SCHIEDAMSCHE COURANT Lems ontsteekt bevrijdingsvlam Afslag 1 ethelplein naar l/j aar.dingen gaatverdh n jnen mMum Nachtbussen MET in Schiedam Discussie over onderwij s winkel Lijn 1 snel op eigen baan In verband met aanleg Rijksweg 19 Belgisch „leger" aan gehouden PPR-leden vergaderen Alternatieven: Hargalaan of Laan van Bol'es Drie man gepakt na controle op drank Paard in sloot gevallen Aanvraag Hinderwet - vergunning Dinsdag 6 mei 1975 ONAFHANKELIJK DAGBLAD Broersvest 3 - telefoon administratie 268091 - redactie 262566 - Wachtendicnst 144144 SCHIEDAM EN KETHEL 100ste jaargang no. 25313 4 pagina's Burgemeester Lems ontsteekt de „bevrijdingsv!am,* Atleten brachten vuur van Wageningen naar Seiiiedam Schiedam Een tiental in oranje-wit geklede atleten uit Schiedam en Vlaardingen bracht gisteren het „be vrijdingsvuur" naar dc Koemarkt. Daar werd een korte herdenkings plechtigheid gehouden in aanwezig heid van burgemeester drs. A. P. Lems en zijn echtgenote. De burgemeester kreeg uit handen van Schiedammer G. van der Most, Jid van de atletiekvereniging „Fortuna" (Vlaardingen) een fakkel met het vuur aangereikt. Vervolgens werd de „be vrijdingsvlam" ontstoken, die tot 's avonds elf uur zou branden. De bij eenkomst werd besloten met het Wil helmus gespeeld door het harmonie orkest OBK. De atleten waren vanuit Wageningen naar Schiedam gekomen. Daar was 's nachts om precies 0.00 uur het vuur ontstoken in het gerestaureerde hotel „De Wereld". Op 5 mei 1945 werd daar de capitulatie een feit, toen de Duitse generaal Blas- kmvi+ch formeel overgaf door Vu-.» ondertekenen van enige documenten. De vlam werd via de fakkeldragers naar vele gemeenten, waaronder Schiedam, overgebracht. Dertig jaar geleden werd het bevrij dingsfeest ook op de Koemarkt ge vierd. Men kwam massaal naar deze plek m de binnenstad, waar als eerste „bevrijder" een aalmoezenier uit Zaandam, kapelaan Koopman, werd verwelkomd. Hij kwam in z'n eentje op do fiets. Pas aan het eind van de middag konden toen de Schiedammers hun „echte" bevrijders aanschouwen: de Canade zen, die via de Rotterdam sedijk naar de rotonde reden. De plechtigheid van gisteren zal voor taan om de vijf jaar plaatsvinden. De herdenking met het ontsteken van de vlam was gisteren niet het enige feit waarmee de bevrijding werd gevierd. Veel belangstelling trok de jaarmarkt van de padvinders bij de oude ruine. Honderden Schiedammers waren om elf uur al bij de Zie ook pagina 3. opening van de jaarmarkt van de padvinders bij de ruïne. Schiedam De. rijkspo litie heeft dezer dagen op de Rijksweg nabij Schiedam een deel van het Belgisch „le ger" aangehouden. De lange colonne mili taire voertuigen, be staande uit oude vrachtwagens, amfi bie-voertuigen, jeeps en motoren, werd stil gezet omdat de politie ontdekte dat niet de normale uiterlijke kentekenen, zoals een bepaalde verlichting," werd gevoerd. Bovendien had de be stuurder van een „wit te Porsche" gezien dat een der „militaire" chauffeurs geen baret of pet droeg, maar een gewone donkerblauwe Ibromfietshelm. ,a Hèt materiaal, vrijwel allemaal afkomstig uit de Tweede Wereldoor log, bleek het eigen dom van een Belg. De colonne was op weg naar Amersfoort. Kort tevoren had men in Vlaardingen op uitno diging van de Neder landse vereniging tot instandhouding van historische militaire voertuigen nog een show geven. Onder de titel „Keep them rol ling". Schiedam De Schiedamse af deling van de PPR houdt don derdag 22 mdi een algemene ledenvergadering. Er zal worden gepraat over de integratie van de twee zieken huizen en over een nota over de verkeersveiligheid voor fiet sers in Schiedam en KetheL De bijeenkomst vindt plaats in gebouw Irene, Nieuwe Haven om 20 uur. Schiedam-Vlaardingen De afslag van het Kefhel- pleïn naar Rijksweg 20 in de richting van Vlaardin gen en het Westlanö (Hoek van Holland) gaat ver dwijnen. Wel zal het mogelijk blijven om van de Churchillweg de huidige oprit naar het Kethelplein te nemen om (via het bestaande deel \an Rijksweg 19) naar de Beneluxtunnel te rijden. Rijkswaterstaat wil een en ander eind 1976 begin 1977 gerealiseerd heb ben. Volgens het ministe rie van verkeer en wa terstaat is deze afsluiting noodzakelijk om het „klaverblad" Kethelplein af te kunnen bouwen. Dit laatste is weer nodig in verband met de verde re aanleg van Rijksweg 19. "Jl 't fr Op dit moment wordt de oprit (en afrit) nabij de Churchill weg gebruikt door weggebrui kers die naar de Beneluitunnel willen, maar ook door hen die naar Vlaardingen, het West- land of Hoek van Holland rij den. Gezamenlijk gebruikt men dan de „ventweg" langs Rijksweg 20 tot aan het Kethelplein. Aan de Vlaardingse kant van het plein splitst het verkeer zich dan, waarbij een deel de afslag naar Rijksweg 20 inslaat. Door deze afsluiting zal dit ver keer gebruik, moeten maken van twee alternatieven. Het eer ste loopt via de Churchillweg Hargalaan Burgemeester Heusdenslaan en Holysingel. Een andere mogelijkheid biedt de route Churchillweg Laan van Bol'es Zwanensingel en Holysingel. Het gevolg hiervan zal dan onget wijfeld zijn dat de verkeers drukte zowel op de Hargalaan als op de Laan van Bol'es sterk zal toenemen. Vooral het eerste deel van de Hargalaan zal een drukke weg worden omdat daar ook al het verkeer naar de oprit van Rijksweg 20 richting Rotterdam rijdt. Bovendien wordt met dit plan van Rijkswaterstaat wel het voornemen van de Schiedamse dienst Verkeerszaken om de Laan van Bol'es geen door gaande route meer te laten zijn en zoveel mogelijk autovrij te maken, geweld aangedaan. Achtergrond van dit alles is dat minister Westerterp van ver keer en waterstaat nog onlangs in de Tweede Kamer zeer na drukkelijk verklaarde dat Rijksweg 19 zal worden aange legd. De bewindsman legde daarbij de vele bezwaren vooral van de kant van veel milieu-bescher mers naast zich neer. Minis ter Westerterp wil namelijk, zo dra het geld daarvoor beschik baar is. Rijksweg 19 van het Kethelplein via de Delftse Krui- thuisweg doortrekken naar de rotonde Ypenburg, die aanslui ting geeft op de rijksweg naar Amsterdam. Om nu het verkeer op die weg uit de richting Delft de moge lijkheid te bieden om naar Rijksweg 20 af te slaan in de richting van Vlaardingen en het Westland zal een nieuwe afslag moeten worden aangelegd. De ze zou echter te dicht bij de bestaande afslag liggen, zodat deze nu moet verdwijnen. Er bestaat overigens wel de mo gelijkheid om bezwaren te ma ken tegen het Rijks waterstaat- plan. Men kan dit schriftelijk Schiedam De behoefte aan een onderwijswinkel in Schiedam. Dat is het uitgangspunt van een discussie die de werk groep onderwij swinkel op gang wil brengen tij dens een bijeenkomst in. de school "DeHargahof" aan de Valeriusstraat op donderdag 22 mei. Het is de bedoeling van de werk groep zo de problemen te we ten zien te komen die leven bij ouders, leerlingen en leer krachten. Vanuit een dergelij ke peiling kan de behoefte aan een dergelijke winkel vastge steld worden, meent de werk groep, In drie vergaderingen is gespro ken over de organisatie van deze bijeenkomst. Er is een dis cussiestuk en informatiemate riaal samengesteld. Via aankon digingen in ondermeer de scho len wil men bereiken dat er voel betrokkenen bij het onder wijs gehoor geven aan de uitno-, digmg. Een map met het informatiemate riaal kan iedereen vooraf m zijn bezit krijgen, zodat men voorbereid aan de discussie kan deelnemen. Tussen 2es en zeven uur *s avonds kan dit bij de volgende adressen worden afgehaald: Ine van Kessel, S. Dresdenplein 9? (Groenoord); Hans Bakker, H, Polakstraat 38 (Ntcuwland): W. Cortemans, Oostsingel 22 (Oost); Martin Schilperoord, Hoogstraat 133 (Centrum); Jenny de Visser, Goereesestraat 16 (Zuid); Hans Olde Monnikhof, BK. Laan 221b (West). Schiedam - Tijdens een massale controle op het gebruik van alcoholische drank in het ver keer zijn in het -weeketnde 567 weggebruikers aangehouden. In zeven gevallen werd gevraagd^» om in een pijpje te blazen. In 'j drie gevallen werd de betrokke- f ne aangehouden omdat zij een te hoog alcohal-prorrullage in hun bloed hadden. Schiedam Op de Kerklaan is dezer dagen een paard in het water gevallen. Vermoedelijk heeft de 7-jange hengst te dicht bij de waterkant staan grazen. De gewaarschuwde brandweer slaagde er in het dier weer op het droge te krijgen. De afslag van het Kethelplein naar Rijksweg 20 in de richting Vlaardingen en het Westland, die binnen afzienbare tijd zal verdwijnen. doen tot 25 mei 1075. Het adres is: Hoofdingenieur-directeur van de Rijkswaterstaat in de directie Zuid-Holland, Sir Win ston Churchilllaan 362 te Rijs wijk. Schiedam De RET heeft een ei gen nachtbus dienst ingesteld. Werd het vervoer eerst verzorgd door bussen van particuliere be drijven, de maat schappij heeft nu besloten eigen vervoer in te schakelen. Dat betekent dat ook Schiedam weer in het weekeinde door RET-bussert 's nachts wordt aangedaan. De bussen zijn herken baar aan een zwart wit routebord met daarop het lijnnum- mer en dc bestem ming. Twee van de in totaal twaalf lijnen lopen door Schiedam; lijn N-2 en lijn N-3. Voor de ritten geldt bet normale zoneta rief. Lijn N-2 loopt van het Centraal Station in Rotterdam via Nieuwe Binnenweg, Marconi- plein. Koemarkt, Nieuwe Haven, Burg. Knappertlaan, Vlaar- dmgerdijk naar het station Vlaardmgen- Oosk De vertrektijden (richting Vlaardingen) op de Koemarkt: 0 45; 1.15, 145. 2-15 en 2 45 uur. Richting Rotter dam zijn de vertrektij den vijf minuten eer der. Lijn N-3 rijdt van het station Vlaardmgen- West via Holy naar Groenoord (Schubert- plein. Borodmlaan, Vi- vakHlaan, Eduard van Bemumlaan, Laan van Bol' Es, Churchill weg) naar Nieuwland en via Vlaardinger- dijk, Aletdastraat, Burgemeester Knap pertlaan naar de Koe markt. Vandaar rich ting NS-statson en via de Prof. Kamerlirigh Onne&taan richting Rotterdam. Het eind punt is ook het Cen traal Station. Vertrek tijden richting Vlaar- dingen op het NS-sta- tion, Schiedam: 0,45, 1.15, 1.45, 2.15 en 2.45 uur. Richting Rotter dam zijn de vertrektij den een kwartier la ter. De RET rijdt dus tot ongeveer 3 00 uur in de nachten van vrij dag op zaterdag en van zaterdag op zon- dag. Schiedam Het Rotterdamse be drijf 1CI Holland bv heeft bij gedeputeerde staten van Zuid- Holland een aanvraag inge diend voor een hinderwetver gunning. Men is namelijk van plan om de Melinex-fabriek aan de Mersey weg 10 in Rotter- dam uit te breiden en te wijzi gen. Een exemplaar van deze aan vraag hgt van 12 mei af ter inzage bij de gemeen te-seercta- nc op het Stadskantoor. Men kan tegen deze aanvraag schrif telijk bezwaren maken, die ge richt moeten aan gedeputeerde staten van Zuid-Holland en du in tweevoud bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam moeten worden ingeleverd. Men kan echter ook mondeling reageren en wel op 30 mei om 16 uur in hel gemeente huis van Rotterdam. Op dat moment zal daar een hoorzitting worden ge houden. Voor nadere inlichtin gen kan men zich wenden tol de dienst centraal milieubeheer Rijnmond, Stationsplein 2 te Schiedam Rotterdam Lijn 1 zal in de richting Schiedam zo snel mogelijk op een vrije baan komen te rijden. Daartoe zal de baan ook worden afge schermd met asfal- truggen langs de rails. De RET heeft het, plan al klaar lig gen. De raadscom missie voor Ruim. telijkc Ordening, Verkeer en Open bare Werken wil nu, dat het zo spoe dig mogelijk wordt uitgevoerd. Er zaJ bij het rijk subsidie op worden aang^-. vraagd. Ja. ook u kunt deze ideale krantenkombinatie 14 dagen lang. grabs en geheel vrijblijvend, in de bus krijgen. Het Rotterdamsch Nieuwsblad met nationaal en internationaal De Schiedamse Courant mei puur plaatselijk nieuws. Twee kranten voor de prijs van één. Profiteer ervan! Ja. stuur mij gratis en vrijblijvend het RN plus Schiedamse Courant toe. naam. adres woonplaats telefoon.

Rotterdamsch Nieuwsblad / Schiedamsche Courant / Rotterdams Dagblad / Waterweg / Algemeen Dagblad | 1975 | | pagina 1