om herhaling l) WS-dames al in feeststemming PPSC PAKT KOSTBAAR PUNT Defensie blundert in bet begin Jos Sparla blinkt Minimaal verlies voor Wilton Botlek te sterk voor Groen oord uit Hermes tegen KWH MAANDAG 5 MEI r 1975 SCHIEDAMSCHE COURANT len vo- ;n pun- Botlek Drinqen voor het doel van PPSC. Ook nu weer klaart de defensie het karwei. EDO's derde treffer in de maak. Harry Spermon is verrast. Leiden Hermes DVS en EDO zullen in een tweede beslissingswedstrijd nit moeten maken wie volgend jaar aan de bekerstrijd mag meedoen. „Een strijd waarin wij best trek heb ben", aldus trainer Pim Visser van Hennes DVS. „Dat we er voor ge werkt hebben bleek gisteren toch wel", oordeelde Visser, „want we zijn na die 2-0 achterstand toch goed te ruggekomen". De Schiedammers zet ten die achterstand in dertien minu ten tijd zelfs om in een 3-2 voor sprong. EDO kwam evenwel weer vlot langszij, en aangezien er in de verlenging ook niet meer gescoord werd, ging het afscheid tussen de beide als nummer twee geëindigde opponenten gepaard met een „tot vol gende week". Dat gebeurt opnieuw op het neu trale UVS-terrein in Leiden, waardoor de suggestie van Pim Visser („Onze jongens willen graag naar het RVC-terrein in Rijswijk. Na speelden wjj hier op verzoek van. EDO. Het lijkt me billijk als EDO dan ons verzoek inwilligt",) dus niet doorgaat. De ruim duizend toeschouwers werden al meteen met een ver rassende ontwikkeling gecon fronteerd. Nauwelijks tien mi- miten waren er op het klokje r van uitstekend leidende arbiter Vloedgrave uit Deventer wegge tikt, of EDO leidde al met 2-0. Twee levensgrote misverstan den in de Hermes-defensie die later overigens weinig kan-J sen meer zou weggeven bete kende evenzoveel malen dat doelman Harry Spermon gesla- - gen was. In de vierde minuut werd een corner onvoldoende afgeslagen, waarna de sterk spelende EDO- aa*--'-eerder Leo van der Lubbe Tï*?u Hoenekoop in staat stelde te scoren: 1-0. Hermes dat voor de rust de in de lengterich ting van het veld waaiende har de wind mee had leek na tien minuten voor een onmogelijke opgaaf te staan, toen EDO's rechterspits Loyd Heddley na doorzetten van zijn linkercolle ga Leo Verstraaten gemakke lijk langs Harry Spermon kon schuiven: 2-0. Pim Visser: „Waren het normale goals, dan moet je dat accepte ren, maar op deze wijze kon dat moeilijk. Dat we niet aangesla gen waren hebben we daarna wel bewezen". EDO-trainer Doby Peters: ,,'t Wa ren inderdaad geen doelpunten die uit krachtsverschil ontston den, maar zo kort na het begin was *t leuk meegenomen'". Voor rust kwam Hermes nog wel tot enkele goede kansen, maar het raffinement om de EDO-de- Aad van der Voort en Rob van Vooren bracht laatstgenoemde zelfs in staat om het scorever loop sensationeel te wijzigen. Van Vooren liet doelman Tent geen kans, zodat Hermes in de twintigste minuut aan de lei ding kwam: 2-3, fensie onder druk te houden Ogenblikkelijk sloeg EDO echter ontbrak. Waarbij kwam dat Teun Komaat te veel last „had van een blessure en na de thee terug. Vanaf de aftrap kwam de bal bij aanvoerder Leo van der Lubbe, De paal redde Har- dan ook was vervangen door ry Spermon in eerste instantie. maar Herman Kamoen was at tent ter plekke om het karwei Rob van Vooren. Tweemaal was Aad van de Voort dich bij sukses. Alleen'' voor doelman» af te maken: 3-3. Tent verschijnend schoot hij echter naast en een kopbal van tIQTj'1 'WlliRK hem na een uitstekende voorzet van Ties van Duppen haalde Hermes bleef het initiatief be houden, vooral omdat Ger Ru seier op het middenveld de EDO-aanvallen al veelvuldig ontrafelde en Piet van der Burg vanuit laatste positie bleef stuwen. Een beslissende treffer zat er evenwel niet meer In, al was Arie Ried ijk er na een half uur heel dicht bij. Hij schoot hard tegen de binnenkant van de paal, maar wonderlijk genoeg bleef de bal toch nog voor de lijn. Ander zijds reageerde doelman Sper mon attent op een geweldige kogel van Leo Verstraten. Tent met moeite uit de hoek. WISSEL Behalve de wissel Rornaat-Van Vooren had trainer Visser in het tweede deel Bob jVeeda vervangen voor Arie KiedJjk. „Het middenveld gaven wij te veel uit handen", lichtte Visser deze laatste wissel toe. Het rendement daarvan plukte Hermes al na zeven minuten, waarbij het juist het nieuwe duo was dat het getij deed keren, Itïedijk sprintte op tijd fn het gat na een lage voorzet van Van Vooren en van twin- Een half uur verlengen bracht tig meter onderstreepte hij zijn ook geen uitkomst, zodat dit aanwezigheid: 2-1. Het gaf de Schiedammers nieuwe impulsen en EDO kwam in moeilijkheden. Aad van der Voort was daarvan in de zes tiende minuut de profiteur, in de gelegenheid gesteld door Van Duppen: 2-2, Een. combina tie tussen. Sjaak van der Kroon, toch boeiende treffen vooral in de tweede helft een herha ling krijgt. Waarbij EDO dan lichtelijk in het voordeel is, want is het na verlengen dan weer gelijk, dan beslist het doelgemiddelde, wat in het voordeel van de Haarlemmers Schiedam - De dames van DWS zijn na het treffen met het Rotterdamse Roda al in een feeststemming gekomen. Volgende week heeft het tegen De Meeuwen uit Rotterdam al vol doende aan een gelijkspel om de titel te grijpen, wat dan naar alle waarschijnlijkheid wel voor de laatste keer zal zijn In de veld- handbalcompetitie. De strijd tegen Roda werd gekenmerkt door bijzonder hard spel vooral van Rotterdamse zijde, waartegen door arbiter Stuiver onvol doende werd opgetreden. Hij onderkende het te harde spel wel, maar weigerde een straf- worp uit te delen, wat in deze ontmoeting beslist noodzakelijk was. Herhaaldelijk werden de DWS-aanvalsters ."gepakt" waardoor hun sehotkracht danig werd ingedamd. DWS werd wat voorzichtiger met het indringen van de Roda defensie. Het was Roda dat de score opende, maar al spoedig DWS op gelijk hoogte zag komen. Roda counterde veelvuldig en had daarmee veel succes, maar kwam toch niet verder dan een 44 ruststand. Na rust deed DWS het wat kalmer aan en zocht zoveel mogelijk de vrije ruimte. Het gevolg was dat er niet meer zo veelvuldig gescoord werd. Halverwege de tweede helft stelde Marja de Bie de punten voor DWS veilig door de eindstand op 45 te brengen. De herenontmoeting Westlandia—DWS is een wat tamme vertoning geworden. De felle, in de lengte richting van het veld staande wind, speelde in deze ontmoeting een belangrijke rol. 'Westlandia, met de wind in de rug, kwam al spoedig op een 20 voorsprong. Een goede uitval van DWS betekende 2—1, maar hierna moest DWS weer alle aandacht aan de verdedi ging schenken. "Westlandia voerde de voor sprong op naar een 6—2 ruststand. Na rust kwam DWS meer en meer aan de bak, maar daar de balcontrole niet erg best was, kon men niet tot werkelijk gevaarlijk aanvalsspel ko men. Via 6—3 en 8—4 werd het uiteindelijk een 106 nederlaag voor DWS. De dames van Scylla maakten een vergeefse reis naar Rotterdam-zuid, waar ze samen met Snel- wiek 2 tevergeefs wachtten op de komst van de scheidsrechter. Op Thurlede hebben de heren van Scylla bijzon der veel moeite gehad met stadgenoot Wilton 2. Er werd in een vrij hoog tempo gespeeld, zodat het nogal eens gebeurde dat bij een afgeslagen aanval de verdedigingen te laat terug waren op hun stelling. Hierdoor werd er aardig op los gescoord, waarbij Scylla steeds even voorbleef op het zich fel verzettende Wilton 2. Al met al was het een spannende strijd, die uiteindelijk Scylla een 15-—12 zege opleverde. In de heren ontmoeting HoiiandiaanWilton werd er direct resoluut aangepakt, daar men elkanders zwakke plekken nog wel wist van het treffen van vorige week. Het met tien man opererende Hoiiandiaan ging direct In het offensief en zette in korte tijd een 20 voor sprong op het bord door treffers van Luöo van Mil en Jan Smits. Wilton kreeg echter steeds meer greep op het spel van Hoiiandiaan en werkte de achterstand volledig weg, maar kon niet voorkomen dat de Vlaardingse for matie de rust alsnog inging met een 3—2 stand, door een treffer van Invaller Nelïs Assenberg. In de tweede helft kwam er weinig verandering in het spelbeeld. Paal en lat hielden menige bal uit de doelmond, zodat de eindstand een 8—5 zege voor Hoiiandiaan betekende, na een sportieve, maar niet hoogstaande wedstrijd. Uitermate spannend is de dames-ontmoeting Hoi iandiaan—Wilton geworden. Wilton kreeg meer vat op het spel van Hoiiandiaan dan verwacht mocht worden, waaraan Hoiiandiaan zelf debet was. Het wilde het aanvalsspel te mooi houden, waardoor de vinnige penetraties die het anders pleegt, achterwege te bleven. Marièl van Vliet van Hoiiandiaan opende de score, score, maar Elly Verhoekx van Wilton zorgde al direct voor antwoord (1—1). Invalster Margo Lagendijk, die in deze ontmoeting een veelbelovende jonge kracht bleek, noteerde 2—1 'en Frieda Keyzer zorgde kort hierna zelfs voor 31. Het in de cirkel verdedigen van Hoiiandiaan, kwam hen op een strafworp te staan, die Bea Teeuw op de juiste manier benutte en die de ruststand op 3—2 bracht. In de tweede helft tapte Wilton al direct uit een ander vaatje en kwam reeds in de derde minuut op gelijke hoogte met Hoiiandiaan, wederom door een doelpunt van Bea Teeuw. De verdediging van Hoiiandiaan bleek in die fase van de strijd het zwakke punt te zijn. Maar door goed aanvals- werk ontnam het Wilton de kans om al te gevaarlijk te worden. Mariël van Vliet zette Wilton op een 4—3 achterstand met een vlij mend afstandsschot in de uiterste bovenhoek. Wilton bleef echter aandringen en de druk werd zo groot dat Hoiiandiaan moest capituleren, en de zaken weer geheel open lagen{4—4). Een uitermate spannende slot fase volgde, die uiteindelijk door de uitstekend spelende Mar go Lagendijk werd doorbroken, zodat de eind stand op 54 kwam te staan. Een nederlaag waarvoor ae hardwerkende Wilton ploeg zich beslist niet behoeft te schamen. Tie., in Duppen wint dit kopduel, maar Hermes profiteert Schiedam Op het terrein van Zwart Wit '28 speelt Hennes DVS morgen tegen het team' van de zaterdag eersteklasser RWH. De wedstrijd, die om kwart over acht begint maakt deel uit van het open-kam pioenschap van Rotterdam. -Diet. Spijfcenisse DDH Groe noord heeft tegen Radio Modem/SC Botlek de tweede achtereenvolgen de nederlaag geleden. Konden de jongens vanl Cor van der Vel< rige week nog til ten scoren, tegen maakten zij geen enkel punt en werden in 6 1/2 inning naar een 11-0 ne derlaag gespeeld. Coach van Tol had na het magere resultaat van vorige week tegen MSV71 zijn hele team door el kaar gegooid. De als zwak ge- Kwalificeerde tweede en derde hoTikmensen waren vervan gen- Bovendien beschikt Botlek van af deze week over werper Brijt- son die een zeer goede wed strijd wierp. Coach Cor van der Velden had deze week in een bespreking met zijn spelers het team van Botlek di*. 3. licht en extra aandacht aa.de zwakke plek ken besteed. Evenwel kwam Groenoord door de gewijzigde opstelling van de tegenstanders bedrogen uit. Bovendien had den de Schiedammers de pech dat de vijf honkslagen die zij- plaatsen op werper Brijtson te verdeeld vielen om Botlek in gevaar te brengen. De nederlaag was beslist niet zo groot geworden als de buiten- velders Clar Jansen en Theo Burgerhout niet juist op kritie ke momenten, op het oog een voudige vang ballen hadden ge mist Door deze fouten konden de Botlek spelers enkele beslis sende punten scoren. Coach van der Velden, over het falen van zijn team: „De oor zaak moet in hoofdzaak gezocht worden bij de gebrekkige voor bereiding. De stemming in het team is echter goed en de resul taten zullen dan ook beslist ko men". Werpersresultaten Groenoord: P- Versluis 3-0-4. Vier fouten. Bot lek John Brijson 8-6-5. Twee fouten. Schiedam PPSC Is weer een stapje dich ter bij het beoogde doel behoud van een plaats in de tweede klas gekomen door het bezoekende De Meeuwen een «lijkspel af dwingen. Spelend op de "na i"»gde de formatie van André Coi - *3* er bijna nog in méér ie verove- ren di: V: ene puntje. „Maar", gaf PPS- C's tra-A' later eerlijk toe, „dat zou eigenlijk iets te veel zijn geweest, want méér dan een gelijkspel verdiende geen van de twee ploegen". Zoals de uitslag, was ook het spelbeeld, eerlijk verdeeld. Voor rust was De Meeu wen duidelijk de betere ploeg, die daar door ook een handvol goede kansen creëerde, maar van een sterk verdedigend Ingesteld PPSC geen meter ruimte kreeg om doeltreffend uitte halen. Corveleijn over PP's spelwijze; ..Beide ploe gen waren vooral bang om te verhezen en dat had ik van De Meeuwen, dat moest winnen, niet verwacht. Ik ging er van uit dat die ploeg in de aanval zou gaan en wij daardoor ruimte konden krijgen voor de counter. Soms lakte dat ook wel, maar niet zoals ik voor de wedstrijd had ver wacht". Maar ondanks een in die eerste helft wat gevaarlijker De Meeuwen zat PPSC met schoten van Coen Wmke'man en Piet van Veen eveneens dicht bij een openingstref fer. Doelpunten vielen er niet, maar wel raakte PPSC-verdediger André Heeren kwijt, voor wie Huib van de Lugt overi gens een goede tweede helft speelde. Maar zoals gezegd koos De Meeuwen niet echt onstuimig de aanval. En dus nam PPSC in de tweede helft wat meer het initiatief en speelde daarmee prompt een helft waarin kansen ontstonden, Corveleij- n: „In die tweede helft draaiden we inder daad veel beter, maar toch bleef de angst om te verliezen overheersen". Zo bekeken kreeg De Meeuwen bijna nog het loon van de angst, want ineens soleer de Lodi Kalden door de Meeuwen-defen sie, leek te gaan scoren, maar zag zijn inzet via de hiel van de doelman carambo leren tegen een verdediger en vervolgens de bal weer in de handen van de doelman belanden. Het had de winnende treffer kunnen zijn, want een in de slotfase nog even fel op de aanval spelend De Meeu wen bleek niet in staat PP-goake John Rost tot capitulatie te dwingen. Met nog twee wedstrijden te spelen is nog steeds onduidelijk welke ploeg op de der de plaats van onderen gaat eindigen. SSS en Zuidland lijken de dans niet meer te kunnen ontspringen, maar voor de derde degradatieplaats (via beslissingswedstrij den) komen nog heel wat ploegen in aan merking. Ook PPSC, dat evenveel punten heeft veroverd als SIZQ» Ter Leede en SC Voome. Den Haag Tegen kam pioen VUC heeft het al veilig staande DHS in een aantrekkelijke wed strijd de stand op (Ml kunnen houden. Bij de Schiedammers was doel man Jos Sparla de grote mam Werd het O—0, het had net zo goed 10—10 kunnen zijn want beide ploegen speelden zo aan vallend dat erg veel kan sen werden geschapen. Zo kreeg in de eerste helft Dick van der Zwaan van' - VUC een goede kansj. maar wist Jos Sparla redding te brengen. Kort j daarna was het aan de andere kant bijna raak toen Hennie Alewijnse net over kopte. Ook Nol Roozen kreeg een goede mogelijkheid maar hij schoot de voorzet van Paul Nijs net naast. Na rust hetzelfde beeld. Weer twee aanvallende ploegen waarbij ook toen weer heel wat kansen ontstonden. Echter, juist in die periode onder scheidde Jos Sparla zich bij schoten van vooral aanvoerder De Graaf. Ook was Pronk nog dicht bij een treffer maar de bal stuitte via de lat weer het veld in waarna Sjaak Suvaal weg kon werken. En nadat Hennie Alewijnse j was vervangen door Ro nald Dijkstra en later Sjaak Suvaal geblesseerd plaats moest maken voor Rob van der Berg was het alleen Paul Nijs nog die zijn ploeg op een voorsprong kon zetten. Echter rijn schot werd gekeerd door de VXJC- doelman. Voor de wed strijd bood DHS de kam- pioenen van de eerste klasse een jeneverglas aan en kreeg de ploeg van enige welpen van de vereniging bloemen.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 4