.ia,..,, Schiedam: nu Westïandia m WF De Ooievaars-2 promoveert FCN DICHT BIJ TITEL Goede start van SLV EEF KRABBENDAM SCOORT VIERMAAL DEMOS ZORGEN neemt geen risico Gezellige drukte Martinit gelooft het wel - m y? Beslissingsduel RONALD OOSTHOF CLUBKAMPIOEN MAANDAG SCHÏEDAMSCHE COURANT •Z&v Z' l DCL schiet. Leen van der Pioeg en Joop Krommenhoek 4 hebben het nakijken. Kees Heydra plukt de bal klemvast. Tot geruststelling van Joop Krommenhoek. Ron den Hartog en Jan van Naamen. Schiedam Donkere wolken pakten zich gisteren letterlijk en figuurlijk samen boven de hoofden van de Demos-spelers. Immers, na een bijzonder slecht duel tegen Abbenbroek had De mos wéér twee verliespunten te pakken. Mede hieroor zullen in de nog te spelen wedstrijden de punten gepakt moeten worden willen de pupillen van trainer Coen Poulus niet gaan degrade ren. Gisteren moest Demos aantreden zonder spits Ries Meeuws die geblesseerd de wedstrijd vanaf de kant moest gadeslaan. Ries moet gepopeld hebben om mee te spelen want hij zag zijn club genoten kansen missen om van te rillen. Demos was veelvuldig in de aanval maar de trapvaste 'robuuste verdedigers van Ab benbroek boezemden ontzag in en daarnaast ontbrak een af- werker van de talloze aanval len. Voor de rust moest Abbenbroek zich beperken tot enkele uitval len en uit één daarvan werd gescoord omdat de verdediging van Demos bleef staan voor vermeend buitenspel. Ook in de tweede helft een alsmaar ja gend Demos en een Abben broek dat scoorde al was het nu heus een buitenspeldoelpunt hetgeen de scheidsrechter ont ging. Wat Demos ook deed, het speelde een verloren wedstrijd. Rotterdam Wilton behaalde in de uitwedstrijd tegen AVS een verdiende en nuttige overwin ning van 3—1. In de eerste helft van die wedstrijd speelde AVS met de felle wind mee en was daarom ook veelvuldig in de aanval. Het goed spelende middenveld van Wilton zag echter kans heel dikwijls die aanval te onderbreken, en daar na de eigen voorhoede aan het werk te zetten. Uit een van die akties konden de Schiedammers dan ook de lei ding nemen. Dat gebeurde in de 34e minuut Jan Verdam schoof de bal naar Jan van der Sloot die zijn direkte bewaker om speelde en zijn aktie besloot met een hard laag schot dat doel trof: 01. Kort voor de rust kopte Jan Verdam uit een hoekschop van Cor Noordzij hard in. De bal werd in eerste instantie op de doellijn gekeerd, maar kwam voor de voeten van Verdam. Tegen zijn uithaal was geen mens bestand en dat bete kende 0—2. Na de rust kreeg WF de wind mee. Het speelde daardoor ge heel op de aanval maar dat werd bijna fataal. In de zeven de minuut verkeek doelman Grootveld zich op een kopstoot van Van Maden en het was prijs: 1—2. Verder liet de verde diging van WF het niet komen en elke gevaarlijke aanval van AVS werd in de kiem ges moord. Het was en bleef 1—2. Rotterdam Ondanks dat Schiedam de uitwedstrijd DOMPER tegen het reeds gedegradeerde DCL met liefst 5-2 won, is het toch een spannend en enerverend duel geworden. Dit niet in het minst omdat de spelers van Schiedam in de'tweede helft, DCL was toen terug gekomen tot 2-3, het overleg kwijt raakten en er van goed georganiseerd voetbal geen sprake meer was. Net op tijd kwam er toen één van de vier door Eef Krabben dam gescoorde d°elpmrten, waardoor de rust in het Srïue- damse team terug kon komen. Schiedam wist dat het moest winnen om alsnog tot een be slissingswedstrijd te kunnen komen en kon gelukkig op vol le oorlogsterkte naar Rotter dam-Zuid. DCL, daarentegen kon onbevangen en vrijuit spe len en deed dat dan ook. Toch kon bet niet verhinderen dat Schiedam een fel offensief ont ketende.* Het* duurde niet lang of dit bracht succes. Een slech te uittrap van de Rotterdamse doelman werd door Bram Scholte opgevangen en ineens geretourneerd. Met een lob ver dween de bal over de verbou wereerde doelman heen in het doel: 0-1. En dat reeds na vijf minuten. Grote vreugde bij de aanhang van Schiedam. Helaas niet voor lang want tien minuten daarna begrepen doelman Kees Hydra en Jan van Naamen elkaar iet zo goed en dat resulteerde dan ook in de gelijkmaker. Inmid dels moest Peter Rietveld, met een blessure, zijn plaats afstaan aan Harry Zonneveld, maar dat haalde de vaart er niet uit bij Schiedam. Na de rust kwam DCL dichter bij. Er was nauwelijks afge trapt toen doelman Heydra hands maakte. Uit een schitte rende genomen vrije trap ver dween de bal net onder de kruising en dat betekende 2-3 en een domper bij Schiedam. Het ging rommelig en slecht voetballen. Henny Hagen moest zijn plaats afstaan aan Rob Beukers, dit met de bedoe ling wat rust In de ploeg te brengen. Dat lukte niet erg. Het bleef rommelig en matig voetbal. Schiedam was overgegaan op een 4-4-2 opstelling en eindelijk na een half uur lukte het weer. Weer was er een goede combi natie tussen Ton Verwey en Eef Krabbendam en weer trof Eef de roos 2-4. Na dit doelpunt ging het weer lopen bij Schie dam en het was dan ook niet verwonderlijk dat het tot een vijfde doelpunt kon komen. Uit een goed door Jan van Naamen genomen vrije trap schoof de bal langs de opgestelde muur. Wéér was Eef Krabbendam er als de kippen bij en hij produ ceerde zijn vierde en Schieda m's vijfde doelpunt Daarmee was de zaak wel bekeken en mag Schiedam rich op gaan maken voor de beslissingswed strijd tegen Westïandia. In tegendeel. Het viel verwoed aan en'na een half uur gleed Ton Verwey langs het rechter- verdedigingsblok. Er volgde een pass naar Eef Krabbendam die hard in kogelde en daarmee tot rijn eerste doelpunt kwam. Kort voor de rust liet hij het tweede aantekenen, weer na een combinatie met Ton Ver wey 1-3. I Schiedam Het gelijk eindigen van Schiedam I en Westïandia in de derde klasse C maakt een beslissingsduel noodzakelijk. Komende zon dag al valt die beslissing, wanneer beide ploegen tegen elkaar aantreden op het veld van DHC aan de Delftse Brasserskade. De wedstrijd begint om half drie. Schiedam SVDPW-Fooriugaal werd een verplicht nummer met toch wel af en toe vlagen van goed voetbal, vooral van de zijde van SVDPW. De Schie dammers wonnen het duel dan ook verdiend met 3-1. Toch waren het de gasten die de leiding konden nemen. Die voorsprong duurde echter niet lang. SVDPW kwam meer in de aanval en na een goede combi natie tussen Osta en Kreischer was het laatstgenoemde die de partijen op gelijke voet bracht :1-1. Een vliegend schot, waarmee Kreischer een goede aanval af rondde, bracht de stand op 2-1. Kort voor het rustsignaal dacht een ieder de gelijkmaker te zien maar gelukkig voor SVDPW bracht de paal redding. Na de rust bleef de wedstrijd het aanzien volkomen waard. Ook wogen beide partijen nu beter tegen elkaar op. Het derde doel punt van SVDPW was een ka- dootje, want een verkeerd te ruggespeelde bal verdween over de uitlopende doelman heen en daarmee was de eind stand 3-1 binnen. RVB-bestuurslid de heer Van der Touw feliciteert het Martinit-bestuur. Schiedam Bij een kampioen schap en de daarbij behorende promotie hoort een receptie. Zo ook bij Martinit. Na een feestelijke instuif, verleden' week direct na de wedstrijd, was er dan zaterdagmiddag in het clubgebouw een receptie ter gelegenheid van de behaal de promotie naar de derde klasse. Een wat ongelukkig uur, direct na de cupfinale in Engeland, had wellicht tot gevolg dat niet iedereen die werd verwacht naar dit feestelijk gebeuren kwam. Toch was de gezellige kantine goed bezet Vertegen woordigers van de KNVB. het gemeentebestuur en zusterver enigingen gaven blijk van hun belangstelling en tal van bloem stukken en telegrammen toon den toch de belangstelling van de wegblijvers. De diverse sprekers roemden de geest en de sfeer die bij Marti- nit heerst en vooral de eerste elftal spelers werden gecompli menteerd met de geleverde prestatie. Voorzitter Aad van der Horst had voor alle sprekers een ant woord klaar en daaruit Weck wel dat Martinit vooruit riet. Uit een der antwoorden kwam naar voren dat bij Martinit de gedachte leeft er voor te zorgen dat de club ééri grote familie- aangelegenheid gaat worden waar oud en jong terecht kan om aktief en passief de sport te beoefenen. Na de zondag gespeelde wedstrijd tegen WRW was er een feestdi ner, waarbij tevens afscheid werd genomen van Dick Hoog- enboom de trainer van Marti nit Als dank voor wat hij voor de club heeft gedaan was er voor de scheidende trainer een draagbare TV-ontvanger voor zijn zomerhuis in Oostvoome. Brielle Een ongemoti veerd Martinit beeft In de laatste wedstrijd van het seizoen stoom afgeblazen. Het valt ook niet mee om spe lers die kampioen zijn geworden te inspireren en daarom is de neder laag in de voor de com petitie onbelangrijke wedstrijd tegen WRW te begrijpen. De thuisclub kon de lei ding nemen door Lug- tenburg, na een goede vloeiende combinatie. Die voorsprong werd tien minuten voor de rust nog vergroot toen aanvoerder Joop Lup- ker een bal te zacht op doelman Nagehout te rugspeelde. Het was voor de attente Lugten- burg de gelegenheid rijn dub op 2—0 te brengen. Kort voor de rust smaak te Den Bnnker het ge noegen om uit een hoekschop van De Quadt het, naar later zou blijken enige tegen doelpunt te scoren. Na de rust vloeide de combinaties bij Martinit wel beter maar Aad de Jong bleek net zothin als Van er Spek voor de rust een goede vervan ger voor de geblesseer de Ruud van der Horst Het bleef 2—1. maar het diner zal er bij Martinit niet minder om hebben gesmaakt Schiedam Wederom hebben de tafeltennissers van de SIS De Ooievaars op twee fronten zware strijd geleverd. In het eigen clubgebouw werden eerst de cltibkampioenschappen afgewerkt» die voor Ronald Oosthof bijzonder gunstig verliepen. Wel had hij in de halve finale tegen Kees van Veen veel tegenstand. In de verlenging van de beslissende derde game kon hij ternauwer nood met 23-21 zijn partij winnend afsluiten om vervolgens in de finale glansrijk over Jan van Dongen en Kees van Es te zegevieren. De tweede plaats was voor Kees van Es, die met -Tan van Dongen geen moeite had. Het was jammer dat .Ton van Balveren bij dit kampioenschap verstek liet gaan. In de beslissingswedstrijd, die noodzakelijk was omdat zowel het reserveteam van De Ooie vaars en Roteka 3 gelijk"geeind- igd waren, vertolkte Teunis Kroonc een heldenrol. Door zijn nervositeit te bedwingen en op de juiste momenten toe te slaan, verrichtte hij een hat trick. Dit kon van Kees Kroone en Kees van Veen niet gezegd worden. "Waarschijnlijk door de grote belangen die op het spel ston den, speelden zij ver beneden hun normale vorm. Ondanks deze tekortkomingen, waren ze toch in staat om één partij te winnen. Ook het duo, Kees van Veen en Teunis Kroone, won hun partij, waarmee een 1—0 achterstand in een 46 over winning werd omgezet. Door deze overwinning behaalde dit team de voorjaarstitel en pro motie naar de vierde klasse. Al in de eerste partij werd duide lijk dat De Ooievaars het moei lijk zou krijgen. 2n drie gaines verloor Kees van Veen van de sterk spelende Pijpers: 1—0. Beter verging het Teunis Kroo ne tegen de Waal. Weliswaar ging de eerste game verloren, maar de tweede en derde, met liefst 821, kwamen op naam van de geconcentreerd spelende Schiedammer: 11. Het herstel werd door Cees Kroo ne voortgezet. In zijn partij te gen Eijer verloor hij de eerste game, maar door verandering van taktiek won hij zijn tweede en derde game zeer gemakke lijk; 1—2. Ook het dubbel tus sen Kees van Veen/Teuius Kroone en Pijpers/Eijer, resul teerde in een drie games over winning. In de extra verlenging, zowel van de tweede als derde game, kende Teunis Kroone geen medelijden en sloeg hard toe: 1—3. Halverwege de strijd namen De Ooievaars door een eenvoudige overwinning van Kees van Veen op de Waal een riante voorsprong van 14 en niets leek er meer op wat het kam pioenschap nog zou kunnen verhinderen. SPANNING Toen ging Cees Kroone last krij gen van de spanning. Won hij weliswaar zijn eerste game van Pijpers, de tweede game werd hij totaal met 21-11 wegge speeld, terwijl hij ook nog in de verlenging van de derde ga me zowel rijn game als partij verloor; 2—4. En weer was het Teunis Kroone, die door een eenvoudige overwinning op Eijer, de Schiedammers, bij een 25 voorsprong, op de drempel van de vierde klasse zette. In de wetenschap dat winst de titei zou betekenen, moest Cees Kroone het tegen De Waal op nemen. Door zijn eerste game met 13—21 te winnen, leek het kampioenschap voor het grij pen te liggen, maar onder deze zware druk verloor hij niet al leen de resterende games, maar ook rijn partij: 3—5. Ook Kees van Veen kreeg hierna tegen Eijcr last van dè span ning en door zijn nervositeit werd hij volledig met 21-10 en 21-12 weggespeeld, 45. En nog steeds had De Ooievaars één game nodig om definitief de titel te kunnen veroveren, want bij een eventuele nederlaag van de laatste set was deze nodig om een beter gemiddelde te be houden. Maar Teunis Kroone klaarde het karwei en won de eerste game met 14-21 van de zeer sterk spelende Pijpers en nam daar na de verdiende felicitaties In ontvangst. De resterende ga mes waren daardoor niet meer nodig; 4—6. Uitslagen: Pijpers-v. Veen 13—21, 21-18, 21-12. De Waal-T. Kroone 21-19, 15-21, 8-21. Eïjer-C. Kroo ne 21-16, 15-21, 17-21. Pijper- s/Eijer-v. Veen/T. Kroone 21-15, 20-22, 22-24. de Waal-v. Veen 16-21, 19-21. Pijpers-C. Kroone 17-21, 21-11, 22-20. Eijer-T. Kroone 12-21, 18-21, De Waal-C. Kroone 18-21, 21-16.21-15. Eijer- v. Veen 21-10, 21-12. Pijpers-T. Kroone 14-21. Schiedam FCN' ïs weer een stapje nader tot promotie geko men door de overwinning van 3—1 op bet Rotterdamse Voor waarts. Dc Schiedammers heb ben nu uit de resterende vier wedstrijden nog 3 punten no dig om zich kampioen te mo gen noemen. FCN heeft zich wel in moeten spannen om tot dit resultaat te komen. Hoewel FCN voor de rust kansen voldoende heeft ge had om tot doelpunten te ko men heeft toch doelman Hans de Jong boel wat keren hande lend op moeten treden om een treffer van Voorwaarts te voor komen. Uiteindelijk werd de eerste helft afgesloten met een voorsprong van 1—0. Het was Ronald van de Bos, die de laatste man van Voorwaarts de bal ontfutselde en daarna de keeper geen schijn van kans gaf. In dc tweede helft maakte na tien minuten spelen de verdediging van FCN een kapitale fout en dat betekende tevens de gelijk maker. De thuisclub schiep zich daarna zoveel kansen dat het onbegrijpelijk was dat er niet een benut werd. Dat gebeurde pas toen "Van der Grijp er uit werd gehaald en Wim Stad zijn plaats in kon nemen. Hij was er nog maar nauwelijks in, of hij scoorde met een ver hard en klimmend schot het tweede doelpunt 21. Uit een verre trap vanuit de ver- dediging, lukte het Ronald van der Bos de overwinning veilig te stellen. Schiedam De zondagcompetitie is weer tn volle hevigheid losgebroken. Tennis is de laatste jaren een ontzettende populaire sport geworden en dat blijkt wel aan het aantal teams dat dit jaar ingeschreven heeft voor de competitie. Bij KSVV, welke het hoogst van de Schledamse teams speelt, rijn er zelfs 23. Het eerste team, dat overgangs- zonder veel moeite de gespeelde klasse A speelt, verloor met partijen won, terwijl het zesde 9—0 tegen een veel sterker geen voet aan de grond kon Leeuwenberg. Bij de heren wa- zetten. ren het Baars, Verkerk en de Om het middaguur werd daarom 15-jarige Janse die kansloos ten overrueuw begonnen en de te- onder gingen. Ook de dames hadden mets in te brengen. "Wassenaar en Findhammcr ver loren dan ook met grote cijfers. De herendubbel met Janse en genstand bleek nu van heel an dere aard. Van der Heuvel ver loor de eerste single met 6—3 6—3. maar dit was dan ook de enige partij die verloren werd. Wijma ging met 26 36 naar De andere herensingle werd door de tegenpartij, dat nu al zeker de overwinning in handen had. Onnodig eigenlijk om te zeggen dat de andere partijen ook ver loren gingen zodat Leeuwen berg met een 9—0 overwinning weer naar Den Haag vertrok. Baard gewonnen, terwijl de bei de dames aolthof en Koerts ook hun partijen wonnen. Alleen de herendubbel gaf nog moeilijk heden, maar na een driesetter werd tenslotte met 7—6 46 810 gewonnen. Beter grng het niet de eerste Einduitslag 7—1 voor TSF. teams van TSF en SLV die SLV won uit van Olaswijck met beiden wonnen. Bij TSF ging het voor de wind en werd er mei 71 gewonnen, zij het na een zeer eigenaardig voorval. Niet alleen het eerste team moest tegen Rotterdam spelen maar ook het zesde. Na enkele partijen bleek echter dat het eerste tegen de tegenstan der van het zesde speelde en andersom. Het was daarom niet te verwonderen dat het eerste 5—3 en had hiermee een goede start in de derde klasse. Tun- derman en Mentink verloren beide hun single, zodat het er somber ging uitzien voor SLV. Maar de dames Kremer Hovin ga en Remmers wonnen hun single en dat gat de burger weer moed. Alleen werd de tweede mixe verloren door Mentink en Beukers en zo werd de eindslag 5—3,

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 5